Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie , że pojawiły się zestawy HTPC (jeszcze tylko brakuje SFF ;))

Mam jednak kilka uwag:

1. Zestaw AMD

- postawiłbym na procek 45W - 4050e

- nie wiem jak płyta 690G radzi sobie z materiałem HD, nie widziałem testów. Można rozważyć 780G od GB

 

2. Intel

- DS3R to pełne ATX nie wejdzie do tej budy

- procek spokojnie najtańszy z 45nm

 

Poza tym w każdym zestawie dysk 1TB standardowo. Biorąc pod uwagę, że film 1080p zajmuje 10gb to można sobie łatwo policzyć.

 

Buda bardzo fajna i tania. Ten zasilacz jest naprawdę cichy. IMO bardziej niż corsair 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor podkręć najlepiej. Co do karty, to naprawdę powalcz o tą, co Ci pokazałem - to jest 7600GT i ma pamięci DDR3 (1400MHZ), zaś ten 7600GS ma pamięci DDR2 (800MHZ).

 

PS. Oj cena 7600GT wzrosła :).

 

 

EDIT :

 

 

No dobra niech będzie....

 

 

W sumie cena dobra jak na 7600GS.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim:

 

CPU : Intel® Core™2 Duo E8400

GPU : VisionTek Radeon HD4850 512MB

Płyta głowna : ASUS P5Q PRO

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition

Zasilacz: Corsair 650W

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1

 

W przyszłości jak starczy funduszy dojedzie 2-gi radek, dlatego tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linków nie ma jak poprawić, każdy ucina po ";"...

 

Czy wam też konfigurator esc.pl strasznie muli kompa?

 

Co do zestawów HTPC - czy zasilacz 380W nie będzie za słaby na te mocniejsze zestawy z 4870?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muli niemiłosiernie :/

 

Mam pytanie co do płyty głównej, w kilku zestawach polecana jest Gigabyte P31-DS3L ale nie ma obsługi pamięci taktowanej na 1066 MHz, jednak ma dwukanałową jej obsługę. Tutaj (Gigabyte P31-S3G) mamy tańszą płytę z obsługą pamięci 1066 MHz. Stąd pytanie, czy dwukanałowa obsługa pamięci przedkłada się bardziej na wydajność niż taktowanie 1066 MHz? Czy też miały znaczenie tu możliwości OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miguel707: nawiazujac do twojego "poradnika" o "kartach na miesiac xxxx" przy karcie Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 AGP .... warto by dodac "Wymagany zasilacz : markowe 300W, min. 18A na +12V"

 

TU wiecej info.

 

PS. aczkolwiek moj cheifetec z 18A daje rade

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L 155 zł

CPU: Intel Core 2 Duo E2180 2.0 GHz 173 zł

RAM: OCZ Platinum rev.2 2x1GB 800mhz CL4 135 zł

GPU: Galaxy GeForce 9600GSO 286zł

PSU: Mode Com MC-350 79 zł

OBUDOWA : THERMALTAKE MAMBO 135 zł

 

HDD i DVD mam od starego kompa. A więc co dodac co ując w tym zestawie ? i w jakim sklepie mi to złożą do kupy i wyślą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L 155 zł

CPU: Intel Core 2 Duo E2180 2.0 GHz 173 zł

RAM: OCZ Platinum rev.2 2x1GB 800mhz CL4 135 zł

GPU: Galaxy GeForce 9600GSO 286zł

PSU: Mode Com MC-350 79 zł

OBUDOWA : THERMALTAKE MAMBO 135 zł

 

HDD i DVD mam od starego kompa. A więc co dodac co ując w tym zestawie ? i w jakim sklepie mi to złożą do kupy i wyślą ?

buda na Cooler Master Elite 330 i doloz do minimum GA-P35-DS3L zeby nie bylo w przyszlosci problemu z ramem reszta ok wiem ze wyjdzie troche drozej ale to P31 jest malo przyszlosciowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jakoś uda sie uzbierac taki fundusz. Z budą sie zgadzam gdyż zawsze te ~20zł w dół to też coś ,a przy okazji do płyty dołoże jakieś 40zł a nie 60.... Tylko teraz pozostaje mi dozbierac ok. 500zł bo 400 mam obecnie w gotówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawów na sierpień proponuje montować pamięci KingMax DDR2 1GB 1066

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

 

Przy cenie 55zl są bezkonkurencyjne i ze świecą możecie szukać czegoś co zrobi 1140 przy 5-5-5-15 i vDimm 2V (pierwsze lepsze 4 sztuki ze sklepu) za mniejsze pieniądze. Te kości są klasa sama dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawów na sierpień proponuje montować pamięci KingMax DDR2 1GB 1066

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=KINGMAX+DDR2+1GB+106

 

Przy cenie 55zl są bezkonkurencyjne i ze świecą możecie szukać czegoś co zrobi 1140 przy 5-5-5-15 i vDimm 2V (pierwsze lepsze 4 sztuki ze sklepu) za mniejsze pieniądze. Te kości są klasa sama dla siebie.

te pamieci sa 1 stronne??? bo poprzednie byly... jesli tak to sa idealne do P31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za to lubię PCety B-)

 

Mam starego grzmota, w którym wymieniam płytę główną na

* DFI LanParty DK X38 (490zł) lub ASUS P5E3 - X38, DDR 3, PCI-Ex, S-775 (445zł),

* do tego niedrogi procesor Intel Core2Duo E7200 (299zł),

* zasilacz OCZ PCPower&Cooling Silencer 420W ATX PSU (160zł)

* dysk Samsung 320GB 16MB Cache F1 (150zł)

i na następnych parę miesięcy mam spokój ze starymi 2xKingMax DDR2 1GB 800 oraz Radeonem X1650pro 256MB.

A jak tylko uzbieram parę groszy, to wymienię grafikę na Sapphire HD 4850 512 MB GDDR3 Dual Slot Fansink (449zł) i za jakiś rok procesor Core i7, a może i ram na jakieś  OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Intel Extreme XMP  (599zł) :lol:

 

Czyli jak się uda, to za około 1100zł mam świeży komputer do rozbudowy... Co o tym myślicie? Może lepiej coś innego wybrać? Ale wydaję mi się, że to dość przyszłościowe złożenie i powinno zadziałać!

 

[ceny są podane tylko orientacyjnie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Windsor - 199 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 199 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Mam mniej więcej ten zestaw i te pamięci na tej płycie głównej chodzą na 800 nie na 1066mhz więc lepiej do tej płyty wziąć 800mhz niż 1066mhz bo i tak nie pójdą na tej częstotliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie robisz CF to po co ci taka plyta droga??? ok wsadzisz moze ddr3 ale juz i7 nie bo to inna podstawka, ja proponuje E8400 i P5Q Pro, na zasilaczach sie nie znam ale raczej ok dysk tez i radek to tez dobry wybor.

Racja z tymi i7 - mają być na LGA1366 (lub też LGA1160)... Ciekawe ile będzie kosztować taki zestaw nowej płyty z i7?? Bo od tego zależeć będzie moja decyzja - poczekać jeszcze kilka miesięcy i może już na początku 2009 kupić w rozsądnej cenie zestaw z nowej linii technologicznej, czy stawiać na sprawdzone P45 i takiego E8400?

Jeśli X38, X48 ma przewagę nad P35, P45 tylko w postaci lepszej obsługo CF, to rzeczywiście nie opłaca się w to inwestować dla DDR3! Nie wiedziałem, że to taka różnica...

 

Podsumowując:

* jeśli myśleć o zestawie na kolejnych parę lat w przód, to raczej należało by poczekać na i7?

* a dla niecierpliwych to płyta z P35 (czy P45??) i przykładowy E8400?

 

Podpowiedzcie mi proszę, bo śledzę nowinki, ale widzę że i tak mam spore braki :wink: Głównie mnie nurtuje temat płyty głównej (jaki chipset?), bo do procesora od intela jestem raczej przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Windsor - 199 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770-DS3 - 199 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Mam mniej więcej ten zestaw i te pamięci na tej płycie głównej chodzą na 800 nie na 1066mhz więc lepiej do tej płyty wziąć 800mhz niż 1066mhz bo i tak nie pójdą na tej częstotliwości

To jest dziwna sprawa. Powinny chodzić na 1066. I tak zresztą nie stanowi to problemu, bo można je dokręcić.

 

Mam pytanie... Czym sie roznia Radeony HD4850 Gainward i Powercolor? Ktorej firmy sa lepsze?

Ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwna sprawa. Powinny chodzić na 1066. I tak zresztą nie stanowi to problemu, bo można je dokręcić.

Nie, nie powinny chodzić na 1066MHz bo on ma AthlonaX2, K8 obsługują max 800MHz, dopiero po wsadzeniu Phenoma pokazuje się opcja ustawienia pamięci na 1066MHz. Ale oczywiście można je dokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz, na forum wyrobiła się już opinia że AMD jest dla tych co nie chcą podkręcać, to dla nich te ramy trochę na wyrost bo nie wykorzystają ich pełnej wydajności. Nie wiem jakie mają ustawienia w SPD, ale jeśli mają że przy 800MHz ustawia się CL4 to wtedy ok, ale jeśli jest CL5 to lepiej zmienić na A-data EE 800MHz CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...