Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zestawy na Wrzesień gotowe :).

Czekalem niecierpliwie na zestaw na wrzesien. Super, ze juz dales Miguel, ucieszylem sie. :)

Widze zestaw za 1800zl i zmiana procka z e7200 na e5200. Czy mozesz prosze napisac dlaczego zmiana na tanszy procesor ? Czy jest on lepszy od e7200 ?

 

edit: oraz dlaczego Sapphire Radeon HD4850 Toxic 512MB 540 zamiast power kolor za 460 zl. ciezko mi bylo zdecydowac sie na powercolora za 460 zl ale jakos sie zdecydowalem, a teraz zmiana grafy o 80 zl drozsza.

Edytowane przez Tresbien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor z E7200 na E5200, bo ma niskie FSB z wysokim mnożnikiem oraz znacznie niższą cenę niż E7200 ma obecnie. Z wydajnością będzie podobnie.

 

W jednym zestawie dałem tego Sapphire Toxic, bo ma lepsze chłodzenie (Zalman VF900-Cu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor z E7200 na E5200, bo ma niskie FSB z wysokim mnożnikiem oraz znacznie niższą cenę niż E7200 ma obecnie. Z wydajnością będzie podobnie.

 

W jednym zestawie dałem tego Sapphire Toxic, bo ma lepsze chłodzenie (Zalman VF900-Cu).

 

do tego Toxica z dobrym chlodzeniem nie trzeba dokupywac dodatkowo chlodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba.

 

Toxic 539zł z coolerem zalmana rozumiem. To chłodzenie samo kosztuje troche wiec to dobra oferta, a slyszalem, ze w tyn miesiącu pewnie ukażą się "nowe" 4850 od sapphire, palita i gainwarda również z innym coolerem a cena ma być niska. niebawem maja pojawić sie z niereferencyjnym coolerem za 450zł - warto poczekac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi:

 

Po pierwsze, nie wiem czemu w intelowskim zestawie do 1200zl [ z plytka Gigabyte P31-DS3L ] dales 2x1gb ramu. W przypadku tej plyty oznacza to brak mozliwosci wstawienia dodatkowych kosci ramu w przyszlosci. Kupno jeden 2-gigowej kosci ramu jest w tym przypadku jedynym sensownym rozwiazaniem.

 

Po drugie, w zestawie za 1500zl powinien byc juz e5200 kosztem np. tak drogiej zasilki. MC-350 pociagnie tandem h4850 + e5200 bez problemu, zreszta skoro mialby ciagnac e2180 to logiczne ze przy niemal tej samej konfiguracji pociagnie i e5200 w 45nm. Wieksza kultura pracy to nie jest dobry argument aby doplacic 100 zl kosztem procesora technologicznie bedacego 2 lata w tyle.... zreszta zawsze mozna zrobic modecomowi fanswapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2180 - 190 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 169 zł

RAM : GoodRam 2x1GB 800MHZ - 100 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 140 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

Razem : 1234 zł

Poprawione?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacze o mocy 650 W są zalecane do procesorów Intel Xeon E3110? Chcialem nieco zmodyfikowac zestaw za 2250 zl lub ten za 2500 zl. Mam zasilacz taki jak Ty Miguel707 czyli Chieftec GPS-350EB-101A 350W.

 

Podkrecanie drugorzędna sprawa, chodzi o stabilną pracę.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w tym miesiącu kupić jeden z polecanych zestawów ok. 2000zł

zakładając późniejszą rozbudowę np. 2x2GB, napęd bluray, RAID z jakimś dyskiem, może jeszcze jedna karta ATI, Asus Xonar itp. sprzęty to jaki <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> cichy zasilacz do 250-300zł?

 

jaki ma mnożnik ten Xeon i czy to sprawdzony procek? mało o nim na forum

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wg. Was taka konfiguracja ile czasu może pociągnąć gry na max detalach przy LCD'24 ? 3 - 4 lata ? przy późniejszym zakupie drugiej karty hd4870x2.

 

Procesor : Intel Core2Quad Q9550 - 949 złChłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120 Extreme - 140 zł + Xthermal BFT 120 Pro - 45 złPasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 złPłyta Główna : DFI LanParty LT X48 - 669 złRAM : 2x OCZ 2x2GB (4x2GB) 1066MHZ Reaper - 700 złKarta Graficzna : Gigabyte Radeon HD4870x2 2GB - 1469 złZasilacz: Enermax Modu82+ 625W - 549 złHDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1 - 210 złNapęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tyle wytrzyma, chociaż w grach IMO nie ma już co ulepszać [ale tak mówiono też 10 lat temu].

 

Jeżeli chcesz wziąć takiego potwora, to czemu nie, w końcu Twoje pieniądze. Zaczekałbym jednak na starym sprzęcie i kupił dopiero po pojawieniu się Nehalemów - będzie taniej i może pojawi się tani i7, który będzie wydajniejszy od Q9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem czekam już prawie rok na coś nowego to karta graficzna wyszła 9xxx potem 260,280 to coś innego znowu. Teraz jak bym poczekał na nowy procek to potem będę pewnie czekał na nowe ramy aż stanieją a pewnie nVidia będzie chciała zrobić nowa kartę. W ten sposób nic by się nie kupowało bo by każdy czekał na jakąś nowość. IMO który (najtańszy) z gotowych zestawów pociągnie obecne gry na full detalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego Intel Xeon E3110...

Piszecie:

No bo serwerowe procki są lepszej jakości = lepsze podkręcanie.

i

Xeon E3110 = Core2Duo E8400

Patrz na inne bebechy, nie tylko na procka.

Zasadniczo interesuje mnie dlaczego ten xeon a nie c2d. O samym xeonie na forum nie pisze za wiele.

Miguel jesli mozesz wypowiedz sie w tym temacie jako Tworca tych zestawow z tym wlasnie procesorem.

Dlaczego wlasnie ten a nie 8400 :)

Juz mialem swoj typ na nowy komp ktory chce kupic wkrotce a tu mam znowu jakies dylematy :P

 

Dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo interesuje mnie dlaczego ten xeon a nie c2d. O samym xeonie na forum nie pisze za wiele.

Miguel jesli mozesz wypowiedz sie w tym temacie jako Tworca tych zestawow z tym wlasnie procesorem.

Dlaczego wlasnie ten a nie 8400 :)

Juz mialem swoj typ na nowy komp ktory chce kupic wkrotce a tu mam znowu jakies dylematy :P

 

Dzieki i pozdrawiam :)

bo xeon i e8400 sa identyczne ale ceną wygrywa xeon. to chyba proste

miguel707 prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc teraz odpowiem : dlaczego ten Xeon ?

 

http://www.circuitremix.com/index.php?q=no...&page=0%2C0

 

Xeon jest stworzony do pracy w niższych napięciach i to przez 24/7, bo jest to procesor serwerowy, tak więc przyda to się przy OC. Dodatkowo Xeon ma funkcję, której E8400 nie ma : Intel I/OAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...