Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

A co byście powiedzieli na taki zestaw:

 

Procesor : Intel Xeon E3110 - 470 zł

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120 Extreme - 140 zł + Xthermal BFT 120 Pro - 45 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5N-T Deluxe - 569 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1066MHZ Reaper - 350 zł

Karta Graficzna : 2x ZOTAC GeForce 9800GTX+ AMP - 1320zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W - 279 zł

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1 - 210 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

 

3311zł

Edytowane przez uvve one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie co do zasilaczy w zestawach z Radeonem 4870.

 

Są one dostosowane do tego Radeona, czyli mają dwie wtyczki 6-pin PCI-E.

Czy wtyczką 1 (6+2) PCI-E oznacza wtyczke 8-pin z możliwością zrobienia z niej 6-pin?

 

Moze i glupie pytanie ale dawno już nie zaglądalem co wychodzi na rynku komputerowym i zatrzymalem sie na rozpinanej wtyczce 24-pin.

 

 

I jeszcz jedno pytanko. Jesli chcialbym jednak zasilacz z modularnym okablowaniem w cenie zblizonej do Antec 650W, to czy Corsair 520W CMPSU-520HXEU bedzie odpowiednim wzmacniaczem?

 

Chodzi mi, zeby nie bylo widocznych zbednych kabli w obudowie - planuje kupic Cooler Master CM 690 Dominator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce tworzyc nowego tematu, tylko prosze o szybkda odpowiedz, czy ten zestaw bedzie kompatybilny ? czy wszstko ze wszystkim bedzie dobrze wspolpracowalo ?

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna :ASUS GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit

Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-500-A12S

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce tworzyc nowego tematu, tylko prosze o szybkda odpowiedz, czy ten zestaw bedzie kompatybilny ? czy wszstko ze wszystkim bedzie dobrze wspolpracowalo ?

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna :ASUS GeForce 8800GT 512MB DDR3 256bit

Zasilacz: Pentagram Silent Force CAV-500-A12S

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA

postaraj sie dolozyc do HD4850 (moze narazie zrezygnuj z karakorum???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie co do zasilaczy w zestawach z Radeonem 4870.

 

Są one dostosowane do tego Radeona, czyli mają dwie wtyczki 6-pin PCI-E.

Czy wtyczką 1 (6+2) PCI-E oznacza wtyczke 8-pin z możliwością zrobienia z niej 6-pin?

 

Moze i glupie pytanie ale dawno już nie zaglądalem co wychodzi na rynku komputerowym i zatrzymalem sie na rozpinanej wtyczce 24-pin.

 

 

I jeszcz jedno pytanko. Jesli chcialbym jednak zasilacz z modularnym okablowaniem w cenie zblizonej do Antec 650W, to czy Corsair 520W CMPSU-520HXEU bedzie odpowiednim wzmacniaczem?

 

Chodzi mi, zeby nie bylo widocznych zbednych kabli w obudowie - planuje kupic Cooler Master CM 690 Dominator.

Zarówno Pentagram 500W jak i Antec 650W mają 2 wtyczki PCI-EX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos poleci jakies inne chlodzenie od Karakorum? Slyszalem, ze do cichych nie nalezy.

 

Myslalem nad ThermalRight Ultra-120A ale nie wiem czy wejdzie mi do przyszlej obudowy Cooler Master Dominator CM-690. Nie chcialbym, zeby cos wystawalo.

 

Moj przyszly zestaw prezentuje sie tak:

 

Intel Xeon E3110 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

Płyta główna: Asus P5Q-E /intel P45/

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition

Dysk twardy: Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W

Monitor: LG L227WT-PF (10000:1, 2ms, DVI)

 

zestaw bedzie zamawiany na esc.pl

 

Jesli chodzi o cene za chlodzenie procka, to chcialbym coś do 150 zl. Wazne aby bylo ciche, na pewno cichsze od tego co mam obecnie w komputerze:

Pentagram Q-80 AlCu predkosć sterowana przez plyte glowną

 

Co myślicie o wymianie zasilacza Antec EarthWatts 650W na cos z odpinanymi kablami: Corsair 620W lub tanszy i slabszy Corsair 520W?

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dobre zestawy , ja przymierzam sie do kupna nowego pc i czytalem juz rozne propozycje z roznych forow ale dzieki temu forum zaoszczedze okolo 200 zł gdyz na poczatku mialem brac procesor e8400 teraz wezme e5200 :rolleyes: . Ale zeby nie był tak cacy mam pewne uwagi, (aczkolwiek moge sie mylic) Po pierwsze nie kupował bym ani nowego chłodzenia ani pasty , na boxowym spokojnie proc da sie podkrecic do 3 ghz a to na dzien dzisiejszy wystarczy. ( a co bedzie za rok kiedy faktycznie bedzie potzreba mocniejszego proca to jest wielka nie wiadoma). Po drugie nie łączył bym jak to jest w jednym zestawie e5200 z radeonem 4870 gdyz tutaj juz procesor w pelni nie "obslugiwał" by grafiki. Po 3 do tego procka styknie A-Data Extreme Edition DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 albo OCZ DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024MB CL4 PE R2,.Po 5 nie kupował bym grafiki fabrycznie potkrecanych dlatego ze samemu bedzie mozna je podkrecic (moze nie az tak ja te fabrycznie) i wydajnosciowo nie beda sie rozniły.Zamiennie z zasilaczami ktore tutaj sa mozna by bylo zastosowac OCZ StealthXStream 500W ATX rev.2 i wiekszej mocy (sa w podobnej cenie). Do zestawu 1500 dał bym asusa p5q (aczkolwiek za bardzo nie czy na tej co jest proponowana Gigabyte P35-DS3L -dobrze sie kreci procesor jezeli tak to moze zostac ). Na zaoszczedzonych pieniadzach chodzby grafice ramie mozna juz zakupic orginalna gierke :rolleyes: .

 

Na koniec musze przyznac ze znalazlem sprawdzony sklep gdzie ceny poszczegolnych podzespołow sa o okolo 30-40 zł tansze . I zarazem ta uwaga tyczy sie tego zeby na poczatku zestawow polecanych pisac kiedy byly one uaktualniane.

ps Moze duzo uwag ale za to drobnych , mam tylko nadzieje ze beda pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pysio102

 

Co do chłodzenia - boxowe w porównaniu do dodatkowego jest głośne i mniej wydajne. E5200 po OC da radę z HD4870 (najlepiej zawsze oszczędzać na procesorze - nie sądzisz chyba, że lepiej E8400 + HD4850?). Pamięci specjalnie są 1066 - lepsza pewność i praktycznie znikoma różnica w cenie. Co do podkręcanych kart - masz na myśli zapewne HD4850 Toxic - ona jest fabrycznie podkręcona, ale ma też lepsze chłodzenie niż referent, a to jest już dobry powód do kupna tej karty - jest po prostu cicha i wydajna. Co do zasilaczy, to będę się namyślał nad OCZ'ami. To kiedy zestawy były uaktualniane jest na samym dole posta. Zamierzam niedługo zrobić mniejszą aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze chłodzenie te co podales jest lepsze , ja po prostu uwazam ze nie jest konieczne, a jezeli komus bedzie przeszkadzalo boxowe albo beda za wysokie temp to moze pozniej dokupic :rolleyes: . Co do ramow to roznica jest okolo 40 zł (chba ze cana nie aktualna) pozatym nie wiem w czym te 1066 sa pewniejsze? te co podalem maja lepsze timingi, a i tak procek pracuje na 800mhz.

Tak chodzilo mi o toxick czy np sonik no wiadomo ze jest lepsza bo inaczej nie kosztowala by 100 zł drozej, bardziej mi chodzi o to czy za te 100 zł warto dopłacać, moim zdaniem nie, ale rozumiem twoje zdanie i je szanuje :rolleyes: Tez jestem zdania ze lepiej zaoszczedzic na procesorze (pisalem o tym na poczatku ze po przeczytaniu tych zestawow polecanych zdecydowalem sie na e5200 zamiast e8400, tyle ze uwarzam ze oszczednosc ma swoje granice i ja juz bym sie bał brac do radka 4870 e5200, no chyba ze faktycznie komus uda sie z niego wydusic te 3,8 ghz , i byc moze rownierz to wynika z mojego stosunku do oc a mianowicie takiego ze owszem mozna podkrecac ale bez przesady :rolleyes:

 

ps dzieki za podpowiedz gdzie jest aktualizacja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy brak na esc.pl

Intel Xeon E3110 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX

oraz

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

 

jako alternatywe proponują

dla procka: E8400

dla grafy: Palit wersja Sonic 749 lub PowerColor Zerotherm 799

 

i co teraz brać? Chcialem dać im jutro odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...