Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonili do mnie z esc.pl na jutro maja miec Sapphire 4870. Czyli w czwartek dostane swoj zestaw. Niestety procesor po nowej cenie... bo "dolar poszedl w gore..." i nie docieralo do Pana, ze ja zamawialem jak byl po starej cenie i za to maja u mnie minusa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ceny masakrycznie poszły w gore;) W esc.pl e8400 jakiś miesiąc temu kosztował 420zł a teraz już 500zł:) tak samo q9300 teraz 760zł a kosztował ~670zł... aj trzeba bylo kupowac wtedy hehe

Edytowane przez ghoscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum nowy jestem, chciałem zapytać ekspertów.

 

Otóż chcę zrobić sobie zestaw nowy do 2,5-3k PLN, wybrałem już elementy mniej więcej ale stanąłem przy dysku twardym.

Chcę żeby cały komputer chodził szybko, zatem 4 GB RAM = system 64 bit.

Czy XP 64 bit czy lepiej od razu Vista 64 bit? W końcu XP przejdzie do lamusa, jakby nie było, za jakiś czas.

Czy 2 x HDD w RAID 0 będzie szybszy przy w/w systemach operacyjnych? Pytam dlatego, że niektórzy ludzie z którymi konsultowałem, twierdzili że to niepotrzebne.

Szukałem tu na forum w FAQ i w ogóle, ale jakoś nie znalazłem odpowiedniej dyskusji, dlatego tu pytam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Broday2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum nowy jestem, chciałem zapytać ekspertów.

 

Otóż chcę zrobić sobie zestaw nowy do 2,5-3k PLN, wybrałem już elementy mniej więcej ale stanąłem przy dysku twardym.

Chcę żeby cały komputer chodził szybko, zatem 4 GB RAM = system 64 bit.

Czy XP 64 bit czy lepiej od razu Vista 64 bit? W końcu XP przejdzie do lamusa, jakby nie było, za jakiś czas.

Czy 2 x HDD w RAID 0 będzie szybszy przy w/w systemach operacyjnych? Pytam dlatego, że niektórzy ludzie z którymi konsultowałem, twierdzili że to niepotrzebne.

Szukałem tu na forum w FAQ i w ogóle, ale jakoś nie znalazłem odpowiedniej dyskusji, dlatego tu pytam.

 

Pozdrawiam

bo to niepotrzebne, tak jak vista64bit, starczy vista 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to niepotrzebne, tak jak vista64bit, starczy vista 32bit

erm.. ale przecież z 32bit nie będę miał korzyści z 4 GB ram, no to jak to niepotrzebne? Chciałem żeby ten komputer był tak trochę na przyszłość.

Edytowane przez Broday2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być nowy i taki żeby nie zamulał, domniemywam że da się Viste 64 ustawić tak żeby chodziła szybko, komputer ma mieć C2D 8400, no to chyba da radę. DX 10 będzie w najbliższej przyszłości podstawą dla gier (już jest?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanie nr 1: mam komp taki: abit 35p, 2160 krecony na 3,2 , 2 gb ocz platinium 2,0 , 8800gt, chcialbym zmienic grafe na radka 4870, czy ta konfiguracja nie bedzie go blokowac?

i pytanko z innej epoki: w starym pc spalila mi sie plyta gl, chcialbym go jednak zachowac, i wymyslilem ze zakupie od razu plyte glowna z prockiem, a przy okazji kupie grafike na pci, jaka plyte glowna proponujecie? musi miec pci express, ide ata, i ddr1?. grafa moze byc 7300 gt, proc jakikolwiek. grafa, proc i plyta razem do 200 zl .

z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie z esc.pl na jutro maja miec Sapphire 4870. Czyli w czwartek dostane swoj zestaw. Niestety procesor po nowej cenie... bo "dolar poszedl w gore..." i nie docieralo do Pana, ze ja zamawialem jak byl po starej cenie i za to maja u mnie minusa!

Padaka, jak dolar lecial na lep na szyje, to ceny sprzetu jakos nie spadaly, teraz jak dolar idzie w gore to ceny oczywiscie tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaka, jak dolar lecial na lep na szyje, to ceny sprzetu jakos nie spadaly, teraz jak dolar idzie w gore to ceny oczywiscie tez :D

OT: tak samo z cenami paliw na stacji. Jak tylko ropa na giełdzie idzie w górę, za chwilę masz podwyżki cen. Ale jak idzie w dół, to "musimy wyprzedać stare zapasy po wyższej cenie" :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ma wzięcie twój zestawienie tylko się cieszyc :) a do rzeczy powinieneś już wstawić do Monitorów 24 lcd tego Hewlett-Packard LCD HP LP2475w bo jest wypas za cenę poniżej 1600 zł pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie miałem styczności z nowościami w PC od ponad roku i obecnie w obliczu zbliżającego się zakupu staram się nadrobić zaległości czytając różne porównania i arty, ale mimo wszystko mam kilka pytań:

 

- w kilku zaproponowanych konfiguracjach na AMD znajduje się procek AMD Athlon X2 5000+. Dlaczego akurat ten - czy to wyjątkowo udany model? Czym różni się od niego Black Edition oprócz braku wentyla i wyższej ceny?

 

- czy karta Palit Radeon HD4850 512MB, która znajduje się w tańszych konfiguracjach z 4850 jest tam dlatego, że ma ten procek i działa, czy też wyróżnia się czymś na tle konkurencji? W czym lepszy jest od niej Gainward Radeon HD4850 512MB GoldenSample (poza fabrycznym podkręceniem) - czy jest np. cichszy?

 

- w kilku kategoriach cenowych znajdują się porównywalne zestawy na Intelu i AMD. Jakie są główne zalety i wady tych platform?

 

- czy w zestawach Home Theater opartych na AMD nie warto by zaproponować płyt głównych opartych na 780G pozbywając się jednocześnie karty grafiki, co pozwoli zastosować obudowę o niższym profilu (ten Antec to jednak trochę szafa)?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

Krzysiek

 

PS. Świetny pomysł z tą listą zestawów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. X2 5000+ jest najbardziej opłacalny (cena/wydajność). Black Edition ma odblokowany mnożnik, co daje dziecinną łatwą metodę OC...

2. Palit ma zmienione chłodzenie - tak samo jak Gainward, który dodatkowo ma podniesione napięcia (lepsze OC). Następnym razem wstawiam tam Gigabyte HD4850 1GB.

3. Intel wskazany jest dla tych, co robią OC. AMD może być przyjęty jako alternatywa, ale jedynie do pewnej granicy cenowej - i to dla tych, co nie podkręcają.

4. Przyjąłem taką, a nie inną budę do HTPC, bo ma również w sobie dobry zasilacz. Zestawy te mają oddzielną kartę graficzną, co pozwoli na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...