Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam pytanie.

Dlaczego w zestawach za ~1500PLN do platformy na AMD jest 2 razy droższy zasilacz niż do platformy INTEL`a?

IMHO te 100PLN można by lepiej zainwestować, np. RAM albo HDD.

O przyszłościowość chodzi. W Intelu wolałem dać lepszą kartę, czy procesor niż zasilacz.

 

Miguel, kiedy będziemy mogli liczyć na ,,Zestawy na październik"? ;)

Gdy będą gotowe :).

 

Możliwe, że jutro - na moje imieniny :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka.

1.Jaki RAM 2x2GB polecacie do 250 zł w miejsce tych A-data z zestawu do 2,5K?(w sklepie w którym składam komputer nie mają)

2.Jaką obudowę(tak do 200-300zł) kupić do zestawu za 2,5k żeby nie było zbyt głośno, a zarazem nic się nie ugotowało?(może do tego jakieś wentylatory dodatkowe?)

Edytowane przez Shiroraikou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Mam Miguel taką małą sugestię, żebyś dodał do przedziałki "Obudowy" w swoim zbiorze zestawów na październik obudowę CoolerMaster Centurion 5. Jest ona w sklepie esc.pl:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=7033

 

Ręczę za jakość tej obudowy. Kosztuje jedyne 179 zł a w zamian oferuje znacznie więcej niżby cena przewidywała. Otrzymujemy 2 cichutkie wentylatory, jeden 80 mm wiejący powietrzem do środka obudowy, a drugi 120 mm wywiewający powietrze. W środku jest dużo przestrzeni. Cyrkulacja powietrza jest bardzo dobra. Buda ta jest na prawdę bardzo solidna co potwierdza waga 9,7 kg. Beznarzędziowa. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. No i producent w końcu też szanowany ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Intel wskazany jest dla tych, co robią OC. AMD może być przyjęty jako alternatywa, ale jedynie do pewnej granicy cenowej - i to dla tych, co nie podkręcają.

Czyli jeśli uda mi się podkręcić proca to lepszy będzie (weźmy za przykład zestawy ~1500 zł) Intel, ale jeśli mi się nie uda (zdażają się takie korki?) lepszy będzie Athlon, pomimo niższej ceny? Jak jest z podkręcalnością tego Black Edition w porównaniu do Intela? Może jakieś linki do artów na ten temat (testy porównawcze podkręconych proców) - nie chcę Was zamęczać pytaniami w nieskończoność ;).

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz TUTAJ - troche stary ale OK ;]

wiadomo jak sie ma e21x0 do nowszego e5200 itd ;)

 

ogólnie dobrze podkręcony X2 walczy tylko z E21x0 - i często przegrywa ... (3,4Ghz X2 = ~3Ghz intela)

 

 

ogólnie Black Edition (65w/65nm G2) ma odblokowany mnożnik w górę - co niewątpliwie pomaga w oc na gorszej mobo.

 

ale i tak MAX dla niego to ~3,3Ghz (na AC)

 

a zwykły 5000+ G2 powinien bez problemu zrobić 3Ghz+ a jest sporo tańszy

a jeszcze lepiej 4600+ F3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanie nr 1: mam komp taki: Abit IP35, 2160 krecony na 3,2GHz , 2 gb ocz platinium rev. 2,0 , zasilacz ModeCom MC-400ATX, 8800gt, chcialbym zmienic grafe na radka 4870, czy ta konfiguracja nie bedzie go blokowac?

i pytanko z innej epoki: w starym pc spalila mi sie plyta główna, chcialbym go jednak zachowac, i wymyslilem ze zakupie od razu plyte glowna z prockiem, a przy okazji kupie grafike na pci, jaka plyte glowna proponujecie? musi miec pci express, ide ata, i ddr1?. grafa moze byc 7300 gt, proc jakikolwiek. grafa, proc i plyta razem do 200 zl . zasilacz do starego zestawu to delta (poolecana)

z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Znalazłem takie cos http://www.allegro.pl/item436776765_intel_...oc_2_6_ghz.html , będzie dobra do 7300gt??

 

monitor to : benq na matrycy mvo w zestawie lepszym, w gorszym zestawie 17 CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz TUTAJ - troche stary ale OK ;]

wiadomo jak sie ma e21x0 do nowszego e5200 itd ;)

ogólnie dobrze podkręcony X2 walczy tylko z E21x0 - i często przegrywa ... (3,4Ghz X2 = ~3Ghz intela)

ogólnie Black Edition (65w/65nm G2) ma odblokowany mnożnik w górę - co niewątpliwie pomaga w oc na gorszej mobo.

ale i tak MAX dla niego to ~3,3Ghz (na AC)

a zwykły 5000+ G2 powinien bez problemu zrobić 3Ghz+ a jest sporo tańszy

a jeszcze lepiej 4600+ F3 ;]

A jak kręcą się te procki na fabrycznym chłodzeniu?

Co do ceny, to pomiędzy podobnymi procesorami AMD i Intela z interesującego mnie segmentu nie ma dużych różnic, ale już płyty na nowych chipsetach intela są dość drogie.

Co zyskam dokładając z Gigabyte EP31-DS3L do Asus P5QL Pro na p43 zakładając, że kupię do nich E5200?

I czy jest sens inwestować w płytę z CF, jeśli teraz kupię 4850, czy takie dokładanie kart raczej nie będzie miało sensu?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponowalibyście wymienić w takim komputerze żeby podnieść wydajność:

 

płyta główna: Abit IP35 dark rider

procesor 2160 krecony na 3,2GHz

ram: 2x1 gb ocz platinium rev. 2,0

zasilacz: ModeCom MC-400ATX

grafika: 8800gt

 

P.S. tylko nie piszcie proszę, że wszystko dopiero co go kupowałem

 

Czy 2160 wystarczy do radka 4850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponowalibyście wymienić w takim komputerze żeby podnieść wydajność:

 

płyta główna: Abit IP35 dark rider

procesor 2160 krecony na 3,2GHz

ram: 2x1 gb ocz platinium rev. 2,0

zasilacz: ModeCom MC-400ATX

grafika: 8800gt

 

P.S. tylko nie piszcie proszę, że wszystko dopiero co go kupowałem

 

Czy 2160 wystarczy do radka 4850?

kup radka bedzie ok najlepiej palit sonic Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 jedna mobo podana przez Ciebie w jednym zestawie, a mianowicie Asus P5QL PRO na p43, mam nadzieję że nadaję się do kręcenia, bo na P5Q pro nie wyskrobię. Czy lepszy będzie jakiś Giguś w podobnej cenie?? Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo na forach się pisze o Samsungach F1 640GB. Ludzie narzekają na obniżaną wydajność i podejrzenia, że zamiast dwóch talerzy są 3 z wyłączonymi częściami na których są bad sektory.

Ciekawe czemu rowniez wersje 1TB tak bardzo potanialy, mozna kupic za 365zl :)

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawów, to czy aby dla HD4870 zasiłka 460W to nie za mało ?

O ile do default powinna starczyć (choć producent /np:Sapphire/ zaleca 500 jako absolutne minimum, a rekomenduje 600W) to przy o/c i zużyciu sprzętu może już być mało imo.

Tak pytam,bo ostatnio składałem kilka zestawów na HD4870 i wstawiałem zasilacz 600W.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chyba szykuje się małą modernizacja, która obejmie procesor, płytę główną, ram, kartę graficzną i PSU. Chciałbym się zmieścić w przedziale 1500-1600zł, a do zestawu:

Hitachi Deskstar 320GB SATA

DVD-RW BenQ

EMU 0404 (karta dźwiękowa)

 

chciałbym dorzucić

Intel Pentium Dual Core E5200

Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Zalman ZM-STG1

Asus P5Q Pro - w ESC podrożała, na allegro jest za 379zł; zależy mi na tym, aby płyta była stabilna i nadawała się do umiarkowanego, bezpiecznego OC

A-Data 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 Extreme Edition; widzę, że poleca się ostatnio zamiast tego jedną kość 2GB albo od razu dwie, jeśli ma się środki; warto dołożyć?

Sapphire Radeon HD4850 Toxic 512MB DDR3 - 650zł to wg mnie dość dużo w stosunku do wersji referencyjnych, które kosztowały latem bodaj ~450zł. Zależy mi jednak na ciszy i dobrym chłodzeniu. Ponoć zabawa z Accelero itd. wychodzi tylko odrobinę taniej.

Zasilacz: zastanawiam się nad Enermaxem pro82+ 425W i BeQuiet Straight Power - generalnie chodzi o to, aby nie był głośniejszy od pozostałych części w zestawie, no i oczywiście dobrze trzymał napięcia.

 

Zestaw nie będzie przede wszystkim do grania, ale dobrze by było, aby się do niego jak najdłużej nadawał :). Jak widać z dopisków, zależy mi również na tym, aby chłodzenie było ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...