Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm przydała by się aktulizacja cen, ATI 4870x2 za 1399 nie ma szans zdrożał o 100zł wiec zestawy podrożały ogółem o 200zł około

popieram - WSZYSTKIE ceny skoczyły co najmniej o kilkanaście procent, np. klikam w E5200 - 225zł a w sklepie jest 245zł

 

Poza tym osobiście byłbym przeciwko linkom do konkretnych sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny skoczyły w górę jeśli chodzi o same zestawy, lecz reszta (monitory, głośniki itd.) jest praktycznie bez zmian.

 

Dopiero od wczoraj mam znowu swój komputer, ale aktualizację w pewnym czasie postaram się zrobić.

 

Co do linków, to one zostaną. Nie chcę się bawić w wymyślanie średniej ceny danej części komputerowej, a opierając się na jednym sklepie - płaci się raz za przesyłkę, no i jeśli ceny nie idą w górę - jest realne tego odzwierciedlenie.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do linków, to one zostaną. Nie chcę się bawić w wymyślanie średniej ceny danej części komputerowej, a opierając się na jednym sklepie - płaci się raz za przesyłkę, no i jeśli ceny nie idą w górę - jest realne tego odzwierciedlenie.

 

według mnie to stronnicze, szczególnie w czasach tylu radarów, skąpców, itp.

no właśnie- można by rzucać linkami do skąpca zamiast do ESC

rozumiem jakby esc sponsorował nasz serwis, ale tak bez niczego

 

w każdym razie to twój temat i ty w nim rządzisz- a ja tylko wyrażam swoją opinię :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa..... Linki do skąpca, wysyłki z 10 miejsc i zestaw wychodzi drożej niż w jednym sklepie - to nie tylko moja opinia.

 

A co do drugiej kwestii - sponsorowanie jakiegoś portalu/forum przez sklep komputerowy nie miałoby żadnego wpływu na mój poradnik - to ma być wiarygodne, a nie nastawione.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. Lipnie, że ceny tak poszły w góre :/ Trafiłem w moment z kupnem ;)

Tak samo. Poradnik fajny, zawsze go polecam wszystkim znajomym. Chcialem wlasnie sobie zlozyc kompa za okolo 2,7k a tu kryzys... Wszystkie ceny o 20-30% w gore. I jak sie tu nie zirytowac? :'(

Dlatego wszystkim, ktorzy chca w najblizszym czasie kupic kompa polecam sie wstrzymac. Poczekajmy na rozmowy rządu odnośnie wejścia do strefy euro. Jeżeli bedą jakieś konkrety, to złotówka powinna się umocnić (czyli cena dolara znowu spadnie) i podzespoły trochę potanieją :P

 

pozdro, Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Może ktoś ma doświadczenie w tej materii, albo zna się na prawie.

Zamówiłem parę dni temu komputer w Apollo. Było to przed tą drugą większą falą podwyżek, którą obserwujemy teraz na esc. Apollo jeszcze nie zareagowało na ostatni skok ceny dolara. Niektórych części nie mają w magazynie, więc na razie sobie czekam.

Czy obowiązuje mnie cena z dnia zamówienia? Czy mogą się odezwać na przykład telefonicznie i powiedzieć, że komponent x podrożał o wartość y i co w związku z tym chcę zrobić.

Zamówienie składałem przez internet z opcją odbioru osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Może ktoś ma doświadczenie w tej materii, albo zna się na prawie.

Zamówiłem parę dni temu komputer w Apollo. Było to przed tą drugą większą falą podwyżek, którą obserwujemy teraz na esc. Apollo jeszcze nie zareagowało na ostatni skok ceny dolara. Niektórych części nie mają w magazynie, więc na razie sobie czekam.

Czy obowiązuje mnie cena z dnia zamówienia? Czy mogą się odezwać na przykład telefonicznie i powiedzieć, że komponent x podrożał o wartość y i co w związku z tym chcę zrobić.

Zamówienie składałem przez internet z opcją odbioru osobistego.

Placisz tyle, ile towar kosztowal w chwili zlozenia zamowienia. Nie maja prawa od ciebie zadac innej kwoty :P

(tak samo jak w sklepie - jezeli na metce jest nizsza cena niz w rzeczywistosci - mozesz sie klocic i kupic za kwote widniejaca na metce :P )

 

@edit: Btw. Karta Graficzna : MSI Radeon HD4870x2 2GB OC - 1499 zł - wczoraj kosztowal 1699zl, dzisiaj 1899zl :D Niezle, niezle...

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem TV na NEO24.PL z odbiorem w Szczecinie i przez tydzień go nie dowieźli, to zadzwoniłem, zeby zmieniili na dostawę kuriere do domu. A potem jak wszedłem na stronę to okazało się, że TV był tańszy o ok. 170PLN, więc znowu telefon, zeby anulowali zamówienie, bo ja chce po niższej cenie.. I bez problemu anulowali i złożyłem nowe zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo taka zwyżka cen się utrzyma bo od pół roku planowałem zakup kompa na święta bo wtedy mam najwięcej czasu a tu klapa, jeszcze jutro zadzwonię do znajomego do sklepu i zapytam ile sprzęcik mnie u niego wyjdzie!!! :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam uwagi co do tych najtańszych zestawów, mianowicie ten zasilacz Modecom ma (wbrew opisowi na na esc.pl ale za to zgodnie z opisem na stronie modecoma) tylko jedną wtyczkę zasilania SATA, przekonałem się o tym na własnej skórze, chcę podłączać nagrywarkę + dysk a tu tylko 1 wtyczka.. i musiałem zakupić przejściówkę z molexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit: Btw. Karta Graficzna : MSI Radeon HD4870x2 2GB OC - 1499 zł - wczoraj kosztowal 1699zl, dzisiaj 1899zl :D Niezle, niezle...

Radeony chyba najbardziej podrożały - ja kupowałem niedawno za 450zł HD4850, dzisiaj kosztuje 650zł. Normalnie szczena mi opadła, za cały komputer teraz zapłaciłbym >1200zł, kupowałem za 850zł (bez case, dvd i hdd).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony chyba najbardziej podrożały - ja kupowałem niedawno za 450zł HD4850, dzisiaj kosztuje 650zł. Normalnie szczena mi opadła, za cały komputer teraz zapłaciłbym >1200zł, kupowałem za 850zł (bez case, dvd i hdd).

Dołączona grafika

to jest smieszne a nawet przykre... za uzywke mozna dostac wiecej niz w tedy gdy sie kupilo nowke

 

powiedzmy kupiles miesiac temu za 460zl teraz sprzedajesz za ponad 500 masakra:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamawiałem TV na NEO24.PL z odbiorem w Szczecinie i przez tydzień go nie dowieźli, to zadzwoniłem, zeby zmieniili na dostawę kuriere do domu. A potem jak wszedłem na stronę to okazało się, że TV był tańszy o ok. 170PLN, więc znowu telefon, zeby anulowali zamówienie, bo ja chce po niższej cenie.. I bez problemu anulowali i złożyłem nowe zamówienie.

Ale moja sytuacja jest nieco inna. W twoim przypadku sklep dostał od producenta rzut towaru w niższej cenie zapewne, więc taniej go sprzedawał. Nie zachowali się pazernie i mogłeś kupić telewizor z nowej partii we właściwej dla niego cenie. Sklep zarobił pewnie tyle samo.

 

Mój przypadek jest taki, że zamówiłem komputer widząc jaki kosmos się dzieje na walutach. Wrzuciłem do zestawu Palita 4870, przy którym widniała cena 746zł. Nie było go jednak na magazynie w chwili zamówienia. Nie ma go tam dalej, ale cena wynosi już 1050zł. Określili ją niedawno, więc pewnie wkrótce pojawi się nowa partia tych grafik na sklepie.

No, ale coś mi się nie wydaje, żeby sprzedawali kartę wartą obecnie u nich 1050zł za 300zł mniej. Przecież nikt nie będzie dokładał do interesu.

Póki co czekam. Już prawie tydzień mija od chwili złożenia przeze mnie zamówienia i wciąż widnieje komunikat na moim koncie w apollo, że czekają na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moja sytuacja jest nieco inna. W twoim przypadku sklep dostał od producenta rzut towaru w niższej cenie zapewne, więc taniej go sprzedawał. Nie zachowali się pazernie i mogłeś kupić telewizor z nowej partii we właściwej dla niego cenie. Sklep zarobił pewnie tyle samo.

 

Mój przypadek jest taki, że zamówiłem komputer widząc jaki kosmos się dzieje na walutach. Wrzuciłem do zestawu Palita 4870, przy którym widniała cena 746zł. Nie było go jednak na magazynie w chwili zamówienia. Nie ma go tam dalej, ale cena wynosi już 1050zł. Określili ją niedawno, więc pewnie wkrótce pojawi się nowa partia tych grafik na sklepie.

No, ale coś mi się nie wydaje, żeby sprzedawali kartę wartą obecnie u nich 1050zł za 300zł mniej. Przecież nikt nie będzie dokładał do interesu.

Póki co czekam. Już prawie tydzień mija od chwili złożenia przeze mnie zamówienia i wciąż widnieje komunikat na moim koncie w apollo, że czekają na dostawę.

Jakies potwierdzenie zlozenia zamowienia chyba masz, prawda?

Obowiazuje cie cena z dnia, w ktorym zawarliscie umowe (ty i sklep). Jezeli beda mieli z tym jakies problemy - pisz do UOKiK'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pepek0206 moze tylko nieco inna, ale w gruncie rzeczy o to samo chodzi.. Gdybym nie wszedł na stronę i nie sprawdzil ceny, dostałbym TV z cenę z dnia zamowienia.. Poczekaj na potwierdzenie skompletowania zamowienia (i ewentualną prośbę o wpłatę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon E3110 - 639 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR - 425 zł

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 220 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4870 1GB - 999 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-620-A12S - 259 zł

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS - 259 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

 

RAZEM : 3006 zł

 

 

a co myślicie o wymianie płyty głownej na gigabyte ds3? i procek nie wiem co to jest ten xseon?:D moze byc np. e8400? i ramy z taktowaniem 1066mhz? bo mam zamiar sobie zakupic tez zestaw dlatego proszę o pomoc bo to ma być zakup na dłuższą mete bo szybko go nie zmienie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Gigabyte, czy MSI, to już zależy od preferencji - jak bym wybrał właśnie MSI. Xeon E3110, to serwerowa wersja E8400. Jest tylko od E8400 9 zł droższa, więc warto. A ramy 1066, to tylko jak masz kasę... A-Daty 1066, to koszt 330 zł - IMO w tym przypadku 800MHZ jest dobrane właściwie do ceny zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...