Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Mi Apollo napisało, że karta będzie, ale w cenie 1025zł, a zamawiałem po 746zł. Chodzi o 4870. Nie widzi mi się dopłacać 300zł. Rezygnuję z tego interesu ;)

Chcą cię naciągnąć. Jeżeli zamówiłeś za 746zł to taka cena cię obowiązuje. W tym przypadku, pisałbym do UOKiK'u - dadzą ci kilka fajnych cytatów prawnych, którymi możesz zagiąć sklep :P

 

@edit: a co do tego, ze dolar bedzie teraz lecial w dol, to nie badzcie tego tacy pewni ;P

Sytuacja na polskiej gieldzie i na polskim rynku sie chwilowo poprawila, bo w USA byl chwilowy wzrost. Istotne bylo rowniez ogloszenie kilku konkretow w sprawie wejscia Polski do strefy euro. Niedlugo sytuacja znowu wroci do normy (czyli albo spadek, albo pooooooooowoooooolne wzrosty)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar spada, teraz kosztuje chyba 2.85zł, a przed wczoraj kosztował 3.1zł. Myślę, że będzie dobrze i ceny spadną z deka.

W tej chwili 2,74, złoty ładnie się podniósł. Jeśli cena $ nie przebije ponownie 2,85 będę zadowolony :)

Jeszcze do do spekulacji... kolega chce kupić nowy komputer low-end, za 1000-1500zł. Ja stawiam żeby poczekać na koniec stycznia, pominąwszy już kursy to jest to zwyczajowy okres spadków cen diwajsu. A wzrosnąć powyżej tych max 3,1zł raczej dolar nie wzrośnie, prędzej jeszcze bardziej spadnie. Dodając do tego noworoczne obniżki poczekałbym do stycznia-lutego. O ile się komuś nie spieszy, ofc.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--->pepek0206

Pisz do apollo.pl, że kartę zamawiałeś po cenie dużo niższej niż obecna, skoro przyjęli zamówienie to muszą je zrealizować po cenie ówczesnej. Zamówienie jest formą umowy, poczytaj regulamin sklepu, jeśli nie ma w nim wzmianki o sytuacji podobnej do twojej to walcz o swoje do końca, bo warto.

 

Co do Xeon'a, jako procesor serwerowy (niskobudżetowy co prawda) jest z założenia bardziej stabilny, pracuje na niższych napięciach, a do czego to prowadzi to każdy wie (teoretycznie powinny kręcić lepiej od E8400, te same wyniki dla mniejszego napięcia, mniej wydzielonego ciepła itp. itd.). Sam procesor jest identyczny z E8400, tyle że wykrawany jest ze środka wafla dzięki czemu jest zakupem lepszym od 8400. Oczywiście i tak wszystko zależy od danego egzemplarza, ale ogólnie patrząc Xeony mają dużo więcej potencjału.

 

Zawirowania na giełdzie, zbliżające się święta i dużo innych czynników spowodowały tak drastyczny skok cen w stosunkowo krótkim czasie. Obecne umacnianie się złotówki nie musi wcale wpłynąć na ceny podzespołów, wszystko zależy jak sklepy podejdą do klienta, czy będą chciały wyciągnąć jak najwięcej, czy zareagują obniżkami (co przed świętami nie bardzo mi się widzi). Jedynym słusznym wnioskiem jest spokojne przeczekanie i zakup komputera/części w styczniu, a nawet w lutym.

Edytowane przez zborek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu Miguelu dzwoniłem dzisiaj do ESC i niestety nie mają zasiłek Pentagrama. W e-mailu od kierownika sklepu znak.pl w Gdańsku dostałem informację, że "(...)zasilaczy (Pentagram) natomiast nie ma u dystrybutorów i nie ma spodziewanej dostawy.". Więc kiszka, a do zestawu który sobie sam składam (do 2.5k PLN) wrzuciłem PSU Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S, a teraz nie wiem co zamiast Pentagrama wybrać. Może jakaś sugestia od Was? Zasiłka do c2d e7200 na GA-EP45-DS3 i do tego HIS HD 4850 IceQ4 Turbo 512MB GDDR3 dodam, że na PSU zostaje mi jakieś ~250 PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze duzym bledem jest polecanie dzis plyt pod AMD z chipsetem 740G. Uwazam ze w tych drozszych zestawach AMD, z oddzielna grafika, powinny byc juz plyty z chipsetem 780g - czyli znacznie bardziej przyszlosciowym, bo zgodnym z AM2+

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu Miguelu dzwoniłem dzisiaj do ESC i niestety nie mają zasiłek Pentagrama. W e-mailu od kierownika sklepu znak.pl w Gdańsku dostałem informację, że "(...)zasilaczy (Pentagram) natomiast nie ma u dystrybutorów i nie ma spodziewanej dostawy.". Więc kiszka, a do zestawu który sobie sam składam (do 2.5k PLN) wrzuciłem PSU Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S, a teraz nie wiem co zamiast Pentagrama wybrać. Może jakaś sugestia od Was? Zasiłka do c2d e7200 na GA-EP45-DS3 i do tego HIS HD 4850 IceQ4 Turbo 512MB GDDR3 dodam, że na PSU zostaje mi jakieś ~250 PLN...

Coż. Nadal są na stronie. W tej cenie weź może OCZ 600W.

 

Wydaje mi sie ze duzym bledem jest polecanie dzis plyt pod AMD z chipsetem 740G. Uwazam ze w tych drozszych zestawach AMD, z oddzielna grafika, powinny byc juz plyty z chipsetem 780g - czyli znacznie bardziej przyszlosciowym, bo zgodnym z AM2+

Przecież 740G, to też jest AM2+...

 

I weź znajdź pieniądze na 780G. Ta 740G wystarczy na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 740G, to też jest AM2+...

 

I weź znajdź pieniądze na 780G. Ta 740G wystarczy na pewno.

A pojdzie na tych mobach Deneb? :unsure:

 

Chyba nie, z pierwszych nieoficjalnych informacji wynikalo ze do obslugi 45nm prockow potrzebne bedzie zasilanie "dual plane", ktore rzekomo posiadaja dopiero te prawdziwe plyty na AM2+

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, widzę, że udało się zachować kompromis cena/wydajność po tych ostatnich skokach.

 

A ja jeszcze wrócę do mojej sytuacji. Wysłałem do Apollo maila, że nie zgadzam się z ich punktem widzenia i w sumie jestem ciekawy odpowiedzi. Ale generalnie nie chce mi się cackać, nawet jakbym miał odnieść sukces. Komputer przydałby mi się od zaraz.

Ostatnio sporo się przemieszczam między swoim domem, a domem babci ze względu na lepszy dojazd na uczelnię od niej. Chyba w takim razie wezmę laptopa. Za niezłą cenę można wyrwać Acera Aspire 5930. Acer może nie grzeszy solidnością, ale ten model zbiera sporo pochlebnych opinii, no i grafika jest w nim jak na laptopa dość konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup lcd'ka 22"-24"

 

22" bral bym:

 

LG W2252V-PF TN

 

24" tutaj nie jestem pewien, prawdopodobnie taki:

 

Samsung T240 TN

 

Czy to dobre wybory?

Czy cena ich duzo sie zmienila w ostatnich kilkunastu dniach? (monitor bede kupowal na dniach, prawdopodobnie pod koniec tygodnia)

Na jaki sie zdecyduje jeszcze nie wiem, prawdopodobnie bedzie to 22", decydowal bede sie przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 8800GTS 320/640MB, to można zmienić kartę na HD4850.

 

Jeśli 8800GTS 512MB, to w sumie nie trzeba.

 

Ja bym kupił monitor z tunerem TV - to jest prawdziwa wygoda.

 

Takie monitory, to za 1400 zł : Samsung T240HD (24 cale)

 

Za ok. 1000-1100 są : LG M2294D-PZ i Samsung T220HD (22 cale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesowałby mnie któryś z tych zestawów:

 

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ Brisbane 65nm - 235 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA74GM-S2H - 220 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 800MHZ - 160 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB - 539 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 175 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

RAZEM : 1578 zł

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 290 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP31-DS3L - 230 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB - 539 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 159 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 175 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Razem : 1563 zł

 

Czy mógłbym prosić o dobrania do któregoś z tych zestawów monitora minimum 19 calowego obudowy karty dźwiękowej, sieciowej aby łączna cena wyniosła w okolicach 2200zł?Czy wtedy będzie już kompletny zestaw pomijając klawiaturę i myszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa i sieciowa jest na pewno na płycie głównej, dokupowanie sieciowi to bez sens, jeśli jednak potrzebujesz coś lepszego do dźwięku niż integra, to albo X-Fi albo Xonar D2. Cena ~220zl w przypadku Xonara.

 

Co do obudowy to kwesta gustu. Najlepiej coś wybrać co podoba się wizualnie, a później poczytać opinie.

 

Ciężko będzie raczej kupić to wszystko co napisałeś żeby się zmieścić w cenie ~600zł, przy takim budżecie to darowałbym sobie dźwiękówkę (przynajmniej na razie), obudowa + LCD hmm też będzie ciężko :)

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kartę dźwiękową sobie daruje zresztą specjalnie mi na niej nie zależy. Więc prosiłbym o wybór jakiegoś monitora do tego zestawu oraz obudowy aby wszystko weszło do niej ewentualnie trochę mogę dołożyć jeżeli 600 zł będzie za mało ale wolałbym tego nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle jednak postanowiłem zrezygnować z zakupu monitora i chciałem prosić o ocenę tego zestawu:

AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX - 325

Gigabyte GA-MA770-DS3 - 240

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX - 189

Asus Radeon HD 4850 Glaciator 512MB DDR3 PCI-E BOX - 558

Samsung DVD+/-RW SH-S223F/BEBN czarny OEM - 82

Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) - 175

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna - 135

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S 620W - 269

Razem - 1973

Czy nie będzie tu problemów z grzaniem się i tak dalej oraz czy podzespoły są dobrane prawidłowo?Czy może lepiej wybrać Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX - 269

i płytę: Asus P5K/EPU - 326

Edytowane przez Lukasz86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...