Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem że tutaj trzeba było się wypowiadać. W takim razie napiszę jeszcze raz :)

Proponuje uwzględnienie zasilaczy Coolermastera. Masowo sprzedaje, zresztą tak samo jak mój znajomy i zero problemów.

Przeprowadziłem testy na sztucznym obciążeniu ok 600W.

Na prawdę sporo tego w rękach miałem i jedyne zasilacze które miały równie świetny współczynnik jakość/cena to były fortrony. Swoją drogą Modecomy MC są chyba produkowane przez FSP group.

Real power 520 kosztuje w okolicach 220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miquel, czemu w najtańszych zestawach platforma intel nie jest wogóle uwzględniona ?? Przecież te nowe celerony są ciekawą pozycją i wydaje mi się że wydajniejszą od sempronów i równie tanią.

 

Edit:/

 

Proszę nie sugerować się moją stopką, nie kierują mną żadne pobudki w tym pytaniu gdyż PC składany był w Listopadzie zeszłego roku.

Edytowane przez TopsyCreet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawom z Allegro mowię stanowcze nie.

Hmm nie rozumie dlaczego stanowcze nie. Przeciez ten zestaw wydaje mi sie bardzo dobra konfiguracja. mozna by zamiast e8400 dac tego xeona 3110 ale reszta nie nalezy chyba do jakiegos badziewia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw złożony z sensem, ale moim zdaniem za drogi. Identyczny, tylko z mniejszym dyskiem kupił brat ( ok 3 tyg temu ) i zapłacił 2000zł.

 

Miquel, czemu w najtańszych zestawach platforma intel nie jest wogóle uwzględniona ?? Przecież te nowe celerony są ciekawą pozycją i wydaje mi się że wydajniejszą od sempronów i równie tanią.

 

A te Celerony są dwu rdzeniowe ? Jeśli nie, to lepsze są semprony, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w update na Grudzień je dodam - na pewno nie będzie zestawu na Intelu za 850 zł z tego względu, iż pod względem zintegrowanych grafik AMD zostawia Intela w tyle.

Racja, z tego co pamiętam to dwie płyty były godne uwagi, ASRock którego posiadam i jakiś ABIT na tym samym chipsecie , obydwie ciężko dostępne aktulanie.

 

Słuchaj a patrząc pod kontem rozwojowym, przykładowo dziś ktoś chce mieć Celerona i i zintegrowaną, a za dwa miesiące chce włożyć c2d i GF9600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga odnośnie EP31-DS3L. Sugerowanie jej do E5200 może bć nie do końca właściwe, bez dodania informacji, że obsługuje tego procka na innym BIOSie niż domyślny (w rewizji 1.0) lub ewentualnie w rewizji 2.1 może zmlić niedoswiadczonego kupującego, a potem jak kupi będzie się martwił, że mu coś nie działa.. No chyba, że obecnie ta MOBO bez żadnej ingerencji obsłuży E5200..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, z tego co pamiętam to dwie płyty były godne uwagi, ASRock którego posiadam i jakiś ABIT na tym samym chipsecie , obydwie ciężko dostępne aktulanie.

 

Słuchaj a patrząc pod kontem rozwojowym, przykładowo dziś ktoś chce mieć Celerona i i zintegrowaną, a za dwa miesiące chce włożyć c2d i GF9600.

Patrząc pod kątem rozwojowym, to LGA 775 Intela jest przestarzałe. Na AM2+ nadal będą wychodzić nowe procesory. Owszem - Celek i integra, a później C2D i lepsza grafa. U AMD zaś może to być procesor jeszcze nowszej generacji (oczywiście zależy to od tego, kiedy się kupi) i lepsza grafa.

 

Taka uwaga odnośnie EP31-DS3L. Sugerowanie jej do E5200 może bć nie do końca właściwe, bez dodania informacji, że obsługuje tego procka na innym BIOSie niż domyślny (w rewizji 1.0) lub ewentualnie w rewizji 2.1 może zmlić niedoswiadczonego kupującego, a potem jak kupi będzie się martwił, że mu coś nie działa.. No chyba, że obecnie ta MOBO bez żadnej ingerencji obsłuży E5200..

W rewizji 2.1 i 2.0 obsługuje ona E5200 na def biosie.

 

W rewizji 1.0 owszem - jest inaczej.

 

Możliwe, że dodam dobrze widoczny wpis, by przed zakupem prosić o update bios (zazwyczaj jest to bezpłatne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu czytam to polecane sa zestawy typowo do overlocking-u a co ze zwyklym uzytkownikiem ktory nie ma bladego pojecia o podkrecaniu i chce miec taki zestaw ktory po zlozeniu posluzy mu kolejny rok czy dwa bez grzebania w obudowie ?

 

i czy w ogole jest tytaj ktos z okolic Tychów gdyby przyszlo mi kupic wszystko oddzielnie w esc bo przy skladaniu moze byc problem :)

Edytowane przez snowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech się ten "zwykły użytkownik" nauczy podkręcać. To wcale nie jest trudne.

no to niech ten zwykly uzytkownik czyt. JA zostanie nakierowany na taki sprzet ktory nie bedzie bardzo drogi (do 2500zl) i zostanie mu przedstawione co i jak z tym OC a napewno bedzie mogl stwierdzic ze to nie takie trudne :) bo zapewne lepiej jest kupic sprzet za 2500 i podkrecic go do takich ustawien ktore fabrycznie kosztuja 3500 :) i to jest taka moja mala prosba a nie żądanie...

 

aha a co z plytami MSI P35 Neo2-FR skoro w esc ich nie ma i ogolnie nie latwo je dostac na ten czas..jest moze jakis zamiennik ?

Edytowane przez snowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno kupilem zestaw z modecomem mc 350. Przychodze do domu skladac kompa, patrze a tu jedna wiązka sata i to z jedna wtyczka (kupione z znak.pl) :]. Troche sie rozczarowalem, dlatego proponuje, aby przy zestawach z ta zasilka pisac, ze nalezy kupic od razu przejsciowke molex-> sata.

 

Pzdr

Aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tego zestawu za 2 klocki:

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 290 zł

Płyta Główna : MSI P35 Neo2-FR - 315 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4870 512MB PCS+ - 899 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 199 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache - 175 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

 

Tego powercolora hd4870 cięzko u mnie dostać, nie będzie problem jeśli kupie od sapphire'a albo asusa tą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc pod kątem rozwojowym, to LGA 775 Intela jest przestarzałe. Na AM2+ nadal będą wychodzić nowe procesory. Owszem - Celek i integra, a później C2D i lepsza grafa. U AMD zaś może to być procesor jeszcze nowszej generacji (oczywiście zależy to od tego, kiedy się kupi) i lepsza grafa.

Co to znaczy przestarzale? Liczy sie wydajnosc, a nie data wypuszczenia produktu, a tu "przestarzale" 775 intela nie konkurencji. Nie ulegajmy modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 czemu takie dziwnie te nagłówki z cenami robisz?

Zestaw do 875 zł, 1850 zł, 2350 zł a ceny i tak przekraczają podany pułap np. 875 zł - wychodzi razem 894 zł itp.

Pozaokrąglaj to do góry na 900, 1900, 2400 itd.

Edytowane przez Wodzu_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po prostu zacząłem bardziej dostosowywać pułapy pod zestawy, niż zestawy pod pułapy - oczywiście wszystko w pewnych granicach.

 

A że ceny przekraczają granicę, to głównie z powodu zachowania harmonii zestawu. Moim zdaniem pułapy należy traktować w ten sposób, że np. pułap 850zl, to komputer za tyle, ile dana osoba, która posiada fundusz 850zł może wydać itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozmieniał te WD 320GB AAKS na samsungi F1 320GB. To są te same dyski co kiedyś, nadal bardzo ciche i bardzo wydajne, a cena jest taka jak za WD. Imho Samsung jest lepszym wyborem, na pewno będzie pracował ciszej ze względu na ilość talerzy (bo ten wd ma 2), a że jest bardzo wydajny to wiadomo nie od dziś.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym podokładał ramu do zestawów. przy 4 gb ram vista 64 bit będzie naprawdę chodzić dużo lepiej (z włączonym superfetch i innymi rzeczami).

 

przy radeon 4670 jest zły opis. poza tym można go kupić za <290 zł w komputroniku (duża ilość) i innych sklepach. wg mnie nie opłaca się dokładać 50 zł do 9600gso 768mb.

Edytowane przez piotrek%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 nie wiem czy zauważyłeś ale coś płyty pod AMD od Gigabyte to jakieś wadliwe są ostatnio. Przeglądałem troszku forum i trochę ludzi narzeka i odsyła na gwarę. Ja również się naciąłem na tą co polecasz (nie to żeby to Twoja wina była ;) . Pomyśl nad zmianą tego na jakiegoś Asusa bo Giguś coś w kita leci. Sam czekam aż wróci z gwary i zamierzam zmienić na Asusa M3A78. Jak ktoś posiada to niech napisze kilka zdań o niej, czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...