Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie warto dopłacać 50 % wartośći radka 4850 dla wydajności wyższej o kilkanaście procent (przy Radeonie HD4870 512MB).

wzialem jednak 4870 od sapphire bo powercolor 4850 jest na ddr3 a 4870 od sapphire jest juz na ddr5 i jest ogolnei bardzo chwalony a sprzet bede mial znowu na kolejne 3 lata az jedyna gra ktora bedzie smigac bedzie call of duty :) wtedy znowu pomysle nad czyms innym :D Edytowane przez snowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wra1th

Ja to takie pytanko mam, bo coś nie na czasie jestem. W poradniku tak niezbyt znalazłem standardowe c2d, zamiast niego jest tam xeon e3110... To jest w czymś lepsze? :-) Bo xeona to ja raczej z serwerami kojarzyłem... ;-)

 

/edit;

Dobra, doczytałem. Pytanie się zmienia: czy warto teraz celować w tego xeona (do esc mam kilka przystanków autobusem), czy czekać na styczeń-marzec aż ceny pójdą w dół? :->

Edytowane przez wra1th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon E3110 - 639 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q Pro - 469 zł

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 220 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 799 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-620-A12S - 275 zł

 

taki zestaw wlasnie sie u mnie znalazl-teraz powiedzcie mi jak to bezpiecznei podkrecic i czy chlodzenei procka moze isc na minimum ok 1000 obr. bo odnosnie piszczenia regulatora znalazlem przyczyne a nie wiem czy czasami obroty na minimum nie zaszkodza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanko, czy taki zestaw jest OK:

 

CPU: Core 2 Duo E7300

MoBo: Asus P5QL Pro

RAM: A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 800MHz

HDD: Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB S-ATA 2

GPU: Sapphire Dual Slot Fansink Radeon 4850 512MB

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

DVD: Pioneer 216 20x DVD +/-RW DL Oem black S-ATA

Monitor: LG 22" LCD W2252TQ-PF

 

Ma służyć do grania w nowe gierki, nie będę kręcił.

I pytanie: czy karta graficzna będzie odpowiednia do tego monitora (może wybrać Palita Sonic, lub Gigabyta z Zalmanem, a może kartę 1GB), a jeśli tak, to w jakich rozdzielczościach będzie to chodzić?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU - daj E5200+OC lub E8400 też można pokręcić ale wystarczy bez OC do tej karty

MoBo: - daj P5Q

RAM: A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 daj te same ramy o taktach 1066MHz

HDD: Mam ten dysk i uważam go za bardzo dobry, ale wg testów Samsung F1 750 niewiele droższy jest znacznie wydajniejszy no i większy, Samsungi F1 są też bardzo ciche (tego nie słyszałem, ale miałem mniejszy i był bardzo cichy).

GPU: Najtańszy referencyjny 4850 + radiator Accelero S1 v2 + 2 * 120mm bardzo ciche wentylatory. (Bez OC wystarczy 1 * 92mm).

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S Ok, wentylator można by wymienić na cichszy.

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna może być

DVD: Pioneer 216 20x DVD +/-RW DL Oem black S-ATA może być

Monitor: IIyama 22" WS (model 2ns).

 

Nie bierz 1GB, nie przyda ci się na tym monitorze.

To był by bardzo dobry sprzęt do grania w 1680*1050 w powyższej konfiguracji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon E3110 - 639 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q Pro - 469 zł

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 220 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB - 799 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-620-A12S - 275 zł

 

taki zestaw wlasnie sie u mnie znalazl-teraz powiedzcie mi jak to bezpiecznei podkrecic i czy chlodzenei procka moze isc na minimum ok 1000 obr. bo odnosnie piszczenia regulatora znalazlem przyczyne a nie wiem czy czasami obroty na minimum nie zaszkodza

Chłodzenie myślę, że na 1000RPM będzie ok.

 

A co do OC, to po prostu poszukaj artykułów o tym...

 

 

Witam wszystkich,

Mam pytanko, czy taki zestaw jest OK:

 

CPU: Core 2 Duo E7300

MoBo: Asus P5QL Pro

RAM: A-Data Dual Extreme Ed. 2x2 GB DDR2 800MHz

HDD: Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB S-ATA 2

GPU: Sapphire Dual Slot Fansink Radeon 4850 512MB

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

DVD: Pioneer 216 20x DVD +/-RW DL Oem black S-ATA

Monitor: LG 22" LCD W2252TQ-PF

 

Ma służyć do grania w nowe gierki, nie będę kręcił.

I pytanie: czy karta graficzna będzie odpowiednia do tego monitora (może wybrać Palita Sonic, lub Gigabyta z Zalmanem, a może kartę 1GB), a jeśli tak, to w jakich rozdzielczościach będzie to chodzić?

 

Pozdrawiam,

 

Moja koncepcja :

 

CPU na E8400

HDD na WD 640GB AAKS

GPU : albo zostaw, albo referent + S1 + 120mm 1200RPM (np. Scythe Slip Stream)

Monitor : jak za drogi zestaw, to BenQ G2200W

 

 

Reszta OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę złożyć coś budżetowego, ale jednak aby dało się na tym pograć.

Obecnie doszedłem do takiej konfiguracji:

GA-P31-DS3L / E5200 / AC7 / 2GB 800 / GF 8800GT

Wychodzi mi za całość około 1000zł

 

Jakieś sugestie co by można poprawić?

Resztę części będzie ze starego kompa. Zasilator jest Szefek 400W więc powinno być si.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Pentagram CAV-620-A12S

 

jak cos to nie polecam-na poczatku dzialania kompa cicho a potem po godzinie dzialania juz zaczyna byc glosno a co dopiero podczas grania ? jak ktos kupuje zasilke to chyba nie po to zeby zmieniac wiatrak...jak chyba bede musial-ktory polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 88GT to używka na gwarancji za 400zł.

Wydaje mi się to dobrym wyborem za te pieniądze. Jak myślisz Miguel707?

GA-P31-DS3L ktoś z forum chciał puścić za 140zł.

Reszta nówki. Ceny zależne od sklepu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w zestawach HTPC sugerować RAID ?

Czemu nie chłodniejszy WD6400AACS ?

Do czego w zestawach HTPC HD4850 (poza piecykiem na zimę ), HD 4670 to i tak za dużo.

HTCP zawierają tylko tuner satelitarny i warto by uzupełnić zestawy o tuner DVB-T z odbiorem TV kodowanej w H.264

 

Pierwszy zestaw powinien być tańszy ponad 100 zł (- 80 zł CPU i tańszym o 35 zł HDD)

Przykładowo z Athlon 64 LE-1640 i ST380815AS , cena mniejsza o 115 zł dużo ciekawiej wygląda jeśli chodzi o zestaw

do internetu i edytora tekstów. Do oglądania filmów powinna być mocniejsza integra czyli jeszcze jeden zestaw do internetu,

edytora tekstów i oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 88GT to używka na gwarancji za 400zł.

Wydaje mi się to dobrym wyborem za te pieniądze. Jak myślisz Miguel707?

GA-P31-DS3L ktoś z forum chciał puścić za 140zł.

Reszta nówki. Ceny zależne od sklepu.

Za 400zł można dorwać 9800GT...

 

Po co w zestawach HTPC sugerować RAID ?

Czemu nie chłodniejszy WD6400AACS ?

Do czego w zestawach HTPC HD4850 (poza piecykiem na zimę ), HD 4670 to i tak za dużo.

HTCP zawierają tylko tuner satelitarny i warto by uzupełnić zestawy o tuner DVB-T z odbiorem TV kodowanej w H.264

 

Pierwszy zestaw powinien być tańszy ponad 100 zł (- 80 zł CPU i tańszym o 35 zł HDD)

Przykładowo z Athlon 64 LE-1640 i ST380815AS , cena mniejsza o 115 zł dużo ciekawiej wygląda jeśli chodzi o zestaw

do internetu i edytora tekstów. Do oglądania filmów powinna być mocniejsza integra czyli jeszcze jeden zestaw do internetu,

edytora tekstów i oglądania filmów.

1. Nie tyle RAID, co 2x 640GB jest tańszym, wydajniejszym i pojemniejszym wyjściem, niż 1TB.

2. Przy następnym update zostaną wstawione.

3. Niektórzy grają na HTPC, więc taka grafika (zwłaszcza, jak ktoś ma FullHD) będzie dobra.

4. Mam wstawić dwa tunery?

 

 

Co do samych zestawów, to są one do filmów - gier również (ale w drugiej kolejności). Mogę i dodać tańsze zestawy do internetu....

 

 

 

Update będzie pomiędzy 27-30 grudnia (zapewne).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Nie tyle RAID, co 2x 640GB jest tańszym, wydajniejszym i pojemniejszym wyjściem, niż 1TB.

2. Przy następnym update zostaną wstawione.

3. Niektórzy grają na HTPC, więc taka grafika (zwłaszcza, jak ktoś ma FullHD) będzie dobra.

4. Mam wstawić dwa tunery?

Co do samych zestawów, to są one do filmów - gier również (ale w drugiej kolejności). Mogę i dodać tańsze zestawy do internetu....

1. W opisie linku jest słowo RAID i to jest zbyteczna sugestia.

3. Ci którzy wiedzą która karta jest do oglądania filmów a która do gier

nie potrzebują porad w wyborze zestawu dlatego zestaw z HD4850

powinien być opisany HTCP + gry 3D o najwyższych wymaganiach od karty graficznej

4. Tunery powinny być raczej oddzielnie podobnie jak głośniki bo nie wszystkim przyda się satelitarny

lub DVB-T

 

Jeśli ktoś potrzebuje jakiejś propozycji zestawu to najczęściej nie wie jaka karta jest do gier jaki tuner do czego się przyda.

Zestawy warto oznaczyć typem zastosowania bo jeśli ktoś nie grywa w wymagające gry 3D to powinien kupić kartę

pasywnie chłodzoną, wydzielającą mało ciepła a HD4850 i wyżej będzie dla niego jedynie zbytecznym wydatkiem

generującym hałas przeszkadzający w oglądaniu filmów i podnoszącym awaryjność komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mój komp staruszek już nie wyrabia więc postanowiłem kupić nowego.

Mój zakres wydatków do 1500 zł.

Czy jest ktoś kto dobrze rozporządził by taką kwotą i złożył mi kompa??

Chciałbym w nim umieścić następujące :

-dysk 250GB do ok 200 zł

- RAM 2 lub 3 GB i nie wiem czy 800MHz czy 1066MHz

- grafika GeForce 9600GT lub 9800GT tutaj mam dylemat, wybiorę tę na którą mnie będzie stać po dobraniu reszty podzespołów

- procesor sądzę ze AMD gdyż sa tańsze , myślę o Atchlon64 AM2 5600, 6200 lub 6400 GHz (wlasnie od wyboru procka zalezy wybór karty graficznej)

- płyty głównej nie dorbałem gdyż nie wiem jaka by dobrze pasowała do tych podzespołow.

- obudowa obejmuje ok 100zł

 

Chciałbym by ktoś doradził mi co zrobic, lepszy procek czy grafika? jaką plyte glowna , ile RAMu i zeby to zmiescic w podanej kwocie.

Czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@realista

 

Słuchaj. W tamtym temacie chodziło mi o to, byś przejrzał temat : http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...8r-t247005.html

 

 

A o zestaw wtedy mogłeś pytać w swoim.

 

 

Temat, w którym teraz napisałeś służy do sugestii i opinii odnośnie poradnika.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tańsze "normalne" zestawy nie mają większego sensu (te podane i tak są stosunkowo tanie).

Nie wszystkim jest potrzebny HDD 320 GB i dwurdzeniowy CPU

Tu jest przykład, a czasem nawet ktoś przesiada się z jeszcze starszego sprzętu pokroju pentium 233MMX

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Totalny-e...zl-t283518.html

CPU jeśli nie jest potrzebna wydajność ponad Athlon 64 LE-1640 to tylko kłopot ze sterownikami i wyższa cena.

Do internetu nie jest potrzebne więcej niż 1GB RAM i.t.p.

Przykład zestawu nieco tańszego i na dokładkę AM2+ czyli pod przyszłe 45 nm z mocniejszą

integrą do HD H.264 DVI i HDMI i lepszym sprawniejszym zasilaczem 80plus.

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports...PLUS_Report.pdf

 

Ceny z ESC:

Pioneer DVR-216 SATA (black) 99zł

Western Digital 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII [1600AAJS] 135zł

Antec EarthWatts 380W 149zł

AMD Athlon 64 LE-1640 /2.6GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/ 135zł

Asus M3N78-EM /GeForce 8300/ 249zł

GoodRam 1GB PC800 CL5 40zł

Razem: 807zł

Edit:

Zestaw mógł by być jeszcze tańszy przynajmniej o 30 zł gdyby w ESC był Chieftec CTP-300-12G

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports...300W_Report.pdf

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,53695/

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym 4GB pamięci operacyjnej wykorzystamy jedynie w systemach 64bitowych (32bit obsługuje ok. 3,25GB max), a Vista 64bit, to jedyny system operacyjny 64bit dostępny w Polskiej wersji językowej

Nie wiem czy ktoś zwracał na to uwagę, ale:

1. Stwierdzenie że system 32bit obsługuje maxymalnie tylko 3,25GB jest poważnym błędem. System 32bitowy obsługuje 4GB, od których jest odejmowana pamięć karty graficznej, cache procesora itp. Po odjęciu tego wszystkiego system będzie mógł wykorzystać resztę pamięci. Ile jej zostanie to zależy od karty graficznej.

2. Vista 64bit nie jest jedynym systemem operacyjnym w Polskiej wersji językowej. Dużo linuxów jest i 64bitowa i w Polskiej wersji językowej. Powinieneś napisać: Vista 64bit, to jedyny system operacyjny 64bit Microsoft`u dostępny w Polskiej wersji językowej, wtedy będzie się to zgadzało z rzeczywistością.

 

Pozdro

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile obsługuje system 32-bit to oddzielna kwestia (może nawet więcej niż 4GB obsłużyć ) od tego ile pamięci

naprawdę potrzeba do jakiegoś zastosowania. Używając komputera do internetu, pisania tekstów, oglądania

filmów i słuchania muzyki wystarczy 1GB z systemem 32-bit bo przekroczenie tego 1GB zdarzy się może raz na rok

a wtedy system skorzysta z pamięci wirtualnej.

Po to by jakaś aplikacja mogła wykorzystać więcej niż 2GB w 32-bit XP system musi być umiejętnie skonfigurowany

bo standardowo nie będzie to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwracał na to uwagę, ale:

1. Stwierdzenie że system 32bit obsługuje maxymalnie tylko 3,25GB jest poważnym błędem. System 32bitowy obsługuje 4GB, od których jest odejmowana pamięć karty graficznej, cache procesora itp. Po odjęciu tego wszystkiego system będzie mógł wykorzystać resztę pamięci. Ile jej zostanie to zależy od karty graficznej.

Akurat nie od karty....

 

 

2. Vista 64bit nie jest jedynym systemem operacyjnym w Polskiej wersji językowej. Dużo linuxów jest i 64bitowa i w Polskiej wersji językowej. Powinieneś napisać: Vista 64bit, to jedyny system operacyjny 64bit Microsoft`u dostępny w Polskiej wersji językowej, wtedy będzie się to zgadzało z rzeczywistością.

Tak się składa ze Vista nie jest jedynym systemem MS w wersji x64 PL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko nie ma najpopularniejszych procków:

 

Q6600 lub w zamian Q8200 lub Q9300 lub Q9400.

 

To tyle mojego komentarza.

 

P.S.

 

"Czemu nie ma tutaj nowych kart graficznych nVidia (GTX 260, 280) ?

 

Rozwiązania ATI są bardziej opłacalne."

 

To iluzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie od karty....

 

 

 

Tak się składa ze Vista nie jest jedynym systemem MS w wersji x64 PL...

Chodziło o to, że jest to zależne od tego ile pamięci jest zainstalowane na karcie.

 

 

Wiem, że vista x64 nie jest jedynym systemem Microsoftu w wersji x64, mój błąd, chciałem poprawić złe wyrażenie a sam też trochę źle się wyraziłem <_<

Ale w każdym razie Vista x64 z produktów MS jest najbardziej opłacalnym systemem, bo taki XP x64 raczej mało popularny jest. Wersji serwerowch nie biorę nawet pod uwagę bo to inna historia już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczą się tylko FPS. Koszt uzytkowania też wpływa na opłacalność zakupu.

 

Średni argument, lecz daje do myślenia.

 

Moim zdaniem jeśli kogoś stać na element do komputera ( karta graficzna ) za 1000zł, to i będzie go stać na opłacenie rachunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...