Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Co do NV - poczytaj posty Stachuuu - zgadzam się z Jego argumentami.

 

A to, że masz Quada nie znaczy, że mam je polecać. Prawda jest taka, że do gier lepszy będzie E3110, a nie Quad...

To co mówisz jest aktualnie prawdą ale jak długo....

 

UT3, CMDiRT i parę innych robią bardzo ładny użytek z dodatkowych rdzeni.

 

A ja polecam Quady, i jeszcze nikt, komu doradziłem nie narzekał.

 

Zresztą ty nie muszisz polecać, one same bronią się swoimi osiągami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł powiem Ci tylko tyle że wyżej taktowane dwa jajka są lepsze niż niżej taktowane 4 jajka? Amen? Nie wiem co tu jeszcze dodawać...może to że na 50 gier dwie dobrze wykorzystują 4 rdzenie...

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Miguelem. Do gier nadaje się bardziej 3110. Te wolne rdzenie w quadzie się będą poprostu marnować.

 

Nie wiem jak doradzasz, ty sądzisz że dobrze. Ja po twoich postach sądze co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie mi, chociaż jedną grę, w którą nie da się grać na niepodkręconym C2Q bo jest za wolny w stosunku do maksymalnie wykręconego C2D.

 

Pokażcie mi, chociaż jeden test, w którym kodowanie video jest szybsze na maksymalnie podkręconym C2D niż na niepodkręconym C2Q.

 

Każdy Q z odpowiednim chłodzeniem powietrznym po podkręceniu wyciągnie min. 3200Mhz. Czy to jest mało? Sry, ale wolę 4 jajka po 3200 - 3600 niż 2 po 4500. Mam bardziej elastyczny komputer, wystarczająco szybki do wszystkiego i mogę sobie pozwolić w granie, w co chcę, podczas gdy np. koduję video, zsyssam badziewie itd...

 

Prawda jest taka, że bronicie swojego poglądu jak dziewictwa chyba tylko dlatego że jeszcze nie próbowaliście jak przyjemna jest jazda na 4 jajkach :) /Bez podtekstów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł - masz quada, jesteś z niego zadowolony, to dobrze, cieszymy się.

 

Jednakże do normalnego użytkowania dwurdzeniowiec i tak będzie lepszy ;) W oprogramowaniu specjalistycznym (rendering, obróbka filmów) będzie w tyle, jednak C2D są oszczędniejsze i wydajniejsze zegar w zegar w grach (a do tego komputer będzie pewnie wykorzystywany). Powiem tylko, że porządne Quady to Q9450 wzwyż.

 

gdzie ty tam widzisz wyższość Quada? Ja widze to że E8600 ostro leje Quady. Wyjątek to rendering, 3ds max, obróbka grafiki itd. tam Quad jest lepszy. Ale Quada bierze osoba która jest zainteresowana tym a nie grami ;) Pozatym dual core bierze mniej prądu, łatwiej go podkręcić itd itd...zrozum wkońcu że do typowych zastosowań dwu jajowiec jest LEPSZY!

Nadal nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie mi, chociaż jeden test, w którym kodowanie video jest szybsze na maksymalnie podkręconym C2D niż na niepodkręconym C2Q.

 

Każdy Q z odpowiednim chłodzeniem powietrznym po podkręceniu wyciągnie min. 3200Mhz. Czy to jest mało? Sry, ale wolę 4 jajka po 3200 - 3600 niż 2 po 4500. Mam bardziej elastyczny komputer, wystarczająco szybki do wszystkiego i mogę sobie pozwolić w granie, w co chcę, podczas gdy np. koduję video, zsyssam badziewie itd...

Po pierwsze...nie twierdze (przynajmniej ja) że Quad w zastosowaniach typowo do obróbki video, grafiki czy coś jest gorszy, tutaj 4 jajka się mogą sprawdzić...ale wybacz...jeśli wolisz mieć 3,6ghz na Quadzie niż 4,5ghz na 2 jajkach to...powodzenia :lol2: To tak samo jakbyś w grze która wykorzystuje 2 jajka porównywał E8400@3,6ghz i E8400@4,5ghz...a zdziwiłbyś się jak mhz-e potrafią dać kopa a na E8400,E8500,E8600 i dobrej sztuce 4,5ghz na codzień jest możliwe i wtedy taki Quadzik@3,6ghz dostaje lanie, a przypominam że wciąż gier DOBRZE wykorzystujących 4 rdzenie jest tak mało że można je na palcach jednej ręki policzyć. A jak nastaną czasy kiedy Quad znajdzie zastosowanie w grach to będą lepsze modele, nowsze, być może wyżej podkręcalne itd...a ten Quad któego teraz kupisz...drożej...będzie mało przydatny.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz sobie na wyniki gier które są mocno uzależnione od procka (HL 2 Episode Two, Stalker, WiC)

2. Zobacz ile ciepła wydzieli Quad@3,6ghz a ile E8400@4ghz

3. Zobacz ile energii pobierze Quad na 3,6ghz a ile E8400@4ghz

 

Skupiając się szczególnie na pkt 2 i 3 pragne zauważyć że aby takiego Quada puścić na 3,6ghz to musisz mieć już jako takie chłodzenie a E8400 na 4ghz to i na Boxie puścisz :wink: na E8400 E0 czy na Xeonie E3110 jest bardzo duża szansa że 4ghz zrobi na małym voltarzu a to dopiero początek bo i 4,5ghz jest w zasięgu ręki na mocnym chłodzeniu. Wtedy prawie 1000mhz różnicy między Quadem a E8400 będzie jeszcze większą przepaścią. Wyjątek to Lost Planet, tam widać 4 rdzenie znalazły zastosowanie. Jeśli ktoś ma pieniążki to minimum jakiś Q9450+dobre chłodzenie nie będzie złe, ale pod warunkiem że zajmuje się też renderingiem, kompresją itd.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz jest aktualnie prawdą ale jak długo....

...

Sprzętu komputerowego nie opłaca się kupować na zapas bo bardzo szybko

się dezaktualizuje. Zanim Q9 lub X4 będą optymalne do gier dużo wody

upłynie w rzekach. Poza ceną dochodzi większy pobór prądu przez Q i nie ma

sensu kupowanie czterojajecznego CPU jeśli się nie wykorzysta od razu zwłaszcza

że ceny będą musiały spaść na początku 2009 r.

W styczniu wyjdą nowe X4 45 nm i w wyniku konkurencji spadną znacznie ceny Q9

dlatego teraz nie warto tego kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś jeszcze do powiedzenia TomaszuPawle? Obecnie każdy twój argument leci.....

 

A reszta, to banda półgłówków i quady rulez?

 

Myślisz, że każdy, kto poleca E3110 zamiast quada, to idiota?

 

Ty jeden "oświecony"?

Sam się obrażasz, zupełnie bez potrzeby.

Trzeba mieć trochę dystansu do siebie i innych.

Ja mam taki pogląd a ty inny.

Każdy zostaje przy swoim i nie ma sensu się obrażać.

A pożartować to już inna sprawa. Szczególnie, jeśli ktoś ma humor Montiego.

 

Skoro proponujesz ludziom zestawy powinieneś wziąć również pod uwagę osoby, które nie tylko grają, którym dodatkowa moc 4 rdzeni może się przydać.

 

Ty tez nie jesteś Alfa i Omegą - pamiętaj o tym.

 

A jeśli będę miał cos jeszcze do powiedzenia to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Skoro proponujesz ludziom zestawy powinieneś wziąć również pod uwagę osoby, które nie tylko grają, którym dodatkowa moc 4 rdzeni może się przydać.

...

Zestawy powinny być opisane do czego są przeznaczone i to teoretycznie wystarczy.

Obecnie zestawy są skomponowane z punktu widzenia zapalonego gracza, poza najtańszym zestawem

i najtańszym zestawem HTPC. Podobnie jest z kartami graficznymi.

Jeśli ktoś nie gra w gry 3D to właściwie poza najtańszymi zestawami z integrą nie znajdzie

gotowego zestawu dla siebie a jeśli nie wie że zestawy są do gier i (nie zna się na tym przykładowo)

to może kupić niepotrzebnie zbyteczną mu kartę graficzną zamiast przeznaczyć środki na cichy

energooszczędny zasilacz lub wydajniejszy procesor.

Można powiedzieć że brakuje w zestawach pozycji przeznaczonych do innych celów

lub spełniających dodatkowe wymagania takie jak często pożądana bezgłośność lub energooszczędność.

Czasami ktoś chce wydać więcej niż minimum i nie zamierza uruchamiać żadnych gier 3D.

Chce mieć przykładowo komputer cichy wydajny w używanych aplikacjach i w miarę możliwości energooszczędny

i wyposażony w przydatne obecnie i w najbliższej przyszłości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o moim sprzeciku?? parametry nizej w opisie :wink:

Grafa ewidentnie do wymiany.

Potem zmieniłbym płytkę.

I jaki zasilacz masz?

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

mysle ze do 300 zl, znajde cos dobrego?

 

i co w 8500 gt jest do bani?

 

assasin, call of duty 4 i crisis chodza bez problemowo

 

czego chciec wiecej?

 

jakby co to co myslisz o 9400 gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie ośmieszaj się. Tak te wszystkie gry chodzą, 800x600 i wszystko na low. Mam to wiem.

Jeżeli takie "granie" cie satysfakcjonuje to nic nie rób,procka też nie kręć bo i tak go teraz karta blokuje.

Karta po prostu shit! Albo dajesz wszystko na full,i grasz w zwolnionym tempie i nie wiesz co to płynne granie? Powyżej 30 klatek?

 

~300zł tylko 9600gt/gso.

Ta

W dziale "sprzedam" widziałem pare kart...

 

94gt? Nic nie zmieni,daremny wyrzut kasy bo różnicy praktycznie nie odczujesz.

 

Absolutne minimum to 8800gs 384mb.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrAthlonXp

asassin chodzi na minimalnych to racja ale cod 4 chodzi na full! no ale to ze ta karta jest do kitu to mi nawet w sklepie powiedzieli.

co z tego jak nie mialem kasy...

pol roku temu mialem jeszcze radeona 9200 wiec chyba i tak to roznica prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) G31M-S2L - rozumiem, do zestawow za 1000zl ok, ale po co pakowac (rzekomo problematyczna) plyte glowna z (podobno?) slabym potencjalem OC i zintegrowana karta graficzna do zestawu z Radkiem 4850?

 

2) Rozumiem ze 2GB goodramu w 1 kosci (CL5? 6?) moga ujsc nawet w przypadku zestawu za 2000zl, tylko czy oszczednosc 30-40zl w stosunku do pamieci w trybie dual i z CL4 sie oplaca?

 

3) I czemu do kazdego zestawu forsujesz dyski WD? W dodatku dopiero w zestawie za 3k jest 640GB... Czemu nie np. Samsungi F1, ktore podobno sa najcichsze?

 

4) czy AMD az tak fatalnie zostalo w tyle mimo obnizek cen ze po prostu nie oplaca sie nic kupowac na tej platformie, nawet do 1000zl w porownaniu do Intela?

 

Ceny oszalaly, to co ja kupilem we wrzesniu jest w tej chwili, o paranojo, mimo wchodzenia corei7, duzo drozsze...

GA-EP35-DS3L - ja placilem 230zl, teraz 290zl

E5200 - 230zl VS 290zl

Sapphire HD4850 - 480zl wobec 590zl obecnie...

 

Mam wrazenie ze troszke na sile wcisnales lepsze cgfx do zestawow do ok. 2500zl. IMO do zestawow za 1500zl (1200zl) nalezaloby juz wstawic EP31-DS3L/EP35-DS3L, a dac np. tego GSO/tego HISa lub tanszego palita/gigabyte/gainwarda HD4670 (299zl) zamiast radka HD4850.

 

W zestawach nie pojawila sie tez grafika Radeon HD3850 czy Radeon HD4670. Czyzby nalezal sie maly update tematowi odnosnie kart graficznych?

 

Pisze o tym bo sam sie zastanawiam jaki zestaw zlozyc kuzynowi za ok. 1200-1300zl:

mobo: EP-31-DS3L = 225zl (obecnie 239zl ale do rachunku biore cene podana przez Ciebie)

proc: E5200 = 290zl

dysk: Samsung F1 320GB = 169zl lub WD = 159zl

ram: GoodRam 2GB CL5 = 80zl

psu: ModeCom MC350 = 110zl

GPU: powiedzmy podany przez Ciebie palit = 340zl lub przeze mnie HD4670 = 299zl

naped: Pioneer 216 = 99zl

Razem: 1313zl (1262zl)

 

Maksymalnie 56zl drozej niz Twoj zestaw, a nie bedzie wydajniejszy? Jestes pewny tej mobo ktora proponujesz?

BTW: 1256zl to blizej 1300zl niz 1200 ;)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. G31M-S2L = P31-S3G. Potencjał OC ten sam.

 

2. CL5. Specjalnie w jednej kości. Wiem, że mógłbym dołożyć 20zł do A-Daty, ale to już jest 2x1GB. Ja akurat specjalnie proponuję 2GB w jednej kości.

 

3. Jak dla mnie sprawa z talerzami Samsungów F1 nie jest jeszcze do końca jasna. Dlatego WD.

 

4. Koszt platformy na Intelu w zestawie za 1000 zł jest niższy, niż tej na AMD. Pozwala to na wsadzenie lepszej karty graficznej (w przypadku AMD skończyłoby to się na 9500GT...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Będziemy odsyłać ludzi nie na forum, a do samego purepc.pl

 

Ja zastrzeżeń nie mam, chociaż można zaznaczyć, że zestaw na i7 na razie za bardzo się nie opłaca, skoro za ~1500 zł mniej można mieć ~to samo wydajnościowo, ale z Q9550 i DDR2.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wasze zestawy komputerowe.Mogli byście kiedyś zrobić test np dwóch e8400 i dwóch xeon'ow e3110 ? Podkręcili byście je i ciekawe jaka by byłą różnica przy oc jak i przy temperaturach:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te wasze zestawy komputerowe.Mogli byście kiedyś zrobić test np dwóch e8400 i dwóch xeon'ow e3110 ? Podkręcili byście je i ciekawe jaka by byłą różnica przy oc jak i przy temperaturach:]

Gdybyśmy mieli taką mozliwość, to pewnie że byśmy zrobili, ale niestety owe zestawy tylko proponujemy i nie mamy ich faktycznie na stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...