Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

End War chyba też wykorzystuje 4 rdzenie.

Jeśli ktoś tego nie sprawdzi, to pewności mieć nie można. Unreal 3 też mial wykorzystywać 4 rdzenie i owszem wykorzystuje... jak się puści timedemo graficzne w niskiej rozdzielczości - w samej grze już nie. Assassin's bardzo kulawo korzysta z 3 i 4 rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że wrócę do tematu procesorów Phenom II ...

 

 

Dlaczego polecacie ludzią procesor który prawdopodobnie sprawia problemy w grach które powinny być jego Atutami ?? ( GTA4 to gra wykorzystująca wszystkie rdzenie i w niej głównie Phenom X3 uzyskuje przewagę nad E7400 )

 

Dwa , Dlaczego polecacie Phenoma II X4 skoro jest słabszy od konkurencji dodatkowo argumentując że konkurencja jest nie modernizowalna ?? Powiedzcie mi jak można modernizować AM2+ ??

 

Z tego co widzę procesory Q6600 są nadal dostępne na rynku , dlaczego więc nie dajecie ich w zestawach ??

Płyty do nich wcale nie są wiele droższe od płyt pod Phenomy II X4 , Zaś same procesory są tańsze i sporo wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś stoi na przeszkodzie, abyś zrobił własny temat - może lepszy?

Będzie konkurencja :) Tylko proszę, wybierz inny sklep.

 

EDYTA:

Właściwie to od czego ten Q6600 jest tańszy - wliczasz też koszty ogrzewania?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/150953

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/440414

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/478055

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ower_lolek, złóż mi zestaw w podobnej cenie na LGA775 z takimi samymi mozliwościami i jakąś pespektywą? Może dla tego że o ile sam procek nie jest niczym nadzwyczajnym to kupno dobrej płyty pod LGA a pod AM2+ to różnica ok 150zł?

 

Można lubić czy kochać jakąś firme ale czy za tą miłość dostaniesz coś od nich? Tylko Ty im dajesz. Wolisz dać drożej za to samo? Twoja sprawa ale nie wchrzaniaj się wszędzie z tym samym: "czemu nie intel???"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że wrócę do tematu procesorów Phenom II ...

 

 

Dlaczego polecacie ludzią procesor który prawdopodobnie sprawia problemy w grach które powinny być jego Atutami ?? ( GTA4 to gra wykorzystująca wszystkie rdzenie i w niej głównie Phenom X3 uzyskuje przewagę nad E7400 )

 

Dwa , Dlaczego polecacie Phenoma II X4 skoro jest słabszy od konkurencji dodatkowo argumentując że konkurencja jest nie modernizowalna ?? Powiedzcie mi jak można modernizować AM2+ ??

 

Z tego co widzę procesory Q6600 są nadal dostępne na rynku , dlaczego więc nie dajecie ich w zestawach ??

Płyty do nich wcale nie są wiele droższe od płyt pod Phenomy II X4 , Zaś same procesory są tańsze i sporo wydajniejsze.

1. Na wykresie...

2. AMD nie zapowiedziało końca produkcji nowych procesorów na AM2, a Intel przechodzi powoli na i5/i7.

3. Może są tańsze, wydajniejsze zegar w zegar, ale nie podkręcą się tak wysoko jak 45nm przy znośnych temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały szkopuł w tym że na wykresie wygrywa z E7400 jednak w grze nie jest to odczuwalne.

 

AMD nie zapowiada wprowadzenia procesorów w nowej architekturze na podstawkę AM2+ czy AM3

 

 

Q6600 podkręca się do 3600 mhz , na chłodzeniu Pentagram Karaokum , jeśli komuś przeszkadza głośność wentylatora w tym chłodzeniu to może je wymienić choćby na Scythe S-Flex , lub jeśli ktoś ma wątpliwości co do wytrzymałości montażu tego chłodzenia to było ono już wielokrotnie z Q6600 testowane i nawet po długim użytkowaniu nie sprawiało problemów ( nie luzowało się ITP. )

 

Phenom II X4 również potrzebuje przynajmniej takiego chłodzenia do uzyskania taktowania rzędu 3800 mhz.

 

 

Q6600 OEM - 729 zł

http://www.allegro.pl/item581583792_intel_..._mb_oem_g0.html

 

Q6600 BOX - 789 zł

http://www.allegro.pl/item581584179_intel_...8mb_g0_box.html

 

 

ABIT AB9 QuadGT Guru - 379 zł

http://www.allegro.pl/item593852397_abit_a...333mhz_x_f.html

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. AMD nie zapowiedziało końca produkcji nowych procesorów na AM2, a Intel przechodzi powoli na i5/i7.

A i owszem zapowiedziało. Na AM2+ wyjdzie maksymalnie 3,5 GHz na bazie Deneba. Czyli dokładnie to samo co jest teraz Phenom II X4 940, ale o taktowaniu 3,5 GHz. Czyli wciąz to będzie mniej pod względem wydajności niż można wsadzić w LGA775.

 

3. Może są tańsze, wydajniejsze zegar w zegar, ale nie podkręcą się tak wysoko jak 45nm przy znośnych temperaturach.

Bynajmniej nie polecam Q6600, bo jest on zdecydowanie za bardzo gloryfikowany na kazdym forum (jest on raczej na poziomie Q8200, często słabiej nawet), a pobór energii jest no jakby nie patrzeć spory, ale powiedz jakie znaczenie ma temperatura? Procesory Intela mogą działać z temperaturami rzędu 80-90 stopni (Core i7 nawet ponad 90) i w niczym to nie przeszkadza oprócz... samopoczucia użytkownika, który od wyższej temperatury zaczyna chyba chorować.

 

To samo jest w przypadku Radeonów HD 4850 / 4870 - tak jakby nie wiem od wyższej temperatury bylo cieplej w pokoju czy nie wiem co.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaje się do błędu ... z testów wyciągałem ciut inne wnioski co do wydajności Q6600 lecz widać błędne ;/ ...

Wiesz :) cięzko jest znaleźć testy Q6600 i Q8200. Jedyne co się przewijało to porównanie Q6600 i Q9300 i tutaj ten drugi w zdecydowanej większości był szybszy i to sporo. Ja już przetestowałem Q6600 i naprawdę w wielu przypadkach dostaje on lanie od Q8200. W grach - fakt - generalnie Q6600 jest lepszym wyjściem, szczególnie jeśli ktoś podkręca i nie przejmuje się poborem energii. Ale wcale nie jest to takie oczywiste. bardzo dużo zależy od aplikacji - te które są wrażliwe na cache lepiej działaja na procesorze 2x 4MB L2, ale niewiele jest aż tak wrażliwych.

 

Gdyby cena Q6600 była niższa o powiedzmy 100 złotych od Q8200 to bym się nie zastanawiał, ale przy podobnych cenach, no dyskusyjna jest to sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja przepraszam...

Po prostu myślałem, że jak procek cieplejszy to i w budzie się cieplej robi, no a tam przecież są też inne podzespoły.

Liczy się ilość wydzielenej energii w postaci ciepła, a to czy na tym samym procesorze będziesz miał wentylator wolnoobrotowy czy wysokooobrotowy nic w kwestii ogrzewania pozostałych komponentów nie zmieni (pomijam tutaj kwestię tego że szybkoobrotowy wentylator może również wiać na inne komponenty, ale tego nie rozważamy. Po prostu ten sam element pobiera a tym samym wydziela tyle samo energii niezależnie od temperatury w jakiej pracuje (oczywiście mówimy o bezpiecznych zakresach), a tym samym nie wazne czy masz 100 stopni na procesorze czy 50 - na mierniku zobaczysz tyle samo energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7400 - 478 zł

Phenom X3 - 493 zł

 

 

GA-EP31-DS3L - 274 zł

ASRock A780GXH - 299 zł

 

 

Podobnie jak Q6600 do 3200 mhz.

Asrock to już jedna z lepszych płyt, P31 to najniższy model który jest cokolwiek warty. Odpowiednik to minimum P35 z 6cioma fazami. Taka płyta to minimum 400zł...

Ile jest Q6600 co zrobią 3GHz na P31?

 

focus_ Q6600 ma przewagę wysokiego mnożnika. Owszem są lepsze quady ale nie w tej cenie. A trafiając dobrą sztukę można 3+GHz osiagnąć na płycie która nie musi robić wysokiego FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierek proszę wyjaśni swój komentarz ??

Ogólnie P31 to bieda straszna - twój zestaw na Intelu wygląda jak wiele podobnych z supermarketu. 780GXH to płyta o wyższej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_ Q6600 ma przewagę wysokiego mnożnika. Owszem są lepsze quady ale nie w tej cenie. A trafiając dobrą sztukę można 3+GHz osiagnąć na płycie która nie musi robić wysokiego FSB.

Nie no w przypadku o/c to Q6600 jest bezkonkurencyjny względem Q8200. Ten drugi zrobi około 3200, może 3300 MHz jeśli GTL'ami się pobawisz, zas ten pierwszy bez problemu (przy dobrym chłodzeniu oczywiście) zrobi te 3,5 GHz.

 

Nie wiedziałem tylko czy rozmawiamy o wydajności bez o/c czy po o/c i skupiłem się raczej na tym pierwszym. Choć oczywiście na tym forum był to raczej błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o łączeniu DS3La z Q6600 a z E7400 ... proszę czytać uważnie ... lecz i tak przyznaję racje że porównanie P31 do wyżej wymienionego Asrocka jest faktycznie nie trafione.

 

 

ABIT AB9 QuadGT Guru jest za to płytą wyższej klasy od tego Asrocka , choć nie wątpliwie starszą ... lecz i tak nie chciałem się z nim odnosić do Phenoma II X3 lecz do Phenoma II X4

 

 

A czy Q6600 po OC w grach będzie znacząco szybszy od Phenoma II X4 920 ??

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT AB9 QuadGT Guru jest za to płytą wyższej klasy od tego Asrocka , choć nie wątpliwie starszą ... lecz i tak nie chciałem się z nim odnosić do Phenoma II X3 lecz do Phenoma II X4

Tak, AB9 QuadGT jest trochę lepszą płytą o 780GXH, ale tu piszemy o płytach dostępnych w sklepie, aktualnie produkowanych, a nie na wyprzedaży, wycofanych z produkcji, płyt na allegro...

 

Na tej zasadzie to ja mogę polecać Foxcona P35 Quantum Force Mars, jeszcze lepsza - 3 płyty na allegro za 300zł...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o łączeniu DS3La z Q6600 a z E7400 ... proszę czytać uważnie ... lecz i tak przyznaję racje że porównanie P31 do wyżej wymienionego Asrocka jest faktycznie nie trafione.

 

 

ABIT AB9 QuadGT Guru jest za to płytą wyższej klasy od tego Asrocka , choć nie wątpliwie starszą ... lecz i tak nie chciałem się z nim odnosić do Phenoma II X3 lecz do Phenoma II X4

 

 

A czy Q6600 po OC w grach będzie znacząco szybszy od Phenoma II X4 920 ??

Wszystko zależy od OC.

Abit to juz stara konstrukcja firmy która niestety została rozwiązana. A rozmawiamy o nowych płytach. W tym przypadku wydajność/cena zestawu pod AM2+ jest lepsza. Właśnie to jest powodem stawiania na AMD.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Q6600 po OC w grach będzie znacząco szybszy od Phenoma II X4 920 ??

Zależy od gry - znowu...

 

Pierwszy wynik będzie z Phenoma II X4 @ 3750, drugi z Q6600 @ 3,5 GHz:

X3: 46 - 44

WiC: 58 - 66

Unreal 3: 45 - 45

STALKER CS: 41 - 42

GRID: 86 - 88

GTA IV: 36 - 34

FEAR: 64 - 72

Far Cry 2: 45 - 52

Fallout 3: 56 - 54

Crysis W: 31 - 36

Crysis: 36 - 40

Assassins: 70 - 74

 

Tak mniej więcej dla orientacji, jeśli nie pomyliłem się w przepisywaniu z logów frapsa teraz, bo jeszcze nie wrzucałem tego do excela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ilość wydzielenej energii w postaci ciepła, a to czy na tym samym procesorze będziesz miał wentylator wolnoobrotowy czy wysokooobrotowy nic w kwestii ogrzewania pozostałych komponentów nie zmieni (pomijam tutaj kwestię tego że szybkoobrotowy wentylator może również wiać na inne komponenty, ale tego nie rozważamy. Po prostu ten sam element pobiera a tym samym wydziela tyle samo energii niezależnie od temperatury w jakiej pracuje (oczywiście mówimy o bezpiecznych zakresach), a tym samym nie wazne czy masz 100 stopni na procesorze czy 50 - na mierniku zobaczysz tyle samo energii.

Nie wiele z tego rozumiem. Chcesz powiedzieć, że HDD (który jest 5 cm od CPU) nie robi różnicy czy proc ma 40 czy 70*C?

Mógł byś to wyjaśnić bardziej łopatologicznie?

 

BTW, tu jest jakieś porównanie Q6600, Q9300, PII i paru innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawę wydajności również mam wyjaśnioną ... Phenom II X4 jest faktycznie dobrą propozycją ;) dzięki za uświadomienie ;)

 

Co do Phenoma II X3 To miejmy nadzieje że wina leżała po stronie producentów gier , w tym wypadku wystarczy poczekać na łatkę ;)

 

 

Jednak mam pytanie czy E5200 nie jest za słaby nawet po OC do Radeona 4870 ??

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...