Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj więc konkretne tytuły i wyniki 5770, 4870, 5750 i 4850. Oraz dowiedź, że jak mówisz słabsze wyniki 5770 i 5750 maja być spowodowane akurat przez węższą szynę pamięci. Dodam także, że 4850 z 256bit i ddr3 (z ddr5 już nie jest produkowana) ma przepustowość pamięci zbliżoną do 5750 z 128bit ale za to z ddr5.

 

Może być tak jak mówisz, ale z tego co wiem, to 5770 ustępuje trochę owszem, ale 4890 a nie 4870. Poza tym 4870 jest już wycofywana.

5750 natomiast wyraźnie wyprzedza 4850 szczególnie po OC obu kart (mówię oczywiście o wersji ddr3 4850).

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj świetnie widać jak spada wydajność hd5770 wraz z rozdzielczością:

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5770/8.html

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5770/7.html

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5770/15.html

Rozdzielczość 2560x1600 trzeba osobno rozważać bo hd4870 ma tylko 512mb pamięci.

Nawet tu: http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5770/30.html

Raczej cięzko dowieść że na stock jest on wydajniejszy od hd4870:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=564&...tr_str_numer=18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj więc konkretne tytuły i wyniki 5770, 4870, 5750 i 4850. Oraz dowiedź, że jak mówisz słabsze wyniki 5770 i 5750 maja być spowodowane akurat przez węższą szynę pamięci. Dodam także, że 4850 z 256bit i ddr3 (z ddr5 już nie jest produkowana) ma przepustowość pamięci zbliżoną do 5750 z 128bit ale za to z ddr5.

 

Może być tak jak mówisz, ale z tego co wiem, to 5770 ustępuje trochę owszem, ale 4890 a nie 4870. Poza tym 4870 jest już wycofywana.

5750 natomiast wyraźnie wyprzedza 4850 szczególnie po OC obu kart (mówię oczywiście o wersji ddr3 4850).

Szyna trzyma kartę w ryzach i to jest 100% prawda czy należy się tym przejmować ? a gdzie tam :) wydajność na poziomie 4870 przy niższym zużyciu energii jest dobrze ale faktem jest, że przez szynę 128bit te karty potrzebują ~100mhz więcej na rdzeniu aby nadrobić do karty z szyną 256bit ze starszej generacji.

Nie zauważasz tej zależności ? innej opcji nie ma architektura rdzeni jest taka sama z ewentualnymi usprawnieniami dla nowszych chipów mimo to wydajność układów mimo wyższych taktowań jest podobna.

Także pytanie czy się opłaca ? jak ceny jeszcze troszkę spadną to tak, teraz średnio ale ja i tak za jakiś czas zaopatrzę się w 5770 bo pasuje do moich wymagań można powiedzieć idealnie.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno od C3? Pytam bo akurat dokładnych danych idle/stres faktyczne zużycie a nie deklaracja producenta nie szukałem. Poza tym i5 jest droższe w sumie w zestawach o 300zł, może i różnica była by mniejsza jak by przycisnąć cenę? Nie wiem.

Mimo to procesory znacznie mniej różnią się poborem prądu szczególnie i5 oraz phenom II C3, niż układy graficzne z 4850 z tymi z 5750...

25W w idle i 44W w stresie. Taka jest różnica i5 do Phenoma C3.

http://www.tomshardware.com/reviews/quad-c...cpu,2499-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi udzielone na moje pytania.

 

Na koniec mam jeszcze jedno: Czy zestawy za 3100 i 3400 przewidują możliwość OC, czy przy chęci wykonania OC trzeba by zainwestować w mocniejszy zasilacz (np. 600W)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do dyskusji z poprzedniej strony dotyczącej prądożerności serii HD48xx konfig z mojego podpisu w idle pobiera ~150W* więc HD5770 jest dobre chyba tylko dla zagorzałych ekologów ;)

 

*zmierzone, a nie obliczone jakimś "kalkulatorem poboru"

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest różnica dlatego odpowiednia emotka na końcu posta bo mi osobiście to 100zł rocznie jak kto ktoś wyliczył dużej różnicy nie robi bo nie po to kupuje komputer aby zaoszczędzić chociaż nie ukrywam, że poważnie bym się zastanowił nad HD5770 ale raczej nie ze względu na pobór prądu. Przy obecnych cenach HD5770 na pewno jest ciekawą propozycją ale czy najlepsza to już każdy musi odpwiedzieć sobie sam...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do dyskusji z poprzedniej strony dotyczącej prądożerności serii HD48xx konfig z mojego podpisu w idle pobiera ~150W* więc HD5770 jest dobre chyba tylko dla zagorzałych ekologów ;)

 

*zmierzone, a nie obliczone jakimś "kalkulatorem poboru"

W idle czy w stresie? Bo jak to idle to dużo.

 

Jak ci wisi te 100zł to je dodaj do sprzętu zamiast przepalać w kompie powiększając dziurę ozonową na próżno :wink:

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w stresie w idle sam produkuje energie :lol:

 

Dopłaciłem więcej niż 100zł bo miałem kupować coś tańszego po za tym u Ciebie płaci się rachunki za rok z góry? U mnie nie więc ma to się nijak do jednorazowego wydatku na komputer. Chcesz to oszczędzaj mi w rozrachunku rocznym jak to napisałeś "wisi" ta stówka tym bardziej, że nie wiem czy za kilka miesięcy nie zmienię karty więc brałem to co wg mnie (i nie tylko mnie) na daną chwile miało najlepszy stosunek cena/wydajność...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAX, ok, twoja kasa, twoja decyzja. Pisałem, że to dla osób, które liczą pieniądze wydawane na rachunki za prąd.

Pamiętaj jednak, że jeżeli dzięki tym 250 [kWh] rocznie przekroczysz próg 1200 [kWh] rocznie dostaniesz domiar w wysokości ok 30zł miesięcznie. Wtedy już masz nie 100zł rocznie, ale 460zł. Rocznie. Sporo.

 

Odkładając miesięcznie po 40zł masz za rok nową kartę za free :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ktoś na pewno nie będzie chciał robić OC, to można jakoś odchudzić te zestawy za 3100 i 3400? np. poprzez niekupowanie pasty i chłodzenia dla CPU? Czy boxowy wiatraczek jest bardzo głośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAX, ok, twoja kasa, twoja decyzja. Pisałem, że to dla osób, które liczą pieniądze wydawane na rachunki za prąd.

Ale ja przecież napisałem to samo, może i dosadnym żartem ale nic innego jak to, że HD5770 jest idealne dla oszczędnych nie napisałem...

 

Pamiętaj jednak, że jeżeli dzięki tym 250 [kWh] rocznie przekroczysz próg 1200 [kWh] rocznie dostaniesz domiar w wysokości ok 30zł miesięcznie. Wtedy już masz nie 100zł rocznie, ale 460zł. Rocznie. Sporo.

Co? :blink: 30zł miesięcznie za przekroczenie 1200kwh? Jeśli to prawda to gratuluje twojemu dostawcy prądu kolejna sprawa przez ostatnie dwa miesiące poszło 600kwh więc nie pisz mi o rocznym przekroczeniu 1200kwh ;]

 

Odkładając miesięcznie po 40zł masz za rok nową kartę za free :)

W ten sposób zbierałem na komputer będąc w gimnazjum teraz jeśli mam zamiar coś kupić to nie planuje rok wcześniej i nie odkładam co miesiąc xx zł tylko jak jest taka potrzeba kalkuluje czy mogę sobie pozwolić na zakup PC i jeśli tak to po prostu kupuje za tyle na ile mogę sobie w danej chwili pozwolić...

 

Dodam jeszcze, zeby nie było, ze tak bardzo lubie prąd marnować na początku byłem swięcie przekonany, ze ta konfiguracja w idle będzie brała koło 200w i próbowałem ograniczyć zużycie zaniżając takty i napięcie w 2d ale jak się okazało po pomiarach, że komp zużywa 140-150W, a zmiana taktów i napięcia gpu powoduje zaoszczędzenie 3W to przestałem kombinować. Jedyne na czym można zaoszczędzić przy serii 48XX to taktowania pamięci, można zjechać jeszcze o 20W ale strasznie wkurząjące jest mruganie przy przechodzeniu między trybami 2d/3d więc to też sobie darowałem. Jako ciekawostkę dodam, że więcej bo 200W zużywa lcd 40" i dekoder N-ki niektórzy nawet sobie nie zdają sprawy, że ten dekoder podczas czuwania zużywa ~40W (notabene nie ma różnicy między działaniem, a czuwaniem), a wg instrukcji nie jest zalecane jego odłączanie od zasilania :lol:

 

 

Pozdrawiam i z mojej strony EOT bo chyba zeszło trochę z głównego wątku :)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Też właśnie myślałem że ta MSI będzie teraz lepsza, lecz wolałem się upewnić, ponieważ nie siedzę na bieżąco w sprzęcie.

 

Dodam jeszcze, że ta MSI ma OpenGLa w wersji 3.2, natomiast Gigabyte w wersji 3.1, co pewnie dla większości użytkowników nie ma znaczenia, ale mnie to się może przydać podczas programowania w OpenGLu :)

 

Również to MSI posiada wsparcie dla PCI Express x16 2.1, podczas gdy Gigabyte obsługuje jedynie PCI Express x16 2.0

Edytowane przez Gumili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty mają nowszego GL'a i nowszą wersję PCI Express... Takie różnice nie występują w obrębie producentów.

 

Kartę zawsze można podkręcić samemu, MSI nie ma podbitych napięć.

 

Główną różnicą, jeśli chodzi o producentów może być zawartość pudełka...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ta MSI ma OpenGLa w wersji 3.2, natomiast Gigabyte w wersji 3.1, co pewnie dla większości użytkowników nie ma znaczenia, ale mnie to się może przydać podczas programowania w OpenGLu :)

 

Również to MSI posiada wsparcie dla PCI Express x16 2.1, podczas gdy Gigabyte obsługuje jedynie PCI Express x16 2.0

Chyba czytałeś opisy na stronach sklepów...polecam opisy na stronie producentów jednak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...