Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie ten zestaw za 2k , ponieważ mam dysk wiec 140 moge sobie odjac i zostanie mi akurat na zaisłke OCz 600W. Niestety ten Fortron ma tylko 2 kable sata

a ja planuje 3 dyski + dvdrw. Czy 600W jest optymalny a może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W zestawie najtanszym: "Zestaw za 950 zł" plyta glowna Gigabyte 880GM-UD2H posiada wtyczki zasilajace 24 + 8.

Proponowany zasilacz do niego Fortron FSP400-60GHN 400W dysponuje wtyczka 24 + 4.

Czy tu nie bedzie zadnych zgrzytow/niestabilnosci systemu przy takim rozwiazaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie poczucie humoru panów z esc.pl

 

Goodramy 2x2 1333 CL9 na esc 230 zeta

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 230zł : Esc.pl

 

Te same pamietki w morelach 189

Pamięć Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz PC3-10600 CL.9 (GR1333D364L9/4GDC) w Morele.net

 

o sklepo krzakach gdzie jest jeszcze z 10 taniej nie wspominajac.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

Podoba mi się poczucie humoru panów z morele.net

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ [HDZ955FBGMBOX]

 

w esc.pl za 539 zł

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ [HDZ955FBGMBOX] - 539zł : Esc.pl

 

w morele.net za 623

Procesor AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX) w Morele.net

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu tak porównywać wszystkich produktów... To normalne, że jeden sklep ma coś taniej, a drugi coś drożej... W końcu coś muszą dać drożej, by druga rzecz była tania... No ale jak tak patrze czasami to ciutkę przegięcie... GTX Hawk 460 jest droższy niż jego lepsza edycja Talon Attack w oficjalnym sklepie MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post

 

Chciałem zauważyć, że esc.pl nie oferuje już karty graficznej z zestawu za 1500 zł. Jaka jest najlepsza alternatywa w podobnej lub niewiele wyższej cenie (energooszczędność jest dla mnie równie ważna, jak wydajność)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w polecanych zestawach dla ph x4 jest ASRock 770 Extreme3, skoro dla wszystkich niższych jest M3A770DE? Sekcja zasilania przynajmniej na zdjęciach wygląda tak samo, a więcej faz na pewno nie ma.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawach powyżej 3000zł:

RAM : 2x GoodRam 2x2GB 1333MHZ

IMO zły pomysł, za 250zł spokojnie można kupić 2x4GB GoodRamów ;) Ale znając życie to w esc.pl nie mają takich...

 

Edit: E57 - no to i tak definitywnie taniej i lepiej niż 4x2GB :wink:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy na luty

Mam uwagi do dwóch zestawów

 

Widzę, że na siłę jest wstawiany i5 2500K w zestawach za 2550zł i HTPC za 2700zł. W cenie 900zł już nie jest tak bardzo opłacalny.

Tak więc mamy zestaw z phenomem za 2000, potem od razu przeskok na i5-2500K za 2550, następnie lekko droższy za 2700zł.

i5 2400 kosztuje 665zł.

Zamiast zestawu za 2550 widziałbym właśnie zestaw za 2315zł z i5 2400.

 

HTPC za 2700zł jest w ogóle nie przemyślany. Mamy tu i5 2500K, do którego warto dopłącać tylko wtedy, gdy się podkręca, ale co z tego, jak w zestawie jest płyta na H67, na której podkręcać się nie da. Drugim atutem 2500K jest lepsza integra, tyle że akurat w tym zestawie i tam mamy zewnętrzną kartę graficzną.

Widzę tu bardziej optymalne możliwości:

1) skoro ma być 2500K, to niech będzie płyta na P67 w formacie mATX: Asus P8P67-M /intel P67/ [P8P67-M] - 499zł : Esc.pl , zestaw niestety za 2880zł, ale z możliwością podkręcania.

2) natomiast do płyty na H67 wstawiłbym i5 2400, zestaw za 2465zł

3) opcja bez osobnej karty graficznej, na H67, z i5 2400 dla zwolenników minimalnego poboru energii.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Host, dokładnie to samo mi się rzuciło w oczy, na siłę jest ten procek w zestawie za 2550, bo 'cudowna nowość', między 2000 a 2700zł powinien być zestaw za ok. 2300-2400zł. Zestaw za te 2550zł juz bym raczej inaczej rozplanował, jako komp do gier ponad 1/3 ceny całego kompa powinna kosztować grafika a nie procek, choć żal by było bez OC... Nareszcie DDR3 po dziecinnej cenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek problemy z Sandy Bridge są raczej rozwiązane... intel ogłosił (uhh... przedwczoraj) że płyty są wadliwe, hurtownie wycofują je z sprzedaży. Co one jeszcze robią w proponowanych zestawach?

 

Nie ukrywam że sam zamierzam kupić taką wadliwą płytę jeżeli jej cena mocno się obniży... ale ja wiem co robię (lub tak mi się wydaję)... a reszta ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy powinny zniknąć na dzień dzisiejszy z chipsetach serii 6, dokładnie P67 i H67, obsługujących procesory Sandy Bridge z zestawów ( lub zaznaczyć wyraźnie ze płyty maja problemy dotyczące kontrolera SATA i radzić przeczekanie powiedzmy 1,5 miecha na zakup nowych płyty z naprawiona ta usterka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

 

1 Czy Nie lepszym wyborem byłby "Palit GeForce GTX 460 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

[NE5TX460SF1102]" za 599zł od proponowanego "GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI

[GV-N460OC-768I]" Nie wiem jak wygląały ceny w chwili składania zestawów, tak czy siak palit jest tańszy o 16zł, może i ma głośniejsze chłodzenie, ale ma pełną szynę 256 bitów i 1gb ramu

 

2. Interesuje mnie chłodzenie na platformę am2/am3. Czy ten Xigmatek Gaia SD1283 jest tak rewelacyjny, czy po prostu to najlepszy wybór z esca? Czy w porównywalnej/mniejszej cenie znalazłby się wydajniejsze chłodziwo, niekoniecznie z oferty ecsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Interesuje mnie chłodzenie na platformę am2/am3. Czy ten Xigmatek Gaia SD1283 jest tak rewelacyjny, czy po prostu to najlepszy wybór z esca? Czy w porównywalnej/mniejszej cenie znalazłby się wydajniejsze chłodziwo, niekoniecznie z oferty ecsa?

 

Popatrz na sygnaturę autora zestawów i będziesz wiedział dlaczego to poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...