Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Poleca bo ma?

Hmmm Nie znam się - ale nie wydaje mi sie że podkręcenie procka 955 z 3,2ghz na 3,6ghz było aż tak wielkim wyczynem - tyle to i na boxie pewnie by było.

SCYTHE MUGEN nie bedzie lepszy?

Edytowane przez Maqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

Zamiast Gigabyte 770T-D3L (AMD 770/ SB710) dałbym MSI 870-G45 (AMD 870/ SB850), która jest tylko 5 zł droższa w esc.pl i zamieniłbym Vertex3D Radeon HD6850 (615 zł) na Vertex3D Radeon HD6870 (669zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, będę właśnie kupował komputer i zastanawia mnie jedna rzecz.

 

Otóż wedle tego artykuły:

http://pclab.pl/news44683.html

 

To z tego co zrozumiałem płyty główne dla Sandy Bridge z podstawkami 1155 mają błąd, a nowe mają dopiero stopniowo pojawiać się na rynku, masowo dopiero gdzieś w kwietniu.

 

Mnie interesuje ten zestaw za 3500, ale rekomendujecie w nim właśnie taki procesor.

 

Trochę się przez to pogubiłem i pytam - gdzie jest haczyk? :) Czego nie załapałem, czego nie wiem?

 

EDIT:

 

I pytanie numer dwa.

Rekomendujecie zasilacz 520W.

Natomiast wg. tego testu - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie%2C_pobor_energii_i_temperatury-3498/strona/12415.html

 

- pobór energii samej karty to do 410W, a więc zostawałoby jedynie 110W na cały pozostały sprzęt (i monitor?). Czy To nie będzie za mało?

Edytowane przez mikins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Testy na benchmark to gowno

2. Jest to pobor calej platformy z i7 3,5 GHz

3. Jestto pobor z gniazdka czyli nalezy uwzglednic sprawnosc pewnie ok 80% czyli 328 w bylo by ciagniete z zasilacza a z gniazdka 410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Gigabyte 770T-D3L (AMD 770/ SB710) dałbym MSI 870-G45 (AMD 870/ SB850), która jest tylko 5 zł droższa w esc.pl i zamieniłbym Vertex3D Radeon HD6850 (615 zł) na Vertex3D Radeon HD6870 (669zł).

 

MSI 870-G45 nie jest na chipsecie AMD 870 tylko AMD 770 + SB710 o czym należy pamiętać, dużo ludzi sie na tym nacina widząc na esc w opisie AMD 870 + SB850, to jest zwykły błąd co jest śmieszne i potwierdza małe przykładanie się do pracy panów z esc, ewentualnie naciąganie wykorzystywane przez mylną nazwę płyty bo nie wiem skąd oni wytrzasnęli takie dane. 870-G45!! Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

MSI 870-G45 nie jest na chipsecie AMD 870 tylko AMD 770 + SB710 o czym należy pamiętać, dużo ludzi sie na tym nacina widząc na esc w opisie AMD 870 + SB850, to jest zwykły błąd co jest śmieszne i potwierdza małe przykładanie się do pracy panów z esc, ewentualnie naciąganie wykorzystywane przez mylną nazwę płyty bo nie wiem skąd oni wytrzasnęli takie dane. 870-G45!!

 

Faktycznie dałem się nabrać na ich opis czyli morał z tego taki, że trzeba sprawdzać dane techniczne sprzętu na samych stronach internetowych producentów.

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie rozumiem z jakiej racji ocz modxstream jest dalej polecany .

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest Tacens Valeo III 500W , jest w tej samej cenie , jest cichszy , jego napiecia stabilniejsze , posiada tryb pół pasywny , jest lepiej wykonany , nie posiada takich tętnień jak ocz oraz nie wyłącza się przy dużym obciążeniu jak to ma czasem miejsce u ocz'a.

 

Także bardzo ciekawym posunięciem bylo polecanie miesiąc temu Anteca High Current Gamer , skoro jest to dokładnie to samo co seasonic s12II a Antec był droższy o 20 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zestawu:

 

Procesor : AMD Athlon II X3 450 - 265 zł

Płyta Główna : Gigabyte 770T-D3L - 235 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD5670 1GB - 299 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 135 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

RAZEM : 1258 zł

 

Czy jest na 100% pewne, że ta płyta i grafika będą bez zgrzytów współpracować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz o tym że te procki nie mają trójkanałowego kontrolera pamięci ?

 

A to juz cos wiecej wiem :D wlasnie jestem na etapie składania zestawu i sie tak posiłkuje naszym zacnym forum. Niestety wypadlem z obiegu w czasach kiedy croe2duo i 9800gtx bylo szczytem marzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć: A-Data 2x4GB 1600 MHZ Gaming radzę omijać szerokim łukiem - nie potrafi pracować stabilnie na 1600 na P8P67 PRO... osobiście się na tych pamięciahc przejechałem. Na 1333 jest ok, ale po co płacić dodatkowo za coś co nie działa...

 

EDIT

 

aaaa zauważyłem, że wypowiadamy się w innym temacie - proszę o przeniesienie posta albo jeśli to jest cenna informacja o jego pozostawienie tutaj.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie, na które nie odpowiedziano mi w kwietniu:

Dlaczego RAM ww wszystkich zestawach od 1450 aż do 3100 jest 1x4GB? Czy dual nie daje po prostu nic (a coś tam na pewno daje), czy może w najbliższej przyszłości potrzebne będzie 16GB (wątpię)? A może kości 4GB słabo schodzą w esc.pl i szefostwo sklepu nakazało Miquelowi wstawienie takich, a nie innych i już?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraw, pytanie nie skierowane do mnie ale postaram się Ci pomóc.

1. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu w ESC, w co drugim temacie na forum padają propozycje innych sklepów i nikomu z tego powodu włos z głowy nie spadł.

2. Goodram ddr3 1333MHz w ESC

2GB 1333MHz CL9 60zł (48,78zł netto) Do koszyka

4GB 1333MHz CL9 99,00zł (80,49zł netto) Do koszyka

4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 120zł (97,56zł netto) Do koszyka

8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 199zł (161,79zł netto) Do koszyka

Jaka opcja wyboru pamięci jest Twoim zdaniem bardziej opłacalna?

3. Jakiś sklep trzeba wybrać aby mieć odniesienie, nie ma idealnych sklepów. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z obsługi w danym sklepie.

4. Czy 16GB będzie konieczne to nie wiem. 8GB wg opinii użytkowników daje różnicę względem 4GB w kilku tytułach gier.

5. 2 moduły pamięci są od zawsze mniej problemowe niż 4 pomimo, że w wielu konfiguracjach 4 moduły działają dobrze.

6. 2 moduły mniej kolidują z chłodzeniem cpu. Na s.1155 chyba w większości (jak nie we wszystkich płytach) płyta obsadzając 2 moduły należy je wsadzać w drugi i czwarty slot od procesora.

7. Różnicę wydajności pomiędzy dual channel a single możesz znaleć w testach w sieci, może też przeprowadzić własne testy. Zapnij raz 2x1GB w single a raz w dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tych zestawach pominięty jest i3 2100? Przeglądam sobie ten test Test Core i5 2400 i Core i3 2100 - Sandy Bridge dla Kowalskiego | PurePC.pl i wychodzi na to, że i3 jest w większości wypadków lepszy od Phenoma, ale może czegoś nie rozumiem?

 

Chciałbym w najbliższym czasie złożyć sobie coś nowego do grania w bf3 i interesuje mnie różnica między tymi prockami? Dlaczego akurat Phenom jest polecany? Czy te 4 rdzenie to jakiś plus na przyszłość? :)

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość rdzeni , OC - I3 ocniesz o jakieś ~ 500 mhz , PII pogonisz dużo wyżej , cena platformy - sensowna płyta na P67 kosztuje ~ 400 zł , płyty pod PII są prawie 2x tańsze .

 

 

Sumując :

 

PII X4 955 - 434 zł

 

MSI 870-C45 - 254 zł

 

Razem : 688 zł

 

I3 2100 - 461 zł

 

Asrock P67 Pro3 B3 - 395 zł

 

Razem : 856 zł

 

~ 170 zł różnicy , za to można kupić dobre chłodzenie do PII czy dołożyć do czego innego , np. karty .

 

To dlatego Intel mimo że wydajniejszy nie znajduje się w tańszych zestawach .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysłałem że wszystkie procki SB non K da się ocnąć o ~ 500 mhz , tylko płyta musi być na P67/Z68 .

 

Jak faktycznie I3 2100 nawet nie da się podkręcić to tym bardziej nie ma co zawracać sobie nim głowy , PII po OC będzie lepszy , do tego pełny Quad .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Core i3 2100 można podkręcić o jakieś 150MHz, więc niezbyt dużo.

 

BTW tanie Sandy Bridge to bardzo ciekawa kwestia. Kilka tygodni temu napisałem takiego posta na innym forum:

 

Warto zastanowić się nad Celeronem G540 i Pentiumem G620. Natrafiłem ostatnio na kilka testów i stwierdziłem, że:

 

  • Zestaw Celeron G540 + tanie H61 jest co najmniej równie dobrym wyborem jak Athlon II X2 250/260 + 760G.
  • Zestaw Pentium G620 + ASRock H61DE/S3 jest co najmniej równie dobrym wyborem jak Athlon II X3 455 + 880G.
Garść testów:

 

Test Celerona G540

Test Pentiuma G620

Test GPU w Pentium G620

 

Argumenty za Intelem:

  • Zauważalnie niższy pobór energii
  • ~15-20% lepsza wydajność na ustawieniach standardowych
  • Wyższa (o dziwo) wydajność zintegrowanego GPU
Argumenty przeciw:

  • Brak OC, nawet po wymianie na Core i5 2500K
  • Tylko dwa rdzenie
  • W porównaniu do Athlona II X3 brak szansy na odblokowanie do Phenoma
Wady jednak nie są do końca takie zauważalne, bo Athlony jak powszechnie wiadomo kręcą się średnio (3,6-3,8GHz), więc nadrabiają gdzieś ok. 15% straty, przy wyraźnie większym poborze energii. W grach też mniejsza ilość rdzeni nie przeszkadza. Ogólnie to dopiero Athlon II X4 i Phenom II X4 nie mają konkurencji, Core i3 2100 jest jednak droższy i jest raczej tylko dobrą alternatywą dla osób niepodkręcających procesora. Jak dla mnie w cenie do 1500 zł można śmiało polecać Celerony i Pentiumy na LGA1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka nieśmiała sugestia.

 

Zastanawiam się czy zestawy na listopad nie powinny być bez HDD. Ceny wariują, nie wiadomo na ile będzie mogła się sytuacja zmienić po tygodniu.

Można polecić tylko modele HDD bez podawania cen.

W droższych zestawach można dać SSD.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy są dość konserwatywne. FX-4100 jakąś alternatywą tam jest. Ja osobiście szedłbym w stronę i3 2100 w tym przedziale cenowym. Niższy pobór energii sprawia, że i3 może pracować na boxowym chłodzeniu. Z Phenomem czy Athlonem x3, x4 na dłuższą metę mało kto wytrzyma z boxem. Phenoma można co prawda podkręcić, wiąże się to jednak z wyższymi wymaganiami wobec sekcji zasilania cpu. Przy AMD trzeba więc doliczyć ok 100zł na chłodzenie i tyle samo do płyty pod OC.

 

W konkurencji Phenom x4 vs. FX-4100 za FX'em może przemawiać niższe tpd, wiele tańszych płyt wspiera cpu o tpd do 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konkurencji Phenom x4 vs. FX-4100 za FX'em może przemawiać niższe tpd, wiele tańszych płyt wspiera cpu o tpd do 95W.

 

ale... sa problemy z oc fxa (6100) na najpodlejszych plytach. Na Asusie m5a78l-m lx kazde wyjechanie poza specyfikacje procesora konczy sie zbijaniem przez plyte mnoznika do 4x przy dluzszym obciazeniu, na starym biosie bez wsparcia fxa procesor dziala lepiej. TDP jest nizsze tylko wg amd, ale czuje ze to bedzie kolejny plytopalacz.

 

Tez uwazam, ze zakup phenoma jest nieoplacalny,

w testach gamingowych ciezko znalezc gre, gdzie nawet podkrecony phenom 955/965 jest wydajniejszy od i3 2100, a zdazaja sie juz gry gdzie przewaga i3 jest duza nawet po oc phenoma. Pojawil sie tez i3 2120 3.3 ghz i cena powoli spada do poziomu wersji 2100. i3 owszem dostaje baty, ale w zastosowaniach profesojonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...