Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerowalbym autorowi aby przemyslal wstawienie Radkow hd4830 do zestawow za mniej niz 1500 zl. Karta po podkreceniu niemal dorownuje hd4850 i bije konkurencyjnego 9800gt, co przy cenie <450zl czyni ja IMO lepszym wyborem od karty nvidii.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P szkoda ... pożyczył by komputronik czy ktoś ; p To z kąt macie te informację że xeon jest lepszy i niby wyciągany ze środka (czyli te lepsze :P)?

Doświadczenia i wnioski innych użytkowników naszego forum są bezcenne, ooza tym trzeba troche poszperać po zachodnich serwisach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zastrzeżenia do zestawu za 700zł, ten celeron to padaka, a w cenie gigabyte mozna dostać jakąs płytę na am2 na 690g. Mam nieprzyjemność pracy na tych celkach w szkole. Sempron 3000+ taktowany 1,6GHz jest lepszy imho, a na pewno mniej zamula. Zmieniłbym proca na athlona LE-1640 i mobo na Gigabyte GA-MA74GM-S2H, która jest ok 10zł droższa.

 

Ewentualnie są jeszcze asrocki, krążą w necie ostatnio opinie, że to nowa jakoś itp. Osobiście w to nie jestem przekonany, ale zawsze jest taka opcja, a wiadomo, asrock się za wysoko nie ceni i ma ceny bardzo ok.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

:damage_wall:Śmieszy mnie 'Zestaw bez ograniczeń'.

Szkoda że 'konstruktor' tego cuda ograniczył go dwukanałowym zestawem pamięci.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poczekać z tymi zestawami do lutego pierwsze primo wejdą nowe części drugie primo ceny spadną jeszcze bardziej :) ale to moje zdanie :D nie ukrywam tez ze w lutym bedzie kupowany moj nowy komp i chciał bym zobaczyć najswiezsze zestawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zastrzeżenia do zestawu za 700zł, ten celeron to padaka

No wlasnie, nie wiem co ten procesor robi wogole w takim zestawieniu. Doplacajac 34 zl mamy e1200 ktory jest juz technologicznie z calkiem innej bajki. Ten procesor zostal stworzony do zestawow biurowych i sprawdza sie w tych zastosowaniach naprawde bardzo dobrze. Wydajna architektura, niski pobor pradu, w razie czego spore mozliwosci oc - bez watpienia to wszystko jest warte dodania 34zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia co do No-Limit. Może skoro bez limitów to z trochę wiekszym rozmachem? Zamiast 2TB jakieś Raptory w RAID0 na system + 1TB na dane? Albo SSD? Tylko zależy czy ma tam być "No-limit" czy też taki "Nie-do-końca-no-limit" ;)

 

No i zastanawiam się nad sensem ładowania ludzi w HD4870x2. Czy GTX280 nie jest jednak lepszym wyborem? Albo GTX260 w SLI? Coraz więcej gier ma optymalizację pod Nvidię. Zobacz sobie jak chodzi GTA4 na HD4870x2 a jak na GTX280. Tzn. wiesz, to tylko moja sugestia, bez żadnej agresji czy coś :) Mówię tylko że jest to kwestia do rozważenia.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ta. Teraz 722 zł. Dokładamy 34 do procesora. Już jest 756 zł. Może jeszcze dołożyć RAM, żeby było 2GB i już jest 796zł, czyli zestaw za 800 zł....

I slusznie...

Po co "na sile" trzymac zestaw za 700 skoro sensownosc jego zakupu jest tak ekhm.. znikoma. Majac tak niewielki budzet lepiej kupic cos uzywanego niz wyrzucac pieniadze na "nowe starocie" jak celeron 420 :unsure:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej jak to jest z systemami 32 bitowymi ? One mogą ogólnie mieć 3,25 gb ramu czy te 3,25 czy tam 2 (bo tak niby słyszałem...) może używać tylko 1 aplikacja i więcej nie da rady na 32 bitach ?

 

PS.To nie offtop to jest pytanie co do faq w temacie z zestawami.

Edytowane przez trollek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I slusznie...

Po co "na sile" trzymac zestaw za 700 skoro sensownosc jego zakupu jest tak ekhm.. znikoma. Majac tak niewielki budzet lepiej kupic cos uzywanego niz wyrzucac pieniadze na "nowe starocie" jak celeron 420 :unsure:

Zestaw za 800zł już jest - inny.

 

Ej jak to jest z systemami 32 bitowymi ? One mogą ogólnie mieć 3,25 gb ramu czy te 3,25 czy tam 2 (bo tak niby słyszałem...) może używać tylko 1 aplikacja i więcej nie da rady na 32 bitach ?

 

PS.To nie offtop to jest pytanie co do faq w temacie z zestawami.

3GB RAM, to najwyższa opłacalna ilość RAM dla 32bit. Większe ilości w praktyce nie są dobrze wykrywane (mówię tu o kościach 512MB/1GB i więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł aby utworzyć może zestaw Extreme-No-Limit... taki zupełnie bez limitów. Po co? Ano jako ciekawostkę, ukoronowanie tej listy zestawów. Pokaz szczytu współczesnych podzespołów PC. W jakieś gazecie kilka lat temu widziałem coś takiego i muszę przyznać że jest niezłą ciekawostką. Owszem, nieprzydatną, ale po co wobec tego gazety moto (również polskie) robią testy Maybacha 62S? Przecież na takie auto stać góra 10 osób w kraju - a jednak testy pojawiają się (również tylko jako ciekawostka) :)

 

Procesor : Intel Core i7-965 Extreme

Płyta Główna : Gigabyte EX58-UD5

RAM : OCZ 8GB (4x2GB) 1800MHZ

HDD : 2x 250GB SSD OCZ RAID0 + 1TB

 

itp?

 

Sens? Jak już wspomniałem, porównywalny z testowaniem Maybacha lub Bugatti w gazecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak popieram pomysł dobry z tym zestawem Extreme-No-Limit :D mozna zobaczyc jak daleko zaszla tehcnika i powspominac jak to kiedys bylo miec kompa z prockiem pentium 100 do tego 8 mb ramu :D karta graficzna 4 mb i dysk 100 MB z windowsem 3.11 :D :D :D ehhhh :D to byly czasy :D :D :D Poza tym mozna zobaczyc "najbogatsza" konfiguracje :)

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. :)

 

Miguel707 - wspominałeś, że warto poczekać z zakupem bo w ciągu miesiąca-dwóch ceny spadną. Przewidujesz różnicę powiedzmy 100-200 zł na cenie zestawu czy możliwość zakupu znacznie wydajniejszego zestawu w tej samej cenie (powiedzmy GTX 280 w cenie <1000 zł - pewnie duża przesada, ale to tylko przykład ;))?

 

Czy w zestawie za 2500-3000 zł można pomyśleć o wymianie E8400/Xeona na Phenoma 9950 Black? Myślę tu o nadchodzących grach, które korzystałyby w pełni z 4 rdzeni. Czy taka zmiana raczej przyniesie więcej szkód niż korzyści?

A pomysł na Extreme-No-Limit faktycznie dobry. :) Nikt raczej tego nie kupi, ale jako ciekawostka.

Edytowane przez PitchBlackInk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich. :)

 

Miguel707 - wspominałeś, że warto poczekać z zakupem bo w ciągu miesiąca-dwóch ceny spadną. Przewidujesz różnicę powiedzmy 100-200 zł na cenie zestawu czy możliwość zakupu znacznie wydajniejszego zestawu w tej samej cenie (powiedzmy GTX 280 w cenie <1000 zł - pewnie duża przesada, ale to tylko przykład ;))?

 

Czy w zestawie za 2500-3000 zł można pomyśleć o wymianie E8400/Xeona na Phenoma 9950 Black? Myślę tu o nadchodzących grach, które korzystałyby w pełni z 4 rdzeni. Czy taka zmiana raczej przyniesie więcej szkód niż korzyści?

A pomysł na Extreme-No-Limit faktycznie dobry. :) Nikt raczej tego nie kupi, ale jako ciekawostka.

Tak naprawdę, to nigdy nie zalecam czekać ze względu na to, iż czekać można w nieskończoność. To po prostu taki okres, że na Święta cena rośnie, ale dochodzą przecież inne czynniki, takie jak kryzys finansowy.

 

Ale tam jest no-limit , z core i7 ? Są lepsze ?

Szczerze mówiąc i tak do obecnego no-limit brałem najlepsze części z tych bardzo drogich i nie widzę sensu budowania jeszcze droższego zestawu. Różnica w wydajności między i7 920, a 965 w porównaniu do ceny jest po prostu śmieszna. Poza tym uważam, iż do SSD musi zostać wykorzystana lepsza technologia zapisu od tej obecnej tańszej (ma wejść za jakiś czas), która pozwoli na znacznie dłuższą żywotność SSD, która obecnie w moim przekonaniu jest ich wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to nigdy nie zalecam czekać ze względu na to, iż czekać można w nieskończoność. To po prostu taki okres, że na Święta cena rośnie, ale dochodzą przecież inne czynniki, takie jak kryzys finansowy.

Czyli zasadniczo jak kasa jest to kupować? No też właśnie pomyślałem, że tak czekać to można w nieskończoność.

A jak z Phenomem? Sensowny zakup czy raczej spowolni cały zestaw? Myślę o komputerze przede wszystkim do gier i netu.

Edytowane przez PitchBlackInk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżeli miałbym pieniądze na potrzebny produkt, to bym nie czekał.

 

Jeżeli chodzi o Phenoma, to nie uwzględniając OC będzie on na poziomie podobnym do Xeona E3110/E8400 lecz uwzględniając OC, które nie jest trudne - Phenom przegrywa.

 

Moim zdaniem nie jest to jeszcze czas, gdy 4 rdzenie będą lepszym wyborem, niż 2 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kompletnie co się dzieje z tymi cenami ... Pan A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition na esc.pl dzisiaj ze 179zł podskoczył na kochane 190 zł... jutro pewnie zobaczę radka 4870 nie za 960 tylko za 1060 :] A myślałem że do 14 stycznia ceny będą lecieć na łeb na szyje :I a można było kupić kompa we wrześniu ... Bo jak widzę od tamtego czasu nic kompletnie się nie zmieniło tylko ceny podnieśli.W święta Asus P5Q Pro kosztował 469 zł a teraz 490 :] (coś lubią te 9 ... ) ale nie no xeon spadł z 649 na 639 ...

Jak myślicie będzie drożeć teraz?

Edytowane przez trollek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to paranoja, kilka lat juz ludzie mnie pytaja o modernizacje swoich kompow wiec staram sie byc na biezaco i to co widze jest fenomenem. Nigdy jeszcze nie widzialem zeby ceny z wrzesnia (a nawet sierpnia) byly nie tylko utrzymane, ale i podniesione w styczniu i to o nie bagatelne ilosci. Kompletnie nie mam pojecia czy teraz lepiej czekac jeszcze z miesiac czy brac poki nie zdrozalo jeszcze bardziej.

 

Co do GTX vs 4870 to IMO pytanie jest klasy ktore chipsy wolisz, Laysy czy Crunchipsy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...