Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

W święta Asus P5Q Pro kosztował 469 zł a teraz 490 :] (coś lubią te 9 ... ) ale nie no xeon spadł z 649 na 639 ...

a w wakacje kosztowal z ~325zl i nie sciemniam bo obserwowalem ceny w esc.pl bardzo uwaznie, to p5q-e kosztowal mniej wiecej tyle co wersja pro teraz! coz... mogloby zaczac taniec ale widac dolar nie jest skory do poddania sie chociaz troche;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany ghosciku wytłumacz mi czemu się ze mną kłócisz kiedy ja piszę o cena z ostatniego miesiąca a ty z wakacji ? Co mnie obchodzi ile on kosztował w wakacje oraz czy ty obserwujesz ceny czy nie ??Na prawdę nie wiem o co ci chodzi ....

 

Jak tak patrzę to teraz to chyba najgorszy moment jest na zakup komputera ; p euro wysoko,dolar wysoko,ceny nadal świąteczne i do tego wszystkiego jeszcze kochany kryzys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w wakacje kosztowal z ~325zl i nie sciemniam bo obserwowalem ceny w esc.pl bardzo uwaznie, to p5q-e kosztowal mniej wiecej tyle co wersja pro teraz! coz... mogloby zaczac taniec ale widac dolar nie jest skory do poddania sie chociaz troche;p

Chyba coś Ci się z P5K Pro pomyliło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się z P5K Pro pomyliło....

Cena P5Q-E była poniżej 400 zł pod koniec lata a P5Q pro był odpowiednio tańszy

wersja P5Q Deluxe około 500 zł (ceny nie dotyczą konkretnego sklepu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe trollek nie kloce sie z Toba tylko uswiadam ze to co teraz sie dzieje to paranoja lekka;p...

 

@Miguel707

do ukladania zestawow w swoim topiku uzywasz cen z esc.pl i serio nie pamietasz ze takie mniej wiecej byly ceny? Zadne P5K Pro, to wlasnie bylo P5Q Pro zreszta przeczytaj co napisal dwaIP, moze wersja p5q-e nie byla pozniej 400zl (przynajmniej w esc) ale nie zmienia to faktu ze teraz kupujac sprzet ostro sie przeplaca w porownaniu do wakacji;o!

 

Kto by przypuszczal ze tak bedzie co nie? Niby nowy sprzet na polkach, nowe procki i karty graficzne a ceny jak z kapeluszaxD not funny at all...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytam w odpowiednim dziale...

 

ale kiedy (początek, środek, koniec :D) w styczniu można liczyć na jakieś zauważalne obniżki cen sprzętu komputerowego; chciałbym złożyć zestawik, ale nie chcę przepłacać... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wydaje mi sie zeby ktokolwiek tutaj wrozyl z fusow czy kart. Tego kiedy i czy wogole ceny pojda w dol a nie jeszcze wyzej nie da sie na chwile obecna przewidziec. Sa natomiast pogloski ze pamieci DDR2 od nowego roku podrozeja. Pozyjemy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem, że nikt tu wróżką nie jest, ale czy wprowadzenie choćby phenoma II może wpłynąć w krótkim czasie na obniżki cen niskobudżetowych procesorów intela? Albo czy fakt, że jest już po świętach (przed którymi zdrożało), może wywołać jakieś obniżki cen, kiedy nie ma już takiego "szału zakupoów" ?? Zwykle wszystko drożeje w grudniu, ale kiedy tanieje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zwykle tanieje w styczniu bo ludzie całą kasę wydali na święta i robi się totalny zastój :P Wszyscy myślą że jak ceny opuszczą to zacznie znowu schodzić(co jest poniekąd prawdą):) ale no w tym roku nie wiem jak to będzie bo jest jeszcze sporo innych czynników wpływających na cenę które wypisałem wyżej.Ja miałem za 9 dni brać kompa ale zaczynam się mocno zastanawiać.

Edytowane przez trollek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą o zamieszczanie komentarzy / sugestii na temat poradnika piszę tutaj swą propozycję :)

 

A więc wychodzę drogi Miguelu z inicjatywą edycji jednego zestawu - tego za 3000 zł - a dokładniej ze zmianą karty graficznej w nim. Na miejsce "PowerColor Radeon HD4870 1GB - 960 zł" wstawiłbym "http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=13063" a jak komuś nie chce się klikać w link to MSI GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI.

 

Karta ta jest wydajniejsza a kosztuje tyle samo.

 

Toczyliśmy już raz na ten temat krótką dyskusję mam nadzieje, ze pamietasz ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GTX jest faktycznie "OC" czy mi się wydaje? Zwykłe GTX260 OC to po prostu wersja "core 216" jak patrzyłem, a ten ma chyba rzeczywiście podniesione taktowanie?

 

BTW. Jakoś niedługo chcę zamówić zestaw więc jeszcze szybko zapytam - czy ta obudowa:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2876

będzie ok? (Chodzi mi o jakość i grubość blach - żeby nie wpadały w wibracje) Czy raczej postawić na coś Asusa lub jednak dołożyć do CoolerMastera?

Edytowane przez PitchBlackInk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc odnośnie tematu - Miguel707, może się mylę, ale z tego co patrzyłem to Gigabyte EP45 DS3L (zestaw za 2500 zł na portalu) nie daje możliwości utworzenia Crossfire. Dość istotna rzecz - można to poprawić? :wink:

 

Jeśli ta MSI to nie core216 to która jest bardziej opłacalna? Taka zwykła z podniesionymi zegarami czy raczej core216 jak na przykład:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=15351

Ostatecznie zegary zawsze można podnieść samemu...

Edytowane przez PitchBlackInk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc odnośnie tematu - Miguel707, może się mylę, ale z tego co patrzyłem to Gigabyte EP45 DS3L (zestaw za 2500 zł na portalu) nie daje możliwości utworzenia Crossfire. Dość istotna rzecz - można to poprawić? :wink:

a gdzie pisze ze daje taka możliwość???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z proponowanych przez Miguel707 zestawów na aktualny styczeń, te w przedziale cenowym 2000-2500 PLN nadają się do prac biurowych (MS Office), sporządzania prostych rysunków technicznych, korzystania z Internetu, amatorskiej obróbki zdjęć i słuchania muzyki?

Z góry dzięki za opinie, a korzystając z okazji... Szczęśliwego Nowego Roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak głównie są one dedykowane grom. Czy zatem za wspomniane 2-2,5 tys., do standardowych zastosowań, powinienem coś zmienić w tych konfiguracjach? Czy obudowa Antec Gamer 300 to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak głównie są one dedykowane grom. Czy zatem za wspomniane 2-2,5 tys., do standardowych zastosowań, powinienem coś zmienić w tych konfiguracjach? Czy obudowa Antec Gamer 300 to dobry wybór?

Przede wszystkim to:

wywalić drogą kartę graficzną bo pasywna 9400GT to max co potrzebne a właściwie to można ze zintegrowaną pracować

jeśli komputer jest z jednym monitorem lub pasującymi do integry dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się obrażasz, zupełnie bez potrzeby.

Trzeba mieć trochę dystansu do siebie i innych.

Ja mam taki pogląd a ty inny.

Każdy zostaje przy swoim i nie ma sensu się obrażać.

A pożartować to już inna sprawa. Szczególnie, jeśli ktoś ma humor Montiego.

 

Skoro proponujesz ludziom zestawy powinieneś wziąć również pod uwagę osoby, które nie tylko grają, którym dodatkowa moc 4 rdzeni może się przydać.

 

Ty tez nie jesteś Alfa i Omegą - pamiętaj o tym.

 

A jeśli będę miał cos jeszcze do powiedzenia to napiszę.

Co to tej Waszej kłótni C2D vs C2Q - przed 9550 z siga mialem E8400 rowniez robiacego 4.0 wzwyż (co raczej niespodzianką nie jest).

 

Ujmę to tak - korzyść wydajnościowa na tym samym taktowaniu 4ghz wyraźnie ODCZUWALNA na korzyść Quada. Ale czy na tyle, żeby płacic 2x wiecej? Na pewno nie, jeśli ograniczasz sie do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie za 800pln jest Athlon 64 LE-1640. jestes na 100% pewien, ze jednordzeniowy procek to na dzien dzisiejszy dobry pomysl? ja np odczuwam brak drugiego rdzenia nawet w tak prostych czynnosciach jak pisanie w office, czy siedzenie w necie. gdy mam otwarte kilka okienek + przegladarka + muza w tle, to przelaczanie miedzy okienkami itp. chodza zupelnie inaczej na 2 rdzeniach, przy tej samej ilosci ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...