Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no fakt te gtx 260 c216 to nie dość że wydajniejszy to cichszy i do tego mniej prądu wcina :) Ponoć do tego wszystkiego jeszcze świetnie się kręci! Czemu nigdzie nie mogę znaleść tej karty w żadnym sklepie ? Tylko w komputroniku widziałem.. : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie na tę kartę zdecydowałem. ;) Zobaczymy jak to działa. Szkoda trochę co prawda bo mogłem wziąć wersję z podniesionymi fabrycznie zegarami, ale to dodatkowe 80 zł. Podkręcanie karty oznacza utratę gwarancji? Sory jeśli głupie pytanie, ale po prostu nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollek, dzieki za odpowiedz. Co wedlug Ciebie oznacza, "jesli potrzebujesz"? Planuje kupic zestaw zblizony do zestawu za 2300, czy to jest sytuacja, kiedy potrzebuje wentylatora z przodu? Jesli tak, to jaki mozesz polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem umieścić płytę główną z lepszą kartą graficzną (zintegrowaną), niż dwurdzeniowego procka. Różnica w cenie nie jest na tyle mała, by się dało swobodnie 2 rdzenie w tej kwocie wcisnąć.

Co do zestawu za 800zł też mam uwagi. Płytę bym zmienił na M3N78-CM, jest to praktycznie to samo co -EM... róznica? 8200 vs 8300, które róznią się chyba tak samo jak hd3200 i hd3300, czyli taktowaniem.

 

Za zaoszczędzoną kasę wziąłbym dwurdzeniowca, na allegro chodzą po 120-140zł + jakieś chłodzenie i mamy zestaw imho lepszy niż ten, który jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollek, dzieki za odpowiedz. Co wedlug Ciebie oznacza, "jesli potrzebujesz"? Planuje kupic zestaw zblizony do zestawu za 2300, czy to jest sytuacja, kiedy potrzebuje wentylatora z przodu? Jesli tak, to jaki mozesz polecic?

No do takiego zestawu myślę że by się jakiś przewie w obudowie przydał( na pewno nie zaszkodzi a jeszcze pomoże) Przyda się również jak byś miał zamiar podkręcać. Hmm a jaki wentylator to zależy od tego czy bardzo zależy ci na ciszy i ile masz pieniędzy na niego do wydania . Bo taki z wyższej pułki to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7957.Sporo tańszy a również dobry to np http://www.allegro.pl/item523746834_super_...nowy_f_vat.html

 

I oczywiście wentylatory muszą być założone tak aby ten z przodu wciągał powietrze z zewnątrz i wrzucał do obudowy a z tyłu aby wyciągał.

Edytowane przez trollek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mojej konfiguracji wystarczą Goodramy 2x2GB 800Mhz CL5 czy warto dopłacić 60zł do A-Data 2x2GB EE 800Mhz CL5?

Czy w normalnym użytkowaniu poczuję różnicę? OC w najbliższym czasie nie będzie (nigdy nie podkręcałem pamięci), ale jeśli do przyszłego configu lepiej kupić A-Daty to się na nie zdecyduje. Czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest loteria (nie takie sztuki, jak kiedyś), no ale zawsze.

 

Pomyślałbym nad Kingstonami HyperX, które w zestawach na Luty najprawdopodobniej trafią za A-Daty (są jeszcze OCZ Vista Upgrade i Platinum oraz Patrioty).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zestawach z Modecomem MC-350 2.0 ATX, przydałaby się informacja, że ma tylko jedną wtyczkę zasilania SATA, bo jak ktoś niezorientowany zakupi sobie taki zestaw, to się może zdziwić, że nie ma możliwości podpięcia zasilania pod napęd lub dysk. Była już o tym mowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może wstawić napęd na ATA? Ja w ESC nie widzę oddzielnych przejściówek molex > sata do kupienia....

Takie przejściówki są często dodawane do płyt głównych poza tym kosztują grosze i są do dostania w praktycznie każdym małym sklepiku komputerowym. Warto byłoby jednak napisaćo konieczności dokupienia takiej przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 zł :

 

 

Procesor : AMD Phenom II X4 920 - 859 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus M3N78 - 279 zł

RAM : Kingston 2x2GB 800MHZ HyperX - 190 zł

Karta Graficzna : Gainward GTX 260 896MB OC - 999 zł

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 230 zł

HDD : WD 640GB 16MB Cache AACS - 279 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

Czyżby C2D był słabszy od tego phenoma II można o wyjaśnienie prosić czemu tak a nie inaczej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby C2D był słabszy od tego phenoma II można o wyjaśnienie prosić czemu tak a nie inaczej ??

AMD według mnie pasuje nawet lepiej niż Intel, czemu? Ze względu na całą platformę, a nie sam procesor. Biorąc AMD możemy mieć mobo mające praktycznie wszystko w cenie poniżej 300zł. Znajdź mi taką nówkę pod Intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNet podał właściwe tłumaczenie mojego postępowania. Obecnie w cenie bardzo dobrej płyty głównej i E8400 można złożyć platformę z również bardzo dobrą płytą główną i Phenomem II X4 920. Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki zestaw:

gf 8800gt

ocz platinum 2x1gb

abit ip 35

Intel E2160 @ 3,2GHz

Modecom MC-400

 

chce do niego dokupić gf 260 i E5200,

 

a na bazie 8800gt i E2160 (pewnie nie podkręce go na tej płycie :-( ) zbudować HTCP

 

Płyta Główna : Gigabyte G31M-ES2L

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ

Antec NSK2480

 

Proszę o opinie i ewentualną konstruktywną krytykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNet podał właściwe tłumaczenie mojego postępowania. Obecnie w cenie bardzo dobrej płyty głównej i E8400 można złożyć platformę z również bardzo dobrą płytą główną i Phenomem II X4 920.

Może by jednak umieścić dwie propozycje obok siebie (Zestaw #1 + Zestaw #2) - jedna na Phenomie, druga na Intelu C2D? Wg mnie są to configi wysoko konkurencyjne. Kręcone E8400 / E3110 potrafią być jednak strasznie wydajne. Może coś mylę, ale chyba kilka miesięcy temu w swoim poradniku publikowałeś właśnie po dwa configi w podobnej cenie jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...