Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

"Pamięć RAM firmy GoodRam 2GB w jednej kości wybraliśmy ze względu na łatwą możliwość rozbudowy o kolejne 2GB."

Fajny text do kompa za 3500zł a z obudową i monitorem za 5000zł :lol2: Tanie 2GB jeszcze w singlu. Kto bedzie rozbudowywał takiego kompa... :wink: Troche prymitywne to cięcie kosztów w tym wypadku, bez obrazy ale mi wali po oczach... :P

 

PS. Ale ogólnie co do poradnika to spoko, przydatne... ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez ograniczeń a do niego Zephyr za 20 zł xD

Już nie gadaj, że on taki beznadziejny. Następnym razem zastanowię się nad XThermalem.

 

@up

 

Na czymś trzeba było przyciąć koszty, by móc wsadzić najmocniejsze GPU, które było w zasięgu ręki.

 

Widzę, że następnym razem pewne granice cenowe będzie trzeba pozmieniać, skoro dostosowywanie zestawu pod granicę cenową się nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czymś trzeba było przyciąć koszty, by móc wsadzić najmocniejsze GPU, które było w zasięgu ręki.

 

Widzę, że następnym razem pewne granice cenowe będzie trzeba pozmieniać, skoro dostosowywanie zestawu pod granicę cenową się nie podoba...

Nie że sie nie podoba. Jak za 3500 to za 3500, juz nie chodzi o pare groszy przecież bo i tak wiadomo że te 3500 to nie wszystko skoro nie ma obudowy. To tylko poradnik przecież to każdy może wedle własnego uznania coś zmienić albo dołożyć. Wiadomo że nie napiszesz tego w poradniku ale np. napęd dvd każdy ma ze starego kompa, no by każdy wolał wziąć stary napęd i te 4gb ramu :wink: I tak by nic nie zaszkodziło w zestawie ZA (nie DO) 3500zł dać za te np. 3650zł, bo widzę że i tak przekroczona jest cena. IMO nie powinno sie trzymać ściśle tej bariery 'dla zasady' - w tym wypadku 3500zł - i dać coś co bedzie ograniczać zestaw. Lepiej dołożyć i tak by chyba każdy postąpił decydując sie na takiego kompa ;) Ale to tylko moje zdanie a poradnik Twój :wink2:

Zawsze może tylko zaczerpnąć wiedzę z poradnika a kupić w innym sklepie gdzie może być taniej więc jest git.

 

PS. A tak w ogóle to jak ktoś bedzie chciał wydać np. 3500zł na kompa to i tak bedzie celował w Twoim poradniku w ten za 3000 bo + obudowa, lub za 2500zł bo + obudowa i monitor...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciał bym się doradzić w sprawie Owego zestawu

 

1300 zł :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 330 zł

Płyta Główna : Gigabyte G31M-ES2L - 195 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4670 512MB IceQ - 335 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : WD 320GB 8MB Cache AVJS - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Bo jest problem ja mam Monitor 17Cal. i nie będzie pasowało wejście wiec jak możesz to Podasz inna :)

taka samą Cenę i wydajna :) do Karty Graf"HIS Radeon HD4670 512MB IceQ"

 

Aha I chciał bym się doradzić czy opłaca się kupić coś takiego

[LINK]

Edytowane przez szuruburu1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie za 2k nie ma karakorum ani zalmana, a w opisie jest. To samo w zestawie za 2,6k.

 

Dziwi brak innych monitorow niz LG, Szajsung czy HP. Gdzie Iiyama, Nec, Eizo? LG jest fajny dla ludzi ktorzy nie maja kasy a chcieliby 22/24 cale z DVI, ale owe monitory maja cholernie nierowne podswietlenie matrycy... To samo zreszta u Szajsunga. Wygladem jeden od drugiego zrzyna i to coraz bezczelniej, albo maja jednego projektanta. Ale monitor to przeciez nie tylko wyglad obudowy i podstawki?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest Bez sprzedaje wnetrznosci i wsadze te. A na tej strone esc mozna kupic te czesci ? Ale czemu Ten CPU z 3205793[/snapback]

W zestawie za 2k nie ma karakorum ani zalmana, a w opisie jest. To samo w zestawie za 2,6k.

 

Dziwi brak innych monitorow niz LG, Szajsung czy HP. Gdzie Iiyama, Nec, Eizo? LG jest fajny dla ludzi ktorzy nie maja kasy a chcieliby 22/24 cale z DVI, ale owe monitory maja cholernie nierowne podswietlenie matrycy... To samo zreszta u Szajsunga. Wygladem jeden od drugiego zrzyna i to coraz bezczelniej, albo maja jednego projektanta. Ale monitor to przeciez nie tylko wyglad obudowy i podstawki?

1. Poprawione.

 

2. Nie zamierzałem tworzyć długiej listy monitorów. Specjalnie zrobiłem w ten sposób, by wybór nie był trudny. Należy to rozumieć w ten sposób, że wypisany jest jeden monitor w jednej kategorii, który moim zdaniem jest dobrym wyborem. To są zestawy głównie pod użytkowników domowych. Dlatego nie ma niektórych marek, których obecności nie uznałem za rzecz niezbędną. Moim zdaniem jeżeli chodzi np. o kategorię "monitorów do zastosowań bardziej profesjonalnych" - wstawienie monitora z matrycą lepszą, niż TN jest pomysłem dobrym.

 

Gdzie w polecanych obudowach NZXT Tempest?

 

Jest ona nawet lepsza od ANTEC 900 bo ma filtry przeciwkurzowe.

W dziale obudowy jest napisane "Podaliśmy tutaj obudowy, które podobają się naszym gustom, a zarazem są dobrej jakości - w różnych kategoriach cenowych.". Chodziło o to, by wybrać jedną (w tej początkowej kategorii dwie) obudowę w danej kategorii cenowej. Poza tym (moim zdaniem) Antec 900 jest od tego NZXT ładniejszy.

 

Następnym razem pomyślę (może) nad dostawieniem drugiej obudowy do danej kategorii cenowej. Od razu mówię jednak, że nie zamierzam robić z tego długiej listy.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę zaleciłbym Tacens Prior za 99 zł.

 

 

To mówisz ze obudowe Tancens prior czemu? obudowa cos daje ?

 

aha a jaki Wentylator kupic chciałbym jakis Dobry i Tani w cenie do 30 zl ?

 

i w zestawie za 1300 HDD:WD 320GB 8MB Cache AVJS jest zla Cena napisales 179zl a na stronie koszutje 195 zl brutto

Edytowane przez szuruburu1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Poprawione.

 

2. Nie zamierzałem tworzyć długiej listy monitorów. Specjalnie zrobiłem w ten sposób, by wybór nie był trudny. Należy to rozumieć w ten sposób, że wypisany jest jeden monitor w jednej kategorii, który moim zdaniem jest dobrym wyborem. To są zestawy głównie pod użytkowników domowych. Dlatego nie ma niektórych marek, których obecności nie uznałem za rzecz niezbędną. Moim zdaniem jeżeli chodzi np. o kategorię "monitorów do zastosowań bardziej profesjonalnych" - wstawienie monitora z matrycą lepszą, niż TN jest pomysłem dobrym.

1. ql

 

2.

a) Dluga lista monitorow owszem mija sie z celem, tak samo jak dawanie 5 konfigow za 3k. Rozumiem tez, ze monitory podane mozna uznac za dobre. Ale wielu uzytkownikow domowych tez moze narzekac na nierownomierne podswietlenie matrycy LG/Samsunga. Podsumowujac: propozycje ok, ale tylko budzetowe. W 22 calach dodalbym Iiyame E2207WS - 100zl drozsza a rownomiernie podswietlona + spora regulacja w poziomie.

 

b) Do zastosowan 'bardziej profesjonalnych' zmienilbym po prostu nie tylko matryce ale i producenta. Albo idziemy w jakosc, albo w ekonomie... Widziales jak ten LG swieci w porownaniu do NECa czy EIZO?...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Np Gry typu Counter - Strike Knight Online Warrock . mysle ze tak nie wiem po co to pisze co mozesz powiedziec o tym sprzecie :))??

 

to by bylo na tyle dzieki .. to co podales to chyba wszystko czy jeszcze cos dolozyc Oprucz Obudowy

Edytowane przez szuruburu1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Np Gry typu Counter - Strike Knight Online Warrock . mysle ze tak nie wiem po co to pisze co mozesz powiedziec o tym sprzecie :))??

 

to by bylo na tyle dzieki .. to co podales to chyba wszystko czy jeszcze cos dolozyc Oprucz Obudowy

No osiągnie to, co jest możliwe.

 

A tą obudowę ModeCom masz już teraz, czy dopiero obudowę wybierasz? Czy jeszcze inaczej?

 

 

Moim skromnym zdaniem - za dużo LG w monitorach i za dużo Intela w procesorach :)

Nie robiłem tego tak, by wszystkiego było po równo. Pisałem to, co uznawałem za bardzo dobrą możliwość / kombinację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mozna na raty w tym sklepie ESC wziąć Tego zestawu tzn. Da sie ale to jest w Gdańsku a ja mieszkam Koło radomia i raty sa tylko przy odbiorze własnym :angry: hmmm. tak wiec NICI z tego zestawu . moze ktos Powie gdzie mozna kupic Takie czesci w MAZOWIECKIM !!

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200

Płyta Główna : Gigabyte G31M-ES2L

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ

Karta Graficzna : HIS Radeon HD4670 512MB IceQ

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0

HDD : WD 320GB 8MB Cache AVJS

Napęd : Samsung SH-223F SATA

 

 

Dziekuje pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kierowałem się zestawami i dobrałem sobie sprzęt.

 

Gigabyte G31M-ES2L

His Radeon HD4670 IceQ

i

Asus Xonra DX na PCI Express i?

 

I szlag mnie trafił. Sam sobie winien pewnie jestem, że o tym nie pomyślałem, ale na boga, kto robi płyty główne, gdzie nie ma miejsca na włożenie większej karty w PCI-E:/ Ram mi blokuje możliwość włożenia karty dźwiękowej. Mam dwa wyjścia. Sprzedać dźwiękową i kupić Creativa na PCI, chociaż śmiem wątpić czy się zmieści wraz z podaną płytą główną. Radek zajmuje dwa śledzie i kończy się zaraz przy gnieździe PCI (kilka milimetrów od niego konkretnie, a pierwsze jest kompletnie zasłonięte). To jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że tniemy koszty, ale bez przesady. Płyta główna może i tania, energoszczędna, ale tam się nic nie da dodać prawie.

 

Co radzicie zrobić? Zmienić kartę muzyczną czy płytę? Przyjmą mi to w ESC? Jest jakaś możliwość zaadaptowania PCI-E do PCI? Ehh.A miało być tak pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupujesz taka tanią płytę główna to znaczy że tniesz koszty i raczej nie stać Cie na dziwiękówke... sprzedaj karte i jedz na integrze to jest moje zdanie

Ta płyta ma beznadziejną dźwiękówkę, a w porównaniu do Asus`a to jest totalne dno. I różnica jest słyszalna bardzo wyraźnie.

 

Sprzedaj mobo lub oddaj mobo i weź inne, na którym Xonar będzie pasował. Zadzwoń do esc i zapytaj czy możesz oddać. Teoretycznie do 10 dni od zakupu możesz oddać produk zakupiony na odległość (internet, telefon). Pytanie czy sklep nie będzie robił problemów, bo bardzo wielu sprzedawców nie ma zamiaru przyjmować takich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...