Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

@Miguel707

 

Nie uważasz, że warto dodać informacje w poradniku, iż jeżeli ktoś nie myśli o rozbudowie komputera z X2 5200+ na PII to lepszym wyborem dla niego będzie GA-G31M-ES2L + E5200 ?? W takim przypadku intel ma większą wydajność i bardziej się opłaca, zestawy wychodzą taniej o 59zł. Mowa o zestawach od 1400zł do 1800zł włącznie, w których mamy dedykowane karty graficzne i nie ma znaczenia, że G31 jest kiepski w grafice, gdyż zapewne nie będzie do tego zadania potrzebny.

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem takie rozwiązanie, lecz z niego zrezygnowałem. Dlaczego? Ze względu na "półkę", jaką reprezentuje ta płyta główna. Tam nawet ktoś nie dał rady niezintegrowanej karty dźwiękowej wsadzić... Ludzie zarzucali mi, że PurePC powinno polecać zestawy z płytami głównymi lepiej do tego przystosowanymi i doszedłem później do tego samego wniosku, co widać w zestawach na marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już koniec off topa, zacznijcie w końcu pisać na tematy związane z zestawami na marzec :). Dla mnie Miguel707 jest na prawdę guru - poświęca kupę czasu żeby przygotować taki materiał i trzeba się cieszyć że mamy tutaj kogoś kto tak poważnie podchodzi do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt. 19 : # Pozostałe przewinienia nieujęte taryfikatorem, a łamiące regulamin forum będą ocenianie przez moderatora i na podstawie jego decyzji wystawione zostaną kary.

 

Ten pan zaś skopiował moją własność, a więc i własność PurePC (patrz zestawy ukazujące się na portalu).

 

Brak jest argumentów broniących tego "pana".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do pana moderatora czemu zablokowałeś mi wejście do forum.Dlatego że skopiowałem twój temat?Czy obrazu trzeba banować za coś takiego obraziłem cię? klnelem na ciebie?nie więc nie rozumiem o co ci chodzi.Stworzyłem od nowa wątek tylko tym razem bez twojego autorstwa

 

Tylko proszę nie banuj mnie znów tylko wyjaśnij mi o co ci biega.Dostałem w dupkę i tym razem lecę sam z tym wszystkim więc proszę o od banowanie mojego starego konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku zrozum ze za cos takiego moglbys miec nawet sprawe w sadzie z powodztwa cywilnego, wiec sie ciesz ze tylko tak sie to skonczylo. Nie potrafie zrozumiec jakim cudem nie mozesz nadal zrozumiec bledu swojego. Zrob cos takiego sam skoro tak dobrze znasz sie na sprzecie. Choc teoretycznie to byloby dziwne, gdyz te zestawy sa najbardziej oplacalnymi, skoro cos zmieniles w ogole to ktos z was sie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja @Miguel707 (@Strutter'a) znam od pewnego czasu (jeśli można to tak nazwać) i chłopak zawsze rzetelnie wykonywał swoją pracę (aktualizacja tematu to nie jest 5min roboty. Wy/ty podpierdzielając pracę @Miguel707 zachowałeś się jak ostatni cham! Przynajmniej zapytałbyś się autora o zgodę. Nikt nie miałby nic do Ciebie. Pomyśl trochę bo właśnie się pogrążasz. Tyle ode mnie :)

 

Pzdr

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem takie rozwiązanie, lecz z niego zrezygnowałem. Dlaczego? Ze względu na "półkę", jaką reprezentuje ta płyta główna. Tam nawet ktoś nie dał rady niezintegrowanej karty dźwiękowej wsadzić... Ludzie zarzucali mi, że PurePC powinno polecać zestawy z płytami głównymi lepiej do tego przystosowanymi i doszedłem później do tego samego wniosku, co widać w zestawach na marzec.

Ok skoro płyta jest nie najlepsza do rozbudowy to można poszukać coś innego np GA-EP31-DS3L, albo coś z oferty MSI itp.

Bardziej chodzi mi o to, iż nie każdy użytkownik będzie rozbudowywał komputer o nowy procesor, a prawdopodobieństwo spada jeśli jedynym jego podparciem jest poradnik a nie reszta forum. Pewnie znajdzie się wielu korzystających z poradnika tylko po to by złożyć kompa na lata a zamiast uaktualniać cokolwiek, zmienią cały zestaw. W takich przypadkach lepszym rozwiązaniem jest platforma Intela z e5200, jest wydajniejsza, chłodniejsza i nie kosztuje więcej.

Jasne, że jest to forum ludzi lubiących grzebać przy swoich kompach i posiadających rozbudowaną wiedzę w tej materii , jednak Ci zapewne nie będą korzystać z poradnika jak z wyroczni. Natomiast sam poradnik kierowany jest raczej do początkujących, którzy w wielu przypadkach nie złożą sami komputera, więc po co dawać im słabszy zestaw na X2 5200+ skoro go nie uaktualnią?

Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo, że sa różni ludzie, o różnych zainteresowaniach i stopniach zaawansowania w komputerach, multum sprzętu i multum sposobów na wydanie kasy na komputer i można złożyć go na wiele różnych sposobów za jedną cenę. W takim układzie by musiało pracowac nad takim poradnikiem więcej ludzi a sam poradnik by trzeba było dzielić na chcących rozbudowy, dla konserwatystów którzy przez 5 lat nie zajrzą do obudowy, dla overclockerów, dla tych co nie wiedzą co to mnożnik i fsb, do grania, do filmów, pracy itp, itd... :wacko:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dążę do tego, że chyba większość woli kupić raz a dobrze, a nie rozmieniać się na drobne.

Po za tym lepiej podawać zestawy które najlepsze są (cena/wydajność) w momencie złożenia, a nie kiedyś tam, jak będzie kasa na lepszy procesor, bo może jej wcale nie być.

 

 

Szybkie porównanie:

 

1400 zł :

 

Procesor : AMD Athlon X2 5200+ - 259 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXE - 315 zł

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : Samsung 160GB 8MB Cache F1 - 175 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Razem 1428 zł

 

1400 zł :

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 305 zł

Płyta Główna : GA-EP31-DS3L - 265 zł (można kupić za 240zł, podaje cenę ESC.pl)

RAM : Kingmax 2GB 1066MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Asus Radeon HD4670 512MB - 369 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 115 zł

HDD : Samsung 160GB 8MB Cache F1 - 175 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 85 zł

 

Razem 1424 zł

 

Dla chcących wymienić CPU zestaw 1, dla nie chcących zestaw 2.

 

Stosunek cena/wydajność zestaw 2 wygrywa, szczególnie po OC.

Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dążę do tego, że chyba większość woli kupić raz a dobrze, a nie rozmieniać się na drobne.

Po za tym lepiej podawać zestawy które najlepsze są (cena/wydajność) w momencie złożenia, a nie kiedyś tam, jak będzie kasa na lepszy procesor, bo może jej wcale nie być.

Też mi sie tak wydaje, że nie powinno sie pisać czegoś typu "teraz kup to jeśli nie masz kasy, później kupisz lepsze". Oczywiście napisałem w wersji "z grubej rury" ;) Mam na myśli to, że przy tańszych zestawach bym postawił na lepszy procek a trochę gorszą płytę niż lepszą płyte w kontekście lepszego procka w przyszłości... Czyli też coś na styl myślenia Anon'a ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo, yo, troszke w tym racji w sumie jest. Przypuszczam że poradnik czyta wielu początkujących którzy nie bedą upgrade'owac. IMHO powrót E5200 do zestawów moznaby ponownie rozważyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy polecany przez was asrock ma wyjście HDMI?

Patrzyłem w specyfikację i jest ale podane jako wewnętrzne - co to znaczy? Czy złącze jest bezpośrednio na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie powiem , ze nie podoba mi sie polecanie procesorow AMD x2 w tanszych zestawach z normalna karta graficzna.

 

W cenie zblizonej do tego 780GXE+x2 5200 mozna miec e5200+mobo gigabyte'a na p31 co przy oc bedzie o wiele lepszym wyborem.

 

Mam powazne watpliwosci czy x2 5200 po oc jest w stanie scignac nawet mojego e2160 a co dopiero e5200, ktore idzie te 400-600 Mhz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten p31 jest zupelnie bez przyszlosci,ta plyta to bida z nedza,ktora jest dobra tylko na ta chwile.780gx bedzie smigal z procami am3,ktore dopiero sie beda pojawiac i zapewne bedzie dluzej sluzyl,mam na mysli 4 jajka,ktore od Amd maja lepsza relacje cenowa.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten p31 jest zupelnie bez przyszlosci,ta plyta to bida z nedza,ktora jest dobra tylko na ta chwile.780gx bedzie smigal z procami am3,ktore dopiero sie beda pojawiac i zapewne bedzie dluzej sluzyl,mam na mysli 4 jajka,ktore od Amd maja lepsza relacje cenowa.

Wyjaśnij dlaczego jest bez przyszłości, że niby zdechnie w najbliższej przyszłości, czy że intel kończy z tą podstawką?

Jak to na chwile, za rok jej wydajność spadnie do tego stopnia że pasjans na niej nie odpali czy co ?

Czego Ci brakuje na tej płycie, że uważasz ją za złą i biedną? Wiadomo że jest słabsza pod względem wyposażenia od ASROCK'a z zestawu AMD tylko po co w komuterze za 1400, port eSATA czy IEEE 1394 ?

Co z tego że będzie można wsadzić X4 od AMD, skoro zdecydowana większość korzystająca z poradnika, tego nie zrobi.

Ustalmy najpierw dla kogo jest poradnik? Dla power usera który wie bardzo dużo na temat komputerów i przeczytanie kilkuset stron forum nie stanowi dla niego problemu by złożyć wymarzony zestaw?

Czy też dla początkującego użytkownika, któremu nie chce się czytać więcej niż 2 stron forum, a już tym bardziej ryzykować składania komputera, bo jeszcze coś może się uszkodzić/spalić?

Taki użutkownik chce mieć zestaw złożony raz a dobrze, żeby mieć spokój na jak najdłużej.

Powiedz później takiemu że ma sam wymienić procesor, skoro i tak będzie to bez sensu np. za 3 lata.

 

Michaelius: A p31 to nie przypadkiem takiw ynalazek co tylko 4 strony pamięci potrafi obsłużyć?

Jakie to ma znaczenie, dziś wkładamy moduł 2GB a w przyszłości kolejny 2GB, jak ktoś chce.

W ten sposób mamy zajęte 2 sloty, a płyta obsłuży dwie dwustronne pamięci.

Jak by ktoś chciał wspomnieć o braku duala w przypadku 1 kości to niech zobaczy ile on dzisiaj daje, można powiedzieć że nic, albo bardzo niewiele.

 

Mam powazne watpliwosci czy x2 5200 po oc jest w stanie scignac nawet mojego e2160 a co dopiero e5200, ktore idzie te 400-600 Mhz lepiej.

Nie jest wstanie. Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius: A p31 to nie przypadkiem taki wynalazek co tylko 4 strony pamięci potrafi obsłużyć?

Tak ten , ale po co komu wiecej w wersji budzetowej ? Przeciez 4x1 albo 4x2 nikt w to ladowal nie bedzie.

 

Co do przyszlosci rozwiazania widze ze niektorzy w topiku o tym gigusiu maja na nim nawet e8400 czyli proc porównywalny z każdym obecnie dostępnym phenomem (i prawdopodobnie z każdym kolejnym wydanym przez AMD prockiem aż do momentu zmiany architektury).

 

No i odbijajac pileczke , przy niezly e5200 koniecznosc updatu bedzie mniej palaca niz przy x2.

 

Zreszta kosztem 50-60 zeta wiecej mozna już mieć mobo na pełnym P35 (MSI) badz p43 (GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powazne watpliwosci czy x2 5200 po oc jest w stanie scignac nawet mojego e2160 a co dopiero e5200, ktore idzie te 400-600 Mhz lepiej.

Piszesz, że e5200 jest o wiele szybszy od x 2 5200 po oc, ale jak to było napisane wcześniej jest to poradnik dla użytkowników słabo obeznanych w dziale komputerów, taki użytkownik który nie potrafi sam wybrać części do kompa i nie ma pojęcia o biosie na pewno nie będzie podkręcał. Tym bardziej ze nie kupuje dobrego chłodzenia dla procesora.

 

Zawsze można kupić tańsza płytę od tego asrock'a, np. MA74GM-S2H, która tez obsłuży PII.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że e5200 jest o wiele szybszy od x 2 5200 po oc, ale jak to było napisane wcześniej jest to poradnik dla użytkowników słabo obeznanych w dziale komputerów, taki użytkownik który nie potrafi sam wybrać części do kompa i nie ma pojęcia o biosie na pewno nie będzie podkręcał. Tym bardziej ze nie kupuje dobrego chłodzenia dla procesora.

 

Zawsze można kupić tańsza płytę od tego asrock'a, np. MA74GM-S2H, która tez obsłuży PII.

Problem w tym że e5200 jest szybszy od x2 5200+ również na standardowych zegarach. Żeby było bardziej sprawiedliwie trzeba by wsadzić X2 6000+, a to przestaje się opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby takiego PDC podkręcić do powiedzmy 3GHz wystarczy tylko podnieść FSB, nic więcej, podejrzewam, że każdy, nawet nie obeznany w OC, będzie zainteresowany takim prostym sposobem na wzrost wydajności, płyta radzi sobie bez problemu z FSB powiedzmy 333, a do takiego E5200 to aż za dużo.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że będzie można wsadzić X4 od AMD, skoro zdecydowana większość korzystająca z poradnika, tego nie zrobi.

Ustalmy najpierw dla kogo jest poradnik? Dla power usera który wie bardzo dużo na temat komputerów i przeczytanie kilkuset stron forum nie stanowi dla niego problemu by złożyć wymarzony zestaw?

Czy też dla początkującego użytkownika, któremu nie chce się czytać więcej niż 2 stron forum, a już tym bardziej ryzykować składania komputera, bo jeszcze coś może się uszkodzić/spalić?

Taki użutkownik chce mieć zestaw złożony raz a dobrze, żeby mieć spokój na jak najdłużej.

Powiedz później takiemu że ma sam wymienić procesor, skoro i tak będzie to bez sensu np. za 3 lata.

Mysle,ze za kilka miesiecy wlasnie ten user,zacznie zadawac pytania,jaki procek kupic do swojego kompa.A 3,4 rdzenie to juz powoli bedzie standard.Pamietajcie o jednym,ze nawet skladajac wersje budzetowa,trzeba brac poprawke,ze moze za chwile ktos chce miec wiecej,bo tak na ogol jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i zrobiłem zmianę : w zestawach za 1700 zł i 1800 zł na miejsce X2 5200+ pojawił się X2 7750+ Black Edition. I myślę, że tak to załatwię - AM2+ ma jednak lepsze perspektywy rozwoju, niż LGA775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie robię na stronie benchmarka od nowa temat z zestawami komputerowymi(tym razem swojej roboty) i się zahaczyłem przy

zestawie za 3000zł który jest identyczny jak 2800zl tylko inny procesor czy jest to dobry wybór?.Dobry wybór? co mam zmienić bo akurat tutaj mam problem?

 

2800zł

Proc:AMD Phenom II x3 720 AM2+ Black Edition-657zł

Chłodzenie:Cooler Master Hyper Z600-127zł

Płyta:Gigabyte GA-MA790X-DS4-433zł

ram:Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL4-243zł

Karta graf:Asus Radeon HD 4850 1GB DDR3 PCI-E BOX -772zł

Dysk:WD Caviar SE16 WD6400AAKS 640GB, 16MB-275zł

naped:Samsung DVD+/-RW SH-S202J-85zł

zasilacz:Modecom Volcano 550W-268zł

 

cena:2860zł

 

3000zł(Tutaj nie bylem pewien co wsadzić więc jakieś sugestie mile widziane)

 

Proc:AMD Phenom II x4 920 AM2+-885zł

Chłodzenie:Cooler Master Hyper Z600-127zł

Płyta:Gigabyte GA-MA790X-DS4-433zł

ram:Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL4-243zł

Karta graf:Asus Radeon HD 4850 1GB DDR3 PCI-E BOX -772zł

Dysk:WD Caviar SE16 WD6400AAKS 640GB, 16MB-275zł

naped:Samsung DVD+/-RW SH-S202J-85zł

zasilacz:Modecom Volcano 550W-268zł

 

Cena:3088zł

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam all

Edytowane przez MartinMasta128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwileczke. To jakie ty te zestawy robisz ? Chyba najlepsze jakie mozna teraz miec tak ? No ale w takim razie te miguela nie sa najlepsze ? Mamy paradoks maly xD Nie latwiej byloby dac link do tematu tutaj kolegi naszego forumowego i juz ? W przeciwnym razie ktorys z was zklamie albo skopiujesz znow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po swoim czynie masz jeszcze sumienie zadawać takie pytania? Inaczej bym to potraktował, gdybyś inaczej zachował się w temacie na benchmarku, ale nie w takiej sytuacji. Pomijając to, że zestawy nie są dobre, że korzystasz z drugiego konta, to jeszcze to...

 

@ Prolog

 

Jeżeli chodzi o kłamanie, to jest chyba pytanie retoryczne...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi dasz szanse jestem tylko człowiekiem i potrafię się przyznać do błędu,sorry że pytam ale czy aż ci tak wielką krzywdę zrobiłem i tak dostałem po tyłku od admina tamtego forum więc proszę daruj mi.Wiem że skopiowałem cały tekst potrafię się przyznać to chociaż nie wspominajcie już tego.

Edytowane przez MartinMasta128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...