Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

...

Obawiam się, że ten X2 4200+ w ESC'u, to jest chyba Windsor, więc wiesz... Wiadomo, że zestawy są z kartami graficznymi pod gry, ale w innych zastosowaniach nie będą złe. Co do zdania, to OC rzeczywiście ma tu znaczenie, ale co do hałasu, to niekoniecznie. Przecież wiatrak nastawiony na określoną ilość obrotów będzie się kręcił tak samo. Z wyjątkiem cooler'ów z PWM oczywiście.

Nie wiem co mają w ECS ale w morele jest kod producenta i ceny też są przystępne http://www.morele.net/produkt/142719/

Praktycznie jeśli chce się mieć ciszę przy mocno podkręconym CPU to trzeba mieć dobre chłodzenie a to kosztuje.

Pozostaje jeszcze kwestia awaryjności po OC i dodatkowa opłata za prąd. Myślę że pułap cenowy przy którym opłaca się kupić

X2 do gier jest nieco większy niż 1500 włączając w to CPU do 300 zł typu BE-2400 i X2 5000+ z odblokowanym mnożnikiem

Black Edition.

 

Co do umieszczenia poradnika w innym miejscu z wyraźnym określeniem źródła to uważam że jest OK bo przecież linka

mogą wkleić bez problemu (co najwyżej można zażyczyć sobie aby był link do aktualnej wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem X2 4200+ Brisbane w ESC.pl.

 

IMO jeśli chodzi o ciszę, to nawet bez OC powinno się kupić lepsze chłodzenie. Co do awaryjności, to nie przesadzajmy, bo z dobrym OC komputer będzie równie stabilny. Zaś co do kwoty opłacalności zestawów na AMD, to w większych kwotach nawet bez OC Intel przegania AMD (vide E8x00).

 

Zaś co do plagiatu - nikt się mnie nie pytał, czy może umieścić poradnik na danym forum. Poza tym link nie prowadzi do źródła, lecz do strony głównej forum.

 

Gdybym wiedział, to może bym się zgodził (to nie jest wykluczone), ale jeśli ktoś sobie robi takie jaja, to zgody mojej na pewno nie otrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

W propozycjach na marzec zestawów jest:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 579 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

 

RAZEM : 2553 zł

 

Czy taki zestaw nie będzie wydajniejszy w grach 3D ?

 

Asus Radeon HD3870x2 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 1279zł

Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4 169zł

Gigabyte MA770-DS3 /AMD 770/ 249zł

Western Digital 250GB 7200rpm 8MB cache SATAII [2500AAJS] 185zł

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] 320zł

NEC AD-7203S SATA LabelFlash 99zł

AMD Athlon 64 X2 4800+ /2.5GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2 250zł

 

Razem: 2551zł ceny z tego samego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Nie będzie wydajnieszy

To mniemanologia stosowana czy możesz potwierdzić to wynikami testów,

Tutaj http://www.tomshardware.com/2008/01/28/ati...x_2/page14.html do testów użyty był

Intel Core 2 Extreme QX6850 (Quad-core 3 GHz) (CPU w tym teście nie miał za dużo do roboty)

8800 GTS osiągał w wysokich rozdzielczościach zaledwie ok 5 klatek na sekundę przy włączonym AA i ansio.

 

Nie znam gry 3D do której nie wystarczy X2 ale takich do których potrzebna jest mocna grafika jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Po co mam przeglądać skoro dałeś linka do GTS 640 MB nie 512 MB który jest w zestawie, nie ma wyników w wysokiej rozdzielczości,

i nie ma wyników z CPU X2. Na podstawie tego wyniku nie można porównać wydajności tych zestawów w grach 3D.

 

Tu masz jeszcze jeden test z renomowanej strony potwierdzający że zaproponowałem mocniejszą kartę graficzną:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3209&p=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Przeciez Pisze Geforce 8800GTS 512

Zrobiłeś edycję i teraz jest inny link tyle że porównania z CPU X2 nadal nie ma.

Zresztą tam też GTS 512 jest słabszy w wysokich rozdzielczościach od karty którą zaproponowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A jak myślisz gracze grają w rozdzielczościach 2560x1600?

Niewielu ale monitory 1920x1200 są już w przystępnych cenach i chętnie kupowane bo zapewniają natywne full HD.

przykładowo http://www.agito.pl/product/328263?bid=40 ale są tańsze mniej renomowanych producentów.

 

Nadal brak odpowiedzi który zestaw będzie wydajniejszy w grach 3D.

Myślę że w wielu grach ten oparty na X2 4800+ będzie wydajniejszy bo ma mocniejszą grafikę a ta jest najważniejsza w grach 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwaIP widze ze przenosisz sie z jednych tematów do drugich ze swoja teoria wydajnosci AMD i monopolu inteal. Kup wiec oba zestawy i odpal na nich np. Crysisa, Bioshock i bedziesz mial porównanie co bedzie wydajniejsze a co nie.

Edytowane przez The SainT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

dwaIP widze ze przenosisz sie z jednych tematów do drugich ze swoja teoria wydajnosci AMD i monopolu inteal. Kup wiec oba zestawy i odpal na nich np. Crysisa, Bioshock i bedziesz mial porównanie co bedzie wydajniejsze a co nie.

Nie muszę kupować bo potrafię na podstawie posiadanych danych oszacować wynik w których grach i przy jakich

rozdzielczościach będzie wydajniejszy zestaw pierwszy a w których drugi.

Dla kogoś kto kojarzy fakty i używa mózgu wystarczy to http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6 oraz

i to http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760. oraz dostępne wyniki obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do pierwszego zestawu za 1000zł z prockiem AMD.

Dlaczego jest tam zastosowany napęd NEC który jest dość głośny, dysk samsunga, który w testach wypadł znacznie słabiej niż odpowiedniki seagate i dlaczego nei została już wprowadzona płyta główna ze zintegrowaną grafiką 780G i złączem grafiki PCIe 16 2.0?

Ja to widzę tak:

Procesor : AMD Athlon 64 X2 5200+ - 320zł

Płyta Główna : Gigabyte MA78GM-S2H - 235zł

RAM : GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 - 120zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 95zł

HDD : Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 - 199zł

Napęd : LG GSA-H55LRBB SecurDisc LightScribe -110zł

 

-----------------

1079zł

 

2gb ram, większy i szybszy oraz cichszy hdd, cichsze dvdrw i ma lightscribe oraz szklaną soczewkę, znacznie wydajniejszy procesor energooszczędny 65W z 2mb cache i też daje się kręcić jeszcze, PCIe 16 2.0 + zintegrowana grafika AMD 780G wspierająca obróbkę filmów HD czego tamta 8600gt nie robiła, a system poza grafiką jest wydajniejszy o niech zgadnę 100%, cena wyższa o 4zł.

 

Co ważne obcinając fundusze na procesor łatwo obniżamy cenę zestawu nie tracąc żadnych dodatkowych funkcji także podatności na upgrade.

I tak z AMD 4000 65W zestaw będzie kosztował 141zł mniej = 938zł łatwo też modelować zestaw dając słabszy procesor a dodatkowo dokupując grafikę.

 

Co Wy na tą propozycję?

 

Dodatkową zaletą tego zestawu jest to, że gdy wyjdą phenomy 45nm a to już kilka miesięcy tylko , będziemy mogli się upgradeować wymieniając tylko procesor będziemy mieli obsługę HT3.0 etc...

 

W każdej chwili za dodatkowe 219zł możemy dołożyć ASUS EAH3650 Radeon HD3650 256MB DDR3

lub za 200zł podobnego asusa z 512mb ddr2 i pasywnym chłodzeniem dwuslotowym i mamy crossfire z chipsetem (działa i sporo daje szczególnie w przypadku słabszych grafik AMD@ATI). Chyba lepiej niż leciwy 8600gt bez HD.

Zestaw za 1200zł różnił by się wg mnie tylko dołożoną grafiką HD3650 co pozwoli już na granie w coś więcej niż tylko spring :D

 

Co jeszcze zauważam, wszystkie zestawy nie zawierają obudowy, a to jest jednak koszt od 100 do 250 zł za bardziej fajną np chiefteca.

 

@dwaIP ram dobrałem przypadkowo, bo walczyłem z ceną poza tym goodram jest dobry bo polski a nie chiński (Wilk Elektronik ma fabrykę na śląsku :D bardzo nowoczesną, co nie znaczy, żę ramy siuę kręcą dobrze, bo słyszałem, że te zwykłe nie), za dodatkowe 30zł mamy ADaty Extreme Ed. za dodatkowe 100zł mamy ramy 1066 korsarza, które obsługuje phenom, mogą może pójść na athlonie ale nie koniecznie da radę zintegrowany kontroler i być może będzie trzeba obniżyć domyślne takty, więc bez phenoma nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

@dwaIP ram dobrałem przypadkowo, bo walczyłem z ceną poza tym goodram jest dobry bo polski a nie chiński (Wilk Elektronik ma fabrykę na śląsku :D bardzo nowoczesną, co nie znaczy, żę ramy siuę kręcą dobrze, bo słyszałem, że te zwykłe nie), za dodatkowe 30zł mamy ADaty Extreme Ed. za dodatkowe 100zł mamy ramy 1066 korsarza, które obsługuje phenom, mogą może pójść na athlonie ale nie koniecznie da radę zintegrowany kontroler i być może będzie trzeba obniżyć domyślne takty, więc bez phenoma nie warto.

Nie twierdzę że jest zły czy dobry RAM test kompletu powinien być bo może zdarzyć się coś takiego że nawet bardzo drogi

markowy RAM nie działa poprawnie z jakąś płytką (przykład to płyta M2N-E)

 

Przed wstawieniem takiego zestawu wypada go przetestować.

W szczególności czy RAM został dobrze dobrany i jest bezproblemowo.

Pojawiły się też jakieś tańsze płytki AM2+ oparte na AMD 740G + AMD

SB700

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/25484

Trudno to polecać nie mając pojęcia co to jest za potwór ten

ATI Radeon HD2100

 

Jakaś zmiana by się przydała chociażby mocniejsze CPU bo ceny się

zmieniły http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32304

 

AM2 zaczyna wyglądać nieciekawie jeśli jest tania płytka AM2+

zwłaszcza jeśli jest bezproblemowa. Ale to trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że jest zły czy dobry RAM test kompletu powinien być bo może zdarzyć się coś takiego że nawet bardzo drogi

markowy RAM nie działa poprawnie z jakąś płytką (przykład to płyta M2N-E)

 

Przed wstawieniem takiego zestawu wypada go przetestować.

W szczególności czy RAM został dobrze dobrany i jest bezproblemowo.

Pojawiły się też jakieś tańsze płytki AM2+ oparte na AMD 740G + AMD

SB700

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/25484

Trudno to polecać nie mając pojęcia co to jest za potwór ten

ATI Radeon HD2100

 

Jakaś zmiana by się przydała chociażby mocniejsze CPU bo ceny się

zmieniły http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32304

 

AM2 zaczyna wyglądać nieciekawie jeśli jest tania płytka AM2+

zwłaszcza jeśli jest bezproblemowa. Ale to trzeba sprawdzić.

Jest na forum cały temat o tych płytach i są one jak do tej pory bezproblemowe, (no prawie) może z uwagi na znacznie mniej komentujących użytkowników, jednak pasjonaci wybierają droższe rozwiązania. Z ramem nikt nie zgłaszał żadnych problemów.

Edit: poprawiony link i poniżej dodaje 3 testy tej płyty:

legit reviews

HT4U

OCW

testy wyszukał "Svede"

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcia dla HD nie ma u nv tylko seria 88xx.

Ani żadna karta zielonych w cenie do 450zł, więc przy tych zestawach to sorry ale montować coś za taką cenę było by dziwne ekscentryczne lub po prostu błędne.

Ale wsparcie dla HD ma sam chipset AMD 780G w płycie za 235zł. Skoro już zestaw jest na AMD to aż się prosi o wykorzystanie tych możliwości.

W jednym z tematów ktoś znalazł testy graficznych możliwości chipsetu: AMD 780G jak do tej pory najmocniejszy zintegrowany układ graficzny na świecie :) pokonał między innymi intelowski G35

Toms Hardware napisał

The 780G chipset will also facilitate smaller HTPC and multimedia systems. Since it obviates the need for a separate graphics card for HD playback, power consumption is reduced immensely, and cost can be kept low. Thanks to the integrated hardware acceleration for video, much less CPU power is required to play back HD-DVDs and Blu-ray discs. This, in turn, means less heat dissipation on the part of the CPU, enabling silent systems. The 780G chipset holds the new record for the lowest power consumption.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jest na forum cały temat o tych płytach i są one jak do tej pory bezproblemowe, (no prawie) może z uwagi na znacznie mniej komentujących użytkowników, jednak pasjonaci wybierają droższe rozwiązania. Z ramem nikt nie zgłaszał żadnych problemów.

Link nie działa.

Nie znalazłem wystarczającej informacji aby wskazać jakiś konkretny RAM występujący w sklepach do tej płytki.

 

Jedyny test który obejmuje jakieś w miarę dostępne moduły poza CM2X1024-6400C4 to ten:

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

Trzeba poszukać info o dostępnych kostkach które przechodzą przynajmniej jedną pętlę najnowszego GM na domyślnych

ustawieniach , najlepiej z konkretnym CPU proponowanym do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W propozycjach na marzec zestawów jest:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8200 - 579 zł

Płyta Główna : Asus P5K PRO - 360 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ Reaper - 185 zł

Karta Graficzna : Gainward 8800GTS 512MB - 915 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 220 zł

HDD : Samsung 250GB 8MB Cache - 195 zł

Napęd : NEC AD-7203S SATA LabelFlash - 99 zł

 

RAZEM : 2553 zł

 

Czy taki zestaw nie będzie wydajniejszy w grach 3D ?

 

Asus Radeon HD3870x2 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 1279zł

Corsair 2GB (2x1GB) PC800 CL4 169zł

Gigabyte MA770-DS3 /AMD 770/ 249zł

Western Digital 250GB 7200rpm 8MB cache SATAII [2500AAJS] 185zł

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] Corsair 520W [CMPSU-520HXEU] 320zł

NEC AD-7203S SATA LabelFlash 99zł

AMD Athlon 64 X2 4800+ /2.5GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2 250zł

 

Razem: 2551zł ceny z tego samego sklepu.

Lubię jak umiesz namieszać ;)

Jeśli chcesz zestaw z 3870x2 od intela to mogę też Ci złożyć ;) Wystarczy że zamiast E8200 i P5K PRO weźniesz P31-DS3L i E2200 i nawet zestaw będzie tańszy od złożonego przez Ciebie i wydajniejszy. I na bank po OC zmiażdzy zestaw z X2...

PS. Lubię jak piszesz ;) nikt tak jak Ty nie umnie mnie rozbawić na tym forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...