Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry na dół asrocki :/ to imho lekka przesada, firma jest OK, bardzo się poprawiła, sam mam asrocka i go chwalę, ale wstawianie "na siłę" wszędzie asrocków uważam za zły pomysł, nawet bardzo zły.

 

Argument, że asrock ma integre też nie trafiony. 99% osób, które kupi to mobo nigdy jej nie użyje. Ewentualnie sprawdzić czy działa....

 

Poza tym asrock ma debilnie rozwiązane sterowanie wentylatorem. No i można sterować tylko tymi z PWM. Ja kontroluję wentyl na aurasie ręcznie w speedfanie, bo tego asrockowego "cuda" nijak nie można dopasować, żeby było optymalnie, jest albo głośno, albo ciepło.

 

To jest w sumie jedyna wada asrocka jaką znalazłem, ale uważam, że GB jest lepszy. Nie bez powodu zgarnia bardzo wysokie oceny na całym świecie.

 

dziękuje za podpowiedź

a mam jeszcze takie pytanie , od czego jest ten mały cienki kabel ?

Pewnie kabelek do dźwięku.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Modecoma MC350 i MC400. Kiedyś bardzo polecany w zestawach. Chyba go już nie produkują. Dziwię się że nie domyśliłeś się iż o nim mowa ;)

Ale chwila my przecież rozmawiamy o tym co mamy na rynku, te modele przecież nie są produkowane od kwietnia 2008 kiedy to modecom zaprezentował nowe jednostki i zrezygnował z rozwoju poprzednich, wg niego gorszych jednostek. Rozmawiajmy co możemy kupić, co ma pełną gwarancję itd. bo w tym przypadku jak wiecie jest LifeTime, czyli nikt tego nie wymieni na taki sam produkt tylko podobny wg producenta.

 

A ja nie ;)

A ja ci przypominam regulamin i punkt II.10. Przestań mnie drażnić takimi docinkami i wycieczkami do mojej osoby. Rozmawiajmy jak cywilizowani ludzie.

 

Fortron pojawił się już u kilku mocnych dystrybutorów więc z wymianami a bardziej naprawami nie będzie problemu. W połowie 3Q pojawią się również zasilacze z mocnymi 4 liniami i Goldem od tego producenta ale większość informacji mamy na NDA więc za dużo nie można powiedzieć jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ NeoMagNeT

 

Wcześniej różnica w cenie, między 770T-UD3P, a ASRockiem była większa. Stąd też Gigabyte znajdował się w zestawach na sierpień. Jeżeli różnica znowu się powiększy, to możliwość powrotu Gigabyte zawsze jest możliwa.

 

Poza tym wytłumacz później osobie, której np. padła karta graficzna i musiał ją odesłać - dlaczego nie warto brać integry.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu płacenia za coś, czego i tak nie użyję (integra). W przypadku GA-770T mam przynajmniej pewność, że została sprawdzona przez wielu i znam jej plusy (8+2 fazy zasilania, bdb OC, bdb cena) i minusy (największy to problemy z RAM 1600 wymagającym V>1.65), natomiast proponowany Asrock to jednak niewiadoma ( w dodatku droższy...). Summa summarum, Twoje zestawienie, Ty decydujesz...

Pozdrawiam

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwila my przecież rozmawiamy o tym co mamy na rynku, te modele przecież nie są produkowane od kwietnia 2008 kiedy to modecom zaprezentował nowe jednostki i zrezygnował z rozwoju poprzednich, wg niego gorszych jednostek. Rozmawiajmy co możemy kupić, co ma pełną gwarancję itd. bo w tym przypadku jak wiecie jest LifeTime, czyli nikt tego nie wymieni na taki sam produkt tylko podobny wg producenta.

Wskazałem tylko co wg. mnie miał na myśli SGJ

Ale ogólnie napisałeś żeby Modecoma i Tracera omijać szerokim łukiem (do jednego worka jakby), dziwnie to zabrzmiało i może nieco wprowadzić w błąd laika, MC są godne polecenia, obrót używanymi egzemplarzami nadal trwa i nie ma co się ich bać. Mniejsza z tym. Sprawa Modecoma wyjaśniona chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu płacenia za coś, czego i tak nie użyję (integra). W przypadku GA-770T mam przynajmniej pewność, że została sprawdzona przez wielu i znam jej plusy (8+2 fazy zasilania, bdb OC, bdb cena) i minusy (największy to problemy z RAM 1600 wymagającym V>1.65), natomiast proponowany Asrock to jednak niewiadoma ( w dodatku droższy...). Summa summarum, Twoje zestawienie, Ty decydujesz...

Pozdrawiam

Te fazy zasilania 8+2 to trochę ściema. W rzeczywistości to 5+1, ale bardziej rozbudowane, solidniejsze.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to sa tylko przykladowe zestawy, nikt wam nie broni zamiast asrocka wlozyc gigabyte a nawet asusa :)

Tak, ale w przykładowych zestawach powinny według mnie znaleźć się produkty sprawdzone. Jak narazie opinii na temat tego asrocka nie widać, testów też nie, a o Gigabyte wiadomo, że jest to niezwykle udana płyta, ma wszystko co potrzeba + kosmiczne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saleen w sumie po dłuższym zastanowieniu faktycznie, nie potrzebnie włożyłem ich do tego samego worka bo kilka modeli mieli i mają udanych. Natomiast bardzo dziwi mnie ich podejście do najmocniejszej serii Vulcano. Dobrze wiem co to za zasilacze i mam ochotę się im przyjrzeć lecz każde zamówienie na zasilacz zostaje odrzucone bo takie prawdziwe porównanie go z jednostkami enermaxa, anteca czy pcpower-a szybko pokazało, że zestawienia, gdzie jest liderem, są ostrym nieporozumieniem: Ranking Zasilaczy.

Jaśniej: 3 zasilacze z tego rankingu to te same jednostki bez zmian (inna moc przełożona na inną pojemność kondziołów, trafo i reszta bez zmian) w budowie tylko z innym znaczkiem producenta. Wyniki wychodzą inne i są rozłożone po całej tabeli. Na Vulcano i przyjdzie pora jak się obrobię z tym co mam teraz na pracowni :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wytłumacz później osobie, której np. padła karta graficzna i musiał ją odesłać - dlaczego nie warto brać integry.

Tu się zgadzam. Nie korzystam na co dzień z integry, ale w przypadku awarii lub wymiany karty graficznej może się przydać. Myślę, że wcześniej czy później ponad polowa użytkowników będzie potrzebować zastępczego układu graficznego. Oczywiście można pomyśleć w takim przypadku o Gigabyyte 785 na AM3 co w sumie może mieć sens, ale ta płyta może z uwagi na inny chipset mieć zupełnie inne parametry OC. Nie ma tak wielu testów.

Dlatego myślę, że tam gdzie mamy procesory BE nie ma sensu ładować gigabyte 770 a tam gdzie mamy procesory z zablokowanym mnożnikiem jest taki sens.

Ja dał bym więc Gigabyte 770T UD3P do zestawu za 2500 gdzie jest procesor 945 i zmienił bym w zestawie za 1900 procesor na 710 a dał tam też tego gigabyte.

Ale nie są to jakieś dramatyczne i bardzo ważne zmiany. Tak na prawdę ten AsRock tak samo dobrze sobie poradzi a niższe HTT może zrekompensować integra w sytuacjach opisanych powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu płacenia za coś, czego i tak nie użyję (integra). W przypadku GA-770T mam przynajmniej pewność, że została sprawdzona przez wielu i znam jej plusy (8+2 fazy zasilania, bdb OC, bdb cena) i minusy (największy to problemy z RAM 1600 wymagającym V>1.65), natomiast proponowany Asrock to jednak niewiadoma ( w dodatku droższy...)

Gigabyte ma dual bios, co się przydaje podczas aktualizacji biosu, dla mnie to bardziej przydatne od instant boot, co do braku integry to zawsze można kupić Radeona x300. Edytowane przez Emil90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien , ale zasługą dual biosu w gigabajcie jest chyba jeszcze dosyć interesująca usługa. Gdy przesadziłem z oc (trochę namieszałem z ramem) to po trzech długich piskach pojawiło się na monitorze menu z możliwością wczytania ostatnich działających ustawień biosu lub całkowity reset (tak że nie trzeba się bawić w wyjmowanie baterii czy ze zworką) , mała rzecz a cieszy. No chyba że asrock też tak ma (ale o tym się dowiem dopiero w najbliższą niedzielę jak pobawię się na się na innym kompie w oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w przykładowych zestawach powinny według mnie znaleźć się produkty sprawdzone. Jak narazie opinii na temat tego asrocka nie widać, testów też nie, a o Gigabyte wiadomo, że jest to niezwykle udana płyta, ma wszystko co potrzeba + kosmiczne OC.

przeciez ASrocki to sprawdzone produkty tyle ze olewane przez polskie serwisy i recenzentow na anglojezycznych portalach pelno jest testow ASrockow i tam jakos nie widza problemow z ta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się troszkę mylisz. Asrock jest z założenia firmą produkującą tanie płyty. Nie wymagajcie od niego za wiele.

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem było by to stosowane przez Sysaka. Zestaw i do każdego zestawu jakieś alternatywy. Wtedy każdy wie co bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze niczym nie ustępuje droższym rozwiązanią wręcz przeciwnie na platformie x58 asrock nawet w płycie za niecałe 600zł ma wszystkie kondensatory polimerowe gdzie u konkurencji takie kondensatory sa montowane tylko w topowych/najdroższych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Asrocka? Miałeś? Wygoda użytkowania płyt głównych producentów typu Gigabyte, Asus, MSI a Asrocka np. jest zupełnie różna. Miałem chyba 3 asrocki w kompie, które padały jak muchy. Wymieniłem na MSI i zapomniałem że w ogóle mam ją w kompie.

Asrocki są dobre, może są dużo lepsze niż te sprzed 2-3 lat, ale na razie uważam, że jeszcze dla pasjonatów. Dla mnie, tj. szarego wyjadacza, Gigabyte byłby wcale nie gorszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Asrocka? Miałeś?

Ta, ja mam, mam tez Asusa, zgadnij które jest bardziej bezproblemowy i lepiej się na nim pracuje?

 

Chyba się troszkę mylisz. Asrock jest z założenia firmą produkującą tanie płyty.

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...erComputer.html

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ NeoMagNeT, nawet w twoim własnym poradniku,Płyty Główne AM2/AM2+/AM3, przy każdym ASRocku widnieje taka informacja:

 

 

Skoro nie ma wad, to czemu go nie polecać?

To, że nie ma znaczących wad nie oznacza, że te płyty są doskonałe lub lepsze od innych. Według mnie Gigabyte GA-MA770T-UD3P jest płytą najlepszą w swojej cenie. Osiąga HTT znacznie wyższe, niż płyty nawet dwukrotnie droższe. Nie ma z nią żadnych problemów, wszystko działa jak należy. Mając dwie bardzo dobre płyty, z czego jedna jest jednak lepsza to będę polecał tą lepszą. Asrocki też są bardzo dobre, ale trzeba brać pod uwagę to, że często są walnięte od nowości. Po prostu się nie uruchomią. Wystarczy poczytać temat o nich, były takie przypadki.

 

Mam w domu Asusa M3A78 oraz ASRocka A780GXH/128M. Obie są bezproblemowe, ale:

1. Asus ma ExpressGate (bardzo przydatne)

2. Na Asrocku trzeba ręcznie ustawiać obroty wentylatora

3. Asus się mniej grzeje (zapewne ze względu na chipset...)

4. Na Asrocku jest lepsze OC.

5. Asrock ma ACC

6. Dłuższa gwarancja Asusa

 

Czyli 4:2 dla Asusa. Biorąc pod uwagę tylko te 2 płyty to dla kogoś kto nie kręci i ma procka, którego nie da się odblokować, albo jakiegoś pełnego X4 poleciłbym Asusa, bo jest wygodniejszy i lepszy do pracy na co dzień. Dla kogoś kto lubi chociaż trochę kręcić lub ma CPU, którego mozna spróbować odblokować poleciłbym Asrocka. Na tym forum ogólnie się poleca, żeby kręcić wszystko ile się da, dlatego też bardziej polecam asrocka.

 

Porównując Gigabyte GA-MA770T-UD3P i ASRocka M3A785GXH/128M relacje układają się już całkiem inaczej.

1. Obie płyty mają ACC.

2. GB lepiej się kręci

3. Asrock ma integrę (jest cień szansy, że zostanie wykorzystana choćby raz...)

4. GB ma lepszą sekcję zasilania

5. Dłuższa gwarancja u GB

 

3:1 (punktu pierwszego nie liczę). Gigabyte jest lepszy i potwierdzają to wszystkie testy tej płyty.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock ma polimerowe kondesatory, kolejne 2 punkty dla asrocka.

Gigabyte i Asus też ma polimerowe kondensatory, wiec jeden punkt się nie liczy.

Porównując Gigabyte GA-MA770T-UD3P i ASRocka M3A785GXH/128M relacje układają się już całkiem inaczej.

1. Obie płyty mają ACC.

2. GB lepiej się kręci

3. Asrock ma integrę (jest cień szansy, że zostanie wykorzystana choćby raz...)

4. GB ma lepszą sekcję zasilania

5. Dłuższa gwarancja u GB

6. GB ma Dual Bios

7. asrock ma instant boot

4:2

Edytowane przez Emil90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem 770T UD3P i wkręcenie w bardzo przestronnej obudowie CM G600 śrubki ponad slotami ram bez wyjęcia wentyla 14cm z obudowy i bez śrubokrętu z magnesem jest mocno kłopotliwe.

No więc jednak wadę ma.

Na co wam wysokie HTT jak Miquel poleca procesory BE? Tylko 240 i 945 nie mają BE. Tak dla zabawy będziecie szyną kręcić zamiast mnożnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instant boot jest mało przydatny gdyż działa to(z oczywistych względów)dopiero po restarcie komputera oraz zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji. A restart to się robi tylko po instalacji sterów, czy poprawek więc imo to taki mało przydatny ficzer.

Co do integry to warto zauważyć, iż większość osób na forum, którym padła karta jednak są wstanie pisać posty i narzekać bądź nie na serwis gwarancyjny, więc wychodzi na to, że większość posiada zastępcze kart różnej klasy.

Padła już tutaj propozycja "alternatywy", z którą się zgadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za problem, że po instalacji ASRock Instant Boot trzeba jeden raz zrestartować komputer? Przecież wystarczy, że zrobi się to tylko ten jeden raz. Aplikacja zajmuje 2,2MB na dysku, zaś w RAM widzę, że nie zajmuje nic. Dodatkowo tworzy swój własny plan zasilania w opcjach zasilania (mówię tu o Windows Vista).

 

Co do integry, to czegoś chyba nie widzisz. Na forum piszą Ci, którzy taką zapasową kartę sobie załatwili. A nie wiesz przecież ile jest osób, które takiej karty nie mogły sobie załatwić, a gdyby miały integrę, to mogłyby napisać. Osoby, o których mówisz mogły też przecież skorzystać z nieswojego komputera, no ale właśnie - nieswojego.

 

A alternatywy rodzą niepotrzebne pytania ze strony początkujących. Było to wcześniej przerabiane nie tyle na zasadzie alternatyw części, a całego alternatywnego zestawu i po prostu się nie sprawdziło. Początkujący userzy zadawali pytania w stylu "czy brać zestaw nr. 1, czy nr. 2". Poza tym ile produktów można dać jako alternatywę? No właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...