Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam do fachowców od sprzętu prośbę.

Dawno nie interesowalem sie nowosciami hardware, a chcialbym złożyc zestaw dla rodzinki do odtwarzania filmów HD podpiety do TV LCD 52'' bo stacjonarki nie odtwarzaja plikow .mkv

Proszę o sugestię konfiguracji biorąc pod uwage obudowe z pilotem i najlepiej jakis software bo mozna bylo z łątwoscia odpalac filmy/seriale z HDD. CHodzi o zestaw który bedzie w zasadzie sluzyl tylko do ogladania filmow na graniu nie zalezy no i zeby nie było problemow z chlodzeniem i był cichy i moze mozliwosc nagrywania czegos z kablówki aczkolwiek niekoniecznie.

Cena cos pomiedzy 4k-6k.

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Musze zainformować ważną informacje, ukazała się nowa wersja DES'a jest ona o tyle fajna, że działa wraz z podkręconym komputerem, nakłaniam do instalacji DES Advanced, u mnie sprawuje się dobrze :P. Nie sety nie zauważyłem informacji na stronie Gigabyte'a że jest ona na chipset P35, ale dział prawidłowo od 35 minut :) Wielki wyczyn, ale nie rozumiem czemu nie wsparcie na P35, Link DES Advanced:

 

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...y&FileID=88

 

A także są dostępne nowe biosy do płyt głównych:

 

http://www.station-drivers.com/index.html - zgromadzono tam linki do biosów wszystkich płyt (chyba) na chipset Intel P31-P45 i innych.

 

Co jest ciekawe, mniej się procek grzeje, a coo nie jest ciekawe, nie pokazuje ile energii zaoszczedziło.

 

Teraz wiesz co wybrać B-) :lol2: :rolleyes:

 

 

Chyba jednak nie dział :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\ :( :\

 

Wprowadzili wsparcie na chipset p35 http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...y&FileID=88

Edytowane przez Climer26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia - przydałaby się aktualizacja cen tych części w poszczególnych zestawach [np. hd4870 staniał o ok. 30 zł, e8400 o 40 w stosunku do cen które widnieją teraz w temacie :>] - mówię tu oczywiście o cenach z esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Climer26

 

Pożyjemy - zobaczymy.

 

@jawor121

 

Dla samego wstawienia HD3850 do tego zestawu - moim zdaniem warto. Choć jeżeli naprawdę zbyt mocno to przeszkadza...

 

@f1p2

 

Ja dopiero dziś wróciłem do Polski.... Update zestawów planuję na końcówkę Lipca (tak gdzieś za 5-8 dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ok. 50 zł nadwyżki przeszkadza ? Tak przynajmniej zestaw jest harmonijny, a nie że trzeba z czegoś rezygnować (ktoś kupując komputer już za 1200 zł chyba da rade te 50 zł wziąć).

 

Co do zestawu za 800 zł - zastanowię się nad zmianą kategorii cenowej, a konkretnie jej podwyższeniem.

 

I wtedy też możliwe, że dodam jeszcze tańszy zestaw oparty na 780G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel, a jak to jest z tymi polecanymi przez Ciebie monitorami LCD? Czy występuje u nich smużenie (szczególnie u tych niżej usytuowanych cenowo) i jak wygląda sprawa z odwzorowaniem kolorów?

BTW, ta Belinea na MVA chyba została wycofana ze sprzedaży. Link do esc.pl nie działa.

 

Proponuję też wpisać do polecanych kart dźwiękowych EMU 0404. Karta produkowana przez Creative, lecz z myślą o słuchaniu i komponowaniu muzyki. Można dostać ją za około 400zł i podobno nie ma sobie równych w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że ta wersja FAQ, to beta - że zaktualizowane są na razie zestawy. Teraz aktualizuję właśnie monitory i wszystko jest uwzględnione.

 

PS. Wstawiłem już zaktualizowane monitory. Pozostała dalsza część do aktualizacji.

 

PS2. Zestawy gotowe całkowicie.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... To miała być NIESPODZIANKA :P. Zamierzałem pod koniec Lipca (tak za 2-3 dni) zrobić zestawy HTPC w różnych kategoriach cenowych - nareszcie znalazłem obudowę, która jest ładna, dobra, mieści i nadaje się do HTPC.

 

Tak więc szykuje się pewna rozbudowa poradnika.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze może odbiegam od aktualnej dyskusji ale zauważyłem pewną niespójność między opisem karty hd4850 w tym temacie a zestawami komputerowymi za 1200 i 1500 pln w tym temacie.

Chodzi mi o to że w wymaganiach tej karty jest:

Wymagany zasilacz : markowe 450W

 

Wymagany procesor : Core2Duo @ 2,66Ghz, Athlon X2 @ 2,8Ghz

a zestawy wyżej wymienione nie spełniają ich.

Te wymagania dotyczą w takim razie tylko hd4870 czy są zawyżone czy coś innego... chyba najlepiej by było gdyby autor to wyjaśnił bo niespójność jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że ta wersja FAQ, to beta - że zaktualizowane są na razie zestawy. Teraz aktualizuję właśnie monitory i wszystko jest uwzględnione.

Spoko, nie chciałem Cię atakować :).

 

Chciałbym tylko poznać Twoją opinię na temat polecanych monitorów 19" (choć mogą być też 17tki) LCD, a konkretnie tego, czy te do 500-600 zl nadają się do dynamicznych gier / filmów. Oczywiście, gdyby było inaczej, to pewnie być ich nie polecał, ale chodzi mi o to, czy warto iść w tym kierunku, czy może pozostać przy CRT i wymienić starego Samtrona z końca lat 90.tych na nowszy CRT?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie polecanego radeona 4850 Powercolor. Czy uważasz, że zastosowane chłodzenie nadaje się do wymiany, aby mogło być uważane za ciche i efektywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze może odbiegam od aktualnej dyskusji ale zauważyłem pewną niespójność między opisem karty hd4850 w 3058966[/snapback]

Spoko, nie chciałem Cię atakować :).

 

Chciałbym tylko poznać Twoją opinię na temat polecanych monitorów 19" (choć mogą być też 17tki) LCD, a konkretnie tego, czy te do 500-600 zl nadają się do dynamicznych gier / filmów. Oczywiście, gdyby było inaczej, to pewnie być ich nie polecał, ale chodzi mi o to, czy warto iść w tym kierunku, czy może pozostać przy CRT i wymienić starego Samtrona z końca lat 90.tych na nowszy CRT?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie polecanego radeona 4850 Powercolor. Czy uważasz, że zastosowane chłodzenie nadaje się do wymiany, aby mogło być uważane za ciche i efektywne?

Jeżeli chodzi o monitory, to te co podałem są OK, lecz moim zdaniem bardzo warto jest dozbierać do 750 zł na dobry monitor LCD 22" Wide - tyle kosztuje Asus VW222U. Po prostu bardziej się to opłaca, bo różnice nie są ogromne (cenowe), a opłacalność wzrasta. Obecnie 22" Widescreen jest najbardziej opłacalnym wyborem wśród monitorów.

 

Jeśli chodzi o chłodzenie Radeona HD4850, to samo chłodzenie działa na niskich obrotach, zaś sama karta mocno się przy tym grzeje. Moim zdaniem wystarczy dobrze chłodzona obudowa. Jeżeli ktoś się martwi można zrobić FANFIX, czyli ustawić chłodzenie na stałe wyższe obroty.

 

A jeśli to komuś nie pasuje, to polecam poczekać do wersji non-referent, choć i tak jeżeli miałbym kupować HD4850 - na pewno bym ją wziął - teraz.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy oparty o 8800gt i kręcony 2160, sam mi podpowiadałeś co wybrać, tylko że to było na innym forum.

Więc jaką grafe i zasilacz proponujesz?

 

No to rozumiem. W takim razie :

 

Zasilacz : 3059259[/snapback]

Jeśli się na tych kartach znasz to myślę że warto jako dodatek. Szczególnie przy HTPC będzie to brane pod uwagę.

 

No wiesz. Ja osobiście mam tuner TV w monitorze, więc oddzielny tuner jest mi całkowicie względny. Wezmę pod zastanowienie sprawę z tunerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 7600GS albo 7300GT, czy nie opłaca sie ich brać, procek styknie do nich czy będzie je spowalniał??

I jeszcze pytanie o zasilacz, kolega kupił 7600GS i ma procka Athlon XP 2600+, polecić mu ten zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze może odbiegam od aktualnej dyskusji ale zauważyłem pewną niespójność między opisem karty hd4850 w 3058989[/snapback]

To bardzo proste. Overclocking załatwia wszystko, a zasilacz wystarczy. Wpisałem markowe 450W ze względu na to, iż inne 400W zasilacze nie mają aż tak mocnej linii 12V.

Miguel707 - do błędnych wniosków dochodzisz zakładając że "każdy" użytkownik to profesjonalista w OC więc poradzi sobie z dopasowaniem wydajności hd4870 czy tez hd4850. Tworzysz zestawy dla szerokiego gremium osób, dla dużej grupy "OC" to jest "obrona cywilna' lub ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 - do błędnych wniosków dochodzisz zakładając że "każdy" użytkownik to profesjonalista w OC więc poradzi sobie z dopasowaniem wydajności hd4870 czy tez hd4850. Tworzysz zestawy dla szerokiego gremium osób, dla dużej grupy "OC" to jest "obrona cywilna' lub ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Wcale tak nie zakładam. Założenie słabszego procesora i tak jest lepsze niż słabszej karty graficznej. A OC nie jest wcale trudne - ja też zaczynałem kiedyś od zera i wiem jak to jest. Lepszy procesor da mniej korzyści, niż gorsza karta graficzna. Napisane jest - zestawy są nastawione na multimedia i gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do proca 5200+ z hd4850 w tej konfiguracji to można dać jakieś podpowiedzi jak go podkręcić,

ale mam ważniejszą sprawę, mianowicie złożyłem zamówienie na esc.pl na parę części z zestawu na amd za 1500zł w tym na pamięci aeneony x-tune. po ok 20 minutach zadzwonił do mnie gosciu z esc i powiedzial ze te pamięci działają wadliwie i poleca pamięci firmy a-data.ja się na nie zgodzilem i nie wiem czy to dobrze czy żle ale jeżeli te pamięci źle działają to nie mogą chyba zostać w tych zestawach przynajmniej te z esc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem. W takim razie :

 

Zasilacz : Delta 300W

Karta : GeForce 6600 (tanio jakoś)

Myślałem o 7600GS albo 7300GT, czy nie opłaca sie ich brać, procek styknie do nich czy będzie je spowalniał??

I jeszcze pytanie o zasilacz, kolega kupił 7600GS i ma procka Athlon XP 2600+, polecić mu ten zasilacz??

Edytowane przez carflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...