Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem, źle spojrzeć na statystyki poboru, policzyć całą platformę jako sam procesor, do czego jeszcze grafikę doliczyłem i wyszło duużo Dołączona grafika Cieszę się, że polski zasilacz będzie odpowiedni do mojego sprzętu.

 

To nie jest polski zasilacz :> Marka krajowa, ale technologia kupiona - najpewniej produkcja CWT - dobra średnia półka. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, mimo że szczegółów nie badałem, ale jestem świadom, że mało rzeczy (w tej dziedzinie) jest od samego początku do końca stworzone w PL , więc stwierdziłem to z lekkim przymrużeniem oka Dołączona grafika W temacie jeszcze zapytałbym się czy w wyżej wymienionym zestawie RAMy są 1600mhz dlatego, gdyby ktoś chciał procesor podkręcać i pamięć przez niego obsługiwaną?

Edytowane przez Mycorrhiz'Al'Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Kingston HyperX 2x4GB 1600 MHz Red to wybraliśmy bardziej ze względu na dobre parametry względem ceny, skoro jakieś golasy 1333 MHz kosztują 125 zł, a Kingstony 139 zł. Bardzo fajnie są także Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz za 132 zł. Przy OC pamięci nie dogrywają jakiejś istotnej roli (przynajmniej na Intelu), więc tym się głównie nie sugerowaliśmy, ale skoro cena jest w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj I5 3570k na morele podrożał o 105zł, więc radziłbym się na razie wstrzymać z kupnem.

 

Dlatego w dzisiejszej aktualizacji wstawiliśmy 2500K za 850 zł :>

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_listopad_2012_poradnik_zakupowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Komputer to w obecnych czasach narzędzie codziennej pracy, komunikacji oraz rozrywki, bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie życia. Świadomi użytkownicy, chcący coś własnoręcznie wymienić w swojej maszynie lub po prostu złożyć zupełnie nowy zestaw, prędzej czy później staną przed trudnym wyborem. Pojawia się wtedy szereg pytań - co kupić, za ile i gdzie? Sprawa wcale nie jest prosta, gdyż rynek podzespołów komputerowych galopuje od lat w szaleńczym tempie, zaś kilka miesięcy to wręcz epoka w tak dynamicznej branży. Co więc powinien zrobić człowiek chcący rozsądnie wydać swoje pieniądze, żeby zakupiony sprzęt spełnił jego oczekiwania? Najprościej będzie sprawdzić aktualne zestawy komputerowe polecane przez portal PurePC, w skład których wchodzi kilkanaście najbardziej opłacalnych konfiguracji. Nie każdy przecież musi wiedzieć czy lepszy w danym czasie jest Radeon, GeForce, AMD FX czy Intel Core. Niniejszy poradnik zawiera niezbędne informacje, potrzebne przy składaniu zestawu wraz ze szczegółową wyceną - podane na srebrnej tacy. Zapraszamy!

Zestawy komputerowe na Grudzień 2012 - Poradnik zakupowy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod Dark Rock Pro 2 lub HR-02 Macho rev.2 wejdą tylko pamięci Low Profile np. Corsair Vengeance z założeniem obsadzenia wszystkich slotów? Czy może przy tych cooler'ach da się zamontować coś wyższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nowych Celeronów i Pentiumów, miałem takie samo zdanie jak Chemik16. Po chwili jednak myślę, że niech jest jak jest. Nie wiadomo jak dostępne w sklepach płyty poradzą sobie z ich obsługą, czy nie będą wymagały aktualizacji biosu. Może nie będzie tak źle i jak płyta obsługuje i3, i5 IB to tego Celka czy Pentiuma też łyknie.

 

Zestaw na Intelu za 1500zł ma jako alternatywę ramu podany HD7770 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod Dark Rock Pro 2 lub HR-02 Macho rev.2 wejdą tylko pamięci Low Profile np. Corsair Vengeance z założeniem obsadzenia wszystkich slotów? Czy może przy tych cooler'ach da się zamontować coś wyższego?

W przypadku Thermalright HR-02 Macho jest duza szansa, że nic nie będzie przesłaniać żadnego banku pamięci ale to jeszcze zależy od platformy (test).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Komputer to w obecnych czasach narzędzie codziennej pracy, komunikacji oraz rozrywki, bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie życia. Świadomi użytkownicy, chcący coś własnoręcznie wymienić w swojej maszynie lub po prostu złożyć zupełnie nowy zestaw, prędzej czy później staną przed trudnym wyborem. Pojawia się wtedy szereg pytań - co kupić, za ile i gdzie? Sprawa wcale nie jest prosta, gdyż rynek podzespołów komputerowych galopuje od lat w szaleńczym tempie, zaś kilka miesięcy to wręcz epoka w tak dynamicznej branży. Co więc powinien zrobić człowiek chcący rozsądnie wydać swoje pieniądze, żeby zakupiony sprzęt spełnił jego oczekiwania? Najprościej będzie sprawdzić aktualne zestawy komputerowe polecane przez portal PurePC, w skład których wchodzi kilkanaście najbardziej opłacalnych konfiguracji. Nie każdy przecież musi wiedzieć czy lepszy w danym czasie jest Radeon, GeForce, AMD FX czy Intel Core. Niniejszy poradnik zawiera niezbędne informacje, potrzebne przy składaniu zestawu wraz ze szczegółową wyceną - podane na srebrnej tacy. Zapraszamy!

Zestawy komputerowe na Marzec 2013 - Poradnik zakupowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: interesuje mnie zakup w morele calego zestawu komputerowego. Kod rabatowy uprawnia do zlozenia kompa za zlotowke i wysylki gratis.

Jak w praktyce wyglada ta usluga? Czy ktos to sklada i testuje czy dziala, czy tez po prostu sklada bez zadnej gwarancji.

 

W morele zlozenie i postawienie systemu kosztuje normalnie 99 zl. A jakby wykorzystac kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w innym temacie, ale napiszę również tu, coby wzięto moją uwagę pod uwagę Dołączona grafika

W zestawie za 1300 zł polecaną kartą jest HD7750, ale znacznie mocniejsza HD7770 kosztuje tylko 50-60 zł więcej. Można byłoby zmienić Pentiuma G2020 na Celerona G1610 i dzięki temu HD7770 zmieściła by się w budżecie. Dodatkowo jako kartę alternatywną podano GTX 650, która jest znacznie słabsza od w/w Radeona, a kosztuje tylko 10-20 zł mniej.

Zastanawiam się również czemu już nie polecacie Goodramów 1333 MHz, tylko droższe o 25 zł Kingstony 1600. Nagle dodatkowe megaherce zaczęły podnosić wydajność? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle jestem za tym, żeby zmienić polecany sklep, np na agito, techplanet, cokolwiek. Ceny w morelach są zbyt nieprzewidywalne, żeby skonstruować na ich podstawie zestaw polecany przez miesiąc. Teraz w zestawach jest uwzględniona HD 7870 za 763zł, po kliknięciu w link widzimy cenę 886zł. Cały poradnik traci przez to sens.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z zasilaczem, obserwowałem Dark Power Pro na morele, cena 512zł, na drugi dzień 560zł mówię wtf? Za parę dni znów 501zł, ostatecznie olałem i dałem Saturionowi zarobić gdzie była taka sama cena...

Agito jest super, ale niestety moim zdaniem posiada za mały asortyment. Ostatnio jak robie zakupy to w Agito ciągle niestety brak w ofercie, nie na magazynie, tylko w ofercie...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wiedzieć czemu zamieniliście w zestawach za 2500 i 2800 grafikę GeForce 660 TWINFROZR III na WF2, skoro przy niewielkiej różnicy cen (10zł) w Waszym teście model MSI bił Gigabyte'a pod każdym względem.

 

Pytam, bo byłem niemal zdecydowany na składanie zaproponowanego przez Was zestawu, aż tu nagle zmiana grafiki, w moim mniemaniu nieuzasadniona.

Edytowane przez Filipetrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

 

Ostatnio zacząłem sobie szukać kompa i na konkurencyjnym portalu (specjalnie nie pisze nazwy, bo każdy pewnie wie o który chodzi) w zestawach ok 5000 podają karty graficzne w SLI. Praktycznie w każdym zestawie w tej cenie. Natomiast tutaj obchodzi się SLI szerokim łukiem. Od czego to zależy? Przecież testy wydajności powinny jasno stwierdzic, które zestawy są bardziej wydajne.

 

Z góry dzięki za rozjasnienie sytuacji.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem.

Zestawy poleca PurePC i testy karty też robiło PurePC:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_gtx_780_windforce_3x_oc_szybki_jak_huragan?page=0,17

 

465W pod obciążeniem po OC.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 60W, przeczytaj.

 

W teście użyto cpu Intel Core i7-3960X 4600 MHz, w zestawie jest 4670k, zerknij tu http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i74930k_vs_core_i73930k?page=0,22 pod linxem po oc ten procesor bierze blisko 150W więcej niż 4770K.

Do tego pamiętaj, że moc zasilacza to jest to, co on potrafi oddać, w teście jest moc którą pobiera zestaw i jest tam jeszcze moc strat w zasilaczu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...