Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Miguel707 ;) doskonała wypowiedź SGJ ... zero merytoryki ... problem w tym że od wielu lat pracuję w sklepie komputerowym i również mam okazję testować sporo sprzętu ... o dziwo jeszcze nie miałem sytuacji żeby cokolwiek było innaczej niż w testach Focusa ...

O dziwo byly takie testy. Swoją droga co innego konkretne wyniki testów(nawet nieprawdziwe), a co innego "jest tak bo ja tak widze".

 

Odnośnie filmików nagrywanych kamerą ... Wiele lat grałem w grę o nazwie Counter-Strike ... tam nie widać różnicy między 50 a 70 fps ... a czuć jak cholera ...

Widac, tylko trzeba uzyc kamery kręcącej w troszkę wiecej fps niz 25. A 'ktos' tam wspomniał ze 25 to jest max w normalnych kamerach, które da się dostac. To juz "bardzo dobrze" swiadczy o wiedzy takiej osoby.

 

 

I jeszcze zwrócmy uwagę na pewien fakt. Pewnej osobie bardzo zalezy zeby pokazac ze jeden procesor jest wolniejszy od innego chociaz teoretycznie powinny być porównywalne. W tym momencie zaczyna glosic ze nie nadaje on się do gier. Tylko co obchodzi to potencjalnego kupca, skoro ten procesor jest znacznie tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, tylko trzeba uzyc kamery kręcącej w troszkę wiecej fps niz 25. A 'ktos' tam wspomniał ze 25 to jest max w normalnych kamerach, które da się dostac. To juz "bardzo dobrze" swiadczy o wiedzy takiej osoby.

Trzeba by się urwać z choinki by nie wiedzieć, że istnieją kamery rejestrujące nawet kilka tysięcy (czy więcej) klatek na sekundę - próbujesz mnie zdyskredytować, co Ci się nie udaje. Pisząc tamto zdanie miałem na myśli to, że nie będę wydawał kupy kasy na tego typu kamerę jeśli miałabymi być potrzebna tylko do pokazania wydajności procesora. Typowa kamera, która jest powszechnie dostępna nagrywa z szybkością od 24 do 30 klatek na sekundę, a to nie wystarcza.

 

 

I jeszcze zwrócmy uwagę na pewien fakt. Pewnej osobie bardzo zalezy zeby pokazac ze jeden procesor jest wolniejszy od innego chociaz teoretycznie powinny być porównywalne. W tym momencie zaczyna glosic ze nie nadaje on się do gier. Tylko co obchodzi to potencjalnego kupca, skoro ten procesor jest znacznie tanszy.

Tak - rodzina Core 2 Duo E7000 faktycznie jest "znacznie tańsza" od rodziny Phenomów II X3. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - rodzina Core 2 Duo E7000 faktycznie jest "znacznie tańsza" od rodziny Phenomów II X3. :lol2:

Tak, faktycznie powinienes wrócic do szkoły nauczyc się czytac.

 

 

Skoro co chwila odnosisz sie do X4 ze tam dziala szybciej, a sam przyrównujesz X3 wydajnosciowo do E7500 który jest w tej samej cenie to po kiego tak narzekasz na ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważyłem przymulania na x3 710 przynajmniej u siebie bo czytałem że niby to jest, to samo przy 2x3870 przy starym x3 8650 karty nie ciągnęły na maxa teraz śmigają aż miło.

Pisze jako użytkownik procesora owego :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie bez ograniczeń wpisałeś w tabelke 2 x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG a w teście masz 7200.12... ?! :blink: Pomijając fakt ze jakis SSD by tam się nadał :)

 

Nie czytam forum na codzień ale czemu dyski które maja 5400 obr/s są urzywane jako główne dyski do wydajnych pc'tów ?! Rozumiem jako magazyn, ale tak to tylko ogranczyczaja już słabą wydajność dysków... :mur:

 

Co do zestawu bez ograniczeń, nie powinien tam wylądowć jakiś zasilacz ok. 700W ?!

 

 

Do 3000 zł: Zamiast 4870 to GTX 260 (216)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie bez ograniczeń wpisałeś w tabelke 2 x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG a w teście masz 7200.12... ?! :blink: Pomijając fakt ze jakis SSD by tam się nadał :)

 

Nie czytam forum na codzień ale czemu dyski które maja 5400 obr/s są urzywane jako główne dyski do wydajnych pc'tów ?! Rozumiem jako magazyn, ale tak to tylko ogranczyczaja już słabą wydajność dysków... :mur:

 

Co do zestawu bez ograniczeń, nie powinien tam wylądowć jakiś zasilacz ok. 700W ?!

 

 

Do 3000 zł: Zamiast 4870 to GTX 260 (216)

Odnośnie dysków , Samsungi F2EG niewiele odstają wydajnościowo od dysków 7200 obr/min a oferują ciszę i energooszczędność.

 

Odnośnie psu , jeśli zestaw nie wymaga tych 700W to po co pakować taki zasilacz do zestawu ?

 

HD4870=~GTX260 , więc decyduje tylko cena i możliwości oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysków , Samsungi F2EG niewiele odstają wydajnościowo od dysków 7200 obr/min a oferują ciszę i energooszczędność.

Tzn. jako magazyn są generalnie fajne, ale za swojego f1 bym go nie zamienił (to jest jeszcze ta dobra seria). Głównie chodzi o czas dostępu 13,2 vs 16,6. Ale z tego co widzę to one są dane na raid tam - można i tak [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F2EG wsadziłem świadomie. Dlaczego? Polecam przeczytać temat na forum o tych dyskach.

 

SSD również nie dawałem świadomie ze względu na czas użytkowania oraz ich pojemność - RAID w no-limit na pewno nie będzie wolnym wyjściem.

 

Zasilacz Enermax 625W wybrałem również świadomy tego, że jak najbardziej wystarczy (w końcu co Enermax, to Enermax).

 

Opis w no-limit już poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jako magazyn są generalnie fajne, ale za swojego f1 bym go nie zamienił (to jest jeszcze ta dobra seria). Głównie chodzi o czas dostępu 13,2 vs 16,6. Ale z tego co widzę to one są dane na raid tam - można i tak [;

To normalne że są wolniejsze , ewentualnie alternatywą mógłby być 2xWD AAKS (Samsung F1 teraz niepewny a o Seagate to lepiej nie mówić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F2EG wsadziłem świadomie. Dlaczego? Polecam przeczytać temat na forum o tych dyskach.

 

SSD również nie dawałem świadomie ze względu na czas użytkowania oraz ich pojemność - RAID w no-limit na pewno nie będzie wolnym wyjściem.

Skoro brak SSD jest "swiadomym" wyborem to co w takim razie zdyskwalifikowalo Velociraptora ? Imho to co jest tam wpisane w chwili obecnej moze conajwyzej za magazyn danych robic w szybkim kompie. Nie wiem czemu , ale mam wrazenie , ze autor za jedyna wyrocznie uznaje transfery z HDtune przynajmniej w kontekscie wczesniejszego polecania baracud a teraz samsungow F2 :D

 

Juz nawet nie bede wspominal , ze za ten numer z przywaleniem 50 PLN wiecej za polecana w poradniku plyte sklep powinien zostac skarcony w tekscie a asrock wymieniony na jakiegos GB/Asusa na ktorym nie przycieli na chama.

 

BTW Asrock AOD790gx jest w sklepie tylko wirtualnie od conajmniej tygodnia jak nie dluzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Velociraptora, to nie wziąłem go ze względu na cenę za GB. Tak - wiem, że to no-limit, ale bez pewnej przesady, więc nie wsadzałem tam np. i7 965 EE. W następnym wydaniu na Velociraptorem się zastanowię, choć obecnie jest za F2EG w RAID.

 

ASRock AOD790GX będzie we czwartek-piątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jak ktos wywala ponad 7k na komputer to mam wrazenie , ze z checia by doplacil tez za krotsze loadingi te 750 PLN.

Niby drogo za 1 GB ale te 300 z najwiekszego raptora powinny calkowicie wystarczyc na system+ aplikacje/gry i do tego mozna dac 1-2 samsungi na storage.

 

A jak ma byc tanio to niech chociaz to beda najszybsze 7200rpm pokroju dobrych WDkow czy Samsunga F1 1TB, a nie ekologiczne wynalazki z koszmarnymi czasami dostepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 jak sie stosunkujesz do ostatnich rewelacji focusa: ?

 

CYTAT(Ower_lolek @ 27 mar 2009, 00:21)

Więc moim zdaniem łączenie E5200 z Radeonem 4870 mija się z celem gdyż znacząco ograniczymy potencjał tej grafiki ...

 

Ograniczy również i HD 4850, co wyżej napisałem :)

Potrzebne są mocne procesory do gier?

Mam e5200@3,6GHz do gtx 260, wystarczy?

Edytowane przez carflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jako magazyn są generalnie fajne, ale za swojego f1 bym go nie zamienił (to jest jeszcze ta dobra seria). Głównie chodzi o czas dostępu 13,2 vs 16,6.

I gdzieś po za benchmarkami odczujesz tą różnicę? Bo przeciętny użyszkodnik raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ carflex

 

W moich zestawach z E5200 znajduje się max. HD4830, więc uważam, że tak jest ok.

 

@ Grobel

 

Na to właśnie też zwracałem uwagę.

 

 

Co do zasilacza : BQ E6 SP 400W ma 384W na 12V - moim zdaniem powinien dać sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzieś po za benchmarkami odczujesz tą różnicę? Bo przeciętny użyszkodnik raczej nie.

Czytałem gdzieś, że właśnie to się liczy w normalnym użytkowaniu. Przeciętny użytkownik będzie zadowolony jak mu dvd będzie czytać po włożeniu nowego dysku - na świeżo - zgłosił się do mnie mąż sołtyski z takim problemem dzisiaj ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ carflex

 

W moich zestawach z E5200 znajduje się max. HD4830, więc uważam, że tak jest ok.

Hmm, czyli focus w tej kwesti miał rację, jeszcze nie tak dawno temu wszyscy uważali że nie trzeba mocnych procesorów do mocnych grafik:

 

Czyli do tego zestawu nie ma zastrzeżeń?

 

to mam:

ocz platinum 2x1gb

abit ip 35

Modecom MC-400

 

to dokupuje:

Intel E5200

gf 260

Nie ma. Weź tylko C216.

No i dokupiłem, widzę że procek będę musiał zmienić jeszcze raz :angry:

 

W takim razie jaki procek radzicie kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem testy ati 4890 na trzech portalach i wnioski mam takie. W zestawieniu na maj 2009 ta karta powinna trafić do polecanych zestawów w swojej klasie cenowej.

Dość wyraźnie pokonała 275 nVidii a w wielu przypadkach wyskoczyła powyżej znacznie droższej 285.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w zestawie bez ograniczeń jest płyta Asus RE2

i dość szybki ram 1866

widomo że płyta ta przy tak szybkim ramie może mieć problem

z wysokim qpi i przy gorszym procu który nie osiąga 1,55V

może być problem nawet z 1866mhz o 2000 nie wspominam

do tego zestawu wręcz idealne są DFI ,Foxconn czy EVGA (nowa)

które nie mają problemu z wysokim qpi 1,39V na dfi lub na foxconie.

Zalecane przez intela jest 1,35V a przez producentów 2000mhz ramu 1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DDR2

 

Asus RE2 zmieniony na DFI LanParty UT X58.

 

@ NeoMagNeT

 

Tak nie zrobię. Dlaczego? Ze względu na to, że ASRock ma zintegrowaną kartę graficzną oraz to, co się dzieje obecnie w kartach graficznych Gigabyte (a przecież pewien czas temu tak źle nie było). Moim zdaniem sytuacja ze spadkiem pewnego poziomu w płytach głównych może po prostu nastąpić. ASRock ma tendencje odwrotną.

 

Rozmawiałem w tej sprawie z kilkoma osobami (mianowicie oc'erami wyższej rangi).

 

@ saleen

 

Z tego, co mi wiadome, to HD4870x2 ma microstuttering w mniejszej skali.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...