Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Warto chyba tez zmienić te nieszczęsne G-skille w high-endach na lga775.

Z opinii wynika, że mają problemy z przekroczeniem tysiąca na cl5, a kosztują sporo jak na swoje losowe możliwości-230zł.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto chyba tez zmienić te nieszczęsne G-skille w high-endach na lga775.

Z opinii wynika, że mają problemy z przekroczeniem tysiąca na cl5, a kosztują sporo jak na swoje losowe możliwości-230zł.

Jestem ciekaw opinii innych ludzi na ten temat. Tak naprawdę jedyne alternatywy w tej (i nie droższej) cenie, to Kingston HyperX i Corsair XMS2 DHX.

 

W zestawach z a780gxh i zasilaczem, który ma 1 x sata nie trzeba kupować przejściówki molex -> sata, bo jest z płyta.

Ok, zmienię to przy najbliższym update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno jak wy robicie te propozycje zestawów.

Sugerując się zawartymi tam zestawami kupiłem

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

DFI LanParty DK X38 Heatpipe - 399 zł

 

I teraz mam pytanie za krate piwa - jak zamontować Karakourm na procku nie wywalając z płyty Heatpipe ? Bo nie ma bata żeby to weszło albo ja o czymś nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Polaros, sam wykrakałeś to :)

 

Bardzo dziękuję za pomoc następnym razem szukajcie mojego wpisu pt. Coś mi nie działa :]

 

Haha xD

 

Teraz na poważnie, żartujesz? W żadnej pozycji nie wejdzie chłodzenie? Może masz możliwość zwrócenia go do sklepu? Ew. wymianę na inny.

 

 

EDIT: Andrew jak zwykle, szybszy o 0,01s.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Polaros, sam wykrakałeś to :)

 

 

 

Haha xD

 

Teraz na poważnie, żartujesz? W żadnej pozycji nie wejdzie chłodzenie? Może masz możliwość zwrócenia go do sklepu? Ew. wymianę na inny.

 

 

EDIT: Andrew jak zwykle, szybszy o 0,01s.

Tak w jednej zahacza o mostek północny i chłodzenie na na mosfetach ( o ile dobrze myśle że to chłodzi mosfety) a drugie ułożenie zahacza o drugie chłodzenie na mosfetach.

Powyginałem miedziane blaszki żeby weszło ale nie ma takiej opcji. Zwrot nie wchodzi w grę bo a) towar rozpakowany b) wyciąganie kołków z płyty w wydaniu firmy pentargram to jakaś kpina (jednorazówki).

Więc jestem w plecy dziewiec dych chyba że ktoś kupi okazyjnie bez podstawki pod LGA 775 ( albo z podstawką z uwalonym kołkiem )

Zamontowałem Mugena którego kupiłem kumplowi - reasumująć mam zajebiście drogie chłodzenie powietrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się tylko jedna rzecz- brak Windows 7 RC w dziale Systemy operacyjne.

Po co teraz wydawać teraz ciężko zarobione pieniądze na Vistę, skoro można mieć coś nowszego na pewien czas za darmo ?

Do pobrania ze stron MS, polski MUI już jest, a sam system działa dużo szybciej i stabilniej niż Vista...

Poza tym do marca 2010 można go używać za darmo bez żadnych ograniczeń.

Bzdura kompletna, 7 RC nie jest ani szybszy ani stabilniejszy od Visty. Zasysa trochę mniej pamięci i to tyle jesli chodzi o wydajność, wiele gier chodzi na nim znacznie gorzej niż na XP/Vista, niektóre programy nie działają/wysypują się. Sterowniki jak na razie to po prostu żal. Niby są, niby działąją, a jednak bardzo często się sypią. Poczytaj temat o 7, 70% postów to wpisy o błędach. Osobiście już 3 razy się zabierałem za ten system na 3 różnych kompach, na 2 wróciłem do Visty, na 3 do XP (takie licencje....). Jak do 7 wyjdzie SP1 to będzie można powiedzieć, że jest stabilny i tak jest niestety ze wszystkimi systemami MS. I szczerze wątpię żeby 7 to zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Polaros

 

Z informacji, które otrzymałem wynikało, że Karakorum da się zamontować na DFI X38. Skoro jednak jest tak, a nie inaczej, to nie pozostaje mi nic innego, jak przeprosić. Przy następnej aktualizacji zostanie to oczywiście poprawione. Postaram się, by było to niedługo.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Polaros

 

Z informacji, które otrzymałem wynikało, że Karakorum da się zamontować na DFI X38. Skoro jednak jest tak, a nie inaczej, to nie pozostaje mi nic innego, jak przeprosić. Przy następnej aktualizacji zostanie to oczywiście poprawione. Postaram się, by było to niedługo.

Co zrobić moze ktoś kupi Karakoruma sprzedam tanio ;)

Wrzućcie może info że jednak nie pasuje na stronę z zestawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już robię update - kombinacja DFI X38 + Karakorum już się nie powtórzy.

 

Zrobiłem dziś częściowy update - zestawy oraz pół HTPC. Została druga połowa HTPC i dodatki.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się zestaw pomiędzy 2100zł, a 1600zł.

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 230 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 Sonic Special Edition - 539 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Razem : 2088 zł

 

Zmiana na hd4770 i corsair 400W.

 

 

 

7750+ do HTPC nie jest dobrym wyborem, bo potrzebuje dużo prądu.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 zł

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9400 - 870 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHZ PI - 255 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 Sonic Special Edition - 539 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

RAZEM : 2479 zł

W podobnej cenie dało by się złożyć zestaw z 945 x4, z pewnością wydajniejszy od q9400. Można wziąć tańszy ram i zasilacz aby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie dało by się złożyć zestaw z 945 x4, z pewnością wydajniejszy od q9400. Można wziąć tańszy ram i zasilacz aby.

Droższa płyta, droższy procesor... który jest troszkę wydajniejszy bez OC. Zobacz, ile megaherców je dzieli - OC mają podobne, więc Q9400 wygrywa.

 

Dopóki P5B Premium jest do kupienia, nie opłaca się kupić X4 945.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie ogólne pytanie, ślędząc zestawy od paru miesięcy zauważyłem że im drożej to AMD i ew na końcu jakiś monster Intela, nie inaczej było w maju, patrze teraz na czerwiec a tutaj suprise prawie sam Intel, i dlatego chciałem się zapytać czy coś mnie ominęło ? czy ceny się jakoś drastycznie pozmieniały ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się tani P5B Premium :wink: .

 

To głównie drogie płyty były przeszkodą w polecaniu Intela.

 

Niedługo się pewnie skończą, więc AMD zapewne znów wróci do łask...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droższa płyta, droższy procesor... który jest troszkę wydajniejszy bez OC. Zobacz, ile megaherców je dzieli - OC mają podobne, więc Q9400 wygrywa.

 

Dopóki P5B Premium jest do kupienia, nie opłaca się kupić X4 945.

Tą samą logiką kierując się musisz przyznać, że 710 @x4 to tańsze rozwiązanie i bardziej wydajne od Q9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą samą logiką kierując się musisz przyznać, że 710 @x4 to tańsze rozwiązanie [...]

Zgadzam się. Piszę jednak w kontekście zestawów Miguela707.

 

[...] i bardziej wydajne od Q9400.

To już jest nieprawda.

 

Ogólnie jeśli ktoś ma brać Q9400 kosztem karty graficznej, to można brać X3@X4. Jeśli nie, to Q9400 będzie lepszym wyborem pod karty DX11.

 

Patrząc na P5BPremium widać, że też ma jakiegoś Heatpipe'a. Jesteście pewnie, że karakorum wejdzie na tą płytę?

3290940[/snapback]

Dlaczego polecacie płytę P5BPremium na starym chipsecie do najdroższych zestawów?

Czy spadek wydajności nie będzie wysoki?

Nie, nie będzie żadnego spadku wydajności...

P35 i P45 to tylko odgrzany P965 + np. parę więcej portów SATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(maxymili @ 26 maj 2009, 15:19) *

W podobnej cenie dało by się złożyć zestaw z 945 x4, z pewnością wydajniejszy od q9400. Można wziąć tańszy ram i zasilacz aby.

 

Gi3r3k

Droższa płyta, droższy procesor... który jest troszkę wydajniejszy bez OC. Zobacz, ile megaherców je dzieli - OC mają podobne, więc Q9400 wygrywa.

 

Dopóki P5B Premium jest do kupienia, nie opłaca się kupić X4 945.

No więc przyznajesz że 945 x4 jest wydajniejszy tylko droższy od q9400 w jednym poście a w drugim uznajesz, że 710 @x4 jest wolniejszy.

CYTAT(maxymili @ 27 maj 2009, 12:10) *

[...] i bardziej wydajne od Q9400.

Gi3r3k

To już jest nieprawda.

Tymczasem 945 i 710 @x4 to ten sam procesor (po odblokowaniu rdzenia w 710). Nie różnią się niczym szczególnym a już na pewno nie wydajnością po OC.

Więc gdzie mówisz prawdę?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach.

 

Wcześniej pisałem o sytuacji bez OC, gdzie Phenom 945 jest lepszy. Uwzględniając OC - przegrywa.

 

Potem pisałem już tylko o OC. Bez OC też wygrywa Q9400, czyż nie? X3 710, nawet ten z Bachcompa, ma tylko 2.6GHz w standardzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to po OC jaka jest różnica wydajności w różnych typach aplikacji a jaka różnica w cenie pomiędzy q9400 a 710 @x4. Jakie Oc procesorów zakładasz i czy jest w pełni powtarzalne dla Intela i AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od aplikacji - fatalnie AMD wypada w Photoshopie CS2:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Photoshop CS2 - wyniki testu"
Dołączona grafika

Ogólnie widać po testach, że Q9400 ma przewagę ok. 300Mhz.

 

Średnie OC obu procesorów jest bardzo podobne, czyli 3.6-3.8GHz.

 

Biorąc pod uwagę wyżej ujętą przewagę, Q9400 wygrywa, bo X4 945 potrzebowałby 300MHz, żeby zrównać się z Q9400 (czyli np. 4GHz versus 3.7GHz).

 

Dla tych, którzy są zainteresowani Q9400:

 

O podkręcaniu Q9400 sporo czytałem przed zakupem, więc wiem, o czym piszę. W jego przypadku występuje coś takiego jak FSB wall, o którym każdy słyszał, między 450MHz a 500MHz na FSB. Można go pokonać poprzez regulację GTL (P5B Premium nie ma opcji GTL), ale jest to bardzo czasochłonne i polega na kombinowaniu z różnymi ustawieniami. W moim przypadku GTLe pomogły mi osiągnąć 3.7GHz, bez takiej regulacji osiągnąłem 3.6GHz. Mając płytę na pająka udało mi się przejść 20 min Prime95 na 3.8GHz, ale po włożeniu do budy na tych samych ustawieniach wywala zawsze po 2-3min... Podejrzewam chłodzenie - 64* miałem poza obudową, a 69* w obudowie.

 

Żeby nie było niedomówień - każda sztuka jest inna i bez ruszania GTL lepsze sztuki osiągają 3.8-4GHz.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zamiast tego zasilacza http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1666 może być ten http://kdo.pl/product_info.php/products_id...8e2d4bc727ad498

chciałbym kupić cały komputer w jednym sklepie najlepiej w krakowie a niestety nie mieli tego modelu co podał migel

jak nie ten to mógłby mi ktoś polecić jakiś inny do tego zestawu

 

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 470 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHZ PI - 255 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 Sonic Special Edition - 510 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

 

bo tak się składa że w tym sklepie prawie wszystkie komponenty dostane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...