Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak obecnie sprawa wygląda z RAMami - potrzebuje 4GB? Bardziej opłaca się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> A-Data DDR3 za te 240 zł czy np. Corsairy DDR2 za ~180zł? Nie wiem po prostu, czy nie lepiej wyjdę na zakupie pamięci 'firmowych' niż tanich DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB nie raz może się przydać, ale 2GB na ogół wystarcza.

Jeżeli nie kręcisz ramu to mogą być tańsze.

Chodzi mi o to, że na RAMy zamierzam wydać ~250 zł. A problem w tym, że nie wiem czy bardziej opłaca się brać A-Data DDR3 czy Geile/Corsairy DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 będą bardziej przyszłosciowe.

Jeżeli kupisz x3 720 to ramami przy oc się nie przejmujesz, bo kręcisz mnożnikiem.

Jeżeli kupujesz 710 to dajesz mniejszy dzielnik i też nie ma problemu.

Jeżeli zamierzasz rozbudowywać kompa to kup ddr3.

Jeżeli nie to kup płytę am2 i ramy ddr2, bo wyjdzie taniej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz modernizować kompa to kup A-DATA.

Jeżeli kupisz ddr2 to przy zmianie proca w przyszłości może być potrzebna zmiana płyty i ram.

Dlatego biorę już płytę AM3. Okej, to zaopatrzę się w a-datki. Dzięki :P Widze, że chwilowo na stanie ESC nie ma ASRock M3A780GXH, czy AsRock M3A790GXH będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ciekawie się prezentuje, a integra ani crossf mi nie są potrzebne. Pozostała kwestia wentylatora. Myślałem nad Ninją albo AC Freezer Xtreme, tyle że wydają mi się przesadnie duże i boje się, że mogą mi zapchać Sharkoona Rebel 9, który nie jest wcale taki duży. Zastanawiam się nad Mugenem II tyle, że on również małych gabarytów nie ma... Coś innego warto brać?

 

Edit: Znalazłem na Allegro te Kingstony. 100 zł za 4gb ;>?

Edytowane przez neverdie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co to jest ta czarna dziura na górze obudowy Sharkoon Rebel 9 Economy Edition? Bo jakoś nie mogę znaleźć co to jest?

Trochę jest to bezmyślne, że nie można tego zamknąć. Ale 90% ludzi montuje i tak tam jakieś dvd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po kolejnym kneblowaniu i po raz kolejny pytam : Gdzie Pentiumy DualCore E5xxx oraz E6300? Procesory zwykle wydajniejsze od tutaj proponowanych

A jakie4ś dowody że E5200/5300 jest wydajniejszy od AII240 przed jak i po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupia całka w Excelu i Athlon ssie :(

Obrazek

I to chyba jedyny test w którym Athlon dostaje po [gluteus maximus]upie.

 

OC Athlona na poziomie ~3,8GHz, pobór energii taki sam, może lekko większy od E5x00.

Wygląda dobrze. :)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...