Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co to za problem, że po instalacji ASRock Instant Boot trzeba jeden raz zrestartować komputer? Przecież wystarczy, że zrobi się to tylko ten jeden raz. Aplikacja zajmuje 2,2MB na dysku, zaś w RAM widzę, że nie zajmuje nic. Dodatkowo tworzy swój własny plan zasilania w opcjach zasilania (mówię tu o Windows Vista).

A tutaj się nie zrozumieliśmy do końca. Z tego co wiem to są 2 tryby pracy tak? Ten co służy do uruchomienia kompa w 4 sekundy nie zadziała po całkowitym wyłączeniu kompa. Czyli po całkowitym wyłączeniu kompa muszę użyć trybu wolniejszego trwającego ~20sek., zgadza się?

No chyba, że komputer uruchamia sie zawsze 4sek. nawet po całkowitym wyłączeniu kompa z listwy to przyznam jest to zaleta asrocka, ale jeśli tak nie jest to pozostaje tylko mało ważnym ficzerem...

Co do integry, to czegoś chyba nie widzisz. Na forum piszą Ci, którzy taką zapasową kartę sobie załatwili. A nie wiesz przecież ile jest osób, które takiej karty nie mogły sobie załatwić, a gdyby miały integrę, to mogłyby napisać. Osoby, o których mówisz mogły też przecież skorzystać z nieswojego komputera, no ale właśnie - nieswojego.

Widze, widze :wink: Mogli również pożyczyć kartę, ale ja nie o tym. Generalnie nie ma co komu dawać na siłę radeona jak nie jeden będzie wolał jakiegoś geforce'a. Rozumiem gdyby te płyty były w równej cenie to jeszcze można rozważyć natomiast, kiedy Asrock jest 30zł droższy to imo lepiej aby klient miał możliwość samodzielnego wyboru karty. Nie należy też zapominać, że spora część posiada już słabszą kartę braf. i to właśnie ich miałem przede wszystkim na myśli pisząc o alternatywie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się nie zrozumieliśmy do końca. Z tego co wiem to są 2 tryby pracy tak? Ten co służy do uruchomienia kompa w 4 sekundy nie zadziała po całkowitym wyłączeniu kompa. Czyli po całkowitym wyłączeniu kompa muszę użyć trybu wolniejszego trwającego ~20sek., zgadza się?

No chyba, że komputer uruchamia sie zawsze 4sek. nawet po całkowitym wyłączeniu kompa z listwy to przyznam jest to zaleta asrocka, ale jeśli tak nie jest to pozostaje tylko mało ważnym ficzerem...

No i co? Nagle robisz wadę AsRocka z tego bota szybkiego. Kurcze no jeżeli nawet nei jest to aż taka zaleta to wadą także nie jest wg mnie ;)

Widze, widze :wink: Mogli również pożyczyć kartę, ale ja nie o tym. Generalnie nie ma co komu dawać na siłę radeona jak nie jeden będzie wolał jakiegoś geforce'a. Rozumiem gdyby te płyty były w równej cenie to jeszcze można rozważyć natomiast, kiedy Asrock jest 30zł droższy to imo lepiej aby klient miał możliwość samodzielnego wyboru karty. Nie należy też zapominać, że spora część posiada już słabszą kartę braf. i to właśnie ich miałem przede wszystkim na myśli pisząc o alternatywie. :wink:

Ech, no 30zł za dobra integrę to nie jest rozrzutność. Mówię Ci to jako człowiek bardzo oszczędny w zakupach elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy..

Ja np. kupiłem GB, ktoś Asrocka.

Czy mym obowiązkiem jest reklamowanie?

Czytam temat; patrzę na testy (z AS będzie ciężko)

Co mam teraz zrobić ?

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że polecający tych testow te nie robił.

Może ktoś takowe już uczynił?

 

Z tego co widać w zestawach autor sugeruje się tylko testami, których nie ma.

 

Wiele osób się wypowiadało, a ja nadal nie wiem czemu AS jest lepszy od GB?

 

Muszę zmienić GB na AS by uzyskać lepszy stosunek cena/wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto dopłacić 30zł do ASRocka. Zyskujemy bardzo wydajną kartę graficzną, która raczej jest lepsza od jakiegoś X300, którego ktoś zaproponował dokupić.

Test.

OC nie jest gorsze, by najmniej dla przeciętnego użytkownika wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to traktował jako "ciekawą" ciekawostkę, miłe udogodnienie oraz niezły bajer przed znajomymi.

Gigabyte [MA770T] i ASRock [M3A785] to bardzo porównywalne płyty, a to są zestawy Miguela, jego propozycje. A takie małe detale, jak Instant Boot, świetna karta zintegrowana, mogą zadecydować przy wyborze płyty.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten zachwyt nad Instant Boot. Nie jest to ani trochę szybsze od windowsowego uśpienia czy hibernacji bo działa dokładnie na tej samej zasadzie. Asrock to po prostu inaczej nazwał, dodał parę nieistotnych zmian i tak powstał cały Instant Boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsowe uśpienie mówisz. Świetnie, ale co jeżeli gaśnie tylko obraz i dyski twarde, a wentylatory się nadal kręcą, a diody nadal palą? Hibernacja. A co, jeżeli powrót z niej trwa powiedzmy pół minuty? To wszystko widziałem sam na innych komputerach, więc nad instalacją Instant Boot'a długo nie myślałem.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśpienie powoduje wyłączenie zarówno dysków jak i wentylatorów gdybyś nie wiedział. Zasilana jest tylko pamięć RAM aby utrzymać zapisanew iej dane (system, programy, otwarte pliki). Regular Mode w Instant Boot to dokładnie to samo co hibernacja. A Fast Mode to Uśpienie. To się po prostu inaczej nazywa.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działające wentylatory, diody itp, to problem z działaniem ACPI a konkretnie trybu S3. Może to być spowodowane brakiem wsparcia przez sprzęt (raczej bardzo stare konstrukcje), ustawień BIOS-u, lub sterowników w systemie (w Windows w menadżerze urządzeń grupa Komputer).

 

Instant Boot w porównaniu do wstrzymania/hibernacji (S3/S4) daje czysty świeżo załadowany system. To, że jest on nie zaśmiecony może poprawić czas wznawiania z S4.

Jedno mnie tylko zastanawia, na czym polega wsparcie Instant Boot na płytach Asrocka, bo wydaje mi się ono rozwiązaniem dającym się zrealizować czysto programowo.

Edytowane przez miron_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia, na czym polega wsparcie Instant Boot na płytach Asrocka, bo wydaje mi się ono rozwiązaniem dającym się zrealizować czysto programowo.

Mają jeszcze coś w biosie. W trochę starszych modelach pły dodane obsługę Instant Boot właśnie w nowych biosach, bez nich to nie działało. Pewnie chodzi tylko o sprawdzenie czy jest to mobo Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie jeśli już było.

Tak z ciekawości.Dlaczego w najdroższych zestawach na wrzesień są płyty Asrocka! I żeby nie było,nie mam nic przeciwko tej firmie i nie chcę żadnej wojny.Rozumiem w zestawie za 3500 zł właśnie Asrocka bo nie ma konkurencji cenowej, więc nie ma sensu przepłacać.Ale zestawy za 5500 i 6400 zł to dostały płyty tej firmy chyba siłą rozpędu :razz: W obu przypadkach da się włożyć coś taniej i lepiej np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20207 i http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20209

A Flamingblade ogólnie można znależć sporo taniej.Chyba nikt nie zaprzeczy ,że obie płytki zbierają bardzo dobre noty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na brak testów płyty AsRocka. Proszę test ASRock M3A780GXH/128M.

Do testów przetaktowania wykorzystaliśmy Phenoma II X3 710 na rdzeniu Heka. Korzystając z mnożnika procesora 9x i najniższego dzielnika pamięci (800 MHz) uzyskaliśmy w pełni stabilne HTT 358 MHz, co dawało taktowanie efektywne na poziomie 1432 MHz dla RAM-u. Zwiększenie dzielnika pamięci do 1066 MHz spowodowało, że maksymalne stabilne HTT zmniejszyło się do 312 MHz, co nadal stanowi dobry wynik. Moduły RAM pracowały wtedy przy 1663 MHz.

Ktoś pisał o niesprawdzonej HTT? Nie jestem fanbojem AsRocka ale to po prostu dobre płyty są. Warto zwrócić uwagę na utrudniony montaż długich kart graficznych. O ile autor testu miał rację to kondensatory uniemożliwią nam to.

Ocho, widzę spore zmiany w zestawach na wrzesień.

I jeszcze ad. pojawienia się i5 w zestawach. Zwróćcie także uwagę na niekompatybilność i7, i5 ale też i3. Nie da się wykorzystać płyt głównych dla którejkolwiek z konfiguracji w innej.

i7 oraz i5 bo mają inny socket i inne mocowanie coolera CPU. A i3 uwaga będą miały inne chipsety. P55 nie obsłuży i3 :lol2:

Ok, i3 zapewne będzie do mobilnych ale było by też potencjalnie ciekawą tanią alternatywą. Nic z tego. Kupisz i5 to jesteś do niego przywiązany jak chłop pańszczyźniany do ziemi, ani w górę ani w dół. Tymczasem na AMD możesz łatwo awansować z dwurdzeniowego taniego athlona 2 aż do phenoma 2 x4.

Dlatego należy to potraktować jako dodatkowy koszt. Także OC na płycie Gigabyte s1156 nigdzie nie zostało sprawdzone a bez OC i5 wygląda nieciekawie. Także duże ryzyko uszkodzenia i5 podczas ręcznego OC należy traktować jako dodatkowy koszt, owszem wyjadacz poradzi sobie, ale wyjadacz nie musi czytać poradnika aby złożyć kompa, a więc zestawienie jest kierowane raczej do średnio i słabo zaawansowanych.

Podsumowując i5 w zestawach zbyt wcześnie i bez dokładnego potwierdzenia, choć wg szumnych zapowiedzi wydajność w grach po umiejętnym OC może mieć interesującą.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie na temat tworzenia zestawów komputerowych w każdym z nich jest karta graficzna ATI czego w żadnym zestawie nie ma Nvidi. Np. w zestawie za 4,5K jest grafa: 2x PowerColor Radeon HD4890 1GB - 1398 zł czy nie lepsza byłaby jakaś Nvidia GTX 285 lub GTX 295 ?? Czy nvidie nie sa umieszczane w zestawach dlatego ze sa droższe od Ati czy poprostu sa dużo wydajniejsze od Nvidi. Jeśli ktoś ma jakiś link porównywujacy wydajnosci kart to bardzo bym prosił chętnie poczytam. I takie drugie pytanie kolega ostatnio kupował komputer i ponoć używał do skonfigurowania go programu który liczy wydajnośc poszczególnych podzespołów czy taki program istnieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie na temat tworzenia zestawów komputerowych w każdym z nich jest karta graficzna ATI czego w żadnym zestawie nie ma Nvidi. Np. w zestawie za 4,5K jest grafa: 2x PowerColor Radeon HD4890 1GB - 1398 zł czy nie lepsza byłaby jakaś Nvidia GTX 285 lub GTX 295 ?? Czy nvidie nie sa umieszczane w zestawach dlatego ze sa droższe od Ati czy poprostu sa dużo wydajniejsze od Nvidi. Jeśli ktoś ma jakiś link porównywujacy wydajnosci kart to bardzo bym prosił chętnie poczytam. I takie drugie pytanie kolega ostatnio kupował komputer i ponoć używał do skonfigurowania go programu który liczy wydajnośc poszczególnych podzespołów czy taki program istnieje??

Zestaw do 1200zł:

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

zestaw do 2100zł i do 2500zł:

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 630 zł

do 2300zł:

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 630 zł

 

Zestawy konfiguruje miquel na podstawie swojej wiedzy i opinii. Ja może dał bym jeszcze 275 jako alternatywę dla 4890 ale to porównywalne karty i najlepiej kierować się ceną. 285 jest zbyt droga w porównaniu do wydajności jaką oferuje. 295 tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam po raz kolejny - gdzie Pentium E6300 z tanimi AsRockami na P43 i P45? Procesor wydajniejszy od X2 240 i w zestawach BEZ ZINTEGROWANEJ grafiki z pewnością powinien się znaleźć... Zresztą tajemnicą nie jest że wydajnością to E6300 bliżej do Phenoma II X2 550 niż do najsłabszego z rodziny wykastrowanych Athlonów II

 

Licząc wg cen ESC

 

AMD Athlon II X2 240 + Gigabyte MA770T-UD3P = 505

 

Intel Pentium Dual Core E6300 /2.8GHz, 2MB, 1066MHz, BOX/ 279 + AsRock P43DE /intel P43/ 220 = 499

 

Jak widać ceny się zmieniają, a poglądy autora nie :( To już nawet przestaje być śmieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja z tym e6300 bo to spoko procek , tylko ta płytka w porównaniu do podanego w zestawach gigabyta ma770t-ud3/asrocka m3a785gxh marnie wygląda , do płytek amd włożysz dowolnego quada i zrobisz max oc , do tego asrocka na p43 też włożysz każdego quada ale z oc już marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do 1200zł:

Karta Graficzna : Asus GeForce 9600GSO 384MB TOP - 210 zł

zestaw do 2100zł i do 2500zł:

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 630 zł

do 2300zł:

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 896MB GoldenSample - 630 zł

 

Zestawy konfiguruje miquel na podstawie swojej wiedzy i opinii. Ja może dał bym jeszcze 275 jako alternatywę dla 4890 ale to porównywalne karty i najlepiej kierować się ceną. 285 jest zbyt droga w porównaniu do wydajności jaką oferuje. 295 tym bardziej.

No ok rozumie że Pan Miguel707 konfiguruje wg. swojej wiedzy etc. Ale mam pytanie bo nie wiedziec czemu jestem zwolenikiem Nvidi jakoś firma Ati nie trafia do mnie ale może wyprowadzicie mnie z błędu czy w zestawie za 4,5K PowerColor Radeon HD4890 X2 będzie lepszy od droższej o 240zł karty Gainward GeForce GTX 295 1792MB DDR3 bo jeżeli nie to np. Użytkownicy którzy maja podobnie jak ja i wolą Nvidie od Ati pewnie dopłaciliby te 240zł (I tu nasówa się uwaga do pana Miguela jakby mógł dodawać do swojego posta alternatywy Nvidia - Ati np. zestaw za 4,5K w opisie pan Miguel daje grafe ATI a w nawiasie odpowiednik wydajnosci firmy Nvidi + opis że cena kompletu wzrośnie wtedy o "x"zł)

 

Swoją drogą dziękuje Miguelowi, który stworzył taki temat bo jest on bardzo przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok rozumie że Pan Miguel707 konfiguruje wg. swojej wiedzy etc. Ale mam pytanie bo nie wiedziec czemu jestem zwolenikiem Nvidi jakoś firma Ati nie trafia do mnie ale może wyprowadzicie mnie z błędu czy w zestawie za 4,5K 3359725[/snapback]

Ja pytam po raz kolejny - gdzie Pentium E6300 z tanimi AsRockami na P43 i P45? Procesor wydajniejszy od X2 240 i w zestawach BEZ ZINTEGROWANEJ grafiki z pewnością powinien się znaleźć... Zresztą tajemnicą nie jest że wydajnością to E6300 bliżej do Phenoma II X2 550 niż do najsłabszego z rodziny wykastrowanych Athlonów II

 

Licząc wg cen ESC

 

AMD Athlon II X2 240 + Gigabyte MA770T-UD3P = 505

 

Intel Pentium Dual Core E6300 /2.8GHz, 2MB, 1066MHz, BOX/ 279 + AsRock P43DE /intel P43/ 220 = 499

 

Jak widać ceny się zmieniają, a poglądy autora nie :( To już nawet przestaje być śmieszne

Athlon II to osobna konstrukcja i nic nie ma wyciętego a słowa o kastracji są niegodziwe.

Same czerordzeniowe konstrukcje intela są tak projektowane aby dobrze służyć po fizycznym obcięciu dwóch jajek jako E8xxx lub cacheu jako Q8xxx itd. Blokowanie wirtualizacji w E7xxx i E5xxx to już istny koszmar. Po co? Przecież to niezbędne narzędzie do pracy w Windows 7. Masz ręce to pisz swoje zestawy zamiast usilnie naciskać na psucie tutaj prezentowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najciekawszych testów znajdziesz na http://www.computerbase.de/

Dzięki za testy niestety ni w ząb nie znam niemieckiego wiec znalazłem cos w polskiej wersji językowej na Pclab i tutaj w ich testach porównując 2 karty w jakichś 70% na 1 miejscu ląduje Nvidia. A teraz takie może głupie pytanie porównując te 2 karty 2*HD4890 jest porównywalnie wydajna jak jedna GTX 295 (czy to GTX to już jest podwójna karta czy można ja dopiero złączyć w SLI bo jeśli tak to wtedy by zmieżdzyła ATI wydajnościa i cena xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to GTX to już jest podwójna karta czy można ja dopiero złączyć w SLI bo jeśli tak to wtedy by zmieżdzyła ATI wydajnościa i cena xD

to karta z dwoma gpu na pokładzie ;)

 

google nie gryzie......;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za testy niestety ni w ząb nie znam niemieckiego wiec znalazłem cos w polskiej wersji językowej na Pclab i tutaj w ich testach porównując 2 karty w jakichś 70% na 1 miejscu ląduje Nvidia. A teraz takie może głupie pytanie porównując te 2 karty 2*HD4890 jest porównywalnie wydajna jak jedna GTX 295 (czy to GTX to już jest podwójna karta czy można ja dopiero złączyć w SLI bo jeśli tak to wtedy by zmieżdzyła ATI wydajnościa i cena xD)

Wydaje się, że masz rację. Jednakowoż 295 jest te 300zł droższa od tandemu ATI. 699zł można już kupić jedną 4890. Za dwie damy więc 1398zł. Natomiast 1749zł najtańsza 295 w esc.pl gdzie są konfigurowane zestawy.

Średnia różnica w wydajności wynosi ok 5% wg testu na pcl który cytowałeś. Różnica w cenie to 20%. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie warto dawać 20% więcej za 5% wydajności. Taka sama sytuacja dotyczy 4890 i 285. Także tu wydajniejszym rozwiązaniem będzie 285 ale cena nie usprawiedliwia tak małej różnicy.

 

No i w końcu za tydzień prezentacja a za trzy tygodnie premiera nowych kart ATI. I tak wszystkie zestawienia mogą się wtedy zmienić, choć nie muszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon II to osobna konstrukcja i nic nie ma wyciętego a słowa o kastracji są niegodziwe.

Same czerordzeniowe konstrukcje intela są tak projektowane aby dobrze służyć po fizycznym obcięciu dwóch jajek jako E8xxx lub cacheu jako Q8xxx itd. Blokowanie wirtualizacji w E7xxx i E5xxx to już istny koszmar. Po co? Przecież to niezbędne narzędzie do pracy w Windows 7. Masz ręce to pisz swoje zestawy zamiast usilnie naciskać na psucie tutaj prezentowanych.

Może być niegodziwe, ale to jest architektura Phenoma II pozbawiona cache, wolniejsza

 

To co piszesz o E7300, E5xxx to prawda, ale E6300 VT ma i sądze że po premierze Windows 7 producenci płyt za zgodą Intela odblokują BIOSowo VT także dla reszty procków.

 

Co do pisania na forum swoich propozycji kompletnych zestawów, jakby to powiedzieć no..... mało dochodowe zajęcie

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być niegodziwe, ale to jest architektura Phenoma II pozbawiona cache, wolniejsza

 

To co piszesz o E7300, E5xxx to prawda, ale E6300 VT ma i sądze że po premierze Windows 7 producenci płyt za zgodą Intela odblokują BIOSowo VT także dla reszty procków.

 

Co do pisania na forum swoich propozycji kompletnych zestawów, jakby to powiedzieć no..... mało dochodowe zajęcie

Jeżeli tylko $ Cię interesują to uszanuj ciężką pracę miqeuela, który od ponad dwóch lat poświęca systematycznie sporo czau za free. Ok, masz propozycje to zgłoś. Rozumiem, ale o ile orientuję się w tych zestawach podstawka s775 już się nie pojawi. Mogę się mylić, ale jak już raz została usunięta to był by dość dziwny powrót. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michaln007

Dawałem tu test z in4, ale jakoś nie działa teraz, ale jak zadziała to tam znajdziesz porównanie 2x hd4890 z gtx295 w wszystkich nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...