Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do zestawów na październik: czemu do zestawów powyżej 1900zl dodawany jest AC Extreme? Czy jest już zbadana wydajność BOXa do tego modelu? Tzn. czy do podkrecenia Athlona X4 potrzeba zmienionego chłodzenia?

 

Licze na ludzi "w temacie",

Micx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie ;] Ale powiem ci tylko tyle ze stock pozwala na tyle ile jest w standardzie ;p kazdy mhz up to wieksza temp i halas. Zazwyczaj udawalo mi sie wykrecic kolo 400mhz wiecej na standardowym chlodzeniu ale nie bylo komfortowo. Powazniejsze oc to juz zmiana chlodzenia, tak juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie ;] Ale powiem ci tylko tyle ze stock pozwala na tyle ile jest w standardzie ;p kazdy mhz up to wieksza temp i halas. Zazwyczaj udawalo mi sie wykrecic kolo 400mhz wiecej na standardowym chlodzeniu ale nie bylo komfortowo. Powazniejsze oc to juz zmiana chlodzenia, tak juz jest.

Tego akurat mi mówić nie musiałeś. Znam się na OC, podkręcałem parę procków, chodzi mi o właścicieli tudzież osoby które znalazły gdzieś recenzję na boxie. Chciałbym poznać temperatury na stocku i na jakimś podkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo pytanie co Micx

gdzies mi sie o uszy obilo ze mozna go podkrecic jakos do 3.1ghz bez istotnej zmiany napiecia

dokladanie 135zl do procka za 350zl to sporo(ponad 1/3 jego ceny) wiec nie wiem czy jest to jakos uzasadnione uwzgledniajac dodatkowo ze zwieksza sie zuzycie energii, nie wiem jak jest z halasem na boxowym

athnlon 620 + chlodzenie to prawie 500zl wiec mozna juz kupic w tej cenie AMD Phenom II X4 810 albo kupic lepsza karte graficzna(dla gracza)

 

nie lepiej zamiast

 

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB PCS - 360 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W - 249 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

Razem : 1927 zł

 

kupic

 

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 515zl

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W - 249 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

Razem : 1947 zł

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze pomysły odnośnie wywalenia chłodzenia są delikatnie mówiąc beznadziejne. To nie jest już dwurdzeniowiec ze znacznie mniejszą ilością pobierania prądu.

 

Do tego jeszcze podkręcanie tego procesora na boxie? Jeśli chcecie mieć gorącego wyjca 24/7, to Wasza sprawa. Ja na pewno zestawu pod tym względem nie zmienię.

 

Poza tym już do HD4850 podkręcenie procesora jest wskazane, więc dobre chłodzenie się przyda.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre chłodzenie kupuje się do dwóch, trzech procesorów, na wiele lat. Wymienia się tylko co jakiś czas wentylatory i uchwyty mocujące do kolejnych socketów. Oszczędzanie na chłodzeniu wg mnie jest dopuszczalne tylko jeżeli w momencie zakupu nie mamy dość funduszy, pod warunkiem uzupełnienia w późniejszym czasie.

Oczywiście każdy sam odpowiada za zmiany jakie wprowadza w zestawach, więc wolna droga, kto chce niech jedzie na box. Nie polecam takiego rozwiązania pod OC. Nie dziwi mnie podejście miquela.

 

Kolega ostatnio wymieniał podzespoły w kompie mamy do 500zł. Zmienił płytę główną procesor i uwaga chłodzenie. Reszta została ze starego PIV i jest zadowolona i on też. Cisza stabilność...

 

Na piątek większość sklepów zapowiada dostępność 5870 i 5850. Warto było by zaktualizować zestawy. Przypomnę, ze 5870 (do kupienia już za 1399zł) jest najwydajniejszą kartą jednordzeniową na rynku a 5850 (do kupienia już za 999zł faktura itp, allegro) jest wydajniejszy od GTX285.

 

Zobaczymy jakie ceny zapoda esc.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec Was przed monitorem HP lp2475w. Wprawdzie w polecanych zestawach widnieje l2475w, ale chyba to ten sam monitor, w każdym razie te same katody podświetlające matrycę. Kosztuje grube pieniądze, a jest beznadziejny. Gradient kolorów między lewą (niebieski) a prawą (różowy) stroną jest tak wielki, że nie da się na nim pracować przy jasnych kolorach, że o irytacji przy przeglądaniu stron internetowych (w większości białe tła) nie wspomnę. Nie da się tego w żaden sposób wyregulować. I to ma być monitor do zastosowań profesjonalnych? Z tego co wyczytałem w internecie jest to jakaś wadliwa partia składana w Czechach. HP o tym wie, ale nic sobie z tego nie robi. Ludzie wymieniają po 3, 4 monitory aż skończy im się cierpliwość i żądają zwrotu pieniędzy. Moja sztuka od razu idzie do zwrotu. Może teraz coś od Della :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec Was przed monitorem HP lp2475w. Wprawdzie w polecanych zestawach widnieje l2475w, ale chyba to ten sam monitor, w każdym razie te same katody podświetlające matrycę. Kosztuje grube pieniądze, a jest beznadziejny. Gradient kolorów między lewą (niebieski) a prawą (różowy) stroną jest tak wielki, że nie da się na nim pracować przy jasnych kolorach, że o irytacji przy przeglądaniu stron internetowych (w większości białe tła) nie wspomnę. Nie da się tego w żaden sposób wyregulować. I to ma być monitor do zastosowań profesjonalnych? Z tego co wyczytałem w internecie jest to jakaś wadliwa partia składana w Czechach. HP o tym wie, ale nic sobie z tego nie robi. Ludzie wymieniają po 3, 4 monitory aż skończy im się cierpliwość i żądają zwrotu pieniędzy. Moja sztuka od razu idzie do zwrotu. Może teraz coś od Della :) .

HP LP2475 to NIE jest monitor do zastosowań profesjonalnych ani nawet pół-profesjonalnych !

 

Do zast. profesjonalnych to są EIZO CG, SX ... do pół-pro, a raczej ambitnych amatorskich EIZO S (oczywiście pomijając wersje na TN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zestaw za 1900 zł powinien wyglądać tak:

 

Procesor: AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Chłodzenie Procesora: AC Freezer 64 Pro - 79 zł

Płyta Główna: AsRock M3A770DE - 249 zł

RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna: XFX Radeon HD4870 512MB - 459 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W - 249 zł

HDD: Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd: Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

Razem: 1929 zł

 

Przy tej konfiguracji użytkownik ma mocniejszą kartę graficzną, zachowując przy tym lepsze niż standardowe chłodzenie pozwalające podkręcić procesor.

 

EDIT: Gdyby zrobić jak pisze Sysak, to byłaby płyta Gigabyte MA770T-UD3P ;-)

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem polecasz za drogie zasilacze. 240pln w kompie ze średniej półki to moim zdaniem za dużo jak na element, który nie wpływa na wydajność. OCZ za 350zł bym nie kupił choćby nie wiem co. Ja wrzuciłbym taki zasilator dopiero od zestawu za 4.8k I tak nie ma sprzętu którego ten BQ 530 by nie pociągnął, a przy tych konfigach bez dwóch kart graficznych nawet by się nie spocił. W sumie w zestawach gdzie nie ma hd4890 zamieniłbym go nawet na wersję 430W i też byłoby ok.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem polecasz za drogie zasilacze.

tu się z kolegą nie zgodzę. Najtańszy zestaw ma mocno nadmiarowy zasilacz, ale identyczny jest w droższych i wyposażonych w kartę graficzną. Być może ktoś później będzie chciał też dołożyć sobie lepszą grafę i nie musieć od razu wymieniać zasiłki. Poza tym mamy forum od podkręcania, a nie do komputerów stricte biurowych więc zapas mocy by się jednak przydał przy niektórych zestawach. Co do zasilaczy OCZ to nie mam wyrobionego zdania ani w jedną ani w drugą stronę, ale wydając na komputer prawie 3k chciałbym jednak mieć proponowany zasilacz modularny, a ceny tych "bardziej markowych" jednak sporo się różnią.

Tak na to patrzę, ale zaznaczam - nie mam super wiedzy o zasilaczach i jakości pracy produktów OCZ w tym segmencie.

Edytowane przez Tyraelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lukmek

 

Teraz zestaw za 1900 zł wygląda nieco inaczej. Owszem - zmieniłem płytę główną na ASRocka M3A770DE, ale co do chłodzenia, to nic poniżej AC Freezer'a Xtreme wstawiać nie zamierzam. Teraz siedzi tam Sapphire zamiast PowerColora HD4850 ze względu na sygnały, które otrzymałem od user'ów - o braku dostępności PowerColora HD4850.

 

 

@ Sysak

 

Po pierwsze zapas mocy na przyszły upgrade. Po drugie cisza. Po trzecie każdy zasilacz tam wstawiany ma spełniać 80PLUS (taki sobie warunek postawiłem, a co).

 

Ty byś tego OCZ za 350 zł nie kupił, a ja właśnie na niego wydałem swoje pieniądze. W droższych zestawach nie chcę wstawiać niemodularnych zasilaczy, a jak na modularną jednostkę o takiej mocy z 80PLUS cena jest bardzo dobra. Poza tym jest bardzo cichy.

 

A co do najtańszego zasilacza w zestawach - Fortrona 400W z serii GHN za 159 zł - jeśli chodzi o zasilacze z 80PLUS, to tańsza jest jedynie 350W wersja tego zasilacza - i to o całe 20 zł...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych zasilaczy to są polecane jednak jednostki tanie, ja bym wolał dodać o wiele droższe jednostki ale próg cenowy niestety mówi nie :)

OCZ wersja Mod-y (modularne) są dobrze skonstruowane lecz lekko głośny jest wentylator. Tu nie popracowano nad PWM klasy 1 lub 2 więc działa tylko na zasadzie temperatury na kondziołach.

 

Mogę już wam powiedzieć, że niedługo 3 dużych producentów wprowadzi swoje jednostki z średniej półki w wersjach modularnych więc trochę rynek się pozmienia na kwartał 3 oraz 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu się z kolegą nie zgodzę. Najtańszy zestaw ma mocno nadmiarowy zasilacz, ale identyczny jest w droższych i wyposażonych w kartę graficzną. Być może ktoś później będzie chciał też dołożyć sobie lepszą grafę i nie musieć od razu wymieniać zasiłki. Poza tym mamy forum od podkręcania, a nie do komputerów stricte biurowych więc zapas mocy by się jednak przydał przy niektórych zestawach. Co do zasilaczy OCZ to nie mam wyrobionego zdania ani w jedną ani w drugą stronę, ale wydając na komputer prawie 3k chciałbym jednak mieć proponowany zasilacz modularny, a ceny tych "bardziej markowych" jednak sporo się różnią.

Tak na to patrzę, ale zaznaczam - nie mam super wiedzy o zasilaczach i jakości pracy produktów OCZ w tym segmencie.

Wierz mi, że znam się wystarczająco na zasilaczach i wiem co mówię. W tym co napisałem wcześniej potrzebne zapasy mocy są wzięte pod uwagę.

 

Miguel. Doskonale rozumiem, czemu kupiłeś taki zasilacz, ale IMO robisz jeden błąd: wstawiasz takie zasilacze, bo uważasz że są fajne. I są fajne, tylko że jak ktoś chce fajny zasilacz, to zazwyczaj wie jak szukać i da sobie radę sam. Ludzie którzy nie wiedzą i czytają Twoje opracowanie to newbie i gruba większość z nich ma w d**ie odpinane kabelki czy zapas zapasu mocy i wciskanie mu zasilacza, którego nie potrzebuje, tylko dla tego że jest "elo" to wprowadzanie ich w błąd. W tym że musi być 80Plus widzę sens, ale reguła "MUSI" to też trochę przesada. Za to cisza, to jest to jednak to da się osiągnąć za dużo mniejsze pieniądze. Gwarantuje Ci że BQ 530 czy nawet 430 tam gdzie napisałem wcześniej sprawi się dokładnie tak jak Twój bajer za 350PLN. I nie wiem co usprawiedliwia dołożenie 100 czy 150PLN do rzeczy która w teorii ma tylko dawać prąd do bebechów i nie przeszkadzać. Fetyszowi hardwarowemu mówię "nie".

 

Na poparcie tabelka z pclaba- całkowity pobór mocy zestawu na i7@3.85ghz i różnymi highendowymi kartami graficznymi w stressie. (Nie bierze pod uwagę sprawności zasilacza, więc prawdziwy pobór mocy jest jeszcze niższy.)

Dołączona grafika

I komu potrzebne te 600w na codzien? Nawet jeśli będzie większe oc i tak zapas 430-tki (zaznaczam, ze w stresie, bo w idlu nawet te mocne bebechy używają ok 30% potencjału zasilacza) jest wystarczający dla każdej pojedyńczej karty a 530tki więcej niż zadowalający. Producenci konkurują i mamią nas kolejnymi coraz większymi cyferkami, ale prawda jest taka, że to wszystko to marketingowa papka a ludzie dają się nabierać. Argument o kolejnych prądożernych generacjach też uważam za nietrafiony. Użycie prądu kolejnych generacji procków zaczęło spadać a kart graficznych mniej-więcej się zatrzymało (w ati zaczyna spadać, a co z nv-zobaczymy)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na to odpowiem krótko. Spotkałem się z osobami, które miały problemy z działaniem na i7 i highendowych kartach przy zasilaczach 600W. Nie będę podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem pod zestawem, który ma niewielki margines bezpieczeństwa jeśli chodzi o zasilacz.

 

Co do tego kto i co ma w d***e nie byłbym do końca pewien. Nie sądzę, by ludzie chcieliby mieć zestawy z zasilaczami "na styk".

 

A zasilacz 460W (ten akurat bez 80PLUS - firmy Pentagram) pracujący na 100% prędkości wentylatora (wyjec) z E2160 @ 3,2GHZ i HD4850 miałem sprawdzone osobiście. Także nie wiem, czy do końca rozumiesz dlaczego kupiłem OCZ MXS Pro 600W.

 

Zresztą gdybym był sprzętowym fetyszystą, to zamiast tych OCZ byłyby tam znacznie droższe BQ DarkPower. No przecież też są modularne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze w zestawach są tanie i dobre, można zmienić na drogie i tez dobre lub na bardzo tanie i złe. Obie zmiany wydaja mi się nierozsądne więc lepiej aby zostało tak jak jest.

 

Zgadzam się z Sysakiem. W gruncie rzeczy zasilatory od 500 wzwyż mają sens ale bardziej pod sli/cf co niejednokrotnie potwierdziły testy z pclab. Dobra 400-450 daję radę w zupełności ;)

I jakieś OC konkretne albo rozbudowa sprzętu i zasilator w piku siada a z nim pół kompa na śmieci idzie. lub wentyl buczy jak szalony, aby schłodzić obwody.

Nie warto oszczędzać. Ja kupiłem za słaby zasilacz i teraz aby zmienić proc i kartę muszę go sprzedać i kupić mocniejszy. sprzedam za 40% ceny zakupu to będę zadowolony bo zasilacze źle się sprzedają.

 

W ESC pojawiły się (w dostawie)

5850 za 999zł - nieźle zważywszy, ze jest szansa na odblokowanie jednostek i zrobienie z niej 5870 :)

5870 za 1499zł - drogo :( Na allegro jest z gwarą za 1399zł Club 3d sprzedawca wygląda w miarę dobrze

Już dostępna 5870 za 1599zł ;( jaja sobie robią? Ceny wyższe niż w komutronie i to powercolor, który zawsze robi najtańsze karty :F

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lukmek

Teraz zestaw za 1900 zł wygląda nieco inaczej. Owszem - zmieniłem płytę główną na ASRocka M3A770DE, ale co do chłodzenia, to nic poniżej AC Freezer'a Xtreme wstawiać nie zamierzam. Teraz siedzi tam Sapphire zamiast PowerColora HD4850 ze względu na sygnały, które otrzymałem od user'ów - o braku dostępności PowerColora HD4850.

Nie wiem dlaczego tak "uparłeś" się na Freezer'a Xtreme, test na pclab wykazał iż to chłodzenie nie reprezentuje zadowalającego poziomu. Zresztą uważam, że każdy będzie miał większy pożytek z mocniejszej karty graficznej niż z chłodzenia. Sądzę, że zwykły Freezer się sprawdzi, chociażby ze względu, że te procki nie podkręcają tak dobrze, jak zwykłe PII. Pamiętaj - chłodzenie zawsze można zmienić na lepsze niewielkim kosztem oraz bez stwarzania problemów, czego nie można uczynić z kartą graficzną :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakieś OC konkretne albo rozbudowa sprzętu i zasilator w piku siada a z nim pół kompa na śmieci idzie. lub wentyl buczy jak szalony, aby schłodzić obwody.

Nie warto oszczędzać. Ja kupiłem za słaby zasilacz i teraz aby zmienić proc i kartę muszę go sprzedać i kupić mocniejszy. sprzedam za 40% ceny zakupu to będę zadowolony bo zasilacze źle się sprzedają.

ok, ale my nie mówimy o codegenach tracerach, czy nawet dobrych, ale niepewnych, bo poniemieckich i czasem polutowanych Fortronach, tylko o normalnych dobrych firmowych zasilaczach z esc.pl, które "w piku" działają jak gdyby nigdy nic, a przeciążone poprostu się wyłączają.

 

 

 

Ja na to odpowiem krótko. Spotkałem się z osobami, które miały problemy z działaniem na i7 i highendowych kartach przy zasilaczach 600W. Nie będę podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem pod zestawem, który ma niewielki margines bezpieczeństwa jeśli chodzi o zasilacz.

 

Co do tego kto i co ma w d***e nie byłbym do końca pewien. Nie sądzę, by ludzie chcieliby mieć zestawy z zasilaczami "na styk".

 

A zasilacz 460W (ten akurat bez 80PLUS - firmy Pentagram) pracujący na 100% prędkości wentylatora (wyjec) z E2160 @ 3,2GHZ i HD4850 miałem sprawdzone osobiście. Także nie wiem, czy do końca rozumiesz dlaczego kupiłem OCZ MXS Pro 600W.

 

Zresztą gdybym był sprzętowym fetyszystą, to zamiast tych OCZ byłyby tam znacznie droższe BQ DarkPower. No przecież też są modularne...

Miguel Nie mów krótko i nie zbywaj mnie, tylko przemyśl czy może nie mam choć trochę racji. Podaj konkretne karty i konkretne modele zasilaczy, bo przecieram oczy ze zdumienia. Jedyne co mi przychodzi na myśl, że coś z zasilaczem było nie tak, albo warunki były ekstremalne. Co do drugiego i trzeciego zdania, to właśnie w tym rzecz, że trochę źle rozumiesz pojęcie na styk, bo już któryś raz powtarzam że w moim pierwszym poście wziąłem pod uwagę dużo większy niż "bezpieczny" zapas.

 

Co do pentegrama, to nie znaczy, że zasilacz nie wyrabia. Poprostu było kupić cichszy. Dobry zasilacz czy 450 czy 550 czy 600 na normalnym konfigu w stressie przyspieszy wentyl, ale nie będzie wył jak potępiony, a 800w z lipnym wentylem będzie głośny w idlu. Jak freezer extreme i hd4890 się rozkręcą to tym bardziej różnica w stressie żadna.

 

PS. O fak, właśnie zobaczyłem 750w anteca za prawie 600zł w zestawach od 3.5k w zwyż. Chłopaku jesteś dobry w tym co robisz, ale pamiętaj, że zestawy nie są robione pod Ciebie, tylko pod konkretną grupę ludzi, najczęściej o mniej lub bardziej ograniczonej wiedzy, a chcących optymalnego sprzętu za małą kasę. daj ludziom pojęcie o ekonomii i mądrych optymalnych wyborach, a nie pociskaj drożyznę, bo na myśl o tym ile dzieci rozbije swoją świnkę skarbonkę, żeby niepotrzebnie wydać tyle kasy serce mi się kraja. Jak naprawdę zależy Ci na duuużym zapasie W i ciszy to zmień corsairy na BQ530W (tam gdzie jest hd4850 dałbym 430W, ale jak tak się upierasz to nie musisz) a od 3800 wstaw corsaira. Antec 750w do normalnego domowego komputera to już nie zbędny bajer tylko idiotyzm. Ja w swoich zestawach posuwałem się już do absurdalnego skąpstwa i w najtańszych polecałem delty z allegro, a jak skończyły się te lepsze to modecomy mc350, do tych lepszych mc400 a od 1800-2k wchodziły zasiłki topowych firm- zawsze ciche, ale nigdy o kosmicznych mocach. Tylko topowe zestawy miały chiefteci 530/560w i jakoś nikt nie płakał. O to Cię nie proszę, bo Twoje zestawy są bardziej pr0 niż moje które były robione dla typowego dusigrosza, ale plz zachowaj zdrowy rozsądek. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje małe zmiany w zestawie za 1600zł.

 

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 359 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

razem: 1601 zł

 

I w 1400zł.

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 205 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 130 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

Razem : 1447 zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Andrew zaproponował lepsze zestawy:

Pamięć RAM jest łatwiej rozbudować, więc pomysł z oszczędzaniem na nim wydaje się być dobry. Szczególnie, że w zamian mamy HD4850/lepszy procesor.

 

Ja bym jeszcze wrzucił inny zasilacz, Corsair CMPSU-400CXEU - 14zł tańszy od BQ, a ma tą samą moc na 12V i bogatsze okablowanie. Temat tego corsaira był przerabiany i skończyło się na jego rzekomej awaryjności :E

Niech nikt nie mówi, że BQ jest cichszy, bo to prawda, minimalnie. Ale BOX od AMD i tak oba zasilacze zagłuszy.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy, to BQ PP L7 w wersji 430W prawdopodobnie w następnym miesiącu się pojawią. OCZ ModXStream Pro jest tutaj głównie ze względu na modularne okablowanie w swojej cenie. Ogólnie z zasilaczami trochę się pomiesza w następnym miesiącu ze względu na nowe Radeony HD5850 i HD5870. Także najlepszy efekt będzie osiągnięty za miesiąc.

 

Co do dwóch zestawów podanych przez andrew'a.

 

1. Do zestawu z X4 620 nie wsadzę box'owego chłodzenia i 2GB RAM. Dla tych, którzy twierdzą, iż Freezer Xtreme jest słaby oto link : KLIK. Zasilacz ok.

 

2. No tutaj ok. X2 240 z box'em może jeszcze być. To samo z 2GB RAM (uważam, że do dwurdzeniówki jeszcze nie ma wstydu, by tyle dać). Zasilacz ok.

 

Co do zasilacza Corsair - "rzekoma" nie jest tu moim zdaniem właściwym słowem. Zostało to dobrze sprawdzone, a dyskusja na ten temat została zakończona wcześniej.

 

Poza tym całkowici newbie nie dokładają niczego przez znacznie dłuższy czas, także co łatwiej dołożyć, to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(uważam, że do dwurdzeniówki jeszcze nie ma wstydu, by tyle dać).

Czyli gdybyś miał x4 620 i 2gb ram to byś się wstydził tego?

 

Nie każdy potrzebuje 7gb ram jak TY. Lepszy procesor zrobi większą różnicę.

 

I co widzisz takiego złego w boxowym chłodzeniu od x4 620? Wczoraj pomagałem kręcić x4 620 na box i zrobił 3.2GHz na 1.35V i temp. nie dochodzą do 60C po 2h testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdybyś miał x4 620 i 2gb ram to byś się wstydził tego?

 

Nie każdy potrzebuje 7gb ram jak TY. Lepszy procesor zrobi większą różnicę.

 

I co widzisz takiego złego w boxowym chłodzeniu od x4 620? Wczoraj pomagałem kręcić x4 620 na box i zrobił 3.2GHz na 1.35V i temp. nie dochodzą do 60C po 2h testu.

Miałem boxa na 4850e. Bez Oc czy z OC potworny hałas i do tego temperatury po 74C.

Nie polecam, chłodzenie typu mugen 2 czy ACX jest na prawdę na miejscu. Teraz nie słyszę, czy komp pracuje jak się dobrze nie skupie nawet w nocy przy ciszy z domu.

 

A mam zamiar jeszcze wyciszyć wentylator bo temp na procku wynosi obecnie 27C :D

 

Wiesz, każdy sam decyduje czy da box czy kupi tak jak polecił Miqel. Obcinasz koszty ale wiesz co tracisz. Tak jest lepiej. 4gb ram to wg mnie standard. Trzech nie zamontujesz a dwa to za mało.

 

Moim zdaniem, Andrew zaproponował lepsze zestawy:

Pamięć RAM jest łatwiej rozbudować, więc pomysł z oszczędzaniem na nim wydaje się być dobry. Szczególnie, że w zamian mamy HD4850/lepszy procesor.

Gdyby tak mu się chciało robić po dwa komplety zestawów co miesiąc na określony dzień. Po drugie jak komuś brakuje kasy to sam może modelować proponowane przez miquela zestawy. W końcu jakieś pytana w dziale są i może zapytać jak się nie zna czy obcięcie ram czy na przykład mniejszy hdd. To już indywidualne wybory. Jako zestawy podstawowe, wyjściowe obecne są lepsze.

 

A przynajmniej ja częściej zmieniam grafikę, niż dodaję ram. :) więc ten argument jest wątpliwy.

 

A co do zasilaczy, w temacie o 5870 ktoś podał linka do kalkulatora zasilaczy. Większość takich zabawek jest do kitu. Ten wydaje się jednak bardzo rzetelny. Może go sprawdźcie i może to rozwiąże problem?

http://www.extreme.outervision.com

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...