Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Raz, że to UD3R, a nie UD3. Dwa, że o UD3 jest test na PurePC.pl :

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/plyty_dl...fielda?page=0,3

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/plyty_dl...fielda?page=0,8

 

I przy UD3 jest napisane:

 

Plusy:

+ bardzo niska i atrakcyjna cena za spore możliwości

+ możliwości podkręcania

+ rozbudowane opcje BIOSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dales padline plyte-najgorszy szajs jaki moze byc

...

Ilość faz o niczym nie mówi. Bo istotna jest też jakość całego układu zasilania! Do tego układy i5 są oszczędne w zużyciu prądu co dodatkowo zmniejsza wymagania odnośnie układów zasilania w stosunku do np quada na 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SGJ

Ty używasz kompa do np. visual studio więc to do zastosowań bardziej profesjonalnych, dlatego potrzebujesz więcej ramu, komputery w zestawach są do gier i multimediów.

 

2GB -> Stalker (każdy), Warhead, GTA4, Gothic 3, Kaspersky :D

Podałem przykłady aplikacji, którym mało. Flatout 3 też mi jakoś śmiesznie przycinał.

Jeżeli cpu z siga nadal aktualny to nie ma co się dziwić, że słabo to chodziło.

 

Taaaa.

Przykład:

-Plik strony wyłączony.

Crysis DX9 32bit tekstury high

 

3GB

Dołączona grafika

 

0 przycięć.

 

2GB

Dołączona grafika

Na low to samo.

 

Crysis - 1024x768 AAx0.

 

Na 2GB + 512 page gra już się nie wyłącza (ale co chwilę są frustrujące przycinki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące proca w zestawach do 1900 zł.

co lepiej kupić?

 

AMD Athlon II X4 620

 

czy

 

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3 ?

 

cena praktycznie taka sama? ok. 360 zł

 

 

i druga sprawa - może w ogóle to olać i kupić: AMD Athlon II X2 240 ,który był w pierwotnej konfiguracji tych zestawów?

planuje kartę za 350zł i 4GB ramu. może kupienie tych droższych procesorów mija się z celem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw za 1600zl nadaje sie do gier?

 

Procesor : Amd Phenom II 720 2,8Ghz - 420zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 249 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 300 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB - 390 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W - 249 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy na październik były komponowane 27 września, a aktualizacja nie jest codziennie - jest raz na miesiąc. Taki jest tego powód.

Osobiscie nie wierze w ten powod - a to dlatego, ze jest to najgorszy powod, jaki sobie mozna wymyslec. Wysilem wlozony w zmodyfikowanie 2-3 zestawow jest niewiele wyzszy niz ten w napisanie powyzszego posta. A zestawy maja byc najlepszymi dostepnymi konfiguracjami za okreslone pieniadze, tymczasem nie beda nimi przez caly miesiac. Taki urzedniczy formalizm jest bezesnowny w internecie (szybka wymiana informacji) i na forum (renoma porad). Tym bardziej, ze chodzi tu o bardzo znaczaca zmiane, a nie o fakt, ze procesor stanial o 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że zestawy są pisane nie tylko na forum, ale także na portalu, a to już znacznie wydłuża czas ich przygotowania. Po za tym to nie tylko zestawy, ale także polecane monitory, głośniki, obudowy itp., które również trzeba uaktualnić.

 

Formuła co miesięcznych zestawów zazwyczaj zdaje egzamin, problem pojawia się, gdy zbliża się koniec miesiąca, a tu za tydzień premierę ma coś nowego, a inny produkt miał już premierę, ale jeszcze nie ma go w sklepach - wtedy łatwo o taką sytuację jaką mieliśmy teraz.

 

Zresztą po to jest forum i możliwość zakładania/czytania tematów, żeby można było się dopytać, zmienić zestaw i wstawić coś, co miało premierę i zbiera świetne recenzje. Zestawy Miguela707 nie stanowią jedynego źródła... Nawet, jeśli są nieaktualne, to są świetną bazą dla nowego, bardziej aktualnego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie nie wierz. Zestawy piszę raz na miesiąc i nie modyfikuję ich po publikacji. Wbrew pozorom modyfikacja składu zestawu na portalu nie jest minutnym dziełem. Nie mam wpływu na to, że nie przez cały miesiąc są w 100% aktualne. W jednym miesiącu są one aktualne, zaś w innym przez zmiany na rynku po jakimś czasie mogą nie być.

 

Poza tym od ewentualnej modyfikacji zestawu jest forum. Kolejną sprawą jest to, że wersja forumowa zestawów jest nie tylko na forum PurePC.

 

I nie wiem o co jest się spinać, gdy niedługo początek listopada, a wraz z nim nowe wydanie zestawów, które będzie zawierało wszystko, co jest dostępne w chwili ich składania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejną sprawą jest to, że wersja forumowa zestawów jest nie tylko na forum PurePC.

No to mnie rozbiło. Nawet zapytałem małolata... Kuźwa nie wiem o co chodzi w tym zdaniu, z resztą w upieraniu się przy linkach do sprzedawcy "x" też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie rozbiło. Nawet zapytałem małolata... Kuźwa nie wiem o co chodzi w tym zdaniu, z resztą w upieraniu się przy linkach do sprzedawcy "x" też nie.

Chodzi o to, że Miguel707 pisze swoje propozycje zestawów nie tylko na tym forum i na każdym z nich musi wszystko zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że Miguel707 pisze swoje propozycje zestawów nie tylko na tym forum i na każdym z nich musi wszystko zmieniać.

 

@suchyjastrzab

W Google wpisz "Zestawy Komputerowe Na Październik 2009r." to zrozumiesz, o co chodzi w tym zdaniu.

Nie widzę związku.

Rozumiem, że we wrześniu nie było nic lepszego w Hipermarkecie, ale to forum zasługuje chyba na częstsze aktualizacje.

[Ctr+c] + [Ctr+v] nie ma tu chyba nic do rzeczy. Miguel jest dorosły i zdaje sobie sprawę, że ktoś czerpie z zasobów sieci.

 

@Arekak

Jeśli kupujesz zestaw pod "multimedia i gry" to chyba nie powinieneś się w ogóle nad tym zastanawiać.

To jest totalna pomyłka - za drogie jak na maszynę do Office`a, a do filmów za głośne. O graniu pisać nie muszę.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że cholernie podrożały pamięci, jak myślicie, do grudnia spadną do ceny 130zł ? Mówię o zestawie do 1000zł

Zdecydowanie nie! Dlaczego? Bo tak jest co rok, ceny pamięci zawsze lecą w górę na jesień i są wysokie przez zimę, na wiosnę będą za to znacznie tańsze. Bierz teraz póki nie zdrożeją jeszcze bardziej. Dlaczego tak się dzieje to mnie już nie pytaj, prawdopodobnie okres świąteczny, który niestety nie trwa tak jak powinien kilka dni tylko kilka miesięcy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to forum zasługuje chyba na częstsze aktualizacje.

[Ctr+c] + [Ctr+v] nie ma tu chyba nic do rzeczy. Miguel jest dorosły i zdaje sobie sprawę, że ktoś czerpie z zasobów sieci.

 

A Ty teraz tylko o forum.... Może aktualizacja na forum nie jest czymś bardzo długim, ale na portalu owszem. Nie zamierzam prowadzić dwóch różnych składów zestawów - jeden skład na portalu i drugi na forach. Na jednoczesną aktualizację na portalu i na forach mogę najzwyczajniej w świecie nie mieć czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie rozbiło. Nawet zapytałem małolata... Kuźwa nie wiem o co chodzi w tym zdaniu, z resztą w upieraniu się przy linkach do sprzedawcy "x" też nie.

Lepiej nie "podjeżdżaj" w ten sposób - to może kosztować kilka dni zpp + % :)

Nieopatrznie kiedyś zapytałem, dlaczego te linki tylko w jedno miejsce prowadzą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale która z gier obsługuje 4 rdzenie?

GTA IV, Arma 2, Lost Planet, Far Cry 2, Assassin więcej nie znam.

Czy nie ważniejszy jest większy cache?

To zależy od gry, ale w grach które lubią cache lepiej mieć go więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe zestawy na listopad i już kilka wpadek:

-do płyty ASRock P55 Ex dać 3x2gb ramu, rewelacja...

-zamiast ww. płyty możnaby dać MSI P55-GD6 lub GigaByte P55-UD4, o wiele lepsze, a tylko minimalnie droższe

-w sekcji monitorów 22" zabrakło Della 2209w

-w zestawie za 6600zł dopłaciłbym do OCZ Agility lub nawet Patriot Torqx, są znacznie szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...