Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Co do napędu to bez znaczenia, aczkolwiek polecam LG, do napędu dostajesz potrzebny soft, mają bardzo dobrą gwarancję i są niesamowicie ciche.

musze zaprotestowac. niedawno kupilem nagrywarke lg i glosniejszego odrzutowca jeszcze nie mialem. nagrywarka moze i dobra ale strasznie halasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze zaprotestowac. niedawno kupilem nagrywarke lg i glosniejszego odrzutowca jeszcze nie mialem. nagrywarka moze i dobra ale strasznie halasuje.

Pewnie zależy od modelu, moja jest bardzo cicha, aż się zdziwiłem.

 

A tak poza tym to zgadzam się że to już mało przydatne urządzenie. Sam używam jedynie do instalacji systemu (bo idzie troche szybciej niż z pena) i ewentualnie gier jak mnie najdzie i cos kupie (częsciej od kogoś pożyczę....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuje.W dobie tak tanich penow,naped moglby juz nie istniec.Sam uzywam tylko do instalki gier.

Tani pen bedzie zdecydowanie drozszy od płyty 25GB za niecale 20zł..., czy dvd 8GB za ~4.

 

Pendrive jest dobry do przenoszenia danych ale juz nie do archiwizacji.

 

Sam używam jedynie do instalacji systemu (bo idzie troche szybciej niż z pena)

Vista/W7 szybciej instaluje sie z pendrive, zresztą Linux tez. Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy, ten samsung 5400 RPM to faktycznie jest o niebo lepszy :D Tak się składa, że ja mam WD6401AALS, więc mogę coś o nim napisać z doświadczenia i wg. hdtachów (testowałem go raz), przewyższał Samsunga znacznie. Średni czas dostępu ~12ms, max prędkość odczytu podobna. Z resztą z samych linków, które podałeś widać znaczną przewagę WD. Co pozmyślałeś z tą głośnością to też pojęcia nie mam. Mojego dysku nie słychać wcale, jedynie przy dużym obciążeniu (/szybkim odczycie z różnych miejsc) słychać cokolwiek. Sam byłem na początku zaskoczony. Jest o wiele cichszy od poprzedniego Seagate'a na jednym talerzu, który również głośnością nie przewyższał wentylatorków... Kuzyn piętro niżej ma Samsunga 1TB, i nie tyle że go słychać, ale po prostu nie da się wytrzymać tego warkotania i tłuczenia się...Jakby z obudowy chciał wyskoczyć, przy byle [ciach!]le. Mam więc jakieś porównanie (którego tutaj pod tym względem w zasadzie nawet nie ma ;) ).

 

Co do tej "szybkości dysku pod systemem" to wydaje mi się, że to jest właśnie najważniejsze? Chyba nie kupujesz dysku po to, żeby cieszyć się testami różnych programów tylko po to, żeby ogólnie system szybko działał? A z tym wbrew danych różnych programów bywa bardzo różnie.

 

andrew777, no to chyba po to jest ten artykuł "zestawy komputerowe na...", żeby zaproponować jak najlepsze/najwydajniejsze zestawy w stosunku jakość/cena? Skoro w podobnej cenie można mieć coś lepszego to dlaczego się z tym chować i wychodzić z założenia, że jak komuś mało to se kupi lepszy...W takim razie cały artykuł traci sens... Ja zaproponowałem, co wg. mnie byłoby lepsze (bo po to jest ten temat), to dlaczego na siłę próbujesz to krytykować, nie mając jeszcze żadnych konkretnych argumentów?

Edytowane przez Bogdan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego dysku nie słychać wcale.

Jasne. Ile wentyli masz w budzie, jakie i na ile rpm ustawione?

 

Większości ludzi wystarcza 500GB. WD6401AALS jest droższy o 61zł od HD503HI i 45zł od HD502HJ. Te ~50zł można dołożyć do, np. procesora i to da większy przyrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych OCZ modXStream pro kable mają tylko 45 cm długości. Czy jakiś użytkownik tychże zasilaczy mógłby powiedzieć czy ta długość jest zadowalająca , czy te 45 cm może stanowić problem ?

Większość zasilaczy ma kable 55 cm lub więcej.

Edytowane przez Woland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. napęd - mam już w jednym komputerze samsunga i w drugim chciałbym innej firmy na wypadek jakby jakaś płytka się nie czytała. Zawsze większa szansa, że w którymś pójdzie.

Mogę polecić Sony-Nec Optirac. Z systemem LabelFlash. Możliwość drukowania opisów po stronie danych każdego DVD jest bardzo fajną funkcją dostępną tylko dla napędów sony z labelflashem. Mam taki w podpisie. Wada, ze w czasie pracy trochę głośny, ale kiedy przestanie czytać lub pisać zupełnie się wycisza. Ogólnie 9/10.

Nie polecam natomiast LG, same złe słowa cisną mi się na usta jak chce opisać jakość nagrywarki tej firmy, który miałem przez dwa lata. Zaraz po gwarancji całkiem padł i nawet się ucieszyłem.

 

W komentarzu do najnowszego kompletu zestawów. Położył bym większy nacisk na procesory kosztem kart graficznych. Rozumiem, że dla części gier procesor nie jest barierą a grafika tak. Stad tak mocne karty przy relatywnie słabych prockach. Jednak dla osób lubiących gry obciążające procesory athlon II x4 może się okazać zbyt słaby.

Sam zamierzam wymieniać za kilka miesięcy procesor i grafikę i prawdopodobnie wybiorę phenoma II w steppingu C3.

Druga rzecz, to kupując w esc nie mamy na stronie informacji czy procesor phenom jest w steppingu c2 czy c3. Oczywiście c3 w testach wypada trochę lepiej, różnica nie powala, ale bez dużej dopłaty na pewno warto także z powodu lepszego OC. Dlatego przed zakupem phenoma II dzwońcie do esc jaki to jest stepping .

Purepc a konkretnie Ryba napisał:

Nowe procesory możemy rozpoznać po kodzie zawartym na odpromienniku ciepła (IHS) lub pudełku. HDZ965FBK4DGM to nowe oznaczenie procesorów. Ostatnia literka M oznacza stepping C3, zaś wcześniejszy C2 był opisany przez literę I. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku boxowych pudełek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych OCZ modXStream pro kable mają tylko 45 cm długości. Czy jakiś użytkownik tychże zasilaczy mógłby powiedzieć czy ta długość jest zadowalająca , czy te 45 cm może stanowić problem ?

Większość zasilaczy ma kable 55 cm lub więcej.

Ja go mam i mi to nie przeszkadza, aczkolwiek nie wiem jak jest z obudową z zasilaczem na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Radeona HD4870 512MB (Connect3D) z zestawu za 2000 zł to niestety jest to propozycja tylko dla ludzi z zaburzeniami słuchu.Kupiłem niedawno do drugiego kompa skuszony ceną po czym jeszcze szybciej Connect z niego wyleciał.Duży porządny radiator i mały wentyl z dwu pinową wtyczką!!Rewelacyjne połączenie :angry: Brak możliwości regulacji prędkości za pomocą softu.A wyje jak szalony.Nie pamiętam kiedy ostatnio słyszałem tak głośną grafę.

 

Druga sprawa te A-daty 2x2GB 2000MHZ X-Series.Z tego co wiem to one robią te 2000 ale na 1.8v.Więc albo obniżamy taktowanie albo troszkę gotujemy kontroler pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Też mam porównanie i samsung 5400rpm jest wyraźnie cichszy od WD czy barki 7200rpm - z resztą to chyba logiczne?

W testach, do których podałem linki imo WD jest nieznacznie szybszy od samsunga - w normalnym użytkowaniu niezauważalnie - więc po co przepłacać?

Tak więc w stosunku cena/wydajność/kultura pracy wygrywa samsung i jak widać nie jest to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777, WD6401AALS jest trochę droższy, ale zauważ, że ma też 140GB więcej pojemności i 2x więcej cache.. Jeśli już chcesz porównywać ceny to porównaj z WD5001AALS (500GB).

Poza tym ta seria dysków WD ma gwarancję na 5 lat, a nie na 3 lata jak w przypadku Samsungów, co wydaje mi się dla wielu jest istotnym plusem. Co do głośności można się kłócić (choć zapewne 5400obr/min musi być ciut cichsze), to jednak nie wierzę, żeby była to tak bardzo wyczuwalna różnica.

 

pierwszy, nie wydaje mi się, żeby to było przepłacanie...Argumenty podałem wyżej. 20zł. które wychodzi po porównaniu dysków o tej samej pojemności, choćby tylko za te 2 lata gwarancji extra IMO warto dopłacić.

 

PS a wentyle ustawione na tyle na ile mają być. Na chłodzenie wodne mnie nie stać.

Edytowane przez Bogdan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Co do głośności można się kłócić (choć zapewne 5400obr/min musi być ciut cichsze), to jednak nie wierzę, żeby była to tak bardzo wyczuwalna różnica.

Akurat w dziedzinie hałasu nie ma się o co kłócić bo dyski 5400 sa znacznie cichsze od 7200. To jest fakt.

 

Pytanie o Twoje wentylatory było bardzo celowe (i ciekawe) bo mówi o tym co dla kogoś jest ciche, szczególnie jeśli ten wyraża opinie w tej kwestii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w dziedzinie hałasu nie ma się o co kłócić bo dyski 5400 sa znacznie cichsze od 7200. To jest fakt.

Taaa, szkoda że mojego 2,5" 5400rpm w lapku słychać z metra a samsunga z podpisu dopiero po przyłożeniu do niego ucha..... To nie jest żaden fakt tylko mit. Wszystko zależy od danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dla mnie to ten poradnik zakupowy to trochę pomyłka. Zdecydowanie powinien być nad nim napis: artykuł sponsorowany. Poza tym miesiąc w miesiąć widać wyraźne ciągutki autora/autorów do konkretnych rozwiązań.

 

Dysk to ZAWSZE Samsung (wcześniej był to zawsze WD). Napęd ostatnio też tylko Samsung.

Pamięci zawsze te same - ADATA albo Corsair. Płyty to już wogóle. Rozumiem, ze w jednym z zestawów można polecać AsRocka - ale we wszystkich? Przesada. Delikatnie mówiąc. Zasilacze to już wogóle brak słów. IMHO powinno się uwydatniać różnice, dostosowywać modele do ceny - a tu w każdym zestawie Fortron albo ModXstream.

 

Sory za marudzenie, ale takie są fakty, a o faktach trzeba dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciągutki" hahahaha.... To miesiąc w miesiąc zestawy powinny się zmieniać diametralnie, by były autentyczne :D.

 

1. Dyski to zawsze Samsung, a kiedyś WD... Hmm... zestawy tworzę od 2,5 lat. Były Hitachi (dawno), Seagate (kiedyś 7200.12), WD (AAKS), a teraz Samsung (F2, F3). Dziwne, że kiedy były jaja z talerzami na F1, to akurat tych Samsungów nie było. Tia.... Argument bardzo "rzeczowy". Czy w każdym zestawie musi się znajdować dysk innej marki, albo żadnej marki, by to było autentyczne?

 

2. Pamięci A-Data, albo Corsair..... To mnie rozwaliło. Powiedz mi kiedy ostatnio w zestawach były pamięci A-Data? Bo z tego, co ja pamiętam, to było to jeszcze wtedy, gdy zestawy nie gościły na łamach portalu PurePC, lecz na samym forum :D. W poprzednim miesiącu były Corsair'y i GoodRamy (tak samo, jak teraz obok siebie są A-Daty i Corsairy). Corsairy teraz znajdują się, gdyż są to najtańsze 1333MHZ z radiatorami, zaś A-Data z podobnego powodu - najtańsze 2000MHZ i 1600MHZ CL8. Czy w każdym zestawie muszą być kości innego producenta, bądź też tylko podana pojemność i częstotliwość pracy, by to było autentyczne? Nie widzę argumentów.

 

3. ASRock... A zapomniałeś "tylko" o tym, że znajduje się też Gigabyte MA770T-UD3P i Foxconn BloodRage GTI, ale jak widać dla Ciebie to "drobny szczegół". ASRock nie ma nawet swojego przedstawicielstwa w Polsce. No ale to oczywiście "drobny szczegół"... I nie, nie płyną do mnie żadne korzyści z wstawiania produktów określonych marek. Ani z Polski, ani z Tajwanu, gdzie swoją siedzibę ma ASRock. Także jest to słaby argument.

 

4. Napędy Samsunga. Moim zdaniem LG robiło wcześniej lepsze napędy (vide mój domowy GSA-4167B), ale obecnie za lepszego uważam Samsunga. Dlaczego miałbym go nie wstawić? Może Lite-on'a lepiej? No właśnie...

 

5. Zasilacze. Zapomniałeś o kolejnym drobnym szczególe. Mianowicie o tym, że Antec TruePower New 650W również znajduje się w zestawach. Fortron jest ze względu na 80PLUS w stosunku do ceny, a ModXStream Pro, bo jak na modularny zasilacz nie jest drogi.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc nie zależy mi na tym, by w każdym zestawie było co innego. Coś co pasuje z jednego zestawu, jest też wstawiane do drugiego (vide zasilacze, czy ram). Ktoś, kto kupuje komputer nie kupuje pięciu zestawów, lecz jeden, więc ta przymusowa różnorodność jest kompletnie niepotrzebna.

 

Zestawy robię dokładnie od Czerwca 2007 roku i od początku formuła jest taka sama. Dziwne, że dopiero teraz ktoś ma jakieś problemy.

 

A więc mając takie "fakty" poparte "argumentami" idź i turlaj dropsa.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

"Ciągutki" hahahaha.... To miesiąc w miesiąc zestawy powinny się zmieniać diametralnie, by były autentyczne :D.

 

1. Dyski to zawsze Samsung...

Nie, ale skoro robisz 10 rodzajów zestawów to warto podkreślić, że nie tylko Samsungi są na świecie. Tak jest przy każdym wydaniu - jak ostatnio były WD to też w kazdym zestawie - od tego za 1 tys do tego za 10. A według mnie wystarczy dać w jednym Samsunga, w drugim Seagatea, w trzecim WD. Szczególnie jeżeli są bardzo porównywalne.

2. Pamięci A-Data, albo Corsair... Corsairy teraz znajdują się, gdyż są to najtańsze 1333MHZ z radiatorami

bardzo ambitne - najtańsze z radiatorami. A pewnie nikt nie uświadomił Cię, że GoodRAMy z pierwszych dwóch zestawów potrafią lepiej się kręcić niż te corsarze. Warto przecież polecić coś na elkach - Gskille, GoodRAMy Pro.

Ale i tak pamięci to chyba najbardziej zróżnicowana kategoria.

 

 

nie, nie płyną do mnie żadne korzyści z wstawiania produktów określonych marek.

Nikt nie mówił, że płyną. Ale zauważ, że AsRocki nie mają tylko zalet, a posiadają także wady. Nie wspomniałeś nic o znakomitej MSI GD65. O innych GB czy Asusach. O supertanich foxconnach. tylko ten AsRock. Ja nie wiem co w nim jest takiego super jak tam na pierwszy rzut oka widać jaka to jest jakość wykonania. I tylko 2 lata gw...

 

 

5. Zasilacze. Zapomniałeś o kolejnym drobnym szczególe. Mianowicie o tym, że Antec TruePower New 650W również znajduje się w zestawach. Fortron jest ze względu na 80PLUS w stosunku do ceny, a ModXStream Pro, bo jak na modularny zasilacz nie jest drogi.

Fortron OK. Troche to co prawda nie te czasy i nie ta cena, więc można znaleźć fajniejsze zabawki w tej cenie, ale spoko, niech będzie. Z OCZtów widzę znasz tylko ModXstream. Chyba nikt ci nie przedstawiał innych modeli, jak np bardzo ciekawy Fatal1ty. Nie wspominając już o innych markach.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc nie zależy mi na tym, by w każdym zestawie było co innego. Coś co pasuje z jednego zestawu, jest też wstawiane do drugiego (vide zasilacze, czy ram). Ktoś, kto kupuje komputer nie kupuje pięciu zestawów, lecz jeden, więc ta przymusowa różnorodność jest kompletnie niepotrzebna.

Zestawy robię dokładnie od Czerwca 2007 roku i od początku formuła jest taka sama. Dziwne, że dopiero teraz ktoś ma jakieś problemy.

Osobiście zauważałem te problemy jeszcze jak Sysak to robił. Myślę, że to nie jest przymusowa różnorodność, tylko możliwość wyboru - zapoznania się z najlepszymi produktami na rynku. A nie wybranym przez Pana X produktem.

 

A więc mając takie "fakty" poparte "argumentami" idź i turlaj dropsa.

A tym stwierdzeniem podkopałeś swoją reputację. Straciłem teraz do Ciebie i do twojej "pracy" szacunek. Zamiast choćby starać się nawiązać jakąś polemikę, wysłuchać opinii to turlasz dropsy. Z takim podejściem lepiej weź się za inne zajęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu wystarczy przy poszczególnych częściach w nawiasach umieścić alternatywy również godne uwagi zamiast turlać dropsy :razz:

 

Z jednej strony np. zasilacz 400 W w zestawie za 1000 zł ze zintegrowaną grafiką może się wydawać nieporozumieniem, ale jakbyś chciał w przyszłości dokupić grafikę i rozbudować kompa to takie głupie już to nie jest.

Myślę, że szczególnie zestawy z niższej półki cenowej mają być takie, żeby na przyszłość też dało się coś z tym zrobić. Podoba mi się np. , że wszędzie są najbardziej przyszłościowe pamięci DDR3, podczas gdy na innych forach polecają zupełnie nieopłacalne już DDR2 (i w dodatku w kostkach po 1 GB :damage_wall: )

 

Jak kupowałem kompa to poradnik okazał się naprawdę pomocny, jedynie lekko zmodyfikowałem jeden z zestawów. Jeśli ktoś nie orientuje się w sprzęcie to w chwilę ma się dowiedzieć co jest obecnie opłacalne, poradnik nie jest przecież dla fachowców - oni sami wiedzą co i jak.

Edytowane przez hca1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik jest ok, brak tylko alternatyw przy poszczególnych produktach - tak aby każdy mógł się zorientować co jest mniej więcej podobne w podobnej cenie i przy podobnej jakości

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten temat , komentarze masz niżej .

 

A co do HD4770 to jest ona bardziej energooszczędna ( 40 nm vs. 55 nm ) , wydajność ma zbliżoną do HD4850 ( za sprawą wyższych zegarów i pamięci DDR5 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w takim razie poradnik traci trochę sens. Otwórzcie sobie cennik dowolnego sklepu i macie alternatywne produkty. Ja to odbieram że jest to po prostu sugestia co można kupić a i tak ten co kupuje może zmodyfikować zestaw. I po to chyba jest też reszta forum żeby ewentualne niejasności rozjaśniać ;)

Jak ktos bawi się w OC to ma juz troche oleju w głowie na ten temat i pewnie i tak sam wybiera komponenty.

A takie poradniki raczej przydadzą się bardziej zielonym dla których nie będzie miało znaczenia czy jeden element od drugiego bardziej jest podatny na OC.

 

Taaa, szkoda że mojego 2,5" 5400rpm w lapku słychać z metra a samsunga z podpisu dopiero po przyłożeniu do niego ucha..... To nie jest żaden fakt tylko mit. Wszystko zależy od danego modelu.

Ten dysk w laptopie to najnowszy model z półki sklepowej? Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...