Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa sklep może równie dobrze coś uszkodzić i wysłać złom. Niestety znam taki przypadek.

 

Mój brat (14 lat) potrafi sam złożyć komputer i go nie uszkodzić a pojęcie ma o tym tak nie wielkie że sam się zdziwiłem jak to widziałem. To jest sprawa tak prosta, że małpa po kilku próbach mogłaby składać komputery.

Ja akurat kupilem PC w ESC i go testowali przez 2-3 dni (nie pamietam dokladnie). Wszystko dziala jak nalezy, a dotakowo byla mozliwosc wyslana komputera zagranice, a to nie jest takie powszechne.

 

Wiadomo, jakbym sie czul pewnie w skladaniu kompow to probowalbym to zrobic sam, ale wolalem zeby zrobil to ktos inny i przejal za to odpowiedzialnosc. Kazdy robi wg siebie. Moim zdaniem przewodnik w PPC opiera sie na dobrych zalozeniach, a sklep moga zmieniac co miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegos czasu sledze polecane zestawy. Moim zdaniem sa bardzo pomocne przy skladaniu komputera. Jezeli chodzi o alternatywy, to przy odrobinie wysilku mozna je samemu wyszukac :wink: Np w zestawie za 3200:

 

- plyta glowna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P / MSI 785G-E65 / MSI 785GM-E65. Mnie szczegolnie zainteresowala ostatnia pozycja. Powyzsze modele MSI sa jednak aktualnie ciezkodostepne <_< (moze ktos wie czemu i kiedy bedzie lepiej?)

- chlodzenie procesora - najchetniej bym wybral AeroCool DCC-C1200, ze wzgledu na stosunkowo wysoka wydajnosc przy przecientnej cenie. Jednak, podobnie jak punkt wyzej - problem z dostepnoscia. Czemu i kiedy lepiej? :sad:

- dysk twardy - faktycznie, samsung jest b dobrym kompromisem miedzy cena a jakoscia. Sam jednak stawiam na WD WD6401AALS 640GB Caviar Black 7200 32MB

- naped - najwieksze zaufanie mam do marki Pioneer: DVR-216BK / DVR-216SV (ponownie, problem z dostepnoscia)

 

Ze wzgledu na to, ze zbieram sie do zlozenia swojego pcta, to prosze o ocene powyzszych alternatyw + odpowiedz na pytanie - czy do obudowy Cooler Master Elite 330 mozna zamontowac na przod Xthermal BFT 120 Pro /9 dB/ ?

 

 

Wydaje mi sie, ze znalazlem blad [ http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,6 ]

Zestaw składa się z procesora AMD Phenom II X4 955 Black Edition. Jest to najtańszy Phenom II X4 z odblokowanym mnożnikiem

Model, ktory jest w dystrybucji teoretycznie od listopada - ze steppingiem C3, ma zablokowany mnożnik.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT:

Mam jeszcze sugestie dotyczaca pamieci ram. Moze moznaby dopisywac, czy wspolpracuja z BEMP u AMD?

 

EDIT2:

ah, sory, jeszcze o jedno zapomnialem zapytac :D Czy Sapphire to na pewno dobry wybor? Daje gwarancje na 24mies, a Asus na 36mies...

Edytowane przez toster88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele które mają w nazwie Black Edition mają odblokowany mnożnik.

No wlasnie nie :wink:

 

http://pclab.pl/art39348.html

 

Jako pierwsze zostają odświeżone dwa procesory Phenom II X4: 965 Black Edition będzie miał TDP 125 W zamiast 140, a 955 Black Edition będzie dostępny w wersji z zablokowanym mnożnikiem i TDP 95 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze czy źle jeśli wyjdzie wersja C3 bo obecnie chyba są C2 ?

Zachecam do lektury 3419258[/snapback]

Jest tam przybliżona data kiedy będzie x4 955 95W?

3419273[/snapback]

Czyli pewnie będzie zwykły 955 z tdp 95W, ale nie będzie to BE.

A nie jest przypadkiem tak, ze pozostaje BE ze wzgledu na BEMP?

 

 

 

Odkrylem cos wlasnie :razz: Procesor w steppingu C3 na koncu kodu ma litere "M", a stepping C2 - "I"

 

 

EDIT: cofam uwage o tym, ze na stronce [ http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...n_2009?page=0,6 ] jest blad. W ofercie esc z tego co widze aktualnie sa procesory tylko w C2. Ale warto na to zwrocic uwage przy tworzeniu zestawow na styczen ;-)

Edytowane przez toster88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, ze pozostaje BE ze wzgledu na BEMP?

BEMP działa na prockach BE, a cechą charakterystyczną dla procesorów serii Black jest to że mają odblokowany mnożnik i nie wierzę by miało się to nagle i bez powodu zmienić.

 

Jeżeli 955 C3 ma mieć zablokowany mnożnik to znaczy że nie będzie to procesor Black Edition i nie będzie obsługiwał BEMP. Ja jestem tego niemal pewny, bo AMD na ogół nie robi takich krzywych akcji, w sumie to nie pamiętam by kiedykolwiek takie robiło.

 

Jeżeli chcesz mieć 100% pewność to napisz do AMD maila, z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

 

 

@up

To info to wiadomo już od dawna. A gdzie niby w tym dziale ma być zamieszczone? W poradniku? nooby z niego korzystające nawet nie będą wiedziały o co kaman, a bardziej obeznani użytkownicy nawet jak skorzystają z poradnika to będą wiedzieli co będzie dla nich lepsze.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecany w zestawach RAM: A-Data XPG X-Series DDR3 Dual Chanel 4GB 2000 9-9-9-24

nada się do podkręcania ?

W specyfikacji tych kości wyczytałem:

DDR3 1333 CL9-9-9-24 at 1.5V

DDR3 2000 CL9-9-9-24 at 2.05V

 

Zatem prawdopodobnie trzebaby znacznie podnosić napięcie ram przy OC, co znowu nie jest dobre dla i5 ?

Testów tych kości nie znalazłem

Jeśli nie te, to które do OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ja układam zestawy, a autor nie ma fobii przeciwko płytom gigabyta.

...

Inna sprawa, że może akurat ich płyty pod AM3 jakimś cudem nie są tak tragiczne jak wszystko z czym się wcześniej zetknąłem... Nie wiem, nie bawiłem się i nie wiem czy chcę... :P

Póki co złożyłem dwa zestawy na gigabyte pod am3 i póki co działają spoko :) Na jednym odblokował się phenom II 550 na 4 rdzenie i działa bez problemu. Na drugim kolega nie chce spróbować, a ma PII 710. A może też by się otworzył dodatkowy rdzeń :)

Tak, że z pewną taką nieśmiałością możesz otworzyć oczy przed półką z gigabytami, tak jak jakiś czas temu otworzyliśmy ze zdumienia oczy co zaczął robić asrock. Co nie zwalnia z ostrożności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Każda firma ma wzloty i upadki. Ale obecnie Gigashity są najlepsze w historii firmy. Często nawet niwelują problemy płyt innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła chyba pora na modernizację mojego pudła...

Zastanawiam się nad zestawem za 2050 (styczeń 2010) a reczej jego elementami.

Moje pytanie czy mój Pentagram 430W uciągnie MoBo, grafę i procka z tego zestawu?

Oczywiście HDD, FDD i optyka pozostaje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poradnik

Jak zawsze kopiowanie z miesiąca na miesiąc bez korekty opisów.

No i te opisy:

Procesor ten jest lepszym wyborem od konkurencyjnego rozwiązania Intela

Wierzymy na słowo!

Płyta główna ASRock M3A770DE jest płytą główną z socketem AM3. Ceciach!e ją niska cena w stosunku do oferowanych możliwości.

Jakie to możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to możliwości?

Dobre OC, możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni lub L3, stabilność, dobry support, świetna dźwiekówka, dobry soft, można powiedzieć że Instant Boot, choć jak dla mnie to akurat nic konkretnego. ASRock obecnie robi jedne z najlepszych płyt w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=22510

 

Kolejny miesiac, kolejny raz wciskamy ludziom drogi dysk SSD o slabych mozliwosciach :D

 

Co z tego ze 100 drozszy jest Intel 80:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/668014

 

Wiekszy o 16 giga, szybszy, miazdzy a-date w random write/read, nie krztusie sie przy multitaksingu, ma 12 miechow gwary wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę, ale to będzie niemal tak na styk. Na pewno zrobi się głośny.

No i wszystko złożone. Pentagram nie jest najgłośniejszy - króluje Radek.

Zobaczymy co będzie jak zacznę kręcić.

Mam problem z dźwiękiem - jest tylko po SPIDF. Jak uruchomić po "drucie"? Gdzieś w BIOSie szukać? OS to win7 RTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...