Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Wilk Elektronik wypuści niebawem bardzo ciekawe dyski SSD w przystępnych cenach. Kości MLC, cała elektronika toshiby. Maksymalna prędkość odczytu 230 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu 180 MB/s

Pojemności do 256GB.

Wg mnie dobrze aby esc jak najszybciej zaopatrzyło się w ten sprzęt a topowy zestaw dostał jeden z nich na pokład. Nie dość, że to produkt polski to lepszy i tańszy od wielu klasowych ssd z Tajwanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilk Elektronik wypuści niebawem bardzo ciekawe dyski SSD w przystępnych cenach. Kości MLC, cała elektronika toshiby. Maksymalna prędkość odczytu 230 MB/s

Maksymalna prędkość zapisu 180 MB/s

Pojemności do 256GB.

Wg mnie dobrze aby esc jak najszybciej zaopatrzyło się w ten sprzęt a topowy zestaw dostał jeden z nich na pokład. Nie dość, że to produkt polski to lepszy i tańszy od wielu klasowych ssd z Tajwanu.

 

W polsce to on jest tylko skladany, wszystkie podzespoly sa wlasnie z tajwanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz czullo, złożyć dysk SSD to też nie jest taki luz. To nie jest pendrive ;)

części japońskie:

Dołączona grafika

 

No na pewno teraz miquel nie doda tych dysków bo ich nie ma w esc. Piszę, że trzeba na nie zwrócić uwagę, bo cena wydaje się zachęcająca jak za taką pojemność i wydajność.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze fiaty czy ople sa skladane w polsce nie oznacza ze sa "polskie" to tylko taka mala dygresja odnosnie polskosci tych dyskow.

 

Nie polecał bym tego dysku, jak by cena wydajność pojemność nie była ciekawa. To, że jest produkowany, bo składanie dysku to jest już produkcja a nie tylko montaż, w Polsce. To tylko taka dodatkowa zaleta poza ceną i wydajnością.

 

W większości zastosowań - tak.

Mam tego phenoma 2 @x4 i jeszcze nie znalazłem zastosowania aby proc klęknął. Gram w takie gry, że proc ma co robić więc.

Nie ma sensu za bardzo kupować na zapas, wiec dopłacać do xeona nie warto, ale jak w podobnej cenie to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecał bym tego dysku, jak by cena wydajność pojemność nie była ciekawa. To, że jest produkowany, bo składanie dysku to jest już produkcja a nie tylko montaż, w Polsce. To tylko taka dodatkowa zaleta poza ceną i wydajnością.

 

 

Ok ile kosztuje wersja 64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego phenoma 2 @x4 i jeszcze nie znalazłem zastosowania aby proc klęknął. Gram w takie gry, że proc ma co robić więc.

 

To, że Ty nie znalazłeś nie oznacza, że inni nie znajdą :wink: .

 

Ja na i5 750 migrowałem z Q9400 i zauważyłem dużą różnicę, głównie w kluczowych momentach (dym/wybuchy/duża liczba jednostek na planszy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie zaczepliwe :)

Dlaczego dla pierwszych (najtańszych) zestawów proponowana jest jedna kość 2gb zamiast dwóch po 1gb? Trochę szkoda pomijać poczciwego już DualChannel'a :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować kompa za 3400zł na pewno nie wybrałbym Phenoma X6. Bym wolał wziąć zestaw za 3600zł i odjąć od niego dodatkowe chłodzenie na procesor, co za bzdura brać 6-rdzeniowy procesor...

Druga sprawa - cytat:

Zestaw składa się z procesora Intel Core i5 750. Jest to obecnie najtańszy procesor dostępny na podstawkę LGA1156.

Kolejna bzdura, a i5 650 albo i3?? :blink:
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować kompa za 3400zł na pewno nie wybrałbym Phenoma X6. Bym wolał wziąć zestaw za 3600zł i odjąć od niego dodatkowe chłodzenie na procesor, co za bzdura brać 6-rdzeniowy procesor...

Druga sprawa - cytat: Kolejna bzdura, a i5 650 albo i3?? :blink:

 

Pewnie zabrakło słowa najtańszy czterordzeniowy procesor... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DejwiT11

 

W każdym zestawie od 2300 zł w górę jest dodatkowe chłodzenie i moją zasadą jest, że w wyższych przedziałach cenowych nie robię wyjątków. To, że nie wziąłbyś Phenoma II X6, to Twój problem. Są względy, które decydują o tym, że w tej cenie akurat takie rozwiązanie jest warte uwagi. Jak chcesz sobie odejmować chłodzenie, proszę bardzo. Myślałem, że w Polsce są teraz upały, ale sądząc z takiego kroku chyba się mylę...

 

 

@ Wreq

 

Dokładnie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel707 Zestawy HTPC wyglądają też biednie, wszystkie ograniczone do jednej obudowy, mało "salonowej" zresztą. Wszystko na AMD podczas gdy są bardzo ciekawe rozwiązania na i3 intela pod HTPC, energooszczędne, wydajne. Zapoznaj się może ztym tematem przed kolejną edycją "Zestawów". Być może nasuną Ci się inne pomysły w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ DejwiT11

 

W każdym zestawie od 2300 zł w górę jest dodatkowe chłodzenie i moją zasadą jest, że w wyższych przedziałach cenowych nie robię wyjątków. To, że nie wziąłbyś Phenoma II X6, to Twój problem. Są względy, które decydują o tym, że w tej cenie akurat takie rozwiązanie jest warte uwagi. Jak chcesz sobie odejmować chłodzenie, proszę bardzo. Myślałem, że w Polsce są teraz upały, ale sądząc z takiego kroku chyba się mylę...

 

Chyba raczej jego zysk bo nie bedzie mial syfu w kompie, ktory w wiekszosci zadan bedzie mial wydajnosc jak odblokowany X4 za 400 pln czy intelowskie quady sprzed dwoch generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej jego zysk bo nie bedzie mial syfu w kompie, ktory w wiekszosci zadan bedzie mial wydajnosc jak odblokowany X4 za 400 pln czy intelowskie quady sprzed dwoch generacji.

 

Syf w kompie to kwestia kosmetyczna i bardzo łatwo ją "zneutralizować", a boxowy "wyjec" raczej do większego Oc się nie nadaje - co jest wskazane (oc) przy proponowanych przez kolegę zestawach komputerowych... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby latwo , ale jak pomysle ile bede mial uzerania by wywalic x6 z plyta na allegro to mi sie troche odechciewa. A jeszcze bede ze 150-200 zeta w plecy. Wiec juz chyba lepiej poczekam na Q4 by zobaczyc co Sandy Bridge pokaze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie do 7600zł jest podany dysk 1tb, a w opisie jest o 500gb Zestawy komputerowe na Sierpień 2010 | PurePC.pl ;)

 

Moje pytanko czy lepsze dyski sa z 5400rpm Samsung 1 TB 5400rpm 32MB cache SATA-II F3EG [HD105SI] - 249zł : Esc.pl

czy drozsze o 10zl z 7200rpm Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 [HD103SJ] - 259zł : Esc.pl

Jakies roznice sa (np. w glosniosci dzialania albo jest jedynie niezauwazalna poprawa szybkosci?) ze nie warto doplacic tych 10zł?

W zestawach HTPC sa polecane wlasnie te tansze dyski z 5400rpm.

 

Ja tam sie nie znam, a stoje przed wyborem dysk 1tb i nie wiem, ktory lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5400 mają znacznie lepszą kulture pracy, mniejsze drgania i ogolnie ciszej. Moim zdaniem 7200 nie sa zauwazalnie szybsze by poswiecic cisze :P Ale jesli ktos ma dobra bude albo inny element ktory i tak zagluszy dysk to 10 zl to niewiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 7200rpm są zauważalnie wydajniejsze, ale też głośniejsze. Według mnie jednak lepiej wziąć 7200 i próbować go uciszyć gdyby był za głośny (w co wątpię) niż brać wolniejszy którego przyśpieszyć się nie da. Samsungi ogólnie mało hałasują, więc myslę że ten 1TB 7200rpm będzie w miarę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedzie kilku rzecznikow prasowych wiec i ja sie w niego pobawie :P Ale podam tylko moja opinie. Otoz i3 nie jest mega wydajnym wyborem i ma tylko 2 rdzenie z czyms co czasem dziala jak rdzen trzeci. Problemem jest to co zawsze czyli cena cpu i mobo ;) Tak wiec w momencie gdy moglby zastapic x2 AMD fundusze na gpu bylyby nizsze i zamiast 4850 bylby jakis GT240... Gdy dojdziemy do momentu gdzie pasowalby cenowo to juz jest x4 i sie koncza zawody. Ma sens do HTPC ale tez nie duzy bo z tym 1080p to raczej srednio :P Normalne gpu daje o wiele lepsze wyniki, np 5450 a zre kilka W tylko. Bylby dobrym wyborem dla kogos kto chce poczekac troche i upgreadowac do i5 ale jaki to znowu ma sens skoro tego socketu za rok juz nie bedzie :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w zestawach zasilacz Tacensa Radix 450W. Bardzo przyjemny zasilacz tylko dziwi mnie wrzucenie go do gtx460 i hd4870. Zasilacz nie ma wtyczki 6pin do grafy, a przy 4 molexach---> 2 przejsciowki tracimy calkiem molexy w zasilaczu. Wiem ze to wtyczki z poprzedniej epoki ale się przydają jeszcze ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...