Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Zastrzezenie co do monitorow LCD. 19 nie wide maja rozdzielczosc 1280x1024 co daje 5:4 a nie 4:3.

Taka niby mala sprawa ale jak sie uzywa i oglada rzeczy zgrane z TV to widac :)

 

Co do CRT z polecanych dodalbym EIZO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no stary dowaliłeś ostro z tą mobo w zestawie za 6k :blink: 650i grrr :D

Moje propozycje do SLI

DFI LanParty UT NF680i LT SLI-T2R

EVGA nForce 680i SLI

Asus Striker 680i

 

I wyjdzie ~6300 ale warto <_<

 

I w ogóle SLI opłaca się dopiero mając ponad 7k ponieważ cięcie zestawu z np HDD jest bez sensu, Przydał by się jeszce quad i jak pisałem lepsza mobo. tyle z mojej strony :D

 

 

Co to za wynalazek : Galaxy nForce 650i Ultra ? Nie lepiej MSI P35, Asus P5k faxcoon, Abit itp ?

 

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzezenie co do monitorow LCD. 19 nie wide maja rozdzielczosc 1280x1024 co daje 5:4 a nie 4:3.

Taka niby mala sprawa ale jak sie uzywa i oglada rzeczy zgrane z TV to widac :)

 

Co do CRT z polecanych dodalbym EIZO.

Już robię.

 

W tańszych zestawach zamiast galaxy/evga 650Ultra może lepiej zastosować Gigabyte na P31 :?: (zamiast ASRocka zintegorwanego jako alternatywe można by dodać Gigabyte na G33)

P31, to następca i945P. IMO lepszy będzie właśnie nForce 650i Ultra. Ten ASRock ma niezłe OC (FSB390) i dlatego tu jest.

 

nie no stary dowaliłeś ostro z tą mobo w zestawie za 6k :blink: 650i grrr :D

Moje propozycje do SLI

DFI LanParty UT NF680i LT SLI-T2R

EVGA nForce 680i SLI

Asus Striker 680i

 

I wyjdzie ~6300 ale warto <_<

 

I w ogóle SLI opłaca się dopiero mając ponad 7k ponieważ cięcie zestawu z np HDD jest bez sensu, Przydał by się jeszce quad i jak pisałem lepsza mobo. tyle z mojej strony :D

Co to za wynalazek : Galaxy nForce 650i Ultra ? Nie lepiej MSI P35, Asus P5k faxcoon, Abit itp ?

Pozdro :D

 

Chcesz powiedzieć, że ta MSI na 650i SLI jest zła ? Co daje ten 680i ? Konkrety proszę ;). A ten "wynalazek", to konstrukcja podobna do EVGA nForce 650i Ultra. MSI P35 jest trochę droższe i jak zostaje trochę funduszy, to ją daję.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 650i:

1. NFORCE 680i SLI to jedyny układ z opisywanych dziś, który posiada dwa gniazda PCI-E x16 potrafiące obsłużyć dwie karty pracujące w trybie SLI przy pełnej prędkości gniazda. Układ NF 650i SLI co prawda posiada również dwa gniazda PCI-E x16, jednak po obsadzeniu ich dwoma kartami graficznymi pracują one w trybie x8/x8. (cytat)

2. http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/NFORCE_680i/TABELA.jpg

3. i wiele wiele innych, nie porównujmy płyty za ~400zł do topowych modelów za ~1k

4. http://www.frazpc.pl/artykuly/492/RZUT/OKI...I/i/NVIDIA/680a

 

Co do wynalazku to rozumiem że do zestawów za ok 2k opłaca się dawać tą mobo, w droższych zestawach a przede wszystkim 4/5k powinny być płyty np na P35 moje propozycje :

Asus P5K Deluxe

DFI LanParty UT P35-T2R

Abit IP35 Pro

 

Są to płyty o wysokiej jakości wykonania, które są nie zawodne B-)

 

BTW. Jakoś nie widziałem jeszcze, przeglądając forum żeby ktoś miał super hiper sprzęt a mobo za ledwie 300zł :wink: zauważ ze większość użytkowników dysponująca większym budżetem nie zawraca sobie głowy tego typu sprzętem .... Cena=Jakość w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapowiedzieć update zestawów na Listopad. Wprowadzę wtedy 8800GT. Jeśli się nie pojawi w ESC, to będę zmuszony zmienić sklep na Znak.pl.

 

Również jak są sugestie, to proszę kogoś o pozbieranie ich i napisanie w jednym poście - to ułatwi mi update ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawach za 1k i 1,2k daj x2 3800+. Wieksza wydajnosc w stosunku do brisbane. Jak by sie dalo znalezc to rowniez tansze memki.

 

 

W zestawie za 2k dal bym e2160 zamiast e6550. Mobo rowniez zamienil na MSI Neo2 FR ;)

 

W tym za 2.2k rowniez MSI Neo2 FR, ewentualnie e2160 i slabsze ramce ;)

 

I to samo w przypadku tego za 2.5k :)

 

W zestawie za 3000zl wsadzil bym tez msi neo2 fr.

 

Ten e2180 z zestawu za 3.5k powinien zniknac, a na jego miejscu pojawic sie jak juz e2160.

 

Za 4k jest ok. Do zestawu za 5000zl wsadz q6600, zmienil bym tez ramki na jakies tansze.

 

6000zl ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do glosnikow 2.0 koniecznie dorzuc Creative GigaWorks T20 i T40. drogie jak na zestaw 2.0, ale to bardzo wazna nisza - wiele osob chce miec dobry dzwiek i wyda na glosniki odpowiednio 200 i 450 zl, a nie ma miejsca na zestaw z subem, lub taki nie pasuje do wystroju wnetrza (szczegolnie wazne w przypadku dziewczyn, gdzie komp i akcesoria do niego zadko stanowia centralny element pokoju).

ja osobiscie sluchalem obu tych zestawowo i szczerze polecam kazdemu, kto chce male glosniki do postawienia na biurku, a przy tym chce zachowac wysoka jakosc dzwieku. T40 graja troche glosniej, pomimo takiej samej mocy nominalnej i maja troche wiecej basu, ale wg mnie bardziej oplaca sie kupic T20, bo roznica w dzwieku nie jest zbyt duza, a za to w cenie ponad dwukrotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy uaktualnione :D. Wprowadziłem zmiany nie tylko w samych zestawach. Czy macie jakieś sugestie ?

 

 

UPDATE :

 

2 kwestie muszą zostać poruszone :

 

1. Czy mają zostać Quady, czy na ich miejsce E6750 i np. większy HDD ?.

2. Czy ceny mają być dalej z jednego sklepu, czy ze skąpca ? Moim zdaniem powinny być z jednego sklepu, bo wyjdzie taniej z przesyłkami niż kupując w innych.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wygenerowalem cos takiego

 

Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI

359zł

AMD Athlon 64 X2 4000+ /2.1GHz, 1MB, 65W, BOX, AM2/

215zł

2x GoodRam 1GB PC800 CL5

150zł

MegaCooler MP-120x120x25 2ball

15zł

LG GSA-H54LRBB LightScribe (black)

120zł

Hitachi 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII

179zł

Gigabyte M61P-S3 /nVidia GeForce 6100/

209zł

Kingston DataTraveler 4GB

110zł

 

Jakies chlodzenie moze zakupic lepsze do proca czy czegos tam innego .. nie wiem zdaje sie na was

To ostatnie to sobie zamawiam tez penDriva bo mam 512mb a to mi nie wzstarcza

 

prosze o ocenke i ew . poprawki

Edytowane przez KrAuZe55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca intela ? wole raczej to co teraz jest ... z przyzwyczajenia ... tak to zestawik ok ?

 

bratu przegrzewa sie mostek polnocny w kompie wiec takie chlodzenie jest niezbedne i ogolnie sie przydaje - dobrze schladza kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2000 zł na AMD bardziej opłacalny niż intel

 

1. Zestaw oparty na x2 5200 65W, 2GB Ram i HD3850.

 

Procesor : AMD x2 5200 65W - 373 zł <--- 2*1MB cache

Chłodzenie procesora : Box wliczone

Płyta Główna : Gigabyte GA M56S S3 - 213 zł (opcaja Biostar TF560 300 zł)

Pamięć Ram : 2x 1GB Patriot LLK - 188 zł

Karta Graficzna : Palit HD3850 512MB - 740 zł <--- będzie szybko tanieć docelowo w tym roku 600 zł

Zasilacz : Modecom MC 400W - 118 zł <--- Promo, będzie drożej

HDD : WD Caviar 320GB 7200rpm 16MB cache - 255 zł

Napęd : LG Multi GSA-H54N - 97 zł

 

RAZEM : 1984 zł

 

Wszystko (poza grafiką) dostępne w jednym polecanym na tym forum sklepie Apollo, stawiam ten zestaw przeciw zestawowi na intelu w tej samej cenie i twierdzę, że wygrywam, także w OC (zmiana chłodzenia procka)

 

Jeśli ktoś złoży lepszy zestaw na intelu do 2k pln to gratuluję :D

 

Co do grafiki jeszcze szczegół: HD3870 512MB DDR4 za 720pln już w ofercie, jeszcze niedostępna. Dobrze było by jeszcze zamienić płytkę na taką z nowym chipsetem AMD 770 aby była obsługa PCIe 2.0 ato dlatego, że ta grafiika zyskuje do 20% wydajności na PCIe 2.0, zadziwiające ale pradziwe:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne, too powiedz dlaczego na 88gt nie widac tego wzrostu wydajnosci zwiazanego z pcie 2.0 skoro on tez juz je obsluguje

Nie mam pojęcia, ale skoro 8800GT miał ok 20% przewagi nad 3870 to już ma mniej :)

Ostatnie wieści o możliwości wymiany biosu i ostrym podkręcaniu 3870 też wróżą na korzyść radeonów. W sumie może być tak, że 3870 ze zmienionym biosem na PCIe 2.0 będzie wydajniejszy od znacznie droższego 8800GT, więc to ciekawa propozycja tym razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale z tego co widzę w ofercie ABC Data to Radeon 3870 jest o 18zł netto tańszy od 8800GT :D Znaczna różnica?

Przy takiej cenie wolał bym GT ale nie będzie takich cen, chyba to oczywiste, inaczej Polacy znów staną się mrówkami i przywiozą z Niemiec tysiące kart a przecież nie o to chodzi, nie mieszkamy na końcu świata, ze Szczecina do Annemunde jest pół godziny pociągiem, zamówisz w sklepie internetowym 100 kart 3870 po 171E = 600pln i odbierzesz je w Annemunde a potem sprzedaż na allegro bez problemu jeszcze zyskiem, aż ceny się wyrównają, albo zostaniesz milionerem.

Dlatego na ceny u naciągaczy(patrz ABC) bym nie patrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC Data jest bezpośrednim importerem sprzętu z zagranicy, dostawcą wielu firm/sklepów komputerowych i oni nastawiają się na sprzedaną ilość a nie wysoką cenę. A ceny mają zależne od kursu dolara/euro i ceny producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABC Data jest bezpośrednim importerem sprzętu z zagranicy, dostawcą wielu firm/sklepów komputerowych i oni nastawiają się na sprzedaną ilość a nie wysoką cenę. A ceny mają zależne od kursu dolara/euro i ceny producenta...

Oczywiście, a świstak zawija w sreberka.

W Niemczech 3870 już jest po 171 euro (edit: w detalu!), vat co prawda niższy mają, ale nie aż tyle :D

Po prostu za mało tych kart na Polskę zamówili i teraz aby jednak zarobić windują ceny. Tak mi sie wydaje, bo o celowe wywołanie niedoboru na rynku i zbijanie na tym zysku ich nie posądzam, bo to jednak psuje markę.

Tak czy tak są niepoważni bo nie zdołali zaspokoić popytu na rynku wewnętrznym co podważa ich autorytet jako głównego dystrybutora.

Mam nadzieję, że konkurencja nie będzie spać w tej sytuacji :damage_wall: jeśli nie ta silna, to ta mrówkowa allegrowa przynajmniej :)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili slajd od AMD :lol2: jak nie zobacze potwierdzenia w testach to nie uwierze :wink:

 

@miguel707 świetna robota ale .. no właśnie zawsze jest jakieś ale :lol:

 

Do głośników dodał bym wspominane już T20 185zł, Geniusa 5.1 354zł oraz Altec 622zł (drogie ale jak ktoś nie chce sie bawić we wzmacniacz + stereo to baardzo polecam)

 

Teraz co do zestawów to zamiast 8600GT sonic+ dał bym zwykłe 8600GT za około 300zł a zaoszczędzona kasa idzie w dodatkowy 1GB ramu.

IP35-E w cenie 359zł to jakieś nieporozumienie - w tej cenie można już kupic dużo lepsze pełne IP35 Skąpiec (w ESC kosztuje ono 450zł :blink: - i to jest dodatkowo argument za braniem cen ze skąpca gdyż różnice mogą być naprawde duuuze). IMHO w stare 88GTS już sie nie warto pchać - rozumiem że jak tylko poprawi sie dostępność 88GT/HD38X0 będzie kolejny update. Zestaw za 3tyś jakiś niejaki (w zasadzie nie ustępuje mu tańszy zestaw za 2,5k zł). Zestaw za 3,5 tyś też troche na siłe - płyta tak naprawde kosztuje 100zł mniej a zasilacz sporo na wyrost (starczy 500W zwłaszcza że IP35 nie ma SLI/CF - kolejna setka w kieszeni) Zestawy za 5-6 tyś to już Quad IMHO.

 

I jeszcze o dźwiękówkach - do 100zł najlepiej szukać pełnego audigy (2) na allegro a nie tego kastrata brać

 

Chyba tyle idem w kimono :wink:

 

PS: Jeszcze nie miałem problemu z obsługą w Sirius natomiast w Apollo i owszem (w dodatku w "stacjonarnym" apollo mają dużo wyższe ceny jak w necie)

 

Edit:

 

Nie chce mi sie kolejnego posta pisać niech bedzie wszystko w jednym.

Zamiast 8800GTS 320MB która kosztuje 900zyko lepiej wybrać HD3850 256MB (jest już dostępna iComp) kolejne 150zł w kieszeni choć powinno być więcej jak karty siępojawią w większej ilości.

Na potwierdzenie pare linków do testów:

http://www.frazpc.pl/

http://www.in4.pl/

http://pcarena.pl/

 

Edit 2:

 

Tak patrze na te zestawy to często różnią się tylko kartą grafiki albo prockiem. Można by zrobić mniej zestawów i jakiś dodatek z alternatywnymi częściami - było by to chyba czytelniejsze.

 

Edit 3 (podsumowanie i moje propozycje):

 

Zestawy do 1500zł jak najbardziej oki.

 

Zestaw za 1750zł:

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160 - 260 zł

Chłodzenie procesora : AC Freezer 7 Pro - 65 zł

Płyta Główna : Abit IP35 - 368zł

RAM : 2x Kingston 1GB 667Mhz - 150 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon X1950Pro 512MB - 469 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 169 zł

HDD : Hitachi 160GB 8MB Cache - 170 zł

Napęd : Pioneer DVR-212D SATA - 120 zł

 

Ewentualnie zamiast X1950Pro dokładamy 300zł (miejmy nadzieje że już niedługo tylko 100zł) i kupujemy HD3850 256MB (przy okazji mamy zestaw za 2k zł)

 

Zestaw za 2200zł - OUT

 

Zestaw za 2.5 tyś - zmiana mobo na IP35

 

Zestaw za 3ooo j/w choć osobiście bym go wykasował gdyż ...

 

... Zestaw za 3500zł w zasadzie kosztuje 3300zł - IP35 za 350zł + zmiana zasilacza na 500W (i od zestawu za 2,5tyś różni się w zasadzie tylko procesorem)

 

Zestaw za 4tyś - OK

 

Zestawy za 5-6tyś -> QUAD (zamiast np. tylu dysków)

 

Co do tych dysków to IMHO jednemu starczy 160GB a inny nawet w zestawie za 2k zł by chciał 500GB więc z tym też ciężka sprawa.

 

Ehh sie naprodukowałem

 

Edit kolejny

 

HD3850 256MB pojawiły sie na allegro w cenie 620zł

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kart muzycznych wywalilbym od razu X-Fi Xtreme gamer Fatal1ty, bo jeszcze naprawde ktos to kupi :huh: - zamiast niego daj XtremeMusic

 

Audigy SE niech zostanie - to dobra karta w swoim przedziale cenowym :mur:

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie duży update poradnika, więc spoko ;).

 

Update zrobiony.

Hmm sporo tych zestawów i jak dla mnie troche to nieczytelne sie zrobiło - nie lepiej zestaw np za 1500 i do niego alternatywne dodatki np lepsza mobo czy grafika i potem nastęny zestaw np. za 2200 - może sie czepiam ale sysakowy poradnik jest dla mnie bardziej przejrzysty. (Nie myśleliście o współpracy :?:).

 

HD3870 za 999zł - za tyle są dostęne 8800GT co prawda ciężko ale jako alternatywa mogła by być o tym wzmianka.

 

Zestaw za 3,5k zł dalej jestem za kasacją.

 

Wciaż brak Quadów w najmocniejszych konfigach.

 

Ceny dalej z ESC <_<

 

Na razie tyle :wink:

 

Zestaw za 1200 - 2600Pro zmienił bym na 8600GT - do zanabycia od 300zł

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...