Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystarcza zestawy Sysak'a ?

Tak samo punkt "Sklepy.." . Przeciez jest juz o tym przyklejony temat..

Co do zestawów Sysaka - nie zamiesczałbym tu swojego poradnika, gdyby były aktualne. Te 2 poradniki mojego autorstwa są od 2 (karty graf.) do 4,5 (zestawy) miesiąca na innym forum, gdyż na Pure nie było miejsca. Postanowiłem jednak, że dam użytkownikom PPC aktualne zestawy. Co do sklepów. Rozumiem, że są Twojego autorstwa, tyle, że przy każdym sklepie przydałyby się "2-3 słowa", a z tego co widzę, to w Twoim temacie tego nie ma ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ja_kubek2

Xacti ma racje - ja np. też czasem doradzam innym co nie zmienia faktu że kupując nową machinę założyłbym temacik na forum , co kilka głów to nie jedna bo przecież nikt nie jest nieomylny.

@miguel707

Zapomniałem napisać GRATZ !! :) Teraz będzie można odsyłać do przyklejonego z aktualnymi cenami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się zasiłki modecoma... zapodaj tam Delty z allegro lub jakieś cheifteki przynajmniej...

LOL :blink:

 

Modecomy MC350,400 = Amacroxy AX400,450. Produkowane przez FSP Group i mające identyczną moc :]. Delt 400W z mocnymi liniami 400W już nie ma, a Chiefteci.... no po co, jak Modecom MC lepszy jest ?

Dokładnie, o to chodziło ...Możesz dać zamiast jako tanią alternatywę Fortrona FSP-400 (45 zł - allegro)

 

I jeśli idzie zestawy : dodaj alternatywy pod każdym. Na przykład Quada do tych bardziej wypasionych, inne mobo itd.

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sysak już zrezygnował z tej funkcji?

 

mam kilka zastrzeżeń, np brak najtańszego zestawu za 750zł i napchane co 200-300zł np 1000-1200-1500zł.. Lepiej jeden i do wyboru tak jak u sysaka było.

 

druga sprawa: weź wszystkie ceny ze skąpca albo czegoś podobnego bo tu chodzi o najtańsze oferty IMHO.

 

Troche poprawek i będziesz lepszy od poprzednika, np dzięki tym głośnikom i monitorkom CRT. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ddmar

 

Powiem tak. Na PPC jestem już dłuższy czas, ale na PCL mam 3,5x więcej postów, a jestem tam dopiero od kwietnia tego roku. To tam najpierw zamieściłem oba poradniki. I to już było przerabiane - na początku były alternatywy i mniej zestawów, ale wszyscy tam sugerowali mi rozwiązanie obecne. Ceny ze skąpca też - jak doliczymy koszty przesyłki, to wyjdzie jeszcze drożej niż w jednym tańszym sklepie jakim jest ESC.

 

Po prostu podane rozwiązania przez Ciebie były już przerabiane i nie wypaliły. Poza tym zestaw powinien być całością, a nie podstawą i zlepkiem alternatyw.

 

Co do Sysaka, to widziałem, że dziś na forum był, jednak o kontynuacji swojego FAQ nie napisał ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie moje widzimisię- w zestawach od 3k bym polecał

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5695

 

ewent. inne z szerokiej oferty zenfis.pl ale rozumiem że ma być z 1 sklepu. bo to dużo ułatwia ludziom.

 

dysk zmienił bym na

Samsung SpinPoint T166 320GB HD321KJ

Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS

 

w tescie na purepc wypadały lepiej jak Hitachi Deskstar T7K500 320GB HDT725032VLA360.

Sam posiadam w/w samsung i jestem zadowolony z szybkości, głośności, ciepłoty.

 

Powyżej 1.5k w ogóle można z X2 zrezygnować- taka moja opinia

 

rezygnował bym absolutnie z e4x00 na rzecz tańszej i równie dobrej e2160 a 200zł zostaje na kupienie chłodzenia CPU albo czegokolwiek innego.

Te 200MHz i 1MB kaszy to całe nic a każą sobie słono za to płacić.

 

Brakuje IMO jeszcze jednego, czegoś co Sysak uwzględnił i za co należy się ukłon.

Mianowicie opcji takiej iż można w droższych zestawach np. >3k kupić 2 dyski i stworzyć RAID 0.

 

BTW: teraz za pytanie zestaw za 2k lub karta grafiki za 150 bym od razu osty sypał :P

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sysak bedzie to kontynuował bo teraz neta niema!

Czyżby ? Ostatnio na forum był dziś ok. 13.30. A tak jest już od 2,5 miesięcy jeśli się nie mylę.

 

takie moje widzimisię- w zestawach od 3k bym polecał

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=5695

 

ewent. inne z szerokiej oferty zenfis.pl ale rozumiem że ma być z 1 sklepu. bo to dużo ułatwia ludziom.

Nad tą propozycją warto się zastanowić, ale warto chyba dopłacić 26 zł dla mniejszego hałasu i dodatkowych 20W na linii 12V ;) ?

 

dysk zmienił bym na

Samsung SpinPoint T166 320GB HD321KJ

Western Digital Caviar SE16 320GB WD3200AAKS

 

w tescie na purepc wypadały lepiej jak Hitachi Deskstar T7K500 320GB HDT725032VLA360.

Sam posiadam w/w samsung i jestem zadowolony z szybkości, głośności, ciepłoty.

Ale czy różnica jest na tyle duża, by warto było to robić ? Bo Hitachi jest najcichszym, najmniej problematycznym i najmniej awaryjnym HDD w swojej klasie.

 

Powyżej 1.5k w ogóle można z X2 zrezygnować- taka moja opinia

Ja też, ale są też tacy, którzy z X2 nie zrezygnują i te zestawy są właśnie dla nich.

 

rezygnował bym absolutnie z e4x00 na rzecz tańszej i równie dobrej e2160 a 200zł zostaje na kupienie chłodzenia CPU albo czegokolwiek innego.

Te 200MHz i 1MB kaszy to całe nic a każą sobie słono za to płacić.

To jest do zastanowienia, ale przecież te BOXowe chłodzenie wystarczy by wykręcić E4400 na 2,8-3Ghz bez podnoszenia napięcia... Ale to jest do zastanowienia ;).

 

Brakuje IMO jeszcze jednego, czegoś co Sysak uwzględnił i za co należy się ukłon.

Mianowicie opcji takiej iż można w droższych zestawach np. >3k kupić 2 dyski i stworzyć RAID 0.

To jest do zastanowienia.

 

BTW: teraz za pytanie zestaw za 2k lub karta grafiki za 150 bym od razu osty sypał :P

Ja bym po prostu zmienił płytę główną i kupił dobrą kartę grafiki ;). Proc teraz wystarczy i ramu też jest pod dostatkiem.

Edytowane przez miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z JaX_CCC - Powyżej 1.5k w ogóle można z X2 zrezygnować- taka moja opinia! Nie ma co ludzi robić w nie powiem co, jeśli ktoś pyta co kupić za 1,5k to mu na pewno żadna różnica czy to AMD czy Intel bo nie wiem czym sie to różni. Za 1500zł już ONLY intel..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do sklepu to w ESC kupowałem, i jest OK, wyjdzie napewno taniej niż kupujc w kilku (co z tego że cena 20 zł tansza skoro z przesyłka wyjdzie drozej :( ) to jest akurat gitne że w 1 sklepiej.

 

Co do zestawów to IMO za wiele ich i niezbyt przemyślane, AMDki za 6k, kupa zestawów za 1.x k

 

Co do głosników to tutejsi audiofile z działu audio zaraz cię zjedzą hehe, ale wiadomo że nie kazdy musi miec audio za 10k ;) chodzi o to że brak tam jakiś zestawów z prawdziwego zdarzenia opartych o wzmacniacz(tudziez ampli) i kolumny, no i zbyt wiele ich 2-3 stykną w rówznych kategoriach cenowych a nie 10 jak w 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyżej. Sam składam komputer a raczej na razie się do tego przymierzam. Cały czas siedzę na allegro, ceneo i kilku sklepach komputerowych. I wychodzi że różnice cenowe są rzędu 10zł a koszty przesyłki wynoszą z reguły ponad 15zł więc kupowanie w kilku sklepach jest IMHO bezsensu (Chyba że mamy dostęp osobisty do wszystkich sklepów). Ale to i tak potem jest wkurzające jak nam się coś popsuje. Tak możemy wszystko do jednego sklepu zawieść a tak po kilku się trzeba bujać. Ale to już tak naciągnięty argument z mojej strony. Zamiast kłócić się kto prowadzi ten temat to możecie połączyć siły. Zgadzam się też z tym że od 1.5k nie ma sensu kupować AX2. A za dużo opcji sprawia tylko to, że nadal nie wiem na co się zdecydować.

 

Przydał by się FAQ do LCD.

 

Do sklepów możesz dodać sklep www.ulubiony.pl

 

Co do chłodzenia to raczej w większości przypadkach możesz polecić odpowiedni do danego procka wentylatorek ARCTIC COOLING. Do tego pasta i heja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sklepów to dobry jest też

www.znak.pl

bardzo duża oferta.

kupowałem ja i 2 kumpli. wszystko ok.

jak dla mnie najlepszy arest.pl zamówiłem w niedzielę w nocy we wtorek z rana mnie kurier budzi :)

 

Nad tą propozycją warto się zastanowić, ale warto chyba dopłacić 26 zł dla mniejszego hałasu i dodatkowych 20W na linii 12V

20W można pominąć ;) bo to nic.

Co do hałasu to skąd masz takie info? chyba nie z danych producenta?

 

Co do dysków i różnic to tutaj jest ładnie wszystko ujęte.

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=1

Jak dla mnie różnica jest.

 

To jest do zastanowienia, ale przecież te BOXowe chłodzenie wystarczy by wykręcić E4400 na 2,8-3Ghz bez podnoszenia napięcia... Ale to jest do zastanowienia

kręciłem kumpla e4300 w okolice 3GHz i dla mnie to co wyprawiała BOXowa turbinka było przeraźliwych hałasem.

Może mam takie ucho, może dla niektórych to jest znośne.

 

Zestaw z X2 jak już jest to niech będzie, napracowałeś sie i wyszło dobrze. Mimo wszystko napisałbym o opłacalności tego zestawu względem C2D.

Edytowane przez JaX_CCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota. Fajnie, ze ktos sie tym zajal jak ja nie moge. Zeby bylo jasne, z niczego nie rezygnuje i mam nadzieje, ze w zestawy na listopad bede juz mog normalniel zlozyc. Juz prawie mam internet w domu wiec wszystko zmierza w dobrym kierunku. Teraz zagladam na forum ze szkoly jak mam przerwe albo wolna lekcje. Nie mam czasu zeby byc na biezaco z nowosciami nie mowiac juz o robieniu zestawow, czy skonczeniu dodatku do nich ktory obiecuje juz chyba od pol roku i ktoty ciagle lezy niegotowy na forum moderatorow dzialu... :| Chcialem zrobic zestawy na pazdziernik tydzien temu, bo przyjechalem na 5 dni do Polski, a tam w domu mam neta, ale okazalo sie ze nie ma czasu na takie rzeczy. Przepraszam, ze znow sie spozniam, no ale co moge zrobic... To wszystko nie zalezy ode mnie. W kazdym razie bardzo chce zrobic zestawy na listopad i mam nadzieje ze juz nie bedzie ku temu przeszkod.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy myślą, że ten Pentagram jest lepszy od Freezera ? Nagrywarka mimo, że na ATA jest jedną z najlepszych w swojej klasie nie licząc Pioneera, który nie ma LightScribe ;). Zresztą Samsungi na SATA bardzo mi odradzano ;).

NIE

 

Zaciekawil mnie zestaw za ~1000 zl na C2D, a konkretniej plytka AsRock 4CORE1333-FULLHD. W opisie zestawu napisane jest ze zapewnia ona niezle O/C. Orientuje sie ktos jakie konkretnie? Tzn na ile mozna liczyc podkrecajac powiedzmy E2140 na tym mobku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...