Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Modernizuje swój zestaw komputerowy...

 

Potrzebuje procesora + płyty głównej + pamięci ram + grafiki

 

Komputer głównie do grania w jakieś nie najnowsze ale i nie najstarsze gierki...

 

Aktualnie wybrałem:

 

Procesor

AMD Athlon64 X2 4400+ BOX 1MB/2.3GHz/S-AM2 (65W) - 180zł

 

Pamięć RAM

OCZ DDR2 2GB (2x1GB) 800MHz SLI READY 4-4-4-15 Dual - 170zł

 

Płytę główną i grafikę tu nie mam pojęcia... chciałbym żeby to było coś z firm dostępnych w Incomie bo tam zamawiałbym części. I zależy mi na ciszy... Grafikę myślałem pokroju 8600GT palita - chyba że coś lepszego idzie kupić za te pieniądze? A płytę główną tak za około 250zł?

A i jeszcze jedna sprawa to taka czy chłodzenie Arctic Freezer 64 PRO będzie pasować pod to AM2? ( pod 939 pasował ) Czy zasilacz Tagan 380w uciągnie ten config?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje procesora + płyty głównej + pamięci ram + grafiki

Procesor

AMD Athlon64 X2 4400+ BOX 1MB/2.3GHz/S-AM2 (65W) - 180zł

Pamięć RAM

OCZ DDR2 2GB (2x1GB) 800MHz SLI READY 4-4-4-15 Dual - 170zł

Jak do Athlona to bierz najlepiej płytę z PCIe 2.0 są tanie i wzmacniają słabsze grafiki o kilka do kilkunastu procent.

Najlepiej było by biostara ale w Polce nie kupisz więc gigaszajs lub asus najlepiej ze zintegrowana grafikę, zrobisz sobie crossfire z serią 3xxx o ile ją wybierzesz.

Podsumowując:

Proc: amd 4400 65W może być, choć nie widzę różnicy między AMD 4000 do 5000, przecież się kręcą

RAM weź A-Data Ex Ed za 155zł są lepsze OCZ się już skopał

Płyta:

o płytach

MA78-GM-S2H powinno być akurat 235zł

masz crossfire karty z chipsetem i PCIe 16 2.0 łącznie zyskasz wg mnie 10-20% wydajności wobec starszych płyt głównych w tej samej konfiguracji (na 3450 zysk jest 70% wydajności)

Grafika:

3650 256mb DDR3 za 220zł

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem teraz 9800pro i myślałem zainwestować w Nvidie i coś pokroju 8600GT, chyba że to rozwiązanie które proponujesz jest lepsze? Aha i jak 8600gt to myslalem nad chlodzeniem Zalmana ( zalezy mi na ciszy ) - czy te 3650 też są ciche?

 

No i tak... niestety w INCOM'ie nie maja nic firmy A-Data.

Mają za to:

Dołączona grafika

 

 

 

... a płytki dostępne pod AM2 firm Gigabyte i ASUS:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jeszcze zaprezentuje karty grafiki 3650 dostępne w Incomie

 

Dołączona grafika

 

 

Aaaa może teraz warto iść w Intel core duo 2? Bo już sam nie wiem...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie wypadłem z obiegu nie znam specyfikacji i możliwości kompletnie. Penryny jakieś i Phenomy...

Pytanie mam, który z proponowanych zestawów (mam na myśli zestawy z wątku "Zestawy Komputerowe Na Marzec 2008r....ł") pozwoli bezstresowo pograć w gry na silniku U3? (bioshock, gears of war, Area 51, i całe kilka innych) Rozdzielczość 1280/1024, chciałbym włączyć AAx4 i anizox8. Raczej wolałbym, żeby został lekki zapas mocy niż jej ciut brakło.

 

z góry dzięki za odpowiedź i cierpliwość :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między X2 4000+, a X2 4200+ była do zaakceptowania (10 zł). X2 4400+ jest droższy od X2 4200+ o 20 zł (199 zł).

 

Widzę, iż nie wszyscy zrozumieli, że wszystkie części są z ESC.pl (zasada wszystkie części z jednego sklepu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między X2 4000+, a X2 4200+ była do zaakceptowania (10 zł). X2 4400+ jest droższy od X2 4200+ o 20 zł (199 zł).

 

Widzę, iż nie wszyscy zrozumieli, że wszystkie części są z ESC.pl (zasada wszystkie części z jednego sklepu).

W tej chwili to już X2 4600+ 65 W jest w tym sklepie za 180 zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11925

Nie wiadomo tylko jaka rev bo 65 W 4600+ są trzy rodzaje F2 ADO4600CUBOX F3 ADO4600CZBOX i ostatnio G2 ADO4600DOBOX

F2 nie warto

F3 można kupić poniżej 180 zł http://kdo.pl/product_info.php/cPath/232_2...oducts_id/27336

G2 jest już u nas w hurtowniach.

Pojawiły się też nowe X2 45 W w niższych cenach http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/At...talog,kat,6132/

I jako ciekawostka ze względu na wysoką cenę sempron X2 2100

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Se...pelny,id,53108/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W:

Procesor : AMD Athlon X2 4200+ Brisbane 65nm - 179 zł

Płyta Główna : Foxconn A690GM2MA-RS2H - 149 zł

RAM : OCZ 2x1GB 800MHZ SpecialOps - 139 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 95 zł

HDD : Seagate Barracuda 7200.10 250GB 8MB Cache - 159 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

widział bym płytę główną Gigabyte MA74GM-S2H

Różnica bardzo duża, wsparcie HD, reszta już trochę potaniała więc może :)

Co do zgodności z ramem, składam znajomemu zestaw na niej więc jak skończę dam testy o ile sirius nie nawali i zdąży na czas ;)

Swoją drogą skoro w sirus wszystko jest taniej to może by tak standard przyjąć zakupy u nich? Wiem, że obsługę mają przeciążoną, ale cena to zazwyczaj rekompensuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej dyski Seagata s. 10 polecasz gdzie lepszym wyborem będzie WD2500AAKS , potem ludzie Ci będą mówić że źle doradziłeś. Ja bym to poprawił. I ta płyta.. Asus p5k ... dla mnie to jest nie godna uwagi płyta. Czytałem że dość sporo osób się skarżyło na awaryjność i nie stabilność. Nie lepiej byłoby polecić Foxconn P35A-S/GIGABYTE P35 DS3/Abit IP35/MSI Neo2 FiR ? Aha i jakoś nie widze monitorów od Gateway lub Lenovo ? To przecież bardzo dobre sprzęty.

 

To takie moje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił z tanich zestawów HD3650-ta grafika jest zdecydowanie gorsza od 8600GT. Ostatnio miałem okazję porównać 8600GT Sonica i Asusa HD3650. Zdecydowanie 8600GT rozłożył HD3650. No i ceny... Asus około 210-220zł, a 8600GT troszkę więcej, ale wydajność zdecydowanie wyższa, a z AA to już po prostu niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zwiększył swoją opłacalność po wprowadzeniu procesora x3 o lepszym OC od x4 i po zniżce cen płyt głównych z HT 3.0 takich jak Gigabyte 780G S2H (ze złączem esata) i S3H (z polimerowymi kodziołkami), trzeba będzie policzyć zestaw z takim prockiem, czy może się opłaca, choć chyba jeszcze nie, musi trochę stanieć.

Jednocześnie chcę sprostować, co pisałem kilka postów wcześniej. Płyty na chipsecie AMD 740G nie obsługują HT3.0 i są klasyfikowane przez Gigabyte jako AM2 a nie AM2+, czyli wg mnie niewiele lepsze od wersji 690G.

Edit:

@ Szczuru, fajnie, że podoba Ci się karta 8600gt sonic + ale ma też swoje wady, jak wyższa o 35% cena, brak wsparcia HD w tym 1080p, gorsze wyjście TVout i gorsza jakość kolorów (wszystkie karty nVidii) no i nie obsługuje dx 10.1, który już zaczyna się wciskać do gier zwiększając znacznie wydajność, a wersja standardowa 8600GT i tak droższa o 9% nie jest lepsza wydajnościowo od 3650 więc w czym ta rzekoma przewaga? No chyba wyłącznie w tym, że Ty ją masz i Ci się podoba? Bardzo fajnie, ze jesteś zadowolony.

Jak chcesz coś udowodnić to przedstaw konkretne testy, bo z tych ,które widziałem wynika zupełni coś odwrotnego niż piszesz. To zwykły 3650 był lepszy niż zwykły 8600gt w normalnej konfrontacji. A że na pclabie porównali 3650 z 8600gts różnica w cenie bagatela 58% to już taka specyfika tego portalu, no i nie wiem jakich metod testowych użyłeś aby wykazać wyższość gorszej karty, jakich sterowników użyłeś, czy je dobrze zainstalowałeś etc?

Edit2:

Szczuru w temacie o 3650 napisał:

Co prawda zrobiłem tylko testy w 2 grach, ale to wystarczy.

Ok, sterowniki nawet niezłe, sprawdź jeszcze na najnowszych to przy okazji mi powiesz, czy atitoolem 0.27 b4 da się na nich kręcić czy nie, a co do testów w dwóch grach to wiesz, za mała próbka, no i nie napisałeś w jakich? Są tytuły, w których radeon ma przewagę i dwa by się na pewno znalazły nawet nad wersją gts, a nawet więcej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Żebyś nie myślał, że są to wszystkie tytuły, w których dużo tańszy 3650 wyprzedził 8600gts, no więcej jednak było na plus droższej karty, ale cena i inne okoliczności...

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie 1200zł jest GF 9600GT, który ma rekomendowany zasilacz 400W a w zestawie jest 350W, czy nie za mało?

Czy zamiast tego Galaxy może być Inno3D bo w Agito nie mają, a ta karta w wymaganiach ma 450W zasilacz, czy dać większy a jeśli tak to jaki. Czy trzeba podkręcać procesor przy zastosowaniu tej karty i wstawiać dodatkowe wentylatory do obudowy CM Elite 331? Procek daję już Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX .

 

Gigabyte GA-P31-DS3L 179,00

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX 181,00

Inno3d GeForce 9600 GT 512MB DDR3 PCI-E BOX 394,00

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ) 152,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM 83,00

Modecom MC-350 350W 82,00

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna 118,00

Microsoft Windows XP Home PL SP2 OEM 223,00

A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition 800MHz CL4 BOX0 136,00

 

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez EmillB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie 1200zł jest GF 9600GT, który ma rekomendowany zasilacz 400W a w zestawie jest 350W, czy nie za mało?

Czy zamiast tego Galaxy może być Inno3D bo w Agito nie mają, a ta karta w wymaganiach ma 450W zasilacz, czy dać większy a jeśli tak to jaki. Czy trzeba podkręcać procesor przy zastosowaniu tej karty i wstawiać dodatkowe wentylatory do obudowy CM Elite 331? Procek daję już Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX .

 

Gigabyte GA-P31-DS3L 179,00

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX 181,00

Inno3d GeForce 9600 GT 512MB DDR3 PCI-E BOX 394,00

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ) 152,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM 83,00

Modecom MC-350 350W 82,00

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna 118,00

Microsoft Windows XP Home PL SP2 OEM 223,00

A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition 800MHz CL4 BOX0 136,00

 

 

Z góry dzięki.

Rekomendacja 400W dla 9600GT wynika z możliwości instalacji z 4 rdzeniowymi procesorami, a te mają większe zapotrzebowanie. W tym zestawie powinno wystarczyć dobre 350W jak na przykład ten MC350 zaproponowany. Inno 3D przypuszczam, nie wiem, że jest fabrycznie podkręcona i dlatego może mieć większe zapotrzebowanie, ale ten zasilacz powinien wystarczyć także do OC zarówno procesora jak i karty, jak chcesz być na 100% pewny, to MC400 Modecoma jest droższy ok 50zł więc nie majątek a starczy na pewno nawet do mocniejszych kart jeżeli takie zastosujesz w przyszłości (no oczywiście w pewnych granicach, nie na GT200 czy nie dwóprocesorowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jn. (nie dla siebie ;))

Gigabyte GA-P31-DS3L

ok, nie wiem czy całą ale jakieś elementy do tej płyty robi Foxconn(logo na elem.)

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX

ok

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX

ok

Asus Radeon HD 3650 TOP 256MB DDR3 PCI-E BOX

ok

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)

ok, cichy

Modecom MC-350 350W

ok, tylko jedno zasilanie sata, konieczność dokupywania przejściówki, brak też kabla sieciowego

 

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

ok, dobrze wykonana

 

PIONEER DVD+/-RW DVR-215D czarny OEM

bardzo szybka i wydajna ale za to bardzo głośna, hałaśliwe zamykanie szufladki(twarde plastiki)

Microsoft Windows XP Home PL SP2 OEM

 

A4-TECH Klawiatura EVO XGame

ok, jak za tą cenę plastik nie najgorszy

 

A4-TECH Mysz EVO Glaser 60D

chyba chce naśladować modele Razera ale nie jest zła, głośny klik

 

Creative Inspire 280 2.0 retail

włącznik nie zawsze załapuje(kiepski), niewygodna regulacja głośości

 

BENQ 19" LCD G900 1280x1024

brak kabla DVI, pojawiał się subpiksel ale jak się ''pomasowało" znikł

 

Ever listwa zabezpieczająca Standard 3 metry

 

wszystko za 2036zł i najnowsze gry śmigały aż miło(1280x1024)

trzeba pamiętać jak się nie ma doświadczenia z nowymi kartami AMD-ATI, że do karty niezależnie od sterów grafiki instaluje się sterowniki dźwiękowe HD Audio, bo tak w menadżerze mamy znak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie jaki monitor lepszy sredni 20 ? czy jeden z tanszych 22 ? chodzi mi o te wymienione z podsumowania czerwca , mam w tej chwili stara 17 samsunga 753dfx i zastanawiam sie czy bedzie duzy przeskok wizualny jesli bioshocki i inne gry tego typu chodza mi na full / na sprzet z sygnatury nie patrzec XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie jaki monitor lepszy sredni 20 ? czy jeden z tanszych 22 ? chodzi mi o te wymienione z podsumowania czerwca , mam w tej chwili stara 17 samsunga 753dfx i zastanawiam sie czy bedzie duzy przeskok wizualny jesli bioshocki i inne gry tego typu chodza mi na full / na sprzet z sygnatury nie patrzec XD

Ile masz kasy ?

 

 

Zestawy uaktualnione i uzupełnione o nowe działy : wentylatory, myszki, klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm myslalem ze bede mial wiecej ale okazalo sie ze nowe pudło troche rozwalilo moje fundusze zreszta kupilem zestaw za maja za 2 tysiace i jestem baardzo zadowolony twój temat naprawde pomaga ;) A chcialbym kupic 20 calowke za za max 750 zeta no niestety to nie duzo ale na lg czy samsunga starczy i zastanawiam sie czy odczuje duzą roznice pomiędzy lcd 20 a moim starym crt-kiem 17 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm myslalem ze bede mial wiecej ale okazalo sie ze nowe pudło troche rozwalilo moje fundusze zreszta kupilem zestaw za maja za 2 tysiace i jestem baardzo zadowolony twój temat naprawde pomaga ;) A chcialbym kupic 20 calowke za za max 750 zeta no niestety to nie duzo ale na lg czy samsunga starczy i zastanawiam sie czy odczuje duzą roznice pomiędzy lcd 20 a moim starym crt-kiem 17 .

NIe bedzie porownania, najlepiej kupuj od razu 22'', bo roznice w jakosci obrazu w tej klasie cenowej sa zadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...