Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstepie dzieki z prowadzenie postu z zestawami, dzieki niemu udalo sie mi zlozyc kompa z ktorego jestem zadowolony.

 

Mam pytanie odnoścnie dysków: Dlaczego polecane są Samsungi?

Chciałem właśnie kupić dysk 1TB i po przeczutaniu paru testow i roznych opinii troche sie pogubilem.

Barracudy czesto padaja, z Samsungami tez podobno czesto bywaja problemy. Ciekawe sie wydają WD Black (niezawodne, 5 letnia gwar), ale niestety trzeba całkiem sporo do nich dopłacić. Czy jest warto?

Edytowane przez revenq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie kupić dysk 1TB i po przeczutaniu paru testow i roznych opinii troche sie pogubilem.

Barracudy czesto padaja, z Samsungami tez podobno czesto bywaja problemy. Ciekawe sie wydają WD Black (niezawodne, 5 letnia gwar), ale niestety trzeba całkiem sporo do nich dopłacić. Czy jest warto?

Ja mam Barkę 1TB i nic złego o niej nie potrafię powiedzieć.....

 

Model : ST31000528AS

Firmware : CC35

 

Piknie działa i na razie działa... <_<

 

Przepracowała już 1256 godzin i 113 włączeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat,

 

Czekac do lutego czy kupowac teraz?

Opinie?

 

Dodam, ze przesiadka by byla z e6600@3,2ghz, 8800gts, 2gb ram, xp na i5, 4gb ram, hd5850, w7 + w przyszlosci ssd gen2

 

Jesli przesiadal bym sie w lutym, to prawdopodobnie juz na i7.

Teraz starczy mi na to co napisalem.

 

/edit

 

uh, nvm, wlasnie zauwazylem ze sama grafa podrozala prawie 200zl od kiedy ostatni raz przegladalem.

bedzie trzeba poczekac jednak, za blisko swiat juz.

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze ponowym roku ceny spadna o 20% ? :D obnizki to moga byc dopiero ( jak co roku ) w okresie wakacyjnym lub gdy Intel wypusci cos nowego :)

napewno.

Po okresie swiatecznym beda jakies obnizki. Jak juz wspominalem ten radek podrozal 200zl w przeciagu ostatniego tygodnia.

I tez czekam na to, co zaprezentuje nvidia, poniewaz sam procek z ramem i plyta glowna podrozaly lacznie jakies 100zl.

 

Pozatym, jedyna rzecza (oprocz tej oczywistej, czyt nowe gry), dla ktorej chce zrobic upgrejd peceta, jest to, iz kupilem 24" lcdka, ktorego moja grafa juz nie uciagnie.

Edytowane przez Narril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO jest szansa, że spadną jak nvidia wypuści nowe karty. a to już ponoć niedługo ;)

fermi najwcześniej luty 2010(info oficjalne nv) , a w Polsce oprócz pojedynczych sztuk to pewnie w marcu lub kwietniu

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić przyzwoity sprzęt, który posłuży kilka dobrych lat. Chciałbym aby był cichy ponieważ będzie stał w pokoju z TV :)

Przymierzam się do listopadowego zestawu za 3000 zł a więc:

PROCESOR: AMD Phenom II X4 955 + Arcting Cooling Freezer Xtreme Rev.2

PŁYTA GŁÓWNA: Asrock M3A785GXH

PAMIĘĆ RAM: Corsair 2x2GB 1600MHZ XMS3 DHX

KARTA GRAFICZNA: PowerColor Radeon HD5850 1GB

DYSK: Samsung 500GB 16MB Cache F3

Moje pytanie odnosi się do zasilacza. W zestawie przyjęto OCZ ModXStream Pro 500W. Ja bardziej skłaniam się na BeQuiet PurePower L7 530W ponieważ zależy mi na tym aby był quiet :) Czy będzie wystarczający czy przyjąć coś innego?

Drugie pytanie to obudowa. Czy dobra będzie ModeCom Step 407 bądź Antec Gamer Three Hundred ewentualnie Antec Sonata Elite chociaż droga. Generalnie zależy mi aby porty usb były u góry.

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zestawie przydały by się wentylki.

Zastanów się czy nie warto dodać kilka złotych do chłodzenia Mugen II. Mam i jest rewelacyjne. Dzięki temu masz lepsze OC lub wolniej kręcący się wentylek.

Na pewno tez warto poczekać kilka dni na serię c3, już produkowana ale jeszcze niedostępna, procesora ,który wybrałeś. Jest lepiej krętliwy, mniej prądu żre, mniej mocy emituje w obudowie i w efekcie można lepiej wyciszyć komputer.

 

A czy kupując Anteca Three Hundred do wspomnianego zestawu będę potrzebował tych wentylatorów zamontowanych fabrycznie w obudowie czy będę mógł je sobie podarować (np. nie podłączać)??

Najlepsze do wyciszania są Cheftecki (ok 300zł). Dla porównania mój CM nie wycisza zbyt dobrze i musiałem się naprawdę namęczyć aby komputer nie był słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kupując Anteca Three Hundred do wspomnianego zestawu będę potrzebował tych wentylatorów zamontowanych fabrycznie w obudowie czy będę mógł je sobie podarować (np. nie podłączać)??

Wyciągi z obudowy to podstawowa rzecz dla właściwych temp w środku. Fabryczne Anteca sa ciche i przeważnie mają 3 stopniową regulacje przełącznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie - czy jeżeli ktoś chce mieć szybki dysk to w tym najdroższym zestawieniu nie można by zamiast A-Data SSD 128GB - 1099 zł zastosować zwykłego talerzowca ale z rodziny Raptor ? Myślę, że taki WD VelociRaptor 300 GB kosztujący około 800zł i ponad dwukrotnie większą pojemnością jest sensownym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie masz dysk 1TB na magazyn.

120gb na partycje systemową to dość dużo.

Raptor jest zauważalnie wolniejszy.

Nie chcesz SSD to nie kupuj i tyle.

A nie sądzisz, że płacenie 8zł za 1GB na partycję systemową to nie jest strata kasy ? Albo kupić trzeba jakiś mniejszy SSD ale poczekać aż rozpowszechnią się te nowsze generacje SSD.

 

Więc ceny są takie:

SSD - 8zł/GB

Raptor - 2,5zł/GB

Zwykły HDD - 0,3zł/GB

 

Jak dla mnie jedyną wadą tego Raptora może być głośność - ale oprócz tego ten model ma wiele plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to widać, ale od zestawu za 4500 zł ogólna platformowa koncepcja zestawu pozostaje taka sama, także zestawy za 5400 zł i 6500 zł są po prostu "rozwinięciem" idei z zestawu za 4500 zł. Chodzi tu po prostu o "dodatki", jak SSD, czy napęd Blu-Ray (no i lepsza płyta główna). Kto woli Raptora może go wziąć, ale uważam, że mimo tego stosunku ceny za GB to SSD jest tutaj lepszym wyborem do zestawu w takiej kwocie - zwłaszcza, że mówimy tu o rozwinięciu pewnej idei.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta z zestawu za 1000 zł po dodaniu grafiki ati 4670/4730 nie będzie robiła problemów ?

 

Ktoś na forum odradzał AsRock'a M3A785GMH, ponieważ jest w standarcie mATX...w czym to przeszkadza ? Jakiegoś wypasionego kompa na niej nie będę składał, chcę dodać tylko tą grafę, a reszta bardzo podobna jak w zestawie za 1000 zł .

 

Ogólnie mógłby ktoś zaktualizować ceny, bo ostatnio trochę podrożały zastosowane tam części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 128GB jest potrzebne na partycję systemową ? Nikt nikogo nie zmusza do SSD ale nie ma wcale nigdzie mowy o Raptorach.

Najwyraźniej nie masz zupełnie pojęcia o żadnych z tych dysków. Ani SSD ani o raptorach.

Zestaw jest rozsądnie zaproponowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na dzień dzisiejszy dyski 128GB SSD są drogie. Ja proponuje zakupić sobie dysk pokroju 32-64GB SSD na sam system i uwierzcie mi przyniesie to bardzo duży skok wydajnościowy. Raptor jest wolniejszy od większości dysków SSD i niestety jest głośniejszy.

 

Ja jeśli miałbym wybierać (ostatnio to robiłem) to wybrałbym dysk 32GB SSD na system a drugi dysk na magazyn danych. Cisza i bardzo szybki dostęp do danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...