Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik jest po to zeby osoba dysponujaca budzetem xxxx zl nie kupila byle g.wna jakie wcisna jej znawy w sklepach komputerowych, czyli tego co zalega na polkach.

 

Kwestia alternatyw... imo troche bez sensu np. dysk - skoro Samsung 502HJ wypada najlepiej w testach ma najlepszy przelicznik cena/jakos to jaki jest sens podawania jako alternatywe dysku drozszego i o gorszych paramertach? Zreszta ilosc tematow "co kupic" jest i tak ogromna, ludzie ciagle o cos pytaja, wiec dodawanie alternatyw w proponowanych zestawach podwoi ilosc zakladanych tematow w ktorych kazdy i tak pyta przewaznie o to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale skoro robisz 10 rodzajów zestawów to warto podkreślić, że nie tylko Samsungi są na świecie. Tak jest przy każdym wydaniu - jak ostatnio były WD to też w kazdym zestawie - od tego za 1 tys do tego za 10. A według mnie wystarczy dać w jednym Samsunga, w drugim Seagatea, w trzecim WD. Szczególnie jeżeli są bardzo porównywalne.

Aktualnie Samsung jest ciut lepszy, więc dominuje w zestawach - tak to widzę.

 

Poradnik tylko wskazuje, jakie podzespoły warto brać, przecież nikt nikomu nie każe brać Samsungów! Ktoś kupował przez lata WD i jest zadowolony, to kupi WD i nie zmieni tego fakt, że w zestawie jest Samsung. Dla tych mniej zorientowanych w temacie jasne określenie jednego dysku zaoszczędzi ból głowy - inni wybiorą, co będą chcieli.

 

bardzo ambitne - [pamięci] najtańsze z radiatorami. A pewnie nikt nie uświadomił Cię, że GoodRAMy z pierwszych dwóch zestawów potrafią lepiej się kręcić niż te corsarze. Warto przecież polecić coś na elkach - Gskille, GoodRAMy Pro.

Ale i tak pamięci to chyba najbardziej zróżnicowana kategoria.

Tak, pamięci to skomplikowana sprawa, jako że wybór jest szeroki. Jednak po to jest to forum, żeby móc zapytać o zestaw... Jeśli ktoś będzie chciał bardziej wyczynowych pamięci, to ktoś może pomóc mu je wybrać.

 

Nikt nie mówił, że płyną. Ale zauważ, że AsRocki nie mają tylko zalet, a posiadają także wady. Nie wspomniałeś nic o znakomitej MSI GD65. O innych GB czy Asusach. O supertanich foxconnach. tylko ten AsRock. Ja nie wiem co w nim jest takiego super jak tam na pierwszy rzut oka widać jaka to jest jakość wykonania. I tylko 2 lata gw...

Asrocki są przede wszystkim tanie i solidne. Taki Asrock P55 Extreme to w sumie taki MSI P55-GD65 bez bajerów, z trochę gorszym OC i krótszą gwarancją i nie widzę powodu, by każdemu polecać droższe MSI. Jak ktoś chce ambitniej pokręcić, to dopłaci - może zapytać na forum...

 

Fortron OK. Troche to co prawda nie te czasy i nie ta cena, więc można znaleźć fajniejsze zabawki w tej cenie, ale spoko, niech będzie. Z OCZtów widzę znasz tylko ModXstream. Chyba nikt ci nie przedstawiał innych modeli, jak np bardzo ciekawy Fatal1ty. Nie wspominając już o innych markach.

O Fatal1ty to chyba niewiele słyszałeś - mam wrażenie, że ta dobra opinia jest oparta o wygląd i cenę... Fatal1ty to taki StealthXStream, tyle że ze świecidełkami i lepszym wyglądem. Nie bez powodu jest tani...

 

A tym stwierdzeniem podkopałeś swoją reputację. Straciłem teraz do Ciebie i do twojej "pracy" szacunek. Zamiast choćby starać się nawiązać jakąś polemikę, wysłuchać opinii to turlasz dropsy. Z takim podejściem lepiej weź się za inne zajęcie...

Spokojnie, Miguel707 jest trochę wybuchowy, więc nie bierz tego do siebie :wink: .

 

A może po prostu wystarczy przy poszczególnych częściach w nawiasach umieścić alternatywy również godne uwagi zamiast turlać dropsy :razz:

Poradnik jest ok, brak tylko alternatyw przy poszczególnych produktach - tak aby każdy mógł się zorientować co jest mniej więcej podobne w podobnej cenie i przy podobnej jakości

... i zaczęłyby się pytania - co jest lepsze? Jak ktoś jest uparty i ma odrobinę wiedzy, sam znajdzie alternatywę. A jak nie, to może zapytać na forum.

 

Ja to odbieram że jest to po prostu sugestia co można kupić a i tak ten co kupuje może zmodyfikować zestaw. I po to chyba jest też reszta forum żeby ewentualne niejasności rozjaśniać ;)

Dokładnie tak.

 

@majkel84

IMO trochę przesadzasz. Wiadomo, że nie ma jedynych i słusznych zestawów, chyba nikt tutaj tak nie myśli, że ten poradnik takie zestawy próbuje lansować... Jednak dla newbies (i nie tylko) jest pewnego rodzaju bazą, fundamentem, na którym można stworzyć swój przyszły zakup i tak powinniśmy pojmować ideę istnienia tego poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No jasne - odpowiedziałem tylko argumentami na przesadzoną reakcję autora.

 

Ale żeby to wszytko co wypisałem podsumować jednym zdaniem to napiszę, że chodzi mi tylko o to, żeby każdy z zestawów nie wyglądał identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie rozwodzic, tak jak podkreslil kolega Powerslave, poradnik jest dla ludzi,ktorzy nie maja zbytnio pojecia co kupic,a nie chca zeby im sklep wcisnal nadwyzki magazynowej.Co do alternatyw,to imo nie ma sensu,poprostu jest to temat rzeka. Poza tym jezeli ktos ma ochote na produkt x zamiast y,to wystarczy poszukac na forum,przeciez mamy tego full,nie widze najmniejszego problemu,no chyba,ze ktos juz jest tak leniwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk w laptopie to najnowszy model z półki sklepowej?

Najnowszy to on na pewno nie jest, bo laptop ma już niecały rok. Starociem jednak też nie jest. Zresztą dysk w moim lapku to nie jedyny taki przypadek. Tak się składa że uczę się jako informatyk i czasami jak jest jakaś wolna lekcja to na ławkach pojawia się 20 laptopów to jest okazja "posłuchać", który jak chodzi.

 

Przez ręce przewinęło mi się również pare dysków 2,5" 5400rpm. Powiem tak - na magazyn są idealne, cichutkie, chłodne itd, ale gdy postawi się na nich system to hałas jaki wydają głowice bywa nie do przyjęcia.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale skoro robisz 10 rodzajów zestawów to warto podkreślić, że nie tylko Samsungi są na świecie. Tak jest przy każdym wydaniu - jak ostatnio były WD to też w kazdym zestawie - od tego za 1 tys do tego za 10. A według mnie wystarczy dać w jednym Samsunga, w drugim Seagatea, w trzecim WD. Szczególnie jeżeli są bardzo porównywalne.

A ja uważam obecnie Samsunga F3 za najlepszy wybór. Dlaczego miałbym na siłę dawać np. Seagate. Mam swoje zdanie i w tych zestawach je przedstawiam.

 

 

 

Nikt nie mówił, że płyną. Ale zauważ, że AsRocki nie mają tylko zalet, a posiadają także wady. Nie wspomniałeś nic o znakomitej MSI GD65. O innych GB czy Asusach. O supertanich foxconnach. tylko ten AsRock. Ja nie wiem co w nim jest takiego super jak tam na pierwszy rzut oka widać jaka to jest jakość wykonania. I tylko 2 lata gw...

ASRock na P55 znajduje się przede wszystkim ze względu na cenę w stosunku do możliwości oraz to, że można na nim zamontować cooler pasujący np. tylko do 775, czy 1366. To kolejna oszczędność. Możliwości ASRocka do podkręcania domowego komputera wystarczają w zupełności, a ja składam przede wszystkim domowe komputery.

 

 

Fortron OK. Troche to co prawda nie te czasy i nie ta cena, więc można znaleźć fajniejsze zabawki w tej cenie, ale spoko, niech będzie. Z OCZtów widzę znasz tylko ModXstream. Chyba nikt ci nie przedstawiał innych modeli, jak np bardzo ciekawy Fatal1ty. Nie wspominając już o innych markach.

W takim razie mało widzisz, bo kiedyś w zestawach były i StealthXStream. Fortron ma 80PLUS, a ModXStream Pro odpinane kable, co już wspominałem. Uważam, że dany zasilacz pasuje do niejednego zestawu, nie będę na siłę wciskać takiego zasilacza, który uważam za gorszy. A jak uważam za lepszy, to wstawiam tylko ten lepszy.

 

Osobiście zauważałem te problemy jeszcze jak Sysak to robił. Myślę, że to nie jest przymusowa różnorodność, tylko możliwość wyboru - zapoznania się z najlepszymi produktami na rynku. A nie wybranym przez Pana X produktem.

Dlaczego alternatyw nie robię wyjaśniałem już kilkadziesiąt razy, tłumaczenie tego po raz kolejny jest naprawdę nudne...

 

 

 

 

Dla mnie to ten poradnik zakupowy to trochę pomyłka. Zdecydowanie powinien być nad nim napis: artykuł sponsorowany.

A tym stwierdzeniem podkopałeś swoją reputację. Straciłem teraz do Ciebie i do twojej "pracy" szacunek. Zamiast choćby starać się nawiązać jakąś polemikę, wysłuchać opinii to turlasz dropsy. Z takim podejściem lepiej weź się za inne zajęcie...

No jasne - odpowiedziałem tylko argumentami na przesadzoną reakcję autora.

 

Ale żeby to wszytko co wypisałem podsumować jednym zdaniem to napiszę, że chodzi mi tylko o to, żeby każdy z zestawów nie wyglądał identycznie.

Ja do Ciebie przez Twój pierwszy post w tym temacie straciłem cały szacunek. Najpierw wyskakujesz "z mordą" o sponsoringu, a potem dziwisz się mojej reakcji na nieprawdziwe oskarżenia. Następnie zaś stwierdzasz, że "chodzi mi tylko o to, żeby każdy z zestawów nie wyglądał identycznie.". Zestawy robię od dawna, podejście mam takie same.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alternatyw to mam mieszane odczucia. Na pclabie też są zestawy, są tam przedstawione alternatywy i imho wygląda to całkiem dobrze. Jest podany jeden konkretny zestaw, a w razie gdyby którejś z części nie było są podane alternatywy. I to jest według mnie dobre rozwiązanie, które jednak tutaj się nie sprawdzi, bo zestawy są ograniczone sklepem esc.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest według mnie dobre rozwiązanie, które jednak tutaj się nie sprawdzi, bo zestawy są ograniczone sklepem esc.pl.

A ja mam takie pytanie natury technicznej. Czemu zestawy są ograniczone sklepem esc.pl?

Sam pewnie niedługo będę składać nowego kompa i w poszukiwaniu k. graficznej znalazłem

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=18906

http://www.allegro.pl/item837621793_1024mb...r5_vapor_x.html

Różnica w cenie to 100zł a to już trochę miesza w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ludzie potrafią zakładać kilka tematów o tym samym. Ostatnio ktoś założył trzeci temat o zakupie karty do 600zł. Gdyby były alternatywy to w tym dziale zrobiłby się jeden wielki burdel.

Nie sądzę, ludzie zakładają te tematy bo nie chce im się szukać a przyklejonych praktycznie nie widzą. Przydałby się jakiś wielki napis na samej górze żeby ludzie najpierw patrzyli do przyklejonych a potem pytali.

 

Jak gadałem z kumplem to powiedział że na przyklejone nie patrzy nawet bo to na ogół regulaminy i ogłoszenia. Myślę że wielu nowicjuszy tak robi i to jest główną przyczyną dublujących się tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że 1 użytkownik założył 3 tematy o tym samym.

Niektórzy by zakładali kilka tematów, bo by nie wiedzieli co wybrać i w każdym temacie byłoby pytanie o inną cześć, np. karta, mobo, proc.

Ktoś kto nie ma pojęcia o komputerach nie będzie wiedział czy skorzystać z tych alternatyw i będą kolejne pytania.

Ludzie mogliby polecać zestawy, które różnią się kilkoma częściami. Dużo osób ma problem z wyborem pomiędzy 2 zestawami, a mogłoby być ich więcej. Byłyby wtedy długie tematy praktycznie bez sensu. Większość tematów byłaby podobna.

 

Do tego dochodzą sugestie typu:

Dlaczego nie ma produktu A? Przecież jest lepszy od B i C, a jest w podobnej cenie.

Popatrz na ilość płyt jakie mógłby się tam znaleźć. To samo z zasilaczami i ramem.

 

Zestawy na portalu byłyby niezbyt czytelne.

 

Poza tym przedziały cenowe zestawów by się zmieniały.

I kolejne pytania typu:

Brać zestaw za np. 2000zł ze zmianą części A , B i C czy kupić zestaw za 2300zł?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że zestawy są zbyt czytelne.

Ktoś kto nie ma pojęcia o sprzęcie kupi takie coś, po czym będzie się zastanawiał dlaczego to zrobił.

Pomijając sugestie sklepowe, uważam że konfigi są nie przystosowane ani dla "laików" (LC) ani dla "hardcorowców"(HC)

Przykłady:

F3 jest dobry bo jest cichy - dla HC nie ma to znaczenia ; LC wsadzi to budy, która i tak jest pudłem rezonansowym.

 

Modularny zasilacz - dla HC te zasilatory są zbyt słabe, a kable potrafi sobie sam ułożyć odpowiednio; LC powkłada co się da, bo skoro jest to widocznie być musi.

 

RAM - dodawanie pamięci 1600 MHz do AMD dla LC ma jakiś sens? ; HC i tak weźmie jakieś krętliwsze 1xxx low voltage.

 

Nie chce mi się pisać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że "hardcorowiec" korzysta z poradnika?

 

 

"zbyt czytelne"? to lepiej nawalić po 5 części jako alternatywy, żeby nie dało się tego odczytać? Przy alternatywach wyszłyby zestawy z trochę innego przedziału cenowego.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie powinien - tak więc może warto zmienić tytuł tematu na np. taki:

"Tu jest lepiej niż w sklepie dla idiotów, ale szukaj sam"

 

EDYTA @ edyta do edycji.

 

IMHO powinny być 4 zestawy:

 

1. Biuro, filmy - takie "pseudo-HTPC"

2. Gry, zabawy.

3. "Pro" - obróbka video/audio, grafika itp.

4. O/C dla satysfakcji (smarki itp.)

 

Miło byłoby zobaczyć też różnice lub ich brak między ilością rdzeni (1/2/4) w różnych zastosowaniach jako podsumowanie - samo stwierdzenie, że zestawy są tworzone pod "multimedia i gry" to trochę mało, bo na tym najtańszym grać nie życzę nawet Teściowej, a na najdroższym szkoda kasy i potencjału.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklep w google nazwę tego sklepu... To są cwaniaki z Cypru - gwarancji praktycznie brak.

Chodzi o użytkownika "E-N-T-E-R" z allegro? Nawiasem mówiąc trochę negatywów ma ale w stosunko do liczby transakcji to 2%

Jest jeszcze http://www.allegro.pl/item830235344_vapor_..._ddr5_hdmi.html

 

Dobra widzę, że "imrch" to to samo bagno

Edytowane przez Pablo01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bana na google?

 

@suchyjastrzab

Za bardzo kombinujesz.

1. HTPC niby jakieś są. Ja nawet na to nie patrzę.

2. Ogólnie jest.

3. Tutaj lepiej założyć temat. Są różne programy wykorzystujące mniej lub więcej kartę graficzną lub procesor. Jest trochę programów więc zestawów też byłoby kilka. Do tego dochodzą różne przedziały cenowe. Łatwiej byłoby popełnić jakiś błąd.

4. Nawet nie chce mi się komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że 1 użytkownik założył 3 tematy o tym samym.

Niektórzy by zakładali kilka tematów, bo by nie wiedzieli co wybrać i w każdym temacie byłoby pytanie o inną cześć, np. karta, mobo, proc.

Ktoś kto nie ma pojęcia o komputerach nie będzie wiedział czy skorzystać z tych alternatyw i będą kolejne pytania.

Ludzie mogliby polecać zestawy, które różnią się kilkoma częściami. Dużo osób ma problem z wyborem pomiędzy 2 zestawami, a mogłoby być ich więcej. Byłyby wtedy długie tematy praktycznie bez sensu. Większość tematów byłaby podobna.

 

Do tego dochodzą sugestie typu:

Dlaczego nie ma produktu A? Przecież jest lepszy od B i C, a jest w podobnej cenie.

Popatrz na ilość płyt jakie mógłby się tam znaleźć. To samo z zasilaczami i ramem.

 

Zestawy na portalu byłyby niezbyt czytelne.

 

Poza tym przedziały cenowe zestawów by się zmieniały.

I kolejne pytania typu:

Brać zestaw za np. 2000zł ze zmianą części A , B i C czy kupić zestaw za 2300zł?

Wystarczy dopisać że podany zestaw to najlepszy możliwy, a alternatywy są podane jedynie na wypadek niedostępność którejś z części. Zapobiegło by to pytaniom czy brać to co zostało podane czy alternatywę. Odpowiedni byłby również dopisek, że nie ma znaczenia, którą alternatywę się wybierze, bo i tak będzie tak samo lub prawie tak samo dobra jak opcja podana w zestawie. A po informacje odsyłać na strony producentów (oczywiście nie linkami - za dużo zachodu imho).

 

A pomysł z róznymi rodzajami zestawów uważam ze całkiem niezły. Co do zestawów dla profesjonalistów to wiadomo, ale myslę że nie byłoby problemu złozyć czegoś co będzie odpowiednio dobre w większości programów. Przecież i tak każdy może zapytać. Pytań z pewnością nie byłoby więcej niż teraz bo po 1 to i tak nie jest ich dużo (chodzi mi o zestawy pro) a po 2 myslę że ich ilość raczej by się jeszcze zmniejszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy to on na pewno nie jest, bo laptop ma już niecały rok. Starociem jednak też nie jest. Zresztą dysk w moim lapku to nie jedyny taki przypadek. Tak się składa że uczę się jako informatyk i czasami jak jest jakaś wolna lekcja to na ławkach pojawia się 20 laptopów to jest okazja "posłuchać", który jak chodzi.

 

Przez ręce przewinęło mi się również pare dysków 2,5" 5400rpm. Powiem tak - na magazyn są idealne, cichutkie, chłodne itd, ale gdy postawi się na nich system to hałas jaki wydają głowice bywa nie do przyjęcia.

Z laptopami to jest tak że wiele zalezy od ceny. Do wielu tanich modeli pakuje sie leżaki magazynowe czyli stare modele które sa głośne bo szumią i do tego głośną skrobią.

Mówiąc wcześniej o tym że 5400 jest ciche miałem na myśli porównywanie nowych modeli - myślałem że to oczywiste. Inaczej porównanie nie ma sensu przecież.

 

 

Tworzenie w poradniku grupy sprzętu dla OC jest bez sensu bo doświadczeni i tak nie zaglądają do poradników tylko dyskutują w stosownych tematach forum.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych programów wystarczy integra więc ktoś nieobeznany w temacie mógłby kupić zestaw z dobrą kartą i to byłby błąd.

 

Poza tym autor zestawów nie ma nieograniczonej ilości czasu na tworzenie zestawów. Ma też inne sprawy, a to zajęło by dużo czasu.

 

 

Moim zdaniem uszczęśliwianie kogoś zestawem za 1300 lub 5000 PLN do "gier i multimedii" to jest kombinacja.

Jakoś użytkownikom, którym się je poleca to nie przeszkadza.

 

Jak wyobrażasz sobie ten dział bez tych zestawów?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopami to jest tak że wiele zalezy od ceny. Do wielu tanich modeli pakuje sie leżaki magazynowe czyli stare modele które sa głośne bo szumią i do tego głośną skrobią.

Mówiąc wcześniej o tym że 5400 jest ciche miałem na myśli porównywanie nowych modeli - myślałem że to oczywiste. Inaczej porównanie nie ma sensu przecież.

 

 

Tworzenie w poradniku grupy sprzętu dla OC jest bez sensu bo doświadczeni i tak nie zaglądają do poradników tylko dyskutują w stosownych tematach forum.

Nowe dyski 5400rpm są z pewnością ciche, ale biorą pod uwagę starsze dyski, również 3,5 7200rpm to jednak nie zawsze wypadają tak rewelacyjnie. np taki Samsung HD161HJ (tak się składa że posiadam), do nowości nie należy, a jego głośność jest bardzo porównywalna do mojego dysku w lapku (podam później jaki to model). Zresztą skończmy ten temat bo raczej do niczego konkretnego nie prowadzi. Chodziło mi tylko o to, że 5400rpm nie zawsze musi być cichsze od 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie w poradniku grupy sprzętu dla OC jest bez sensu bo doświadczeni i tak nie zaglądają do poradników tylko dyskutują w stosownych tematach forum.

Każdy zaczyna/lub nie kiedyś kręcić, a może się zdarzyć że to polubi.

Więc pomyślałem sobie, że warto coś takiego wprowadzić - może byłoby mniej pytań typu:

 

1. Do ilu mogę?

2. Jaka jest bezpieczna?

3. Czy wytrzyma?

 

To nie ma być Hardcore, po prostu zabawa ( jak już wcześniej było napisane ) dla laików, bez LC, FC, kaskad czy tym podobnych.

 

W skrócie chodziło mi o to, że 5870 nie da się podkręcić o tyle % co 5850 - to tylko przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem uszczęśliwianie kogoś zestawem za 1300 lub 5000 PLN do "gier i multimedii" to jest kombinacja.

A moim zdaniem ktoś nie ma nic do roboty, tylko siedzieć na forum i jechać po poradniku.

 

Kolego, jest sporo tego typu tematów w internecie, nikt nikomu nie każe czytać akurat tego.

 

Łatwo jest być po drugiej stronie barykady i z daleka krytykować czyjąś pracę...

 

Proponuję eksperyment - znajdź sobie jakieś forum komputerowe, gdzie nie ma takiego tematu i stwórz go. Wciel w życie pomysł 4 typów zestawów i co miesiąc poświęcaj jakieś 3-4 dni swojego życia na tworzenie 30-40 poszczególnych konfiguracji. Potem co jakiś czas przyjmuj na tzw. klatę wszelkie pytania, żale, pretensje i słowa pogardy na temat swojej pracy od frustratów, którzy nie mają co robić w życiu. Oczywiście wszystko za darmo, zero korzyści - to przecież tylko forum internetowe, nie praca.

 

Brzmi zachęcająco, prawda? Sam bym się skusił, ale mam lepsze rzeczy do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się Kolego pomyliło, ja nikogo nie atakuję.

Jednym się propozycje podobają a innym nie i już.

Autor poradnika prosił o uwagi, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie by je wyrażać.

 

O jakich mówisz barykadach, bo nie bardzo łapię?

Zaglądam tu bardzo często i plecy mnie z tego powodu nie bolą.

Masz do mnie pretensje o częstotliwość przebywania na forum?

Piszę zbyt często? Piszę nie na temat? Wywołuję wojny?

 

Wyrażam swoją opinię - nie miałem pojęcia, że nie wolno.

 

Szanuję opinię innych, grać da się na wszystkim - nawet na komórce, ale nikt nie kupuje Bentley`a by nim jeździć do szmateksu, czy też Syrenki na wycieczkę do Monaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni swojego życia na tworzenie 30-40 poszczególnych konfiguracji.

porownujac zestawy z tego i poprzedniego miesiaca chyba az tyle czasu to nie zajmuje.

 

zgadzam sie z jastrzebiem.

np. na tym samym pulapie cenowym znalezc by sie mogl phenom 550 w zestawie do gier a w drugim athlon 620 w zestawie powiedzmy 'do profesjonalnych zastowsowan'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...