Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

porownujac zestawy z tego i poprzedniego miesiaca chyba az tyle czasu to nie zajmuje.

Chodziło o to ile by ty zajęło gdyby był podział na różne kategorie.

 

Poradnik jest już w miarę długi czas i dobrze się sprawdza. Jeżeli wam nie pasuje to zróbcie swój.

 

Coś Ci się Kolego pomyliło, ja nikogo nie atakuję.

Jasne.

 

"Tu jest lepiej niż w sklepie dla idiotów, ale szukaj sam"

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co dyskusja na 5 stron skoro odpowiedz już jest ze Alternatywy nie będzie. Jeśli chcecie mieć alternatywę to zajrzyjcie na PCLab, lub inne serwisy (większość ma takie tematy). Nigdy nikomu sie nie dogodzi, jednemu nie będzie pasować płyta główna ( bo brzydki kolor ), drugiemu chłodzenie na ramach, trzeciemu obudowa. Dzieci Hany Montany opanowały Internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się Kolego pomyliło, ja nikogo nie atakuję.

Przeczytaj jeszcze raz swoje wypowiedzi... Niektóre są bardzo prowokacyjne, andrew777 już rzucił jednym, przykładowym cytatem.

 

Jednym się propozycje podobają a innym nie i już.

Wiadomo.

 

Autor poradnika prosił o uwagi, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie by je wyrażać.

[...]

Wyrażam swoją opinię - nie miałem pojęcia, że nie wolno.

Uwagi, a bezwzględna krytyka całego poradnika to duża różnica. Sądziłeś, że Miguel707 nagle odrzuci formułę, którą raczył internautów od ładnych paru lat na rzecz Twoich uwag? Opinię (bezlitośnie negatywną) wyraziłeś, autor przeczytał, więc dalsze Twoje rozważania to już zwykły onetowy jazgot.

 

Uwaga to jest np. czemu w zestawie za X złotych jest procesor A, skoro procesor B jest lepszy, np. wg tych i tych testów? Choć jak widać definicji uwagi jest tyle, ile osób piszących na forum...

 

O jakich mówisz barykadach, bo nie bardzo łapię?

Twórca-odbiorca poradnika.

 

Zaglądam tu bardzo często i plecy mnie z tego powodu nie bolą.

Masz do mnie pretensje o częstotliwość przebywania na forum?

Piszę zbyt często? Piszę nie na temat? Wywołuję wojny?

Nie, nie obchodzi mnie, co robisz, ile piszesz i co piszesz.

 

Choć w sumie warto sobie samemu postawić takie pytania, skoro zapełnia się parę stron tematu konfrontacyjnymi tekstami...

 

Szanuję opinię innych, grać da się na wszystkim - nawet na komórce, ale nikt nie kupuje Bentley`a by nim jeździć do szmateksu, czy też Syrenki na wycieczkę do Monaco.

Szanuję opinię innych, ale ten poradnik to kompletne g.wno, zupełnie bezwartościowe - to jest przekaz tego zdania... Zawsze się znajdzie ktoś, komu się czyjaś praca nie będzie podobać, a w tym przypadku to Ty jesteś taką osobą i tak Cię tutaj traktują.

 

Portal docenił pracę Miguela707 zamieszczając jego poradnik na swojej stronie, co jest dowodem na to, że poradnik jest dobry... A że mógłby być lepszy... Wszystko zawsze mogłoby być lepsze...

 

Jeśli chcecie mieć alternatywę to zajrzyjcie na PCLab, lub inne serwisy (większość ma takie tematy).

Dokładnie tak. Nikt nikogo nie zmusza czytać tego poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krytykuję poradnik jako całość - po prostu nie widzę "targetu" tych zestawów.

Nie wolno krytykować idei tworzenia czegoś dla nikogo ( moim prywatnym i nikogo nie zobowiązującym zdaniem ), bo ktoś ma inne zdanie?

Kilka osób tutaj ma chyba jakieś kompleksy, bierze wszystko do siebie, nie jest w stanie zrozumieć innych - ci ostatni nie muszą mieć oczywiście racji.

Negujecie rzeczy oczywiste dla innych nie podając argumentów, zasłaniając się "wymuszonym kontratakiem" na nie bardzo wiadomo co.

 

Napiszę drukowanymi: Ten poradnik mi się nie podoba z założenia.

Czy mam prawo go w takim wypadku czytać? Śledząc ostatnie posty nasuwa się wrażenie, że czytać i owszem tak, ale jak chcesz coś napisać to albo pochwalić albo siedzieć cicho.

Alternatywnych zestawów przecież i tak nie będzie - te są najlepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poradnik mi się nie podoba z założenia.

oto trzy proste rozwiązania twojego problemu:

1. omijaj ten temat

2. załóż własny z własnymi konfiguracjami i alternatywami

3. czytaj tematy na innych forach z alternatywami

 

prawda ze proste ?

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suchyjastrzab

Mam wrażenie, że z czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie kiepsko...

 

Tak, krytykuję poradnik jako całość - po prostu nie widzę "targetu" tych zestawów.

No to masz problem...

 

Nie wolno krytykować idei tworzenia czegoś dla nikogo ( moim prywatnym i nikogo nie zobowiązującym zdaniem ), bo ktoś ma inne zdanie?

Wolno, ale nie w taki nachalny, onetowy sposób. Jak widać jest szereg osób, które sądzą inaczej, więc nie jest to takie oczywiste, jak Ci się wydaje.

 

Negujecie rzeczy oczywiste dla innych nie podając argumentów, zasłaniając się "wymuszonym kontratakiem" na nie bardzo wiadomo co.

Oczywiste dla Ciebie.

 

Nastawienie ja mam rację, a kto się ze mną nie zgadza, ten kretyn nie prowadzi do dyskusji, ale bezcelowego jazgotu.

 

Napiszę drukowanymi: Ten poradnik mi się nie podoba z założenia.

Czy mam prawo go w takim wypadku czytać?

To jest dowód na to, że nie zrozumiałeś nic z tego, co tutaj napisano. Masz PRAWO, ale NIKT CIĘ NIE ZMUSZA do czytania poradnika. Nie podoba się - czytaj inne. No prościej się chyba nie da.

 

Śledząc ostatnie posty nasuwa się wrażenie, że czytać i owszem tak, ale jak chcesz coś napisać to albo pochwalić albo siedzieć cicho.

Czekamy na bardziej konstruktywne uwagi niż poradnik jest g.wniany, lepsze są moje pomysły, a kto się nie zgadza, ten idiota.

 

Powyżej czullo podał w skróconej formie rozwiązania dla Twojego problemu (tak, można to nazwać problemem). Jeśli nadal nie rozumiesz, o co nam chodzi, to może jakiś dłuższy, wymuszony przez moderatorów odpoczynek od forum coś pomoże... Przydałby Ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale żeby to wszytko co wypisałem podsumować jednym zdaniem to napiszę, że chodzi mi tylko o to, żeby każdy z zestawów nie wyglądał identycznie.

To jest idiotyzm. Zestawy mają być optymalne pod względem stosunku jakość/cena. Po co mają być różnorodne. Poleciłbyś komuś coś gorszego tylko, dla głupiego równouprawnienia wśród producentów? Alternatywa to też przeciętny pomysł. W założeniu poradnik ma pomóc noobowi wybrać spośród kilku opcji. Jeśli jako poradę dasz mu "wybierz sobie z kilku opcji" to jaka to jest pomoc dla nooba? Równie dobrze mógłby iść do sklepu popatrzyć na półkę. A może po to powinny być różnorodne żeby jakiś pajac czasem autora nie oskarżył o nieuczciwość? Ja miałem przy każdym zestawie rubrykę opcja, ale to miało inny cel: jak ktoś miał więcej do wydania, niż jego upatrzony zestaw kosztował, a mniej niż kosztuje kolejny, to dobierał co potrzebował np. gracz opcjonajlną kartę grafiki, ktoś kto ma dużo danych większy dysk. Ktoś kto chce ciszy/planuję rozbudowę- lepszy zasilacz itp. Ale miguel ma mniejsze różnice w cenach zestawów więc to by się mijało z celem. Moim zdaniem, choć czasem nie zgadzam się z Miguelem i uważam że w kwestii rzeczy, które nie wpływają bezpośrednio na wydajność jak chłodzenie, czy zasilacze a także opłacalność sprzętu w najdroższych zestawach, powinien być rozsądniejszy i mniej rozrzutny,to jego zestawy są bardzo dobre a robota którą wykonuje- genialna. Odkąd miguel mnie zastąpił wygląda to bardziej profesjonalnie, bo zestawy są czytelniejsze, zawsze na czas i trafiają na główną. Oskarżenia o sponsoring są nie fair. Sam bardzo często używałem asortymentu z esc.pl, bo sklep jest poprostu bardzo dobry. Mają dobre ceny, równą obsługę i do tego sporo promocji. Skorzystał z tego sklepu, żeby uprościć sprawę i wybrał dobrze. Oskarżanie miguela o sponsoring jest zwyczajnie nie fair. Jak przekręt potraficie znaleźć nawet w poradniku pisanym przez 18-letniego chłopaczka na forum komputerowym, to gratuluję. :lol:

 

Alternatywnych zestawów przecież i tak nie będzie - te są najlepsze:)

Ale właśnie o to w nich chodzi żeby były najlepsze. Jaki jest sens polecania czegokolwiek co nie jest? ;-)

 

 

Wydaje się nie dużo, ale zestawy trzeba jeszcze wrzucić na portal, aktualizować ceny, a jeszcze jest poradnik od kart graficznych. Moim zdaniem, to jest okrutna robota.

Nie aż tak okrutna. Mi to zajmowało gdzieś 3-5h co miesiąc co dla mnie akurat było przyjemnością, bo to w sumie hobby, ale jednak. Miguel może spędzać mniej bo szuka w jednym sklepie, nie całym skąpcu.pl i ceneo, ale szacunek się należy.

 

 

PS. Jak komuś honor ucierpiał, to przypomne że to nie dyktatura. Kwestionowanie i krytka jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a zdania typu "nie podoba się to idź se gdzie indziej" to dziecinada. Jak krtytyka jest konstuktywna to tylko lepiej dla poradnika, a jak jest do du*y to malkontentów i tak zmiażdży siła argumentu i wszyscy happy.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A ja uważam obecnie Samsunga F3 za najlepszy wybór. Dlaczego miałbym na siłę dawać np. Seagate. Mam swoje zdanie i w tych zestawach je przedstawiam.

Nie przecze, dokładnie tak jest - Samsung F3 jest świetnym dyskiem. M.in. dlatego, że ostatnio Seagate stracił większość argumentów za. Jednak według mnie i nawiązując do porównań nie ma znaczącej przewagi nad konkurencją.

 

ASRock na P55 znajduje się przede wszystkim ze względu na cenę w stosunku do możliwości oraz to, że można na nim zamontować cooler pasujący np. tylko do 775, czy 1366. To kolejna oszczędność. Możliwości ASRocka do podkręcania domowego komputera wystarczają w zupełności, a ja składam przede wszystkim domowe komputery.

Cieszę się. Wiele razy zresztą był już ten temat poruszany w tematach o Core i5/i7. Jest to bardzo dobra i tania płyta. I posiada wiele ciekawych rozwiązań. Natomiast jeżeli przedstawia się jeden produkt w propozycjach to warto także wspomnieć o jego wadach. Np. jakie są minusy tak niskiej ceny, jaka jest jakość elementów. Warto też wspomnieć, że bliźniacze AsRocki X58 obecnie padają jak muchy. A nie należy wyłącznie obrzucać błotem konkurencji i szczuć za to, że akurat ktoś nie przeprada za AsRockiem.

 

W takim razie mało widzisz, bo kiedyś w zestawach były i StealthXStream. Fortron ma 80PLUS, a ModXStream Pro odpinane kable, co już wspominałem. Uważam, że dany zasilacz pasuje do niejednego zestawu, nie będę na siłę wciskać takiego zasilacza, który uważam za gorszy. A jak uważam za lepszy, to wstawiam tylko ten lepszy.

Kiedyś były. A jako, że to było kiedyś to podobnie to wyglądało. W każdym zestawie był StealthXStream. A wystarczyłoby przecież i kiedyś dać jednego Stealtha i jednego Moda i teraz...

 

 

Dlaczego alternatyw nie robię wyjaśniałem już kilkadziesiąt razy, tłumaczenie tego po raz kolejny jest naprawdę nudne...

Jasne, nie tłumacz, po co. Nikt Cie nie zmusza.

 

Ja do Ciebie przez Twój pierwszy post w tym temacie straciłem cały szacunek. Najpierw wyskakujesz "z mordą" o sponsoringu, a potem dziwisz się mojej reakcji na nieprawdziwe oskarżenia. Następnie zaś stwierdzasz, że "chodzi mi tylko o to, żeby każdy z zestawów nie wyglądał identycznie.". Zestawy robię od dawna, podejście mam takie same.

Po pierwsze primo to nie mój pierwszy post w tym temacie. Secundo: Słowem nie wspomniałem o sponsorowaniu Ciebie przez jakiś konkretny sklep. A jaki jest stosunek portalu do pewnego konkretnego sklepu to na pewno wszyscy wiedzą. A jak nie wiedzą to niech dopytują u źródła. Oczywiście to, że w ESC ostatnio marże skoczyły znacząco (a był to naprawdę jeden z najtanszych sklepów) to także przypadek? Nie mówie, że to źle - to dobra tendencja dla rynku, bo sprzedawanie bez marży to tylko podkopywanie dołków sobie i innym sklepom. Ale tu chodzi o przyczyny.

 

 

@ Sysak - nie zgadzam się. Na pewno nie propaguje równouprawnienia wśród producentów, ale produkty tak niewiele od siebie odbiegające, warto polecać po równo. Np. wspomniany właśnie Samsung i Seagate. Np. MSI GD65. Nie polecałbym na pewno nic "gorszego", bo to jest idiotyzm. Zresztą kryteria są zróżnicowane i niełatwo jest stwierdzić co jest gorsze a co nie. Bo co ma być wyznacznikiem - różnica 15 punktów w Vantage przy wyniku 17000 czy 2MB/s różnicy w EVEREŚCIE przy 8GB/s...

 

 

@Gi3r3k - tak się składa, że stoimy po tej samej stronie barykady. Wiem ile pracy potrzeba na wykonanie dobrego arta. I tym bardziej zależy mi na jakości. Podkreślając właśnie słowo "dobrego". Stąd moje uwagi. Bo tak się składa, że nie po to poświęciłem 6 lat swojego życia na to forum, żeby patrzeć bezkrytycznie na pracę redaktorów. Dyskusja i rzeczowe argumenty zawsze służą poprawie jakości i targetu takich publikacji. Nie będę się tu rozpisywał, że leży mi na sercu dobro tego portalu, forum, ale na pewno coś w tym jest.

Zresztą sam chciałbym mieć takich "krytykantów", choć według mnie to jest dyskusja. Ja na pewno nie oburzałbym się od razu, a imho każda uwaga jest cenna dlatego, ze prowadzi do rozwiązania sprawy. Kiedy nikt nie zwraca ci uwagi na pewne sprawy jesteś pozornie zadowolony, ale nigdy nie dowiesz się o swoich błędach. Bo samemu praktycznie nie da się ich wychwycić.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był jeden prosty wyznacznik- opinia na forum. Na testach wcale nie bazowałem, bo zazwyczaj to prowadziło do tragedii. Jak plyta była uznawana, za bezproblemową i umożliwiającą dobre oc w stosunku do jej ceny i nie nazywała się gigabyte, to trafiała do zestawienia. To samo z kartami graficznymi: Ten sam model, kilku producentów- brałem pod uwagę ciszę, możliwości oc i bezproblemowość w stosunku do ceny/dostępności. Jeśli chodzi o dyski, to ja osobiście wybrałbym wd 500gb/talerz, ale samsung F3 to tak dobre połączenie niskiej ceny, z wydajnością, ciszą i bezawaryjnością, że nie można się przyczepić do polecania go.

 

Także da się. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nic do zestawów nie mam natomiast już do wyboru sklepu tak, esc nie jest może najdroższym sklepem ale do najtańszych tez nie należny takie małe porównanie na szybko zrobiłem, zestaw składający się z 3 podstawowych podzespołów oraz jakiś pierwszy lepszy monitor 22 calowy:

 

1. AMD Athlon II X4 620 (esc.pl:345zł vs ram.net.pl:318,90zł)

2. AsRock M3A785GXH/128M (esc.pl:299zł vs ram.net.pl:285,42zł )

3. GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 (esc.pl:310zł vs ram.net.pl: 313,00zł)

 

na całości mamy esc.pl:954zł vs ram.net.pl:917,32zł

 

i jeszcze np monitor LG W2261VP-PF (esc.pl:690zł vs ram.net.pl:651,90zł)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmusza ktoś kogokolwiek do zakupów w danym sklepie? Kupuj gdzie chcesz, przecież to nie jest poradnik miejsca zakupów tylko jaki sprzęt wybrać!

Jak chcesz to sobie każdą część w innym sklepie kupuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były. A jako, że to było kiedyś to podobnie to wyglądało. W każdym zestawie był StealthXStream. A wystarczyłoby przecież i kiedyś dać jednego Stealtha i jednego Moda i teraz...

Można by było dać StealthXStream i ModXStream, no ale StealthXStream nie ma certyfikatu 80 Plus w wersji 500W i 600W, a z tego co wiem to autor poradnika nie chce już polecać zasilaczy bez certyfikatu 80 Plus, ModXStream w każdej wersji takowy ma, MXS jest lepszy jakościowo i ma odpinane kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ja układam zestawy, a autor nie ma fobii przeciwko płytom gigabyta. Ja ile razy próbowałem być racjonalny i wybierałem gigabyte (na szczęście nigdy dla siebie, ale kolegów kilku zawiodłem) albo ile razy spotykałem komputer z gigabytem tyle razy miałem traumatyczne przeżycia. Dla tego szczerze nie nawidzę ich płyt głównych i chyba tylko ecs-a i stare asrocki darzę mniejszym zaufaniem. Najgorszy z wszystkiego był K8N-S na s754 którego dałem koledze. Fajnie się podkręcał ale co z tego jak co 3 dni gubił ustawienia biosu i nic się nie dało z tym zrobić, w ciągu 2 lat wysypał się 3 razy i współpracował z pamięciami jak mu sie chciało. (Oczywiście mówię o jedym komplecie, który trzeba było raz za jakiś czas przełożyć do innych slotów bo płyta robiła focha). Te same przypadłości miał inny gigabyte na nforce 4 intel edition drugiego kumpla. Ten padł raz ale za to tydzień po gwarancji. 3ci przypadek to strasznie droga gigabyte dla s939 na nforce 570, która resetowała ustawienia biosu po podkręceniu. Kazałem kumplowi sprzedać tą szmirę (poszła za ponad 500zł) i kupić za 340 tanie dfi na nf4. Wszyscy koledzy po zmianie (ten od nF4 IE na legendarnego AB9 oraz ten od DFI jest mega-happy, a ten od K8N-S z IP35 w miarę zadowolony) w końcu nie rwą sobie włosów ze łba i mają uśmiechnięte ciuki. ;-) Dla tego nigdy więcej nikomu nie poleciłem gigabyte'a choćby nie wiem jak obiecujący i zaj***sty był. Chyba, że wrogowi.

Poza tym tanie gigabyty zazwyczaj po czasie okazuja się awaryjne, a drogie nie są tak fajne jak powinny być (chyba że patrzysz na dane na pudełku)

Inna sprawa, że może akurat ich płyty pod AM3 jakimś cudem nie są tak tragiczne jak wszystko z czym się wcześniej zetknąłem... Nie wiem, nie bawiłem się i nie wiem czy chcę... :P

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmusza ktoś kogokolwiek do zakupów w danym sklepie? Kupuj gdzie chcesz, przecież to nie jest poradnik miejsca zakupów tylko jaki sprzęt wybrać!

Jak chcesz to sobie każdą część w innym sklepie kupuj...

Chyba nie rozumiesz jak robiony jest poradnik:

- Wybór elementów ograniczony do oferty esc.pl (czyli moze sa lepsze podzespoly, ale tego nie napiszemy)

- Limity cenowe narzucone przez esc.pl (czyli moze mozna by zlozyc cos lepszego w danym limicie cenowym, ale o tym juz sie nikt nie dowie)

 

W porownaniu do tego, co robil Sysak, jest to oczywista degeneracja - Sysak patrzyl na opinie na forum i przedmioty polecane na forum, a ceny bral ze skapca. Esc nie jest ani specjalnie tanie, ani nie ma najwiekszego wyboru. Mi od poczatku nie podobala sie taka reklama jednego sklepu, ale coz, purepc buduje swoja opinie takimi rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmusza ktoś kogokolwiek do zakupów w danym sklepie? Kupuj gdzie chcesz, przecież to nie jest poradnik miejsca zakupów tylko jaki sprzęt wybrać!

Jak chcesz to sobie każdą część w innym sklepie kupuj...

Chyba jestes pracownikiem esc.pl bo za bardzo sie unosisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do esc.pl ,to rzeczywiscie, mozna odczuc jakby poradnik byl sponsorowany.Najlepiej jak beda odnosniki do skapca,czy ceneo,wtedy nie bedzie podejrzen.Sam osobiscie nigdy tam nie zrobilem zakupow,bo i po co,jak sa tansze sklepy.Poza tym uzytkownicy pure powinni miec tam rabat,przy takiej reklamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmusza ktoś kogokolwiek do zakupów w danym sklepie? Kupuj gdzie chcesz, przecież to nie jest poradnik miejsca zakupów tylko jaki sprzęt wybrać!

Jak chcesz to sobie każdą część w innym sklepie kupuj...

Szkoda tylko , że przez to poradnik często sugeruje cześci nieoptymalne bo lepszego sprzętu akurat esc nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestes pracownikiem esc.pl bo za bardzo sie unosisz.

Oczywiście...

 

Miałem na myśli ceny które jak ktoś chce to sobie znajdzie lepsze. Co do oferty to fakt że ją to zawęża.

Lepiej by tu było robić na komputroniku bo wszyscy wiedzą o cenach ale oferta najszersza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. AMD Athlon II X4 620 (esc.pl:345zł vs ram.net.pl:318,90zł)

2. AsRock M3A785GXH/128M (esc.pl:299zł vs ram.net.pl:285,42zł )

3. GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 (esc.pl:310zł vs ram.net.pl: 313,00zł)

To może jeszcze dodaj kartę graficzną do tego. Popatrz na ofertę www.ram.net.pl. Brak HD5850. Karty dość drogie.

 

 

Pomysł z braniem cen ze Skąpca jest chybiony. Zaczęły by się pytania: W jakim sklepie kupić? Czy sklep A jest dobry? Jak z gwarancją? W sklepie A nie ma produkty x, więc może w sklepie kupić B, w którym nie ma produktu y.

Dużo osób kupuje w 1 sklepie, żeby nie musieć samemu składać komputera.

W ESC zestaw podany niżej kosztuje ~2300zł.

 

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 345 zł

Chłodzenie Procesora : Scythe Katana 3 - 110 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 299 zł

RAM : Corsair 2x2GB 1333MHZ XMS3 - 339 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Razem : 2311 zł

 

Załóżmy, że w Skąpcu wyjdzie 2000zł. Osoba, która chce kupić zestaw za 2000zł wybierze części podane wyżej. Gdy będzie zamawiać zobaczy, że zestaw kosztuje, np. 2200zł jeżeli zamawia w 1 sklepie. Jeżeli zamówi w sklepach, które mają najniższą cenę na Skąpcu to będzie płacić kilka razy za wysyłkę i w razie awarii komputera będzie musiała sama zdiagnozować, która część jest wadliwa lub oddać do serwisu i zapłacić za diagnozę, aby móc ją wysłać na gwarancję.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dodaj kartę graficzną do tego. Popatrz na ofertę www.ram.net.pl. Brak HD5850. Karty dość drogie.

 

 

Pomysł z braniem cen ze Skąpca jest chybiony. Zaczęły by się pytania: W jakim sklepie kupić? Czy sklep A jest dobry? Jak z gwarancją? W sklepie A nie ma produkty x, więc może w sklepie kupić B, w którym nie ma produktu y.

Dużo osób kupuje w 1 sklepie, żeby nie musieć samemu składać komputera.

W ESC zestaw podany niżej kosztuje ~2300zł.

 

(...)

 

Załóżmy, że w Skąpcu wyjdzie 2000zł. Osoba, która chce kupić zestaw za 2000zł wybierze części podane wyżej. Gdy będzie zamawiać zobaczy, że zestaw kosztuje, np. 2200zł jeżeli zamawia w 1 sklepie. Jeżeli zamówi w sklepach, które mają najniższą cenę na Skąpcu to będzie płacić kilka razy za wysyłkę i w razie awarii komputera będzie musiała sama zdiagnozować, która część jest wadliwa lub oddać do serwisu i zapłacić za diagnozę, aby móc ją wysłać na gwarancję.

Sory, ale to trochę liche argumenty. Pytanie gdzie kupić i tak się pojawiają przy okazji pytań o zestaw.

Jeżeli różnica w cenie wyniesie 200zł to płacąc za wysyłki z rożnych sklepów i tak wyjdzie taniej, a jak znam życie to nikt nie kupi każdej części w innym sklepie tylko w max 2-3, więc całkowity koszt wysyłek wyniesie maksymalnie 60zł. A diagnoza w razie spalenia czegoś?? Wystarczy zawołać kogokolwiek kto ma o tym chociaż minimalne pojęcia a szybko stwierdzi co jest nie tak.

Zresztą ja wolałbym zapłacić nawet te 50zł w serwisie żeby mi powiedzieli co padło i skołować część zamienną na czas realizacji gwarancji niż zostać miesiąc bez komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zawołać kogokolwiek kto ma o tym chociaż minimalne pojęcia a szybko stwierdzi co jest nie tak.

Można kogoś takiego nie znać.

 

Zresztą ja wolałbym zapłacić nawet te 50zł w serwisie żeby mi powiedzieli co padło i skołować część zamienną na czas realizacji gwarancji niż zostać miesiąc bez komputera.

Nie każdy może załatwić część zamienną.

 

To może zaproponujcie jakiś sklep, w którym jest duży wybór części i niskie ceny.

Wprowadzenie cen ze Skąpca wprowadzi tylko zamieszanie wśród laików.

Ustalenie przedziału cenowego nie będzie się pokrywać z rzeczywistością.

Każdy ma możliwość polecenia w tematach w tym dziale inny sklep niż ESC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym jest tez added value jak kupujesz PC w jednym sklepie => bo ci go skladaja do kupy i testuja za free. Wiec jak cos jest niekompatybilne lub z jakas usterka to sklep powinien to wykryc.

 

Mozesz tez pozamawiac wszystko na allegro i zlozyc sam, ale zawsze moze sie zdarzyc, ze umoczysz cos albo zle zlozysz. Gra nie warta zabawy.

Chyba, ze 100-200zl jest bariera nie do przejscia, wtedy trzeba kombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze dodaj kartę graficzną do tego. Popatrz na ofertę www.ram.net.pl. Brak HD5850. Karty dość drogie.

Karty sa w porownywalnych cenach co w esc:

 

HIS Radeon HD4890 1GB DDR5/256b D/H PCI-E Turbo+ (esc.pl: 749zł vs ram.net.pl:751,90zł)

 

Co do HD5850 to jest bodajze tylko w komputroniku i esc. W kazdym sklepie ich brakuje wiec chybione dwa argumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji takiego powiedzmy semi-laika powiem tyle, że kupowanie w jednym sklepie jest bardzo wygodne i budowanie zestawów w oparciu o jeden sklep jest absolutnie dobrym rozwiązaniem.

 

Nie mówie już o osobach które mają minimalne pojęcie lub nie mają go wcale. W ich przypadku, kupowania w kilku sklepach nie ma w ogóle co uwzględniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie dałbym nikomu do złożenia mojego komputera :) Ale poradnik jest dla zielonych w temacie więc to też jest argument by kupować w jednym miejscu zestaw.

Co wciąż nie zmienia faktu że przykładowe zestawy mogą być z tego esc a można polecać komuś inny sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym jest tez added value jak kupujesz PC w jednym sklepie => bo ci go skladaja do kupy i testuja za free. Wiec jak cos jest niekompatybilne lub z jakas usterka to sklep powinien to wykryc.

 

Mozesz tez pozamawiac wszystko na allegro i zlozyc sam, ale zawsze moze sie zdarzyc, ze umoczysz cos albo zle zlozysz. Gra nie warta zabawy.

Chyba, ze 100-200zl jest bariera nie do przejscia, wtedy trzeba kombinowac.

Taaa sklep może równie dobrze coś uszkodzić i wysłać złom. Niestety znam taki przypadek.

 

Mój brat (14 lat) potrafi sam złożyć komputer i go nie uszkodzić a pojęcie ma o tym tak nie wielkie że sam się zdziwiłem jak to widziałem. To jest sprawa tak prosta, że małpa po kilku próbach mogłaby składać komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam ludzi, którzy nie potrafią złożyć komputera i nie są tak zajebiści jak Twój brat.

 

 

Twoja matka/siostra tez potrafi złożyć komputer?

Do tego nie trzeba być zajebistym. Siostry nie mam. Matka? Cóż to inne pokolenie, a to jednak ma znaczenie, ale sądzę że gdyby dać jej instrukcję to dałaby radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...