Skocz do zawartości
daniel1983r

Jakie Chłodzenie Wodne Ze Sklepu Cooling.pl Do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

zerknij na mój temat "WC by PaVLo" tam właśnie mam taki zestaw za nieco więcej, ale są tam dodatkowe rzeczy, więc z 1000 sie zmieścisz B)

Tylko że masz w nim słabą pompkę i chłodnicę...

 

do 1000pln tak jak Arni pisał,

 

 

lub:

Dołączona grafika

 

+ 3 wentyle

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka, ale ta chlodnica ma lepsze rozwiązanie od bwa i szybciej ochłodzi ciecz, poza tym jak będzie za wydajna pompka to nie zdąży sie ochłodzić ciecz w chłodnicy

Gdyby było Enemy Territory dałbym Ci status Darwin Award :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta chłodnica lepiej do BWA działa przy niskim przepływie powietrza... gwarantuje Ci że bwa 123 z 3 z wentylami na 5V jest wydajniejsza od Swiftecha z 2 ;)

 

poza tym jak będzie za wydajna pompka to nie zdąży sie ochłodzić ciecz w chłodnicy

:mur: gratuluję powielania mitów... :lol: :lol: :lol:

 

im większy przepływ w układzie tym większa wydajność, zarówno bloków jak i chłodnicy...

 

obejrzyj sobie...

 

http://pl.youtube.com/watch?v=l-EFl00izyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie lepiej naucz czytać i ja i Arni pisaliśmy o bwa 123 (to model na 3 wentyle) Ty masz Swiftecha mcr220 (na dwa wentyle)

Poza tym kolega ma 1000pln więc lepiej wyjdzie bwa123 niż droższa mcr230. Ale wiesz lepiej pewnie :lol: :lol:

 

Poczytać to musisz Ty... zamiast słuchać bajek

 

zobacz i pomyśl przez chwilę:

 

ofc jesteś tak oczytany że nie trzeba Ci tłumaczyć co przedstawiają wykresy:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a jakby Ci przyszło do głowy napisać, że "jak jest za mocna pompka to woda za szybko płynie i mało ciepła z bloku odbiera" to obejrzyj to:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze o 3x120 kontra moja 2x120 tylko o 2x120, troche musicie więcej poczytać niestety :mur:

 

poza tym mam znajomego w cooling.pl, który niejedną pompke czy chłodnice testował, więc bardziej na nim polegam niż na waszych "mitach" :lol: :lol:

 

Jezusie Nazarenski!!

A coz to jest??!!

 

 

Zamowiles pierwsze WC i juz jestes masta??

Pogadales z kolesiem z Cooling.pl i juz jestescie znajomkami??

Ktory to?? ;>

 

Czlowieku wiekszosc osob w tym temacie przerabiala swoje WC/LC XXX razy, wiec moze zaufaj doswiadczeniu.

Sam zmienialem dopiero pompe. I moge ci zagwarantowac ze wiekszy przeplyw i wiksza chlodnica zapewni Ci nizsze tempy. Wladowales kasy w bloki, rezerwuar, przeplywosciomierz, a chlodnica i pompa taka sobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

jarogniew przetestowal wiecej sprzetu w życiu niż ty.. Miał doczynienia z nie jednym układem. Wiesz mocno się uśmiałem jak napisałeś te głupoty.. A najlpesze jest to że nadal uważasz że jesteś master i wiesz więcej.. Ok powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki miszczu za uznanie :lol: :lol:

 

 

pooglądaj jeszcze obrazki tutaj:

 

http://shackit.pl/display.php?iid=93&page=11

 

2(3) różne pompki (coolriver1 to starsza wersja tej co Ty zamówiłeś)

 

tak mi się wydaje, że najlepiej powinny bloki wypaść prz CR na 5V wtedy woda najdłużej przebywała w chłodnicy i w bloku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zestaw spoko, tylko brakuje mu złączek ...

 

poza tym zachowujecie sie jak szczeniaki czy dzieci NEO, napisałem, że sam przetestuje i nie będe sie z wami sprzeczał a wy nadal swoje :angry:

Po 1. to Ty sie zachowujesz jak rozwrzeszczany szczeniak ktory na dodate kwie wszystko najlepiej ("praiwe" jak premier)

po 2. sa na tym forum ludzie ktorzy zaczynali sie bawic w Wc zanim Ty wiedziales co to jest WC/LC wiec sorry ale nie chcrzan glupot.

po 3. nigdy nie kloc sie z Jaro w sprawach WC/LC bo on jest w tych klockach lepszy/bardziej doswiadczony

po 4. czekam na udowodnienie tezy ze za mocna pompa obniza wydajnosc

po 5. zloz kilka roznych ukladow potem pomysl i sie wypowiedz na forum

po 6. nie obrazaj ludzi z forum bo moderacja czuwa

po 7. pokaz mi/reszcie gdzie sie zachowujemy jak szczeniaki

po 8. czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj (o ile potrafisz czytac ze zrozumieniem)

 

wiecej punktow nie chce mi sie wymyslac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie za wydajna pompka to nie zdąży sie ochłodzić ciecz w chłodnicy

poza tym mam znajomego w cooling.pl, który niejedną pompke czy chłodnice testował, więc bardziej na nim polegam niż na waszych "mitach" :lol: :lol:

xD

 

Człowieku, zabijasz. Już kupiłeś swoje pierwsze Wc, mało tego, rozmawiałeś ze sprzedawcą - ja nie wiem dlaczego oni się Ciebie tak czepiają :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaVlo to ja Marcze z Cooling.pl;) Sorry ale nigdy ci nie mówiłem, że płyn nie zdąży ochłodzić się przy mocniejszej pompce;) Mówiłem, że taki przepływ wystarczy (do tego jeszcze rozmawialiśmy jak miałeś chłodzić samą grafę;) ale z Prockiem też nie będzie problemów) i jeśli chcesz ciszę to dobry wybór, ale takiego tekstu to nie rzuciłem, dla mnie zestawik który wybrałeś nadal jest bardzo fajny, i będę się upieram , że jedna 2x120 chodniczka jest bardzo dobrym wyborem:) (zwłasza że jedna 3x120 naprawdę ciężko upchać w średniej rozmiarów obudowie - a dla mnie osobiście wygląd WC ma ogromne znaczenie;) )

 

Najciekawszą pompką dla mnie to teraz Laing 1T + koniecznie zmiana TOP-u... ale cena takiego zestawu to przegięcie;) (ale nawet po tej zmianie pompka jest słyszalna... słyszałem z 4-5 sztk. i naprawdę każda jest dla mnie "głośna")

 

Niestety mocna pompka Swiftecha (kopia D5 Laing-a) ma jedną bardzo upierdliwą wadę;P NIE MA GWINTÓW;) Trzeba w niej stosować węże 1/2" lub bawić się w przejściówki.

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do pompki coolriver1 to nie bede robił anty reklamy ale wtajemniczeni wiedza co sie kryje w środku tej"pomp myłki" :lol2:

aż strach to napisać i opisac

 

no tak, pompki nie ma w sprzedazy od roku - wiec nad czym sie tu rozwodzic

 

 

Najciekawszą pompką dla mnie to teraz Laing 1T + koniecznie zmiana TOP-u... ale cena takiego zestawu to przegięcie;)

 

D-Tek bedzie chyba rozsadnym rozwiazaniem w tym momencie...

 

 

niech autor wyjdzie z truby "dzieciNEO mam w domu" i zacznie czytac ze zrozumieniem i nie sadzi sie jak kaszub na roli gdy mu wiatr liscie na pole zwiewa...

 

troszke samokrytyki i przemyslenia spraw niz szczekanie... wyjdzie to Tobie a zwlaszcza innym na zdrowie

 

Oi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gts czy gtx

jakaś różnica?:P

 

Każdy kto choć raz składał WC powinien wiedzieć, że to ogromna różnica. (nawet ja to wiem choć WC na oczy nie widziałem :oops: ) Edytowane przez ja_kubek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto choć raz składał WC powinien wiedzieć, że to ogromna różnica. (nawet ja to wiem choć WC na oczy nie widziałem icon_redface.gif )

gtx a gts pewno różni się dużo ale nie jeżeli chodzi o wodowanie

pod względem bloków - ceny Zalmanów i EK są hmmm IDENTYCZNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie... sam do końca nie rozumiem dlaczego EK tak zrobiła;D Troszkę to głupie;P (jak by nie mogli wydać jednej wersji z 2 takimi modułami w zestawie... koszt 10 zł może był by większy:)) ... Tak naprawdę spokojnie można użyć starego bloku i władować na układ zasilania radiatorki... bo jakoś nie wieżę , że to połączenie na "śruby" daje wiele więcej niż standardowe radiatorki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to :

http://www.watercooling.com.pl/pompy.html

to jest zupełnie inna konstrukcja ??

nie sądzę :wink:

 

a ja jestem pewien, obydwie dokladnie testowalem... wiec jesli nie wierzysz mi na slowo, zakup obydwie, rozloz na czescie pierwsze, pozniej sie wypowiadaj

 

Oi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...