Skocz do zawartości
szuwar1

Hantelki

Rekomendowane odpowiedzi

16lat

179cm

70kg

biceps 33cm

klata 98cm

 

chce se kupić hantelki tylko nie wiem jaka waga będzie dla mnie najlepsza

 

chcę powiększyć bicepsy, miec na nich zylki,

 

no i miec duzo pary

 

 

:damage_wall:

Edytowane przez szuwar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pc max teraz to zajebałeś podpowiedz :lol:

 

 

zapisz się na siłownie publiczna tam ludzie troche Ci pomogą zobaczysz jak się ćwiczy zobaczysz wogle czy to Cie jara, jak się wciągniesz to napewno nie będziesz na samych hantelkach szalec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może stereotyp- ale nie chciałem wnikać w szczegóły (dlatego odesłałem do tematy gdzie poradzili by fachowcy):

- duży ciężar + mało powtórzeń = masa/siła,

- mały ciężar + dużo powtórzeń = rzeźba.

Źle za.ebałem?

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo pisac w temacie o siłowni.

Kupuj takie hantle jak ja mam tj. 2x20kg regulowane obciazenie gryf gwintowany. Zwróć tez uwage przy zakupie zeby hantla miała jak najwiecej talerzy, wtedy przy cwiczeniu bedziesz mial mozliwosc szerszej regulacji obciążenia. U mnie na jedna hantle przypadaja 2 talerze po 5kg; 2x2,5; 2x1; 2x0,5

i takie rozwiazanie jest chyba jednym z lepszych ;p

no i popytaj o jakies niezle plany na hantle jedz duzo i bedziesz rosl w oczach xD jak nie to ja moge Ci dac moj zryty plan cwiczen ktory sam sobie ułożyłem(wstydze sie xD);p

pzdr :wink:

edit: mi sie żyłki nie podobają ;p cwicz na sile, masa i te 'żyłki' same wyjda;p

ja po mniej jak roku na hantelkach dosyc luznym treningiem sile podnioslem z 20kg na bica do 27~28 czyli jak dla mnie miod i orzeszki (wyciskane z reka oparta o udo) cwiczone na sucho, zadnych odzywek;p

Edytowane przez hubi_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeźba zależy od diety, treningu aero i kilku innych czynników. napewno nie od większej ilości powtórzeń. ludzie rzeźbią się robiąc małe ilości powtórzeń żeby wytworzyć hormony które chodź troche powstrzymają mięśnie przed spadkiem (katabolizmem tego nawet w szkołach uczą) który powstaje przy diecie redukcyjnej (mało kalori). to tak w skrócie :lol:

 

teraz jestes napalony ale naprawde radze na siłownie się zapisać bo może być tak że po tygoniu rzucisz hantelki w pizdu i tyle z treningu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o siłowni jest, ale w skrócie z dobroci serca:

-Siłownia (nie hantelki, bo hantelkami sobie mozesz zrobic z 10 ćwiczen i wygladac po roku jak nieproporcjonalny mutant, co z tego ze biceps ci do 36 urośnie jak w klacie bedziesz miał nadal z 90, a hantelkami i rozpiętkami niewiele zdziałasz na klate nie mówiac o nogach, no chyba ze dla ciebie to nie jest wazne, i chcesz wygladac jak klocek na zapalkach a w lydce 30cm:D widzialem takich:P)

-dieta (polecam to bardzo przydatne http://darkthorn.republika.pl/dp.htm)

-suple (po roku możesz kreatynke przyatakowac, wiadomo na sucho i trawa nie urosnie;) a w pewnym momencie stagnacja murowana, szczególnie ze jestes hardgainerem)

No i ile masz lat:>?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o siłowni jest, ale w skrócie z dobroci serca:

-Siłownia (nie hantelki, bo hantelkami sobie mozesz zrobic z 10 ćwiczen i wygladac po roku jak nieproporcjonalny mutant, co z tego ze biceps ci do 36 urośnie jak w klacie bedziesz miał nadal z 90, a hantelkami i rozpiętkami niewiele zdziałasz na klate nie mówiac o nogach, no chyba ze dla ciebie to nie jest wazne, i chcesz wygladac jak klocek na zapalkach a w lydce 30cm:D widzialem takich:P)

-dieta (polecam to bardzo przydatne http://darkthorn.republika.pl/dp.htm)

-suple (po roku możesz kreatynke przyatakowac, wiadomo na sucho i trawa nie urosnie;) a w pewnym momencie stagnacja murowana, szczególnie ze jestes hardgainerem)

No i ile masz lat:>?

e tam.. bez przesady, jesli bedzie mial checi to znajdzie sporo cwiczen zeby rozwinac ta klate czy te najszersze grzbietu zeby miec te pare wiecej cm w klacie. Wystarczy ze zarzuci sobie odpowiednia ilosc pompek w roznych ustawieniach lub np po pewnym czasie zakladamy plecak do niego troche ciezaru i klata urosnie. Na nogi tez mozna znalezc podobne domowe cwiczenia. Oczywiscie efekty zapewne beda troche gorsze od tych uzyskanych na profesjonalnej silowni ale jak bedziesz chcial to moze byc bardzo dobrze. Jeśli nie masz kasy na silke to hantle sa lepszym rozwiazaniem, raz zaplacisz te powiedzmy 160zl i masz z glowy, a tak na silke co miesiac bys musial pewnie z 5dych ciagnac. Ja jak bym mial jeszcze raz dokonac wyboru czy kupowac hantle czy chodzic na silke bym sie nie wahal i wybral hantle.

A z suplami tez bym radzil sie nie spieszyc. No i tak samo radze pojsc najpierw na silke.. tak z miesiac, zobaczysz jak ludzie cwicza bedziesz mogl ta wiedze mogl sobie przelozyc na trening w domu.

Wszystko zalezy od twoich checi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam.. bez przesady, jesli bedzie mial checi to znajdzie sporo cwiczen zeby rozwinac ta klate czy te najszersze grzbietu zeby miec te pare wiecej cm w klacie. Wystarczy ze zarzuci sobie odpowiednia ilosc pompek w roznych ustawieniach lub np po pewnym czasie zakladamy plecak do niego troche ciezaru i klata urosnie. Na nogi tez mozna znalezc podobne domowe cwiczenia. Oczywiscie efekty zapewne beda troche gorsze od tych uzyskanych na profesjonalnej silowni ale jak bedziesz chcial to moze byc bardzo dobrze. Jeśli nie masz kasy na silke to hantle sa lepszym rozwiazaniem, raz zaplacisz te powiedzmy 160zl i masz z glowy, a tak na silke co miesiac bys musial pewnie z 5dych ciagnac. Ja jak bym mial jeszcze raz dokonac wyboru czy kupowac hantle czy chodzic na silke bym sie nie wahal i wybral hantle.

A z suplami tez bym radzil sie nie spieszyc. No i tak samo radze pojsc najpierw na silke.. tak z miesiac, zobaczysz jak ludzie cwicza bedziesz mogl ta wiedze mogl sobie przelozyc na trening w domu.

Wszystko zalezy od twoich checi. :)

Idz na sfd.pl ze swoimi teoriami, tam ci wyperswaduja;)

Jesli chcesz miec efekty, zadne pompki plecaki czy inne cuda ci nie pomoga, zupelnie inny chwyt sztangi i juz pracuja inne partie miesniowe, a ty mowisz ze hantelkami mozna cos osiagnac (można ale juz mówiłem o proporcjach, dolnych pariach ciała itd )... hmmm na silke nie musi chodzic, niech znajdzie znajomego zloza sie po 200zl pojda na zlom tam pelno kół zębatych czy innego zelastwa da sie dorwac (ojciec ze spawarka ) z ktorego mozna niezla silownie w piniwcy na strychu zrobic.

ławeczka sztanga i hantle to jest MINIMUM moim zdaniem zeby zaczac machac żelastwem.

To o czym ty piszesz to sie przyda ale do aerobow jak ktos sie rzeźbić chce:) wtedy hantle 5 kg i jedziemy:) wiec nie zaprzeczam ze JAKIES efekty by byly.

Jednak silka wymaga poswiecenia i wyrzeczenia

Jesli ktos mysli ze wypije szklanke mleka i pomacha dziennie 30minut hantelkami i bedzie mial 40 w bicepsie to sie myli;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem podkreślić ze nie chce z siebie pudziana robić tylko trochę bicepsy powiększyć i wzmocnić

 

na silownie nie mam czasu

a koksować nie mam zamiaru nigdy

co innego kreatyna, gainery i inne odzywki,

a koxy sprowadzane z turcji czy pakistanu ktore sobie wstrzykujesz do bica czy kij wie gdzie.

 

a tym domowym sposobem, powiekszysz sobie bic i co? przestaniesz cwiczyc i ci miesnie szybciej zwiotczeja niz urosly ^^.

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles chce kupic sobie hantelki i sobie w cichym zaciszu czasem pocwiczyc a wy tu zaraz kreatyna :lol:

Suple itp. Ze niby jak cwiczy na sucho bez niczego to co zaraz mu spadnie jak przestanie ? Hehs smieszne :wink:

16lat , 180 , 70kg . Kupilem hantle 15 kg na łape pol roku temu , cwicze sobie tak co drugi dzien po 30min a jak mam czas to wiecej. Pozatym pompki codziennie wieczorem i co? Poszedlem z kumplem na silke ( on chodzi prawie rok) i ku jego zdumieniu biore na klatke 80kg, a na bica 46kg(obiema ofc) , on bierze na klatke 75 i na bica 48:) dodam ze on od miecha kreatyne wcina:P

No wiec ja tam bym nie sluchal tych [ciach!]l ze bez silki i kreatyny nie bedziesz wygladal jak czlowiek ://

 

PS. O dolne partie sie nie martwie bo gram w noge ( nie dla zabawy , tylko w miejscowym klubie) wiec sa ok:))

Edytowane przez _Ran'dall_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

wlasnie... na silowni do ktorej chodze jest dzieciak 14letni, ktory sie do zawodow niby przygotowuje. 4 razy w tygodniu jest na silce, 3 razy robi klate. biceps ma slaby, triceps dobry bo razem z klata robi. ale plecow ani nog zadnych... klata oczywiscie wypchana, smiesznie tak nieproporcjonalnie wyglada ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Zapomniałem dodać ze na klate mam zginacz prosty itp. a nogi to zawsze miałem wielkie, tak ze nie boje sie o nieproporcjonalność

no i do tego podciągam się na drążku itp. tak ze nie piszcie mi o nieproporcjonalnych "klocach".

 

 

 

 

 

dzieki za porady za jede bardziej a za inne mniej :wink:

 

 

 

pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DamnIt

Kup hantelki takie 15kg z mozliwoscia regulacji, zacznij od 7,5kg a optem z czasem zwiekszaj.

 

Na poczatku zwykle dzwiganie hantli (wiadomo jakie) + francuskie (obczaj na google).

 

Zwiekszaj jakos stopniowo czestotliwosc i serie cwiczen no i oczywiscie wage hantli.

 

Ja teraz tak co drugi dzien sie bawie (od około roku) + codziennie 60 pompek i wyglada to tak:

 

186cm

86kg

17 lat

klata 102cm

bic 38cm

 

Żyły mam i to duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DamnIt

No nie właśnie. Ja mam widoczne i to bardzo na rękach od spodu a wcale to nie jest fajne. Ale czego sie nie robi zeby panny sie kleiły do fajnych biców [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...