Skocz do zawartości
Lesiu

Jaki Wybrac Zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyznam sie ze jesli chodzi o zasilacze to jestem zielony... Dlatego chcialbym was prosic o porady przy wyborze. Oczywiscie wiem ze jesli ma byc dobry nie moze byc tani wiec od razu skreslilem wszystko ponizej 150zl.. ale dalej nie poradzilem sobie z wyborem... Chcialbym aby mial on odpinane kable (im mocniejsze maja wiecej tych kabli a koncza sie pomysly gdzie je upchac...) Najlepiej by byl w miare cichy (gdzies czytalem ze chiefteci potrafia zawyc... ) Dobrze by bylo jesli nie bylby szary... (moze byc np czarny) Jesli chodzi o to czy swiecacy wentylator czy nie... obojetnie... :P Teraz troszke od strony technicznej... Aktualna konfiguracja jaka bedzie to:

E2160

2x1GB DDR2 800MHz Kingston

GeForce 8600GT

MSI P35 Neo2 FR/FIR (ktoras z nich)

2 optyczne

2 twardziele

W planach jest dokupienie kolejnych pamieci 2x1GB a w dalszych zmiana grafiki, procka i mobo.

 

Cena.. hmm... nie hce by bylo to cos za 600zl.. najlepiej cos w okolicach 200-300 (jak lepszy to pewnie 300 :P) Mam nadzieje ze uda sie cos znalezc...

 

 

Ps. Spodobal mi sie Tacens Supero 500W.. tylko ze kosztuje ok 399zl.. Byloby cos podobnego ale tanszego..?

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł można wyrwać Chiefa CFT-750-14C 750W, robota CWT, sprawność >80% - bardzo wysoka półka PSU ;) Na pewno nie jest tak cichy ale podejrzewam, że zjada na śniadanko proponowane Enerki i Korsarze.

Nom, tez bym celowal w te Chiefteci 650W lub 750W. Jesli o cisze chodzi, to znowu ten Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mocno glosne sa te chiefteci?

Skusiłem się i zamówiłem dziś jedną 750-tkę Chiefa. Pojutrze pewnie będzie to dam znać. Rewelacji się nie spodziewam, bo nawet SS M12 700W cichy ponoć nie jest. Ale zawsze można zasiłkę samemu wyciszyć a elektroniki, jakości montażu i mocy się nie poprawi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze...hm.. moze bcy troszke pozno.. bo mialem isc dzis lub jutro po reszte czesci... :P moze stara 3setka pociagnie troszke tamtego konfiga... :P czekam na opinie jak glosny jest :)

 

Ps. Jak mozna samemu wyciszyc? Zmienic wentylator czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze...hm.. moze bcy troszke pozno.. bo mialem isc dzis lub jutro po reszte czesci... :P moze stara 3setka pociagnie troszke tamtego konfiga... :P czekam na opinie jak glosny jest :)

 

Ps. Jak mozna samemu wyciszyc? Zmienic wentylator czy cos innego?

Zerknij TU .

 

Można zmienić wentylator, można też użyć regulatora obrotów.

 

p.s. ceny 750-tki strasznie skaczą, raz jest za 300 zł a zaraz za ponad 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item252535979_mocny_...iex_gratis.html

 

a takie cos jest ok? wiem ze tanszy.. tylko pytam czy dobry :)

Produkowany przez Deltę, więc zły nie jest. Cichy również nie jest i nowoczesny również nie jest.... CFT jest bez porównania lepszy.

 

Edit: Jeśli chcesz taniej to poszukaj lepiej tańszego Chiefa CFT, Amacroxa Frei Erde albo Fortrona Blue Storm II - obie konstrukcje na stosunkowo niedrogim i dobrym GLN'ie. FSP Blue Storm 2 500W widziałem na Allegro po ok 250 zł, więc to imho dobra oferta.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowoczesny również nie jest....

Ja na GPS złego słowa powiedzieć nie dam, konstrukcja ma już ponad 3 lata, ale obciążalność 348W na 12V przy łącznej 400W jest nadal niezłym wynikiem, wiele osób ma te zasilacze, a usterkowość minimalna. Napięcia bardzo stabilne, blizsze ideału, niż w jakiejkowliek innej zasiłce. Nie opłaca sie brac wersji 500 lub 550W, bo obciążalność 12V praktycznie nie rośnie, wiec to troche chwyt marketingowy. najbardziej opłacalna jest wersja 400W http://www.apollo.pl/store/show_detail/16272 O wytrzymałości niech świadczy przykład użytkownika Slow, którego zasiłka na wentylatorze Noctua o 500obr/minutę zasila nieźle kreconego C2D i gf8800 o ile pamietam gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na GPS złego słowa powiedzieć nie dam, konstrukcja ma już ponad 3 lata, ale obciążalność 348W na 12V przy łącznej 400W jest nadal niezłym wynikiem, wiele osób ma te zasilacze, a usterkowość minimalna. Napięcia bardzo stabilne, blizsze ideału, niż w jakiejkowliek innej zasiłce. Nie opłaca sie brac wersji 500 lub 550W, bo obciążalność 12V praktycznie nie rośnie, wiec to troche chwyt marketingowy. najbardziej opłacalna jest wersja 400W http://www.apollo.pl/store/show_detail/16272 O wytrzymałości niech świadczy przykład użytkownika Slow, którego zasiłka na wentylatorze Noctua o 500obr/minutę zasila nieźle kreconego C2D i gf8800 o ile pamietam gtx

Nie mówię, że GPS jest zły, ale te swoje 3 lata już jednak ma.... Są konstrukcje lepsze i bardziej sprawne. Było, minęło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item255527719_enerma...i_e_2_0_8p.html

to ten sam enermax proponowany przez bARtOMi'ego?

 

Bedzie on wystarczajacy do tego zestawu z pierwszego posta? Bedzie mozna pozniej cos zmienic i zasilacz wystarczy?

 

@EDIT

Takie pytanie teoretyczne... czy Tacens Super 500W uciagnie mocne konfiguracje np. Quad6600 2x8800w SLI 2x Sata 2 optyczne i EVGA 680i.. bo przyznam ze ciekawi mnie wersja kupna zasilacza i zostawieniu go do przyszlego konfiga.. czy takie cos przejdzie czy lepiej wtedy kupic nowa zasilke? Bo jak nowa to teraz wezme tansza... :P

 

@EDIT2

zdaje sie ze wezme Corsaira CMPSU-450VXEU 450W mysle ze bedzie ok.. :)

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz mam ciezko orzech do zgryzienia... wybrac Corsaira za 260zl do wybranej konfiguracji czy dolozyc (az 140zl) i wybrac Tacensa Supero 500W.. tylko czy to ma teraz sens.. do tego przykladowego mocniejszego zestawu tak szybko nie dojde pewnie i moze lepiej bedzie zostac przy Corsairu? a kupic mocniejszy jak przyjdzie pora... dobrze rozumuje..?

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ciach) do tego przykladowego mocniejszego zestawu tak szybko nie dojde pewnie i moze lepiej bedzie zostac przy Corsairu? a kupic mocniejszy jak przyjdzie pora... dobrze rozumuje..?

Pora nadejdzie jakbys zaczal bawic sie w SLI/Crossfire z topowch kart czy ekstremalny OC 4 rdzeniowca.

 

Jak dla mnie powodem wymiany zasilacza jest niekompatybilnosc z coraz to nowszymi wtyczkami zasilania oraz fakt, iz obecnie najwazniejsza linia w zasilaczu jest +12v.. dawniej czesto liczyla sie glownie +5v.

 

Moj dosc leciwy juz konstrukcyjnie, 400-u watowy Chief bedzie niedlugo zaprzagniety do dzialania z c2q - mysle, ze sobie poradzi - zreszta nowe procesory (Penryn) maja miec nizszy pobor pradu to samo tyczy sie nowych kart graficznych (gf9800)..

 

Nie popadajmy w manie watow, dobre kilka lat temu standardem bylo 230W-250W dzis powinno to byc 300-350W.. Jednak wiekszosc ludzi woli miec zapas (tak na wszelki wypadek lub na przyszlosc - najlepiej 2x tyle co trzeba, co gorsza nie maja pojecia ile im potrzeba) - pomijam juz kwestie zasilaczy z nalepkami 500W ktore wymiekaja przy realnych 200-u - i tak standardem jest 400-450W

 

dobra nie przynudzam i ide spac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad kolega ma takie rewelacyjne informacje he? :blink:

A gdzieś wyczytałem, ale gdzie nie pamiętam... A Supero nie opiera się na GLN'ie FSP? Jeśli się mylę, to mam nadzieję, że nie wprowadziłem nikogo w błąd... :wink:

 

Edit: patrząc na zdjęcia wnętrz obu zasilaczy, rozplanowanie elementów wygląda podobnie, ale nie miałem ich w ręku żeby bliżej się przyjrzeć. Sugerujesz, że FSP zrobiło specjalnie nową konstrukcję dla Tacensa? Na pierwszy rzut oka wygląda to podobnie do GLN'a imho.

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś wyczytałem, ale gdzie nie pamiętam... A Supero nie opiera się na GLN'ie FSP? Jeśli się mylę, to mam nadzieję, że nie wprowadziłem nikogo w błąd... :wink:

 

Sugerujesz, że FSP zrobiło specjalnie nową konstrukcję dla Tacensa?

Tak, FSP zrobilo zasilacz wg. projektu Tacensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie... kupilem zasilacz :D jednak nie Corsair... :) Wybor padl na Chiefteca CFT-750-14C 750W :) Akurat przyjechal do sklepu w ktorym bralem reszte czesci i wlasciciel zaproponowal mi go za 290zl :) No i jest :D a nawet cichutki.. :D obawialem sie ze bedzie glosny ale 14cm wentyl jest cichutki :) dzieki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...