Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 4x1GB G.Skill HZ na P5E wyglądają tak:

 

800 4-4-4-12 2.0V

1000 5-5-5-15 2.0V

1000 4-4-4-12 2.2V

 

Więcej nie testowałem z braku potrzeby, a na testy w orthosie kładę laskę. Co z tego że sie wywali. W grach czyli jakby nie było pod dużym obciążeniem wszystko śmiga jak należy. Ale jak kto woli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4x1GB G.Skill HZ na P5E wyglądają tak:

 

Taaaa ... tylko, że to wątek odnosnie płyty maximus a nie P5E :ph34r:

 

Wczoraj podjąłem próbę wodowania NB i niestety mały problem. Z jednej strony wąż innovatek 8/10 a z drugiej strony 10/12.

Próbowałem włożyć jeden w drugi, dałem zacisk ale niestety kapało i zdemontowałem. :mellow:

Dzisiaj kolejne podejście. Puściłem na parę minut prime95 i przy 1.6V na NB jego temp była w granicy 36C. Przy chłodzeniu AC(wentyl 80 skierowany w okolice NB) dochodzi nawet do 50C.

 

@racuch

nie ma czym się chwalić bo to "cudo" niewiele potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ja mam 4GB pamięci w konfiguracji 4x1GB i płyta wstaje oraz działa bezproblemowo.

 

Sądzę że jest to głównie kwestia dopracowanego chipsetu i dwufazowego zasilania pamięci.

 

Dla porównania ostatnio miałem poraz kolejny płytę Asus Striker Extreme i na niej pamięci szły ok 774MHz 3337, 840MHz 4449 i 930MHz 555-12 i to mocniej dovoltowane bo na 2,4V.

 

Na tej płycie idą na 1044MHz 4-4-4-7 i 2,3V ( bios 2,20V ).

 

Więc do konfiguracji 4x1GB Maximusa szczerze polecam.

Na razie nie miałem zbyt dużo czasu na zabawę w OC i nie dotarłem jeszcze do tego co mnie blokuje, lub niestety proc ma ścianę na 435MHz FSB, bo coś nie mogę przekroczyć tej bariery 3915MHz, ale płakał z tego powodu nie będę :wink:

 

Pobawię się jeszcze timingami pamięci żeby je jeszcze trochę obniżyć, ale i tak już robię 1M PI poniżej 13s więc jak dla mnie styka :rolleyes:

 

Pozdrawiam

 

PS. bios 0505

Masz standardowy blok na NB czy wymieniles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz standardowy blok na NB czy wymieniles?

Mam zwodowany standardowy blok który jest na Maximusie instalowany fabrycznie.

 

 

jacekcz> Te kroćce na NB są 3/8" i najlepiej taki wąż założyć , bo te przejściówki asusa można o kant doopy rozbić ( zmniejszają drastycznie flow , a wiadomo co na ten temat mówili w Diunie: "The Spice must flow" :lol2: .

 

U mnie z tym WC ( osobny obieg do chłodzenia NB > Cooltek mainstream 1x12cm/Hiper 12cm 1200obr + Pompka P400 i rezerwuar z zestawu TT BW 735 + wąż TT 3/8" + płyn TT ) temperatura NB to ok 34*C.

 

Musze jeszcze skoczyć na pocztę i na zakupy, ale za ok dwie godzinki zamierzam jeszcze powalczyć z OC <_< Mój cel to 4GHz i pamięci na 1200MHz :unsure: Może się w końcu uda :damage_wall:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym WC ( osobny obieg do chłodzenia NB > Cooltek mainstream 1x12cm/Hiper 12cm 1200obr + Pompka P400 i rezerwuar z zestawu TT BW 735 + wąż TT 3/8" + płyn TT ) temperatura NB to ok 34*C.

 

Pozdrawiam

przy jakim V na NB masz taką temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem nowy bios 602 ale wg mnie nic nowego nie wnosi jeżeli chodzi o OC. Daklej te same problemy.

 

jak to jest z napięciami dla pamięci?

 

ustawiłem DRAM VOLTAGE=1.98V

DRAm REF. AUTO

 

Hardware monitor w biosie pokazuje mi 2.11V i tyle również pokazuje PC Probe.

Dram ref. PC probe pokazuje 1.06V

natomaist AI SUite pokazuje, że napięcie na ramach jest 2.25V.

 

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maximus lepiej radzi sobie z obsluga 4z1gb moich cruciali ae. na blitzu jedna parka wstawala w sobie tylko znanym momencie i myslalem ze padly kostki, na maximusie dziala bezproblemowo. innych cudow nie ma, nie mam czasu sie tym zajmowac jakos powazniej atm.

raid5 dziala bez problemow.

nie zauwazylem jakis problemow, dobre mobo i tyle.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maximus lepiej radzi sobie z obsluga 4z1gb moich cruciali ae. na blitzu jedna parka wstawala w sobie tylko znanym momencie i myslalem ze padly kostki, na maximusie dziala bezproblemowo. innych cudow nie ma, nie mam czasu sie tym zajmowac jakos powazniej atm.

raid5 dziala bez problemow.

nie zauwazylem jakis problemow, dobre mobo i tyle.

GYGA-OD-byte tez działa jak obsadzisz ram i cpu

czy na tym ma polegac wyjatkowość tej MOBO ??

Czy wyznacznikiem wielkości płyty nma byc poprawna obsługa 4x1GB pamieci? i RAID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GYGA-OD-byte tez działa jak obsadzisz ram i cpu

czy na tym ma polegac wyjatkowość tej MOBO ??

Czy wyznacznikiem wielkości płyty nma byc poprawna obsługa 4x1GB pamieci? i RAID ?

wskaz wasc palcem moja sugestie nt. wyjatkowosci i wielkosci maximusa, a jesli nie znajdziesz to czep sie czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt się nie chwali osiągami to ja zacznę. Rzeczywiscie tylko narzekamy a czas pokazać co ta płyta potrafi.

myślę, że sporo osób na to czeka.

Wgrałem bios 602, zwodowałem NB i oto co uzyskałem.

Płyta się rozkręca. mały update wyniku.

Testuję dalej. 1200 blisko.

 

Dołączona grafika

 

A jednak idzie powyżej FSB=490. Trchę testów i daje radę.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt się nie chwali osiągami to ja zacznę. Rzeczywiscie tylko narzekamy a czas pokazać co ta płyta potrafi.

myślę, że sporo osób na to czeka.

Wgrałem bios 602, zwodowałem NB i oto co uzyskałem. Niestety wyżej nie idzie. Ramy potrafią 1200 ale nie na tej mobo.

Tak zostawiam do codziennej pracy.

Czy mógł byś zamieścić swoje ustawienia napięć i timingów z biosu, bo zaiste mam dylemat czy gdzieś nie robię jakiegoś błędu i czegoś źle nie ustawiam.

 

U mnie stabilna w gierkach/3DM granica jest trochę niższa niż ustawienia z SIG'a ( ok 3850Mhz/1030Mhz ), ale jak widać mam Quada ( bez żadnej selekcji, jedyny jakiego udało mi się wypatrzyć w jednym z wrocławskich sklepów ) i 4x1Gb pamięci.

 

Idę teraz do pracy :-| więc jak wrócę i się trochę kimnę to zacznę dalszą zabawę z OC i testami.

 

Przy procku 9x425, pamięciach na 1028Mhz 4-4-4-7 i grafie na 702/2160 mam 13807-3Dsmarków06 w 1280x960 i 13400-3Dsmarków 06 w 1280x1024, a PI 1M robi w 12,986s.

 

Ogólnie też jestem bardzo zadowolony z tej płyty:

-Pamięci śmigają w 4x1Gb aż miło popatrzeć

-sieciówka działa bardzo dobrze ( równie dobrze co na Strikerze i zdecydowanie lepiej od P35-DQ6 ).

-OC przyzwoite i mnogość regulacji w biosie

-Rewelacyjne PCB i układ zasilania ( myślałem że Strikera nic nie przebije, ale ta płyta go pokonuje bez problemu ze względu choćby na dwufazowe zasilanie pamięci )

-PCIE 2.0 ( na razie jest to tylko taki "chłyt małketingowy", ale zamierzam na niej zmontować jakieć CF z 2x 2950XT lub 2x 2950X2XT )

itp. itd.

 

do każdej płyty można by się przyczepić i do tej miałem dwa poważne zastrzeżenia jak ja tylko wyjąłem z pudełka:

 

-Brak diodek termicznych w zestawie ( na Strikerze były i był to ciekawy dodatek bo można było je podpiąć pod te złącza na płycie i monitorować dodatkowo temperaturę w trzech miejscach, oraz zsynchronizować trzy wentylatory z odpowiadającymi im diodami termicznymi )

-znowu NB obsmarowany, a raczej przyklejony, jakimś modeliniastym gluteusem, aż strach to odklejać bo już widziałem fotkę na której NB został na chłodzeniu ( na szczęście po zwodowaniu temperatura jest na rozsądnym poziomie i tragedii niema, ale jak bym to przesmarował ZM-STG1 to zapewne było by z 5*C niżej ).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GYGA-OD-byte tez działa jak obsadzisz ram i cpu

czy na tym ma polegac wyjatkowość tej MOBO ??

Czy wyznacznikiem wielkości płyty nma byc poprawna obsługa 4x1GB pamieci? i RAID ?

 

Jak dla mnie to jest wazne, bo przez niedopatrzenie dzialania takich rzeczy, nie mam ponad 2 tygodnie kompa i mam wymiane z Blitz na Maximus. Na Blitzu sypal mi sie RAID i siec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-sieciówka działa bardzo dobrze ( równie dobrze co na Strikerze i zdecydowanie lepiej od P35-DQ6 ).

a co bylo nie tak z sieciowka na P35-DQ6 i co masz na mysli "dziala bardzo dobrze" w odroznieniu od dziala normalnie czy dziala - nie dziala?

 

od kogo sa sieciowki na ww. plytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bylo nie tak z sieciowka na P35-DQ6 i co masz na mysli "dziala bardzo dobrze" w odroznieniu od dziala normalnie czy dziala - nie dziala?

 

od kogo sa sieciowki na ww. plytach?

he... niedawno wyjąłęm z kompa P35-DQ6. Sieciówka na tej płycie działa bardzo dobrze tzn. działa normalnie, tzn. działa. :blink: Działa i tyle.

maximus ma 2 karty sieciowe i też działają :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że na strikerze i maximusie można bezproblemowo przeglądać net i jednocześnie coś ściągać, natomiast na p35-dq6 gdy coś ściągałem to przeglądanie netu było dużo wolniejsze.

 

Nie jest to tylko subiektywne odczucie bo wcześniej na strikerze gdy pobierałem np sterowniki do grafy, ściągały się z prędkością ok 120-130Kb/s, na maximusie jest podobnie, natomiast na gigabajcie prędkośc ta zazwyczaj wynosiła ok 79-85kb/s.

 

Po przesiadce ze strikera na p35-dq6 było to wyraźnie odczuwalne, tak samo jak przy przesiadce z p35-dq6 na maximusa.

 

Oczywiście zgodzę się z twierdzeniem że na wszystkich tych płytach sieciówki "działają", ale moim zdaniem praca sieciówek na maximusie i strikerze jest lepsza.

 

nie wiem czy jest to kwestia "dual net" lub "AI net" oraz zastosowania dwóch sieciówek.

 

Dodam jeszcze że net mam podłączony przez router i na strikerze oraz maximusie podpięte do routera miałem/mam dwie sieciówki, więc zapewne stąd wynika ta różnica w prędkości pracy.

 

To tyle w kwestii zagadnień netowo / sieciówkowych.

 

 

Ponawiam prośbę:

 

jacekcz> czy możesz zapodać swoje ustawienia z biosu na których zrobiłeś ten wynik zamieszczony kawałek wyżej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę:

 

jacekcz> czy możesz zapodać swoje ustawienia z biosu na których zrobiłeś ten wynik zamieszczony kawałek wyżej.

 

Pozdrawiam

Ok, podaję moje ustawienia dla FSB=495. :D

 

Strap=333

PCI-E=100

PLL=1.64

NB=1.67

FSBT=AUTO (koło 1.6V w biosie)

SB=1.125

LC=ENABLED

CVR=0.63

NBVR=0.67

DDRREF=AUTO

SB1.5V=1.65

 

Wyżej niestety nie idzie. Chyba przyczyną jest to, że płyta nie pozwala na wyższe taktowanie pamięci. :angry:

Testy trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że na strikerze i maximusie można bezproblemowo przeglądać net i jednocześnie coś ściągać, natomiast na p35-dq6 gdy coś ściągałem to przeglądanie netu było dużo wolniejsze.

 

Nie jest to tylko subiektywne odczucie bo wcześniej na strikerze gdy pobierałem np sterowniki do grafy, ściągały się z prędkością ok 120-130Kb/s, na maximusie jest podobnie, natomiast na gigabajcie prędkośc ta zazwyczaj wynosiła ok 79-85kb/s.

Mała podpowiedź - Popatrz w konfigurację zaawansowaną sterownika sieciówki :). To nie jest wina płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...