Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

marcin255A> Jakieś dokładniejsze dane ?? > do jakiej wartości trzeba obniżyć rezystancję tego rezystorka ??

 

 

W sumie to ja też sądzę że z biosem 0702 już nie trzeba nic zamalowywać ponieważ ten Vdroop zwiększa się dopiero przy napięciu VCore ok 1,7V, a mój proc chodzi np przy 3,7GHZ na 1,5V ( więc z droopem na ok 1,4850V ), a przy 3,9GHz na ok 1,575V ( 1,55V ).

 

Jak obadam dokładnie tą kwestię z CPU-Z/PC-Probe/miernikiem ( oraz jak się dowiem gdzie na tej płycie mierzy się VCore ) to zapodam dokładniejsze info.

 

Ja w każdym bądź razie siedzę na razie na biosie 0702 i jestem z niego zadowolony.

 

Chciałem zrobić oczywiście lepszy wynik OC, ale z tego co widzę to chyba nie dam rady, bo nawet po mocnym dovoltowaniu płyty i procka nie wstaje powyżej 9x437.

 

Ja jestem z tej płyty bardzo zadowolony > Striker się chowa pod względem OC > na tych samych podzespołach max stabilne OC było w okolicach 9x387 i pamięci na 920Mhz 5-5-5-x lub 860MHz 4-4-4-x.

 

Na dniach będe zmieniał zasilacz na Tagana 900W-U33 lub coś mocniejszego to zobaczę czy nie jest to kwestia zbyt małego amperażu na +12V.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo nowych biosów płyta w dalszym ciągu nie pozwala mi ustawić CL4 dla moich OCZ-tów.

CL5 -1200 bez problemu ale czemu cl4 nie idzie?????

Chyba trzeba czekać na kolejny bios...

 

ktoś ma cl4 na tej płycie? jakie ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo nowych biosów płyta w dalszym ciągu nie pozwala mi ustawić CL4 dla moich OCZ-tów.

CL5 -1200 bez problemu ale czemu cl4 nie idzie?????

Chyba trzeba czekać na kolejny bios...

 

ktoś ma cl4 na tej płycie? jakie ramy?

ustaw na strapie 400 ,pamięci na 1000 chodzą spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy na P5E zmieści się Scythe Mine rev. B??

 

Ta nowa wersja Scythe Infinity > Mugen ( w sumie to to samo tylko inny wentylator ) wchodzi bezproblemowo w obie strony.

 

Mimo nowych biosów płyta w dalszym ciągu nie pozwala mi ustawić CL4 dla moich OCZ-tów.

CL5 -1200 bez problemu ale czemu cl4 nie idzie?????

Chyba trzeba czekać na kolejny bios...

 

ktoś ma cl4 na tej płycie? jakie ramy?

Ja mam pamięci puszczone na 1044Mhz na CL4 ( 4-4-4-(4-7) 2T ).

 

Pamięci to Crucial Balistix Tracer 1066Mhz 4x1GB.

 

 

PS. dzisiaj wieczorkiem może przysiąde i sprawdzę w końcu tego Vdropa na procku, bo musiałem kupić nową bateryjkę ( jak zwykle zapomniałem wyłączyć miernik ).

 

PS2. Skuszony specyfikacją na stronie chieftec.eu zakupiłem zasilacz CFT-1200G-DF ale po wyjęciu go z pudełka okazało się że zamiast czterech linii +12V po 25/25/30/30A ma 20/20/25/25A. Czuję tu jakiś wałek i chyba go oddam spowrotem do sklepu i kupię TT Toughpower 1200W lub Tagana TG900-U33.

 

Wogóle z tymi szefami jest jakiś wałek bo według specyfikacji z tej durnej książeczki z pudełka wszystkie zasiłki > tzn. 850/1000/1200W mają 20/20/25/25A ??

 

Wie ktoś coś o tych zasilaczach, bo w sumie nie widziałem jeszcze żadnego konkretnego testu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw na strapie 400 ,pamięci na 1000 chodzą spoko

strap 400 jest wolny.

 

Zrobiłem test:

strap 400, ramy 1250MHz, everest read=9750

strap 266, ramy 1091, everest read=9500

strap 266, ramy 1200, everestread=10400

 

testowane na 5-5-5-15

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich taktach procka masz takie odczyty ?

mała korekta wyników. Nie wziąłem pod uwagę peformance level i na strapie 400 wskoczył mi 10.

Poniższe wyniki uzyskałem na performance level=7, 5-5-5-15-42

 

strap 400 480x8, dzielnik 3:4, ramy 1280MHz - everest read = 10780

strap 266 432x9, dzielnik 2:3, ramy 1300MHz - everest read = 10000

strap 266 480x8, dzielnik 4:5, ramy 1200MHz - everest read = 10400

strap 266 480x7, dzielnik 4:5, ramy 1200MHz - everest read = 10150

strap 266 500x8, dzielnik 4:5, ramy 1250MHz - everest read = 10850

strap 400 500x8, dzielnik 1:1, ramy 1000MHz, cl4, ciemność

 

jak widać 2:3 coś kiepsko działa. FSB niższe?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jasne ,a gdzie ustawia się performance level ?

Dziś bawilem sie i spoko mialem 460x9 ale wyniki w super pi tragiczne mimo 4.14 ghz ,strap 266 ,memki 1150 na 4-4-4-4 i porażka ok 5.50 ,na Abicie quad Gt na 4.09 Ghz i memki 1030 4-4-4-4 miałem 5.31

Wyłącz transaction booster. Pojawi się opcja RELAX LEVEL:

0 - PL6 (???)

1 - PF7

 

itd.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaa,dzięki

ale u mnie na 0 i tak najmniej ustawia 7

u mnie przy 0 ciemność, przy 1 ustawia 7 -strap 266, ramy 1091MHz CL5

 

przy 435x9 i ramach 1:1 Cl4, relax level=0 ustawia 7.

ja ustawię 'transaction booster' na enabled to mam ciemność niezleżnie od wartości.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn> pewnie dlatego że miał jakiś bug.

 

Testowałem go przez dosłownie pięć minut i jak się komp nie chciał włączać na ustawieniach na których na innych biosach chodził bezproblemowo, to ustawiłem wszystko na default i szybko wgrałem 0702.

 

Testował ktoś 0802 ??

 

A propos pamięci u mnie chodzą na 4-4-4-7-2T itp. i relax level 0 co daje perf. level 6.

 

Zmontowałem dwa twardziele hd080HJ ( Samsung 80GB SATA2 NCQ ) w RAID-0 i muszę przyznać że śmiga to znakomicie, co prawda chwilę dłużej się zatrzymuje na sprawdzaniu napędu optycznego ( bada płytkę czy jest botowalna > oczywiście jak jakąś zostawię w napędzie ), natomiast system ładuje się dużo szybciej.

 

Pojawił się natomiast problem z bootowaniem biosu z podłączonym dyskiem 500GB. Jak jest podłączony to POST się zatrzymuje na "Det Ide", natomiast jak go odłączę to startuje normalnie. Co ciekawe jak podłącze go już po uruchomieniu kompa to widzi wszystkie dane i twardziel chodzi normalnie.

 

Spróbuję zgrać z niego wszystkie dane i go sformatować , może to pomoże, bo nie chcę mi się go tak podłączać i odłączać jak będe chciał z niego kożystać.

 

PS> zapchałem już wszystkie sloty SATA <_< > 4x HDD + DVD-RW SATA + SATA na panelu Scythe do podłączania dysków na zewnątrz obudowy ( np. 120Gb który mi został bo nie montowałem go już w budzie :razz: ).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

802 działa lepiej niż mój standard 402 OC poszło wyżej 3.6 GHz do 3.77 GHz.

 

Wyniki w benchmarkach lepsze

Biosy 0505 i 0702 są również lepsze od 0402 :wink:

 

Jak tylko zrobię format tego dysku 500GB to stestuję ten biosik 0802 :wink:

 

PS: Wywołałem małe zamieszanie w firmie Chieftec moim nowym zasilaczem i jego liniami napięć i pokonwersowałem już sobie trochę z panem który zwie się Andreas Zymla i z tego co mi powiedział jest przedstawicielem Chiefteca na Niemcy i Polskę. Więcej możecie o tym poczytać na forum Zenfist.

 

Pozdrawiam

 

PS2. Nadal nie zrobiłem tych testów VCore ponieważ mój miernik umarł ( najprawdopodobniej zabił go browar na ostatniej imprezce, ponieważ trochę agresywnego browara wyszło z puszki mojego kumpla i go zaatakowało :wink: = muszę kupić nowy miernik ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kumpel kupil ta plyte i mam pytanie jak zainstalowac 3dmarka advenced ?? instalujemy i jest wersja basic prosi ze jezeli chcemy miec advenced musismy zaplacic ??. czytam instrukcje nic tam nie ma o tym hmm.A na pudelku bundled 3dmark advenced :).Help

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Kumpel kupil ta plyte i mam pytanie jak zainstalowac 3dmarka advenced ?? instalujemy i jest wersja basic prosi ze jezeli chcemy miec advenced musismy zaplacic ??. czytam instrukcje nic tam nie ma o tym hmm.A na pudelku bundled 3dmark advenced :).Help

 

Pozdro.

KEY jest na tyle koperty ze sterownikami po prostu przy instalacji lub po go podaj i juz będzie Advanced :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...