Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

a calibration ? przy okazji albo był to zbieg okoliczności padł mi 1 GB ramu Cellshocka

komputer zwariował ,dopiero doszedłem do tego ,że nie dziala calibration lodline i wywala sie na niższym napięciu .

 

Przy działającym lodl.calib. proc real 3.6 Ghz działa na 1.35V bez tego muszę dawać 1.38-1.39 V dlatego się walilo.

LLC działa, OC to samo, 435x9 przy V tym co wcześniej.

 

To już chyba drugi komplet CellSHOCK ci padł, tak?

To ja zamówiłem taką padakę??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak zmienię mobasa, nie wiem jak różnica między P5E a Maximus ale jednak na pamięciach mi najbardziej zależało, jutro wsadzam Corsarze i zobaczymy, bo po Lanfestach się trochę więcej spodziewałem. Na oku mam DFI X38 LT, może ta płyta coś więcej pokaże, strasznie mnie denerwuje ten V droop, prowadzenie pamięci również, poczekam na nowy bios, może on coś w tej kwestii :wink: pomoże.

 

Aha czekam na rezultaty Jacka z Cellami :]

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. NB niby na 680i był niezłą grzałką, a ten x38 w wersji nie SE, bez bloku w idle robi po 50stopni...

ORLY? U mnie 38 stopniuf z FSB na 4stówki i 1,42V kaszy. Na pamiątki i NB dmucha jeden wentylek 12cm@5V.

EVGA 680i w takich warunkach miała by z 70stopni a po założeniu dedykowanego wiatraka, tylko do dmuchania na NB miała bodaj 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORLY? U mnie 38 stopniuf z FSB na 4stówki i 1,42V kaszy. Na pamiątki i NB dmucha jeden wentylek 12cm@5V.

EVGA 680i w takich warunkach miała by z 70stopni a po założeniu dedykowanego wiatraka, tylko do dmuchania na NB miała bodaj 50.

Ano fakt, Miałem wcześniej Strikera z N680i i był dużo bardziej ciepły z NB na 1,55V i nawiewem z trzech wentyli Asusa ( takich jak ten mały co jest razem z płytą ).

 

Tutaj na NB mam co prawda WC ale nie jest to jakaś masakra ( pompka Tt 400l/h + 1x12cm chłodnica Coolteka ) i przy 1,7V ma on temperaturę 38*C.

 

Pamiętam jak na Targach Tuningu komputerów dotknąłem tego chłodzenia Strikera ( na stoisku Enermaxa był komp Demo z dwoma grafami w SLI ) to się oparzyłem i nie dało się dłużej niż sekundę trzymać palca na tym chłodzeniu !! Oczywiście chłodzenie płyty było całkowicie pasywne ( bez tego wentyla Asusa i bez bocznej ścianki kompa, czyli 0 nawiewu ).

 

 

A propo's bojów z pamięciami to udało mi się zabootować kompa z pamięciami na 1280Mhz ale wysypuje się przy ładowaniu windy, a 124xMhz już w windzie.

 

Może ktoś mi podać ( w takiej kolejności jak są w biosie ) timingi jakie by ustawił do taktowań 1200+Mhz bo coś czuję że któryś parametr źle ustawiam i przez to się te pamięci wysypują.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a calibration ? przy okazji albo był to zbieg okoliczności padł mi 1 GB ramu Cellshocka

komputer zwariował ,dopiero doszedłem do tego ,że nie dziala calibration lodline i wywala sie na niższym napięciu .

 

Przy działającym lodl.calib. proc real 3.6 Ghz działa na 1.35V bez tego muszę dawać 1.38-1.39 V dlatego się walilo.

heh moj ram jednak żyje na defaulcie 1 kostka nie trybi jak podniose na 2.2-.24 wtedy smiga normalnie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORLY? U mnie 38 stopniuf z FSB na 4stówki i 1,42V kaszy. Na pamiątki i NB dmucha jeden wentylek 12cm@5V.

EVGA 680i w takich warunkach miała by z 70stopni a po założeniu dedykowanego wiatraka, tylko do dmuchania na NB miała bodaj 50.

Możliwe, ale u mnie też wiatraków niemało, plus ten od Asusa założony i mam mniej więcej po 5x stopni przy 1.41v z biosu, 438FSB, bynajmniej pc probe tak pokazuje, w dotyku radiator gorący, ale jeszcze nie parzy... No ale porównania, aż takiego z 680 nie mam bo tam miałem zwodowany chipset :-P

 

Żałuję, że mi EVGA nie wymienili na wersję SE... :-|

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotykając radiatora mam dokładnie takie samo wrażenie jakie odnoszą moje oczy patrząc na PCProbe. Wszystkie blachy na płycie są po prostu letnie.

Na grafie i CPU woda, w otwartej budzie 2 wiatraki - 12cm wiejąca na NB i pamięci i 8cm dmucha na grafe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymałem mojego Maximusa i mam problem z zainstalowaniem windowsa xp na raid 0 złożonego z 4 dysków.Zrobiłem dyskietke i podczas instalacji próbowałem wszystkich czterech opcji sterownika jakie można wybrać ale dalej nic,instalator w ogóle nie widzi macierza mino że bios wyczytuje bez błędnie.Komuś udało sie zainstalować windowsa na raid 0? Jeśli tak to proszę o radę jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymałem mojego Maximusa i mam problem z zainstalowaniem windowsa xp na raid 0 złożonego z 4 dysków.Zrobiłem dyskietke i podczas instalacji próbowałem wszystkich czterech opcji sterownika jakie można wybrać ale dalej nic,instalator w ogóle nie widzi macierza mino że bios wyczytuje bez błędnie.Komuś udało sie zainstalować windowsa na raid 0? Jeśli tak to proszę o radę jak to zrobić.

oczywiście. RAID 0 działa bez najmniejszych problemów: 2x250 SEAGATE 7200.10.

poszło na PW

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi o to chodziło,raid mam już zrobiony, problem tkwi w tym że instalator nie chce go wyczytać mimo że w czasie instalacji wcisnąłem F6 i zainstalowałem dodatkowe sterowniki.Dyskietkę ze sterownikami utworzyłeś z dołączonej płyty DVD?

Edytowane przez inos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi o to chodziło,raid mam już zrobiony, problem tkwi w tym że instalator nie chce go wyczytać mimo że w czasie instalacji wcisnąłem F6 i zainstalowałem dodatkowe sterowniki.Dyskietkę ze sterownikami utworzyłeś z dołączonej płyty DVD?

Z płyty nigdy nie biorę. Zawsze z netu bo tam są najnowsze. Tobie też polecam tak zrobić.

 

tak przy okazji:

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket7...mula/MF0903.zip

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu można bezpiecznie podnieś napięcia na NB? Ja póki co mam 1.49V (bios) i płytka chodzi stabilnie na fsb 500, na 510 zwiesił się w połowie SuperPi 32M (ale to może być już wina cpu bo jeszcze nie wiem dokładnie na jakim poziomie mamwal'a)... jakie macie na nim temperaturki bo nawet nie mam pojęcia co uznać za bezpieczne a kiedy zacząć się martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze gdzie mozna dostac ta plyte w wersji SE. We wszystkich sklepach internetowych jakie znalazlem juz nie ma a jak pytam to mowia ze plyta zostala wycofana z produkcji i juz jej nie beda mieli. W jakims sklepie powiedzieli ze jak chce to sciagna ale potrwa to 3 tygodnie ;/. Znacie sklepy gdzie bedzie od reki czyli towar na stanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie tylko ze mi chodzi o SE a oni w cenniku maja zwykla. Moze to glupie ale zalezy mi zeby byl ten blok wodny :wink:

Od początku pisali LIMITED EDITION. Nie myślałem, że oni na poważnie i że tak szybko to nastąpi.

Rzeczywiście w wielu sklepach już piszą, że produkt wycofany.

eeeeee..... w sklepach w UK jest dostępna.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 30.11.07 :rolleyes:

Nowy bios niestety nie wnosi nic dobrego - przynajmniej u mnie:

1)nie mogę ustabilizować 490x8 - wcześniej mi działało.

2)Ramy na 1:1 koło 1000 na CL4 w dalszym ciagu nie chodzą - ciemność. Ani cruciale ani OCZ.

3)Płyta przevoltowuje ramy i nie tylko.

 

Aktualnie ustaweinia to 435x9, ramy crucial 523MHz 4-4-4-10;PL=6; 2.1V w biosie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy 1;1 chodzą na 1000 , na procka musiałem dolożyć V z 1.37 na 1.4 V bo też mi się sypało teraz jest oki,co do V na ram U mnie jest miernikiem dokładnie 0.4V więcej niż ustawione w biosie ale jest to stabilne napiecie i nie skacze

aktualnie 400x9 na 1.4 ,ram 1000 na 4-4-4-12 pl 6 ,2.34 V bios 2.30 V real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy 1;1 chodzą na 1000 , na procka musiałem dolożyć V z 1.37 na 1.4 V bo też mi się sypało teraz jest oki,co do V na ram U mnie jest miernikiem dokładnie 0.4V więcej niż ustawione w biosie ale jest to stabilne napiecie i nie skacze

aktualnie 400x9 na 1.4 ,ram 1000 na 4-4-4-12 pl 6 ,2.34 V bios 2.30 V real

OK, a jak masz ustawione w biosie 2.34V to hardware monitor ile pokazuje u ciebie? pewnie z 2.45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...