Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, trochę głupio mi to pisać :oops: ale co zrobie

 

Możecie mi napisać jakie są domyślne napięcia dla NB, SB BO powiem szczerze, nie wiem od jakiego pozoimu zaczynac podnoszenie napięć.

 

O ile dobrze mówie FSB Termination Voltage i CPU PLL Voltage pomaga przy extremalnym oc czytaj fsb, zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

Nie pomyślałem o tym.

 

Mam problem z mobo.. chyba z mobo :? Majnowszy bios.

 

Po zmianie napięcia procesora z Auto na własne "widzimisie" płyta nie wstaje, a wyświetlacz wyświetla tylko EN Setup. Obojętne jaki strap, fsb, i jakie napiecie wybiore komp nie wstaje :/

Jedynie na Auto wstaje ale oc ogranicza się wtedy do 3,3 ghz bo do tylu wystarcza def. V.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

Nie pomyślałem o tym.

 

Mam problem z mobo.. chyba z mobo :? Majnowszy bios.

 

Po zmianie napięcia procesora z Auto na własne "widzimisie" płyta nie wstaje, a wyświetlacz wyświetla tylko EN Setup. Obojętne jaki strap, fsb, i jakie napiecie wybiore komp nie wstaje :/

Jedynie na Auto wstaje ale oc ogranicza się wtedy do 3,3 ghz bo do tylu wystarcza def. V.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Płyta przevoltowuje wiec w Hardware minitorze będziesz miał zawyżone wartości.

 

Zacznij od 400x8 i zwiększaj FSB

 

Strap=zacznij od 400, ramy 1:1 lub inny dzielnik, na początek luźno CL5

PCI-E=100

PLL=1.5

NB=1.49

FSBT=AUTO

SB=1.01

LC=ENABLED

CVR=0.63

NBVR=0.67

DDRREF=AUTO

SB1.5V=1.5

 

na takich napięciach mam 435x9.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz

 

:-| nie pomogło.

 

Tzn. ustawiłem wszystko jak napisałeś, zostawiłem CPU Coltage na Auto i komp wstał na 8x410, wszystko pięknie figo fago, więc zmieniłem TYLKO cpu volt zostawiajac reszte jak była i komp już nie wstał :cry: może jest jakaś "magiczna" zworta blokujaca zmiane vcore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ustawiłem wszystko jak napisałeś, zostawiłem CPU Coltage na Auto i komp wstał na 8x410, wszystko pięknie figo fago, więc zmieniłem TYLKO cpu volt zostawiajac reszte jak była i komp już nie wstał :cry: może jest jakaś "magiczna" zworta blokujaca zmiane vcore ;)

Po zmianie V nie powinno być podwójengo restartu. Wyłącz kompa i włącz, wejdź do biosu i ponownie zapisz z ustawionym V manualnie. Czasami ta płyta tak ma.

Masz 4 banki obsadzone pamięciami? Może wyjmij 2 na czas testów.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam ustawienia, robie Save and Exit i płyta nie wstaje już. Więc dopiero wtedy wylaczam zasilanie i plyta sama robi wtedy res i wraca do def ustawien.

 

Tak wszystki banki obsadzone, sprobuje jeszcze ale nie wydaje mi sie zeby to mialo jakis wplyw na zasilanie cpu,ale czort wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam ustawienia, robie Save and Exit i płyta nie wstaje już. Więc dopiero wtedy wylaczam zasilanie i plyta sama robi wtedy res i wraca do def ustawien.

 

Tak wszystki banki obsadzone, sprobuje jeszcze ale nie wydaje mi sie zeby to mialo jakis wplyw na zasilanie cpu,ale czort wie ;)

a przy FSB=333, na manulanym Vcore też nie wstaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: fsb 333, strap 333 i zmiana vcore działa, nawet jest więcej opcji niz przy fsb > 400

 

:huh: Ja nie wiem co i jak, może mi to ktoś wytłumaczyc?

 

@jacekcz

Królu złoty niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi ;) Zmiana napięcia wkońcu zaczeła działać po zmianie fsb na def :D Teraz mam 8x435 przy 1,4V i komp smiga :) jedna mała przeszkoda pokonana ;) reszte przeskocze jutro.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PLL=1.5

2. FSBT=AUTO

3. LC=ENABLED

4. CVR=0.63

5. NBVR=0.67

6. DDRREF=AUTO

 

 

 

Może mi ktoś napisać do czego są poszczególne ustawienia, wartości są przypadkowe ??

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mobo.. chyba z mobo :? Majnowszy bios.

 

Po zmianie napięcia procesora z Auto na własne "widzimisie" płyta nie wstaje, a wyświetlacz wyświetla tylko EN Setup. Obojętne jaki strap, fsb, i jakie napiecie wybiore komp nie wstaje :/

Jedynie na Auto wstaje ...

Kurcze mam taki sam problem :( Na auto chodzi normalnie , ale wiadomo co auto to zle ^^' , jakiekolwiek napiecie bym nie ustawil i jakiekolwiek fsb czy mnoznik do tego komp nie wstaje , czarny ekran i tyle , po resecie komunikat overclocking failed :( , proc to e2140 ^^"

 

 

A nio i problem wystepowal dla biosu 0402 i teraz dla 0702 :<

 

 

hmm , na fsb = 200 juz zadzialalo ... Juz caly glupi jestem ...

ale okazalo sie ze tylko na 200 dziala , zmieniam troszke fsb i juz komp nie wstaje~~ , na auto chodzi na fsb 360 stabilnie , niby mi to wystarczy , ale w lutym czy kiedy on tam bedzie planuje zakupic penryna i tam pewnie vcore na auto juz nie da rady :(

Edytowane przez Byron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś o czym rozmawialiśmy? Napewno nie o dokładności odczytów...

Płyta wyraźnie nie lubi CL4. uzyskałem koło 530MHz 4-4-4-8, Pl=6, 2.18V.

Wszystko wyżej niestabilne.

 

edycja:

Znalzłem przyczynę tego ograniczenia. Można tetować dalej.

 

Taka ciekawostka. Pamięci Cellshock 9200. Ustawiając strap 266 uzyskałem PERFORMANCE LEVEL=4 !!!!! 2.2V na ramkach.

ustawienia stabilne.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche inne spojrzenie na maximusa pod katem wc ;).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

chinski patent w konstrukcji chlodzenia. kawalek "miedzi" od mosfecikow jest polaczony kawalkiem tasmy dwustronnej z reszta hp :]. konewka i radiatorek na sb w moim egzemplarzu dociskaja mostki dobrze, wyraznie lepiej niz w poprzednich p5k/blitz itd.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

o ile same hp oraz doklejone do radiatorow ścinki "blaszki" odpowiadające za styk z nb i mosfetami mogą być choć troche miedziane, o tyle cała reszta...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

mcw30'tki pasują bardzo dobrze na mostki.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

pajaczek gotowy :]. o roznice w tempkach nie pytac, nie prowadzilem zadnej obserwacji przed/po. "miedz" na mosfetkach jest zaledwie lekko ciepława.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

:blink: fsb 333, strap 333 i zmiana vcore działa, nawet jest więcej opcji niz przy fsb > 400

 

:huh: Ja nie wiem co i jak, może mi to ktoś wytłumaczyc?

 

@jacekcz

Królu złoty niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi ;) Zmiana napięcia wkońcu zaczeła działać po zmianie fsb na def :D Teraz mam 8x435 przy 1,4V i komp smiga :) jedna mała przeszkoda pokonana ;) reszte przeskocze jutro.

Mam podobny problem co Buu i Byron - próbowałem zastosować ten sposób co podał Jacek i co Buu zastosował i mu działa :

0) Bios 903

1) wszystko na def.

2) Strap i FSB na 333

3) ustawiam napięcie manyalnie - wszystko działa

4) powoli podnoszę FSB - niestety przekraczam 350MHz i komp nie wstaje...

 

Gdy napięcie mam ustawione na AUTO to proc idzie 8x420.... chce mu dać więcej papu to nie mogę... coś zwalone... myslicie by oddać mobo do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare powiedzenie mowi: jak sie popiesci to sie zmiesci ;).

nie wiem nawet, po prostu pasowal i tyle.

jestes pewien ze dolega ci cala powierzchnia do chipu? a nie czasami wisi na tyk kondensatorze? ;) jak z tempami i oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Buu i Byron - próbowałem zastosować ten sposób co podał Jacek i co Buu zastosował i mu działa :

0) Bios 903

1) wszystko na def.

2) Strap i FSB na 333

3) ustawiam napięcie manyalnie - wszystko działa

4) powoli podnoszę FSB - niestety przekraczam 350MHz i komp nie wstaje...

 

Gdy napięcie mam ustawione na AUTO to proc idzie 8x420.... chce mu dać więcej papu to nie mogę... coś zwalone... myslicie by oddać mobo do serwisu?

Moim zdaniem płyta nie jest zwalona tylko gdzieś zabładziła.

Zauwazyłem, że czasami próbuje ustawiać zbyt wysoki Perf. level wtedy pamięci nie wyrabiają i ciemność.

proponuję:

1)Load bios defaults - zapisać i restart. Wtedy przejść w tryb manualny i strap def.

2)trans. booster=disabled, relax level=1. Zawsze można później pamięci podciagnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Moim zdaniem płyta nie jest zwalona tylko gdzieś zabładziła.

Zauwazyłem, że czasami próbuje ustawiać zbyt wysoki Perf. level wtedy pamięci nie wyrabiają i ciemność.

proponuję:

1)Load bios defaults - zapisać i restart. Wtedy przejść w tryb manualny i strap def.

2)trans. booster=disabled, relax level=1. Zawsze można później pamięci podciagnąć.

strap na def. - czyli na 333 sztywno czy na AUTO? Na anadtech co wozaq zapodał link radzą używać strapa 333 lub 400 a niższy tylko przy małym OC lub braku.

 

EDIT:

zrobiłem tak :

1) load bios def. (save&exit&restart)

2)napięcie na 1.5V (save&exit&restart)

3) strap na 333 (save&exit&restart)

4) FSB:RAM 1:1 (save&exit&restart)

5)zacząłem podnosić FSB - po przekroczeniu 350 - dokładnie 355 zamiast się uruchomić normalnie dostałem komunikat Bad Bios Checksum :/ coś nie halo... (save&exit&restart)

6) parę resetów i albo się wiesza podczas postowania albo ten komunikat z biosem :/

7) Po ustawieniu napięcia na AUTO wszystko wraca do normy :)

 

Zatem mój maximus to raczej ciężki przypadek - może kolejny bios coś pomoże... na poprzednich biosach (803 i wstecz) ustawienie napięcia na stałe kończyło się zwiechą niezależnie od FSB

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...