Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

strap na def. - czyli na 333 sztywno czy na AUTO? Na anadtech co wozaq zapodał link radzą używać strapa 333 lub 400 a niższy tylko przy małym OC lub braku.

 

Zatem mój maximus to raczej ciężki przypadek - może kolejny bios coś pomoże... na poprzednich biosach (803 i wstecz) ustawienie napięcia na stałe kończyło się zwiechą niezależnie od FSB

Ja bym zaflashował jeszcze raz bios - ten sam co masz. Zwłaszcza przy komunikacie Bad Bios Checksum.

Miałem trochę inną sytuację i re-flash pomógł.

jeszcze jedna rzecz. Spróbuj pamieći na innym dzielniku. Wg mnie 1:1 nie działa do końca dobrze.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ok. Zrobię reflash biosa - acha - ja przy zmianie biosa korzystam z tego narzędzia Asusa - AZ Flash a bios wczytuje z gwizdka usb - na dyskietce się nie mieści :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobię reflash biosa - acha - ja przy zmianie biosa korzystam z tego narzędzia Asusa - AZ Flash a bios wczytuje z gwizdka usb - na dyskietce się nie mieści :(

Też tak robię. Wcześneij ustawiam wszystko na def - bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Zrobiłem re-flash biosa jak mówiłeś :

1) load def.

2)za pomocą ez-flash ładuję bios

 

potem powtórzyłem procedurę :

1) load bios def. (save&exit&restart)

2)napięcie na 1.5V (save&exit&restart)

3) strap na 333 (save&exit&restart)

4) FSB:RAM 1:1 (save&exit&restart)

5)po przekroczeniu FSB 355 , zapisaniu i wyściu z biosa

 

potem wyłączyłem transaction booster i relax level na 1 i nic to nie dało.... AI Clock Twister dałem na LIGHT - wg. opisu zwiększa to kompatybilność i lipa :( po zapisaniu i wyjściu z biosu na ekranie lcd pojawia się DET DRAM i tak już zostaje a komp nie reaguje.... obawiam się że jedynie nowy bios może mnie uratować albo MSI z jakąś płytą z serii hydrogen.... ni mniej nie więcej dziękuję Ci Jacku za pomoc :)

 

 

EDIT:

acha - też próbowałem stara wypróbowane kingstony oraz nowe excelramy - nie zmienia to w żaden sposób sytuacji :/

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem wyłączyłem transaction booster i relax level na 1 i nic to nie dało.... AI Clock Twister dałem na LIGHT - wg. opisu zwiększa to kompatybilność i lipa :( po zapisaniu i wyjściu z biosu na ekranie lcd pojawia się DET DRAM i tak już zostaje a komp nie reaguje.... obawiam się że jedynie nowy bios może mnie uratować albo MSI z jakąś płytą z serii hydrogen.... ni mniej nie więcej dziękuję Ci Jacku za pomoc :)

Jeżeli na LCD pojawia się 'DET DERAM' to raczej problem leży po stronie pamięci.

Ja bym przetestował jeszcze na innych ramach. może tych, które posiadasz płyta nie lubi :)

Taki komunikat również pojawia się na LCD jeżeli przegniemy z OC ramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na LCD pojawia się 'DET DERAM' to raczej problem leży po stronie pamięci.

Ja bym przetestował jeszcze na innych ramach. może tych, które posiadasz płyta nie lubi :)

Taki komunikat również pojawia się na LCD jeżeli przegniemy z OC ramek.

to samo miałem gdy miałem za małe napięcie na ramy. Widać za dużo jak i za mało ten sam komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respekt dla sobiha za to, że zdjął chłodzenie z maximusa, nie wiem jak On to zrobił :wink:

 

ja przed chwilą zachęcony tym, chciałem zdjąć ustrojstwo z mojego maximusa i szczerze mówiąc to jak dla mnie to to jest niewykonalne, na NB mega-glut, nawet jak się śrubki odkręci, kołki z SB wypchnie to dalej się trzyma wszystko, a żeby to usunąć to bym chyba razem z NB wyrwał... :D

 

więcej nie będę próbował :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

respekt dla sobiha za to, że zdjął chłodzenie z maximusa, nie wiem jak On to zrobił :wink:

 

ja przed chwilą zachęcony tym, chciałem zdjąć ustrojstwo z mojego maximusa i szczerze mówiąc to jak dla mnie to to jest niewykonalne, na NB mega-glut, nawet jak się śrubki odkręci, kołki z SB wypchnie to dalej się trzyma wszystko, a żeby to usunąć to bym chyba razem z NB wyrwał... :D

 

więcej nie będę próbował :-P

 

 

etam, piardy wasc prawisz ;). u mnie tez nie chcialo zejsc ale suszarka podgrzalem i jak pcb bylo juz cieplawe - delikatnie powazylem widelcem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Jeżeli na LCD pojawia się 'DET DERAM' to raczej problem leży po stronie pamięci.

Ja bym przetestował jeszcze na innych ramach. może tych, które posiadasz płyta nie lubi :)

Taki komunikat również pojawia się na LCD jeżeli przegniemy z OC ramek.

Próbowałem z Kingston 1GB oraz z obecnymi excelramami - to samo. Acha - wczoraj jeszcze po ustawieniu napięcia na sztywno i FSB > 350 LCD "zawiesił" się na komunikacie EN SETUP - zdarza mu się to zamiennie z "zawieszaniem" się na DET DRAM. Gdy ustawię napięcie na AUTO to wszystko wraca do normy. Przy okazji nowego biosu przećwiczę znowu maximusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie piszą, że płyta przewoltowuje. Wg różnych źródeł wartości te mieszczą sie w przedziale 0.04-0.1V. To całkiem sporo.

0.1V dla ramek na plus to dużo i jeżeli taka sytuacja ma miejsce to nawet ryzykujemy ich życie.

Postanowiłem to sprawdzić i zaprzągłem urządzenie zwane miernikiem.

Sobih (THX) podesłał mi obrazm z punktami pomiaru napięć. Mam nadzieje, że je dobrze rozszyfrowałem. prosze o korektę jeżeli coś zwaliłem :D

 

Dołączona grafika

 

Wyniki:

bios 2.22V

PC PROBE poazuje: 2.34V

bios: 2.34V

 

napięcia zmierzone miernikiem:

-w punkcie górnym 2.22V

-w slocie 2.27V

 

Biorąc pod uwagę to co zmierzyłem w slocie maja płyta przewoltowuje ok 0.05V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mobo ma ddr2 czy ddr3 ? na wikipedi czytałem że ddr3 nie sa kompatybilne z ddr2 (maja inne sloty) jak to w końcu jest?

No chłopie tak długo na forum i takie pytania? :D No jasne że nie są kompatybilne. Żadne kolejne wersje ramów nigdy nie były, nie są i pewnie nigdy nie będą kompatybilne ze sobą.

 

Co płyta ma najlepiej czytac na stronie producenta ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Witam,

 

Pytanie zadaję w tym temacie ponieważ więcej osób ma tą płytę niż P5E Vanilla i wątek jest większy, a to jest chyba P5E z paroma bajerami

Konfig:

C2D E6750 + BOX cooler

Asus P5E Vanilla

2x1GB Kinston PC8500 CL5

EVGA GeForce 8800GT

Enermax Infinity 650W

Wszystko złożone do kupy i nie działa. Gdy wyjmę ramy, beeper wydaje głos. Gdy wyjmę grafikę to są takie same objawy jak jest podłączona, tzn. nie ma żadnych beepow, a gdy grafa jest podłączona to poprostu jest czarny ekran. Próbowałem na 3 monitorach, 2 CRT z D-Sub i 1 LCD z D-Sub/DVI (przez obydwa próbowałem podłączyć). Ale gdy wyjmę 6-pinowe zasilanie z grafiki to wtedy wydaje ciągły pisk (ale wydaje go beeper na karcie graficznej)

 

Czy ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie zadaję w tym temacie ponieważ więcej osób ma tą płytę niż P5E Vanilla i wątek jest większy, a to jest chyba P5E z paroma bajerami

Konfig:

C2D E6750 + BOX cooler

Asus P5E Vanilla

2x1GB Kinston PC8500 CL5

EVGA GeForce 8800GT

Enermax Infinity 650W

Wszystko złożone do kupy i nie działa. Gdy wyjmę ramy, beeper wydaje głos. Gdy wyjmę grafikę to są takie same objawy jak jest podłączona, tzn. nie ma żadnych beepow, a gdy grafa jest podłączona to poprostu jest czarny ekran. Próbowałem na 3 monitorach, 2 CRT z D-Sub i 1 LCD z D-Sub/DVI (przez obydwa próbowałem podłączyć). Ale gdy wyjmę 6-pinowe zasilanie z grafiki to wtedy wydaje ciągły pisk (ale wydaje go beeper na karcie graficznej)

 

Czy ktoś miał podobny przypadek?

a jak wyjmiesz wtyczke ?

zaśmiecasz temat o ASUSIE MAXIMUSIE SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie zadaję w tym temacie ponieważ więcej osób ma tą płytę niż P5E Vanilla i wątek jest większy, a to jest chyba P5E z paroma bajerami

Konfig:

C2D E6750 + BOX cooler

Asus P5E Vanilla

2x1GB Kinston PC8500 CL5

EVGA GeForce 8800GT

Enermax Infinity 650W

Wszystko złożone do kupy i nie działa. Gdy wyjmę ramy, beeper wydaje głos. Gdy wyjmę grafikę to są takie same objawy jak jest podłączona, tzn. nie ma żadnych beepow, a gdy grafa jest podłączona to poprostu jest czarny ekran. Próbowałem na 3 monitorach, 2 CRT z D-Sub i 1 LCD z D-Sub/DVI (przez obydwa próbowałem podłączyć). Ale gdy wyjmę 6-pinowe zasilanie z grafiki to wtedy wydaje ciągły pisk (ale wydaje go beeper na karcie graficznej)

 

Czy ktoś miał podobny przypadek?

SPróbuj z włożoną do pierwszego slotu ( licząc od krawędzi płyty ) pojedynczą kostką pamięci. Podobną sytuację miałem ostatnio z Kingmaxami 1066Mhzna płycie MSI neo2 FR.

 

Płyta powinna wstać, wtedy ustaw wszystkie parametry w biosie ( timingi i napięcie w biosie ), zrestartuj kompa aby się upewnić że na nich działa i następnie wyłącz go i zamontuj druga kostkę.

 

Voila :wink:

 

Częsty objaw płytek z P35/X38, po prostu jak jest więcej kostek i szczególnie jakichś wynalazków ( typu kingstony na promosach lub Kingmaxy na elpidach ) to płyta nie wstaje i trzeba ją zbotować z pojedynczą kostką i wszystko ręcznie poustawiać aby płyta ruszyła z większa ilością kości pamięci. Dużo przy tym zależy od płyty bo np. na Maximusie Kingmaxy 1066MHz odpalają nawet w 4x1GB za pierwszym razem natomiast na gigabajcie P35C-DS3R dopiero po ustawieniu parametrów na pojedynczej kostce.

 

Odnośnie KIngstona to poleciał sobie ostro w kulki z tymi HyperX 1066Mhz ponieważ pierwszą serię wypuścił na Micronach i posłał do kilku portali na testy aby się ludzi podniecili a potem zaczął tłuc na masową skalę te pamięci na tańszych Promosach :angry:

 

 

Niezły ten opis na Anandtech, chyba wieczorem go wydrukuję i się pobawię biosem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio skompletowalem komputer: cpu intel core 2 quad 6600, mine cooler revision b - chlodzenie, plyta asus maximus formula, 8gb ram ddr 2 800mhz reapery hpc ocz, karta graficzna pny quadro fx 1700, dvd , 2 wentylatory i 2 dyski wd 250gb raid edition polaczone w raid 0. mialem troszke problemow z konfiguracja w biosie ( az tak dobrze nie znam sie ), zmienilem tez timingi gdyz asus czytal je jako cl5 a nie cl 4. Nastepnie zainstalowalem viste 64 bit i tu zaczal sie problem, otorz po zainstalowaniu systemu wszystko sie wlancza i jest pieknie, natomias przy zrestartowaniu komputera komputer laduje sie do windowsa po czym wyskakuje sygnal ze nie ma sygnalu na monitorze i komputer sie samoistnie restartuje.

Na wyswietlaczu z asusa widnieje tylko komunikat vga bios.

Co mam zrobic? czy w biosie ustawia sie karte graficzna?

Prosze bardzo o pomoc.

 

Z gory pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio skompletowalem komputer: cpu intel core 2 quad 6600, mine cooler revision b - chlodzenie, plyta asus maximus formula, 8gb ram ddr 2 800mhz reapery hpc ocz, karta graficzna pny quadro fx 1700, dvd , 2 wentylatory i 2 dyski wd 250gb raid edition polaczone w raid 0. mialem troszke problemow z konfiguracja w biosie ( az tak dobrze nie znam sie ), zmienilem tez timingi gdyz asus czytal je jako cl5 a nie cl 4. Nastepnie zainstalowalem viste 64 bit i tu zaczal sie problem, otorz po zainstalowaniu systemu wszystko sie wlancza i jest pieknie, natomias przy zrestartowaniu komputera komputer laduje sie do windowsa po czym wyskakuje sygnal ze nie ma sygnalu na monitorze i komputer sie samoistnie restartuje.

Na wyswietlaczu z asusa widnieje tylko komunikat vga bios.

Co mam zrobic? czy w biosie ustawia sie karte graficzna?

Prosze bardzo o pomoc.

 

Z gory pozdrawiam wszystkich.

U mnie z VISTĄ x64 też są problemy.Właściwie win chodzi bezproblemowo ja siedo niego wejdzie. Nic się nie sypie, żadnych niekontrolowanych BSOD.

 

Występują jednak pewne problemy:

1)SPI MOD nie działa.

2)Jak robię programowy restart z poziomu windowsów to komp nie restartuje się tylko jest czarny ekran. naciskam kilkakrotnie reset i w końcu zaskoczy.

3)Naciśnięcie przyckisju na obudowie wł/wy podczas pracy w win powinno spowodować wyłączenie komputera - u mnie następuje totalna zwiecha - zamrożenie ekranu i nic nie można zrobić.

 

V dla ramek ustawiłeś odpowiednie? jak zmieniełeś na Cl4 to pewnie trzeba podnieść V.

Przetestuj ramy memtestem. Wg mnie one tutaj są przyczyną takiego zachowania kompa. W razie czego spróbuj na 1 kości czy sys będzie stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita, dziekuje za odpowiedz, ale zmienilem ramy na cl4 gdyz one normalnie maja takie timingi, natomiast w instrukcji asusa wyczytalem iz plyta sama zmienia niektore modele ddr2 800 na model 667 i nalezy wowczas recznie zmienic timingi i tak tez zrobilem, poza tym dziwi mnie to iz na tych timingach tzn na cl4 windows sie zainstalowal i uruchmil po raz 1szy natomiast dopiero jak zresetowalem komputer wowczas w czasie wladowiana systemu a dokadniejw czasie wgrywania tego zielonego paska komputer sie resetuje a na sygnale wyskakuje komunikat od monitora brak sygnalu tak jakby cos bylo z karta graficzna, a na wyswietlaczu asusa pokazuje sie komunikat vga bios. nie wiem jaki jest powod tego, owszem karta graficzna jaka stosuje nie nazley do popularnych (quadro fx 1700) gdyz jest to profesjonalna karta graficzna do projektowania - sam jestem architektem. Czy w biosie ustawia sie karte graficzna w jakis spsob?

co moze byc jeszcze przyczyna takiego zachowania komputera?

probowalem system awaryjny i tzw ostatnie poprawne logowanie ale z tym samym efektem -brakiem wlaczenia sie windowsa i samoistnym restartem.

Prosze o jakies propozycje.

Pozdrawiam.

p.s. na ile moglbym teoretycznie podkrecic tego q6600 jest on z tej najnowszej wersji, cooler mine cooler revision b, zasilacz sisonic 550w, plyta to asus mf ,ddr2 800mhz ocz reaper hpc, 2 dyski wd 250 raid edition no i wspomniana wyzej karta quadro fx 1700?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda najbardziej na problem sprzętowy - czyli ustawienia w biosie.

Może trzeba zmienić na najnowszy bios.

 

Poza timingami jak są ustawione pamięci? Najlepiej odczytaj CPU-Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stane się szczęśliwym-bądź nie:) posiadaczem Maximusa. Czy na podstawie Waszego doświadczenia z tą płytą możecie powiedzieć, że jest warta wydanych pieniędzy?. Jeszcze takie pytanie jaki zasilacz polecicie pod ten zestaw:

Intel Core 2 Duo E6850 3.0GHz

CORSAIR 4GB(2 x 2GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400)

XFX PVT88PYDD4 GeForce 8800GT 512MB 256-bit GDDR3 PCI Express 2.0 HDCP

Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB 7200 RPM SATA 3.0Gb/s

ASUS MAXIMUS FORMULA LGA 775 Intel X38

wentyl na proca ZALMAN CNPS 9700 NT 110mm 2 Ball Ultra Quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilacza to się nie będę wypowiadał bo ja zawsze kupuję jakieś wynalazki, ale weź pod uwagę to że mój komp w idle żre ok 305W a pod max obciążeniem ok 400W. Nie wiem jak się to przekłada na obciążenie A poszczególnych linii napięć, ale sądzę że markowy zasilacz 420-500W powinien dać sobie radę pod twoją konfigurację, a jak myślisz o czyś na dłużej to odpowiednio mocniejszy.

 

Radzę jednak zastanowić się nad tym chłodzeniem zalmana, bo rewelacja to to nie jest i jedyne co w nim jest OK to wygląd, natomiast wydajnościowo to Scythe Ninja lub Infinity/Mugen są dużo lepsze.

 

Co do grafy to ja na twoim miejscu wziął bym raczej ATI/AMD 3870 ( 2950 ) za ok 870zł bo zawsze będziesz miał możliwość dołożenia drugiej do CrossFire, a z tym 8800GT pozostaniesz z pojedynczą kartą lub będziesz ja musiał sprzedać i kupić coś mocniejszego bo SLI na tej płycie nie odpalisz.

 

3870 na nowych sterownikach powinna być porównywalna wydajnościowo z 8800GT.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilacza to się nie będę wypowiadał bo ja zawsze kupuję jakieś wynalazki, ale weź pod uwagę to że mój komp w idle żre ok 305W a pod max obciążeniem ok 400W. Nie wiem jak się to przekłada na obciążenie A poszczególnych linii napięć, ale sądzę że markowy zasilacz 420-500W powinien dać sobie radę pod twoją konfigurację, a jak myślisz o czyś na dłużej to odpowiednio mocniejszy.

 

Radzę jednak zastanowić się nad tym chłodzeniem zalmana, bo rewelacja to to nie jest i jedyne co w nim jest OK to wygląd, natomiast wydajnościowo to Scythe Ninja lub Infinity/Mugen są dużo lepsze.

 

Co do grafy to ja na twoim miejscu wziął bym raczej ATI/AMD 3870 ( 2950 ) za ok 870zł bo zawsze będziesz miał możliwość dołożenia drugiej do CrossFire, a z tym 8800GT pozostaniesz z pojedynczą kartą lub będziesz ja musiał sprzedać i kupić coś mocniejszego bo SLI na tej płycie nie odpalisz.

 

3870 na nowych sterownikach powinna być porównywalna wydajnościowo z 8800GT.

Pozdrawiam

Witam

No właśnie polecają Corsair 520W jako zasiłke więc chyba zdecyduje sie na ten. Bałem sie, że muszę kupić jakąś 700W:). Co do chłodzenia to czytałem opinie o tym Zalmanie i większość chwali - jedyna wada, że duży ( nie wiem jak się mają opinie użytkowników z us do tych z polski:) ). Jeśli chodzi o grafe to wole jednak nvidie niż ati.

 

Jaka jest Wasza opinia na temat tej płyty - godna polecenia, stabilna itd?

 

Pozdrawiam

 

http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16835118020

nie wiem czy to dozwolone na tym forum ale tutaj jest link do tego Zalmana i opinie uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że każdy kto go ma to go chwali <_<

 

Ja go miałem na testing przez tydzień i poza jego wyglądem ( który jest jedynym duzym plusem ) był dużo gorszy od Scythe Infinity ( głośniejszy jak jego wentylator wkręcał się na max obroty i procek był o ok 5-7*C cieplejszy ). Jeżeli nie zamierzasz mocno podkręcać procka to wystarczy, ale do mocniejszego OC będzie już za słaby. Zobacz sobie w necie porównania 9700 vs Infinity vs Ninja to się dowiesz o czym mówię.

 

Odnośnie grafy to bym polemizował. Miałem w swoich kompach grafy i z jednej i z drugiej firmy. Ostatnio również byłem zwolennikiem "zielonych" ( 9200SE > 9550 > 6600 > 7900GTO > 8800GTS :) ), ale muszę powiedzieć że serią 2950 czyli 3870 oraz oczekiwaną prze ze mnie 3870x2 AMD nadrabia ostro straty i zyskuje u mnie coraz więcej plusów.

 

Jest to też po części konieczność wymuszona płytą główną na której nie działa SLI a jedynie CrossFire, a ponieważ będe i tak zmieniał grafę bo Gothic3 i Crysis nie chodzą na obecnej tak jak bym tego chciał, więc pozostaje pogodzić się z ATI/AMD i kupic od nich grafę.

 

Ja będę zapewne polował na początku przyszłego roku na 3870x2 a potem zbierał kasę na drugą do CF .

 

Odnośnie płyty to jest stabilna, ma niezłe możliwości OC i ja osobiście ją polecam ( złożyłem już znajomym trzy kompy z tą płytą i każdy jest bardzo zadowolony ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło czy płyta jest gooood. W sumie mogłem wybrać z 3. MSI na 680i SLI, Asusa na P35 lub właśnie na X38 i wybór padł na X38 bo chyba bardziej przyszłościowy jest. Z grafą tak jak z prockami. Jedni są za AMD inni za Intelem. Ja byłem za AMD ale Penryn to porażka prz c2d i c2q. Ale "zieloni" mają jeszcze u mnie kredyt zaufania:). W sumie to nie za bardzo sie kierowałem podkręcaniem przy wyborze mobo no ale jeżeli są warunki do tego to się pobawię - pewnie z Waszą pomocą bo delikatnie mówiąc jestem laikiem w tych sprawach:)

 

Aha jeszcze takie szybkie pytanie bo mi się przypomniało. Czy dołączona karta muzyczna jest dobra czy trzeba się zaopatrzyć w X-Fi. Audiofilem nie jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło czy płyta jest gooood. W sumie mogłem wybrać z 3. MSI na 680i SLI, Asusa na P35 lub właśnie na X38 i wybór padł na X38 bo chyba bardziej przyszłościowy jest. Z grafą tak jak z prockami. Jedni są za AMD inni za Intelem. Ja byłem za AMD ale Penryn to porażka prz c2d i c2q. Ale "zieloni" mają jeszcze u mnie kredyt zaufania:). W sumie to nie za bardzo sie kierowałem podkręcaniem przy wyborze mobo no ale jeżeli są warunki do tego to się pobawię - pewnie z Waszą pomocą bo delikatnie mówiąc jestem laikiem w tych sprawach:)

 

Aha jeszcze takie szybkie pytanie bo mi się przypomniało. Czy dołączona karta muzyczna jest dobra czy trzeba się zaopatrzyć w X-Fi. Audiofilem nie jestem:)

Jesli zamierzasz grac na tym i miec full wypas dzwiek bierz X-Fi Gammer (lub wersja Fatality). Jesli muzyka,mp3 i filmy to karta dolaczona do mobo wystarczy w zupelnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...