Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu SuperPi nie jestem jakimś super ekstra programem do sprawdzania stabilności komputera.

Podnieś napięcia albo nieco obniż zegary (z cpu czy pamięci?). U mnie jest podobnie... 3DMarki, SuperPi, gry... chodzą bez problemu na pewnych ustawieniach, natomiast Orthos dość szybko pokazuje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

U mnie juz na 3.4 jest stabilnie, gdy podkręce do 3.5 juz nie jest, automatyczne napiecie jakie bios daje na proca to 1.425 gdy ja chce manualnie ustawic na takie same mniejsze lub nawet wieksze komputer nie wstaje... Podnoszenie napiecia na NB nie pomaga na ramach rowniez.. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Dawałem, gdy dam nawet 1.6 to tez nie wstaje. Byle jakie napiecie ustawione manualnie na procesor powoduje ze komp sie nie załącza(nie ma POST'u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje wspaniałych programów od ASUSA :wink: :

1)AI_SUITE - wersja 10317

2)PC_PROBEII - wersja 10429

 

AI_SUITE pdo vistą x64 nie działa poprawnie - nawet się nie uruchamia. przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja dzisiaj wgrałem 0907 i miałem podobny problem co jacekcz z 0901 (chyba... nie chce mi się wertować tematu). Komputer nie startuje... po resecie wyskakuje OC Failed i ręczne ustawienie napięć pomaga :)

Nie przyglądałem się zmieną jeszcze, ale na pierwszy rzut oka nie mogłem znaleźć zmiany mnożnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się zmieną jeszcze, ale na pierwszy rzut oka nie mogłem znaleźć zmiany mnożnika :/

Musisz wpisać z kalwiatury 8, 9 itp. jak chcesz auto to wpisujesz AUTO słownie.

Biosy trzepią jeden za drugim a problemy jak były tak dalej są.

Najbardziej boli kiepska obsługa pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie byc moze banalne pytanie. Na plycie obok gniazda jest soket na zasilanie la CPU (o ile sie nie myle) jest to 8 pinowe gniazdo z czego 4 sa zaslepione. Czy podlacznie do obudwuch 4 pinowych gniazdek daje cos? jest zbedne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim konktrtnym pytaniem do posiadaczy. Czy mimo wszystko jestescie zadowoleni z zakupu? Zamierzam kupić tę płytę lub Gigabyte GA-X38-DQ6 i nie wiem ktora wybrac. Obie maja jakies wady i zalety. W tej chwili testuje P35C-DS3R i jest niczego sobie choc ma duze problemy z ZOTAC AMP 8800GT (do konca nie wiem czy to wina plyty czy tez grafa jest uwalona, dlatego tez przymierzam sie do zakupu plyty z PCIe 2.0).

 

Na plycie obok gniazda jest soket na zasilanie la CPU (o ile sie nie myle) jest to 8 pinowe gniazdo z czego 4 sa zaslepione. Czy podlacznie do obudwuch 4 pinowych gniazdek daje cos? jest zbedne?

To dodatkowe zasilanie plyty i jesli twoj zasilacz jest wyposazony w 8pinowe zlacze mozesz wyciagnac zaslepke i podlaczyc wlasnie je. Roznica - stabilnijsza praca plyty, ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory z biosow bedzie najstabilniejszy? przeladalem troche posty i zauwazylem ze 907 powoduje tylko problemy (butowanie i czytanie temp) czy jest sens wrywania go? moze lepszy bedzie ktorys z wczesniejsych? jakich wy uzyacie?

 

 

"To dodatkowe zasilanie plyty i jesli twoj zasilacz jest wyposazony w 8pinowe zlacze mozesz wyciagnac zaslepke i podlaczyc wlasnie je. Roznica - stabilnijsza praca plyty, ale moge sie mylic. "

 

Czyli jesli dobrze kombinuje to jesli wepne 8 pin wtyke i plyta ma dzialac stabilniej i dbje sie to na OC?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie może ktoś czy na Maximusa lub p5e wejdzie Scythe Ninja Plus Rev. B. Te radiatory mnie trochę przerażają :?

Tak wchodzi z luzem na Maximusa ...

Wchodzi także Thermalright Ultra-120 eXtreme jakby sie ktoś pytał :P

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Duszek 2323. Znalazlem tylko zdjecia z zamontowanym ThermalRight Ultra 120 Extreme w obie strony, wiec Ninja tez raczej wchodzi. Nie wiem jak w przypadku P5E. Porownalem te radiatory wokol gniazda i na maximusie ten nieduzy radiator przy krawedzi plyty jest sciety. Przy Ninji nie da sie chyba zainstalowac tego opcjonalnego wiatraczka na mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie da sie go zamontować brakuje ok 0,5 cm

BTW ten wiatraczek mam spalony dopiero teraz zobaczyłem :P i nie wiem jak jest z gwarancja czy całą płytę mam wysłać czy tylko sam wiatraczek. Coś mi sie wydaje ze całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nabyłem płytkę i w zasadzie jestem pozytywnie nastawiony.

Jak na razie 8x400, memki na 1000 4-4-4-12 2,1V, PL=6 :). I to przy 4x1GB :). Vdrop jak cholera, mimo LLC włączonego. Za nic w świecie nie mogę utrzymać procka na 3,6 (9x400) przy 1, 42 real co na P5W64 WS śmigało bez zająknięcia Orthos stable. Nie wiem czemu, może jakaś magiczna opcja lub gdzieś za niskie napięcie "poboczne".

Strap 400 cienki jak Polsilver, aż szkoda się bawić. Bardzo mile zaskoczony jestem prowadzeniem memek na CL4. Przy 4 kościach 550 4-4-4 przy 2,3V to więcej niż liczyłem, aż nawet za dobrze :)

Jak odkryję co blokuje procka to będę mega zadowolony. Wszak ten egzemplarz mykał maks ponad 3,9 na 1,52V real...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie odpalilem biosa 0907... pierwsza zmiana od 0505...

 

Co do ramcow, to nie podniecaj sie , tylko zapodaj se wyniki wydajnosci, bo w roznych banchach roznie smigaja....jak zauwazyli wyzej...

Mozna miec 100 mniej a 15% szybciej mimo to...

u mnie bylo tak:

1200 5-4-4-9 PL6 - 8600 mb/s

1120 5-5-5-15 PL7 - 9900 mb/s

nice, nie :D

Porownanie Niebieskie VS biale - zdaje sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosa kompleted, ale mozliwosci OC zamiast sie polepszyc...to znacznie pogorszyly.

Procek smigal na stock 3.6, a teraz ma problemy z 3.5 !!!

 

Innymi slowy, chce spowrotem sprawdzony 0505...i tutaj pojawiaja sie problemy...

Winflash - za stary bios, spruboj pod dosem.

EZ flash - za stary bios

Afudos - za stary bios, sciagnij najnowszy ze strony www.....

 

Zna ktos jakas komende do afudos zeby wymusic wgranie starego biosu ?

Na wszystkich modelach Asusa do tej pory EZ flash mogl wgrywac starsze biosy - nie bylo z tym klopotu, a tutaj - wielkie rozczarowanie !!

Jesli ktos moze pomoc, to ja chetnie poddam sie jego radom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich modelach Asusa do tej pory EZ flash mogl wgrywac starsze biosy - nie bylo z tym klopotu, a tutaj - wielkie rozczarowanie !!

Jesli ktos moze pomoc, to ja chetnie poddam sie jego radom.

Podobno można wgrać starą wersję biosu przy użyciu AsusUpdate w wersji 61002. Nie testowałem.

source: XS by loc.o

 

Ja też wgrałem starszy bios ale 902. Lepsza wydajność RAM i ogólnie komp stabilniejszy.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz

Na stronach asusa nie ma biosu 0902 - jakbys mogl podeslac....albo linka dac..juz mam

Nie ma takrze tej wersji asusupdate, najstarszy jest 7.11 zdaje sie... juz sie ssa

 

 

Asus Update 6.10.02 nic nie daje...nie moge wciaz updatnac biosa, czy 0505 czy 0902

jacekcz

Zmieniles biosa z 0907 na 0902 ???

Jakim sposobem!!??

 

Odrobina czasu spedzonego z google.pl

"W przypadku BIOSów AMI komenda jest podobna, z tą różnicą, że nie ma przełącznika „/QI” oraz niestety praktycznie każdy producent używa innego programu do aktualizowania. Asus korzysta z afudos, i tam polecamy następującą komendę:

 

afudos /inazwa.bin /n /pbnc

 

litera „i” przed nazwą BIOSu to nie chochlik drukarski ;)

Komenda taka aktualizuje cały BIOS, nie zwracając uwagi na zgodność BIOSu z płytą."

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...