Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowu nie moge zrobic na 6600 nawet 460 fsb. Stanelo na 450x8=3600 =/ moze to procek dalej nie chce isc =/ Perf level jeszcze sie nia bawilem - nie wiem jak dziala.. =/ lepiej jest im wartosc jego jest wiekrza?

 

 

 

Extreme Tweaker

Ai Overclock Tuner : Manual

OC From CPU Level Up : AUTO

CPU Ratio Control : Manual

- Ratio CMOS Setting : 8

FSB Frequency : 450

FSB Strap to North Bridge : 266

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-900

DRAM Command Rate : 2T

DRAM Timing Control: auto

 

 

DRAM Static Read Control: Disabled

Ai Clock Twister : STRONG

Transaction Booster : AUTO

 

CPU Voltage : 1.52

CPU PLL Voltage : nie pamietam

North Bridge Voltage :1.61

DRAM Voltage : 2.28

FSB Termination Voltage :

 

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference :x.63 chyba

North Bridge GTL Reference : najnizszy

DDR2 Channel A REF Voltage : AUTO

DDR2 Channel B REF Voltage : AUTO

DDR2 Controller REF Voltage : AUTO

SB 1.5V Voltage : AUTO

 

NB LED Selection : NB Volt

SB LED Selection : SB Volt

CPU LED Selection : CPU VOlt

Voltiminder LED : ENABLED

CPU Spread Spectrum : Disabled

PCIE Spread Spectrum : Disabled

 

Advanced CPU Configuration

CPU Ratio Control : Manual

- Ratio CMOS Setting : 8

C1E Suppport : Enabled

CPU TM Function : Disabled

Vanderpool Technology : Disabled

Execute Disable Bit : Disabled

Max CPUID Value Limit : Disabled

 

Wartosci o tyle zgodne o ile dobrze pamietam je =]

Jakies podpowiedzi jak to ruszyc?

USB Configuration

USB Functions: Enabled

Legacy USB Support : Disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy z ta plytą wyprawiacie ? Prawie wszyscy szukają porad-ile dać ile ustawic -co zrobić , to te czasy gdzie samemu dochodzi się do pewnych rzeczy minęly?

U mnie na 907 dziala wszystko wall procka 535 fsb , na asusie udalo mi się 4.14 ghz a do markow stabilnie 4.05 ghz ( przechodzi wszystkie) na wielu poprzednich plytach takie OC nie bylo możliwe -więc płyta najgorsz nie jest ma swoje fanaberie ale ktora nie ma -najbardziej to wkurza mnie PL co rusz inne się ustawia a 5 to mi się nie udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. moze byc wall lub procek chce wiecej papu lub ma dosc

2. zmien dzielnik pamieci na 5:6

3. strap ustaw na 333 lib autko...

4. wszsytkie porady sa gratis ostatni raz... ;)

trzeba czytac...i eksperymentowac.

Nie wiesz co zrobic z tymi wszsytkimi dyngsami i wichajstrami? sprzedaj denne mobo i kup takie co bedzie Vdimm, Vmch i Vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-najbardziej to wkurza mnie PL co rusz inne się ustawia a 5 to mi się nie udalo

No ja znalazłem ustawienia przy których mam PL=4 ale nic poniżej. Widziałem screeny jak ludzie na DFI uzyskują PL=2. tutaj jest to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie dotarły do mnie nowe pamiątki, ostatecznie zakupiłem te

 

OCZe i od razu żadnych problemów z nimi w porównaniu do 4x1GB Kingów na Elpidach, fikają na razie bez zbytnich kombinacji jak na skrinie (sporo miejsca z tymi radiatorami zajmują)

 

Dołączona grafika

 

PL z automata daje na 7, strap na 333, na kingstonach na defaulcie dawal PL na 11 (!) i i tak się jaja działy, także tutaj jestem zadowolony, więcej mi nie trzeba :D

 

P.S. "Dużo ramu na skrinie mam - 67328MB :P "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ustawic PL? . Do tej pory mialem ustawione Patriot 4 x 1 na na strap 400 i szyna 800 cl 4-4-4-12 i chodzilo ok. Dalem strap 333 szyna pamioeci 960 na cl5 i dziala ok. Ale chce na przyspieszyc na 1000 cl 5 strap 266 i sie cos wywala. Bios 802. PS. Ciekawe czemu Asua nie wypuszcza ofocjalnego biosu.

 

PS. Podkrecilem procka na 3,37 szyna 420 - pamieci ida na strapie 333 na 1009 cl 5-5-5-15 - 2,24v w biosie. PL jest na 7 - sprawdzalem w MemSet.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie dotarły do mnie nowe pamiątki, ostatecznie zakupiłem te

 

OCZe i od razu żadnych problemów z nimi w porównaniu do 4x1GB Kingów na Elpidach, fikają na razie bez zbytnich kombinacji jak na skrinie (sporo miejsca z tymi radiatorami zajmują)

 

 

PL z automata daje na 7, strap na 333, na kingstonach na defaulcie dawal PL na 11 (!) i i tak się jaja działy, także tutaj jestem zadowolony, więcej mi nie trzeba :D

Fajnie że w końcu ktoś ma takie same ramki. Próbowałeś coś więcej z nich wycisnąć, bo moje sztuki blokują się przy cl 4-4-3-10-2.2Vdimm – 866DDR, cl5-5-5-18-2.10Vdimm 1071DDR, nie pomaga podniesienie napięcia, wyżej nie chcą ruszyć, są niestabilne w Memtescie. W windzie niby 32M liczą wyżej

 

Dołączona grafika

 

W testach potrafią zrobić coś takiego: cl4-4-3-10-844DDR, cl5-5-5-18-2.2Vdimm-1122DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem sobie caly topic...bo mialem male dziury.

Przypomnialem sobie kilka mykow i od dzis biore sie do pracy.

Jestem jeszcze winien kilka wyjasnien odnosnie 4x1GB.

Jak tylko uporam sie z stabilnoscia proca w windzie...

 

Przydzielanie PL to wogle jakas masakra...u mnie nie widac zadnej zaleznosci o ktorej piszecie...bardzo mozliwe, ze powodem jest MULTI AUTO - nie wiem jaki strap i relax/boost.

Ustawilem wiec Strap 266 relax/boos narazie na auto.

Nagle 4:5 zaczelo mi dzialac....

ramce na 1217 leca 5-5-5-15, ale PL 8 - bool na max...

Ideal, to odpalic proca na 500, ramce 5:6 5-4-4-8 PL6 :D

Vmem z biosa 2.2 ... obiecujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że w końcu ktoś ma takie same ramki. Próbowałeś coś więcej z nich wycisnąć, bo moje sztuki blokują się przy cl 4-4-3-10-2.2Vdimm – 866DDR, cl5-5-5-18-2.10Vdimm 1071DDR, nie pomaga podniesienie napięcia, wyżej nie chcą ruszyć, są niestabilne w Memtescie. W windzie niby 32M liczą wyżej

 

 

 

W testach potrafią zrobić coś takiego: cl4-4-3-10-844DDR, cl5-5-5-18-2.2Vdimm-1122DDR

tak na szybko przy 1080 na 5-5-5-15 kaszaniły mi sie memteście przy 2.1v z biosu czyli pewnie prawie 2.2v normalnie, może jak zmienię na 18 albo coś pogrzebię więcej w biosie to pójdą wyżej, ale skutecznie mnie zniechęca do tego płyta, swoimi "jazdami" z zawieszaniem się na DET DRAM, tak więc może poźniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z tu przebywajacych moze przyblizyc mi temat zawyzania temperatur przez to mobo ?

Bo sciaglem procka co powinien miec 50 celcjuszow na ninjy, a u mnie na WCecie ma jedyne 59 !!

Rozwalilem juz WC, zalozylem ninje i masakra totalna, dobrze ze mam drugiego kompa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załaduj najnowszy bios ,będziesz miał niższe temp.

PL3 <_< strap 200

 

Dołączona grafika

 

strap 200 fsb 300 ram 1000 pl3

Dołączona grafika

 

sumują PL3 kończy się na strapie 200 w okolicy 1050 na ramie fsb ok 315

PL4 kończy się na strapie 266 w okolicy 1050 na ramie fsb ok 352

żeby mieć porządny wynik trzeba mieć procka z mnożnikiem 15

 

ustawiamy sobie strap200 fsb 315 x np 14 mnożnik procka ( PL mamy 3)i bijemy rekordy ,tylko mieć procek z mnoznikiem 15

 

co niektorzy wątpią czy jest różnica w PL

fsb351/strap266/ram 1054 cl4

PL4- Everest odczyt 8975 spi 8 m 3.11

PL5 ----------------------8700--------------3.12

PL6-----------------------8445--------------3.13

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się pobawiłem w OC tych OCZ na tej płycie przez ostatnie 2 dni i wnioski na tę chwilę są następujące:

 

-zdecydowanie lepsze, przynajmniej u mnie są banki niebieskie

-niebagatelną różnicę robi kolejność kostek, w jednej kombinacji płyta w ogóle nie POSTuje, zawiesza się tylko na moim ulubionym DET DRAM

-max jaki zrobiłem na nich to 1070 przy 5-5-5-18, PL z auto daje na 7, 2.10v z biosu fsb 445

-za cholerę nie mogę zrobić już 450, czyli raptem 10MHz więcej na memkach, prawdopodobnie płyta coś przestawia przy przejściu na 450 (PL pewnie?) sypie mi się w memteście na nr 6, niestety nie mogę wejść do win i zobaczyć na ile się zmienia PL

-wszystko na najnowszym biosie, strap na 333

 

do dalszych testów zniechęcają mnie częste zwiechy na DET DRAM i "podwójne" starty, narazie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna mam sytuacje ja tyle tylko ze 450 jakos smiga system ale OCCTPT wywala blad po kilku min Pamieci na ok 1100 =/ Strap 333 PL ustawia na 7.

 

W dodatku tempy jak u kolegi chyba okropne. W IDLE mam temp Procka ok 42C Core1 jakies 53C Core2 56C =/ jeszcze nie sprawdzalem jak pod obciazeniem.

 

Przydalby sie nowy bios ze strony asusa

 

Chyba moja pompka nie daje sobie rady z 3 blokami i dwoma chlodnicami =/

 

Po Aquamarku max temp byla 62C.

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Może dla niektórych tutaj zadam proste a nawet głupie pytanie.. co to jest te "PL" ?

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tragedii nie ma: 4x1GB 1290, ale ten nowy bios troszkę OC ograniczył... procek jak wcześniej w miare stabilnie działał na 500x8 przy 1.5V tak teraz nawet SuperPi nie przechodzi przy 1.575V. Nie obraziłbym się jakby w końcu zrobili porządny bios :)

Edytowane przez patol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pęczuś

PL - Performance Level - poziom wydajnosci pamieci - im nizszy tym szybciej smigaja, ale ciezej go ustawic.

nie mylic z PLL - napiecie elopotrzebne do kreceni przy fsb500+, mi jakos zasadniczo nie pomgalo, bo ostatnio proce predzej sie konczyly, a multi 7 i 6 z zasady sux....zmienilo sie ostatnio conieco, wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co tragedii nie ma: 4x1GB 1290, ale ten nowy bios troszkę OC ograniczył... procek jak wcześniej w miare stabilnie działał na 500x8 przy 1.5V tak teraz nawet SuperPi nie przechodzi przy 1.575V. Nie obraziłbym się jakby w końcu zrobili porządny bios :)

Spi owszem przechodzi i co z tego .... cieszyłbym się gdyby te 1300MHz dało się ustabilizować wtedy byłoby fajnie :)

Mi się nie udało.

Przykład: 490x8, ramy 1300 i w everest read otrzymałem 11000. pl=7

Testowane na biosie 903 - zdecydowanie mniej problemów z 'det dram'. OC chyba to samo co 907.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam Pro 900 - 1290 mhz na cl 4?

Czemu nie .... proponuję 3.5V na początek :lol2: :lol2: :lol2:

 

Wracając do osiągów płyty. Tylko marudzimy....... ta płyta jednak sporo potrafi :)

Dołączona grafika

 

bios 903, ev. read koło 10650.

Przy tak wysokim FSB płyta niestety ma problemy ze startem po dłuższej przerwie. Wracam do ustawień 436x9 :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie .... proponuję 3.5V na początek :lol2: :lol2: :lol2:

I chłodzenie freonem albo azotem. GoodRam Pro dobre kostki, ale chyba nie aż tak :)

No takie CL4 to w snach niestety... 1290 na czterech kościach po 1GB CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udalo sie jedynie zrobic stabilne cos takiego:

Dołączona grafika

 

Procek wogole mi odmawia posluszenstwa przy 3700 =/ udalo mi sie puscic pamiatki na 1100 ale nie zastabilnie pracowaly przy PL 7.

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udalo sie jedynie zrobic stabilne cos takiego:

 

Procek wogole mi odmawia posluszenstwa przy 3700 =/ udalo mi sie puscic pamiatki na 1100 ale nie zastabilnie pracowaly przy PL 7.

1.66V na NB dla FSB=450???? :blink: :blink: :blink:

Pewnie masz ustawione AUTO i płyta ładuje volty niepotrzebnie.

Spróbuj manualnie dać koło 1.47V-1.51V i testuj. W razie czego zwiększ.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam auto =/ sam to ustawilem wczesniej nie szlo nawet 450 stabilnego zrobic =/

 

hm... zmienilem to V na NB z tych 1.66 Perf Level 8 na 1.5V i wskoczyl mi Perf Level 7 :) nic innego nie ruszalem. Zauwazyl ktos cos podobnego?

 

Sprawdzal ktos jaki plyta ustawia PL na defaultach?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam auto =/ sam to ustawilem wczesniej nie szlo nawet 450 stabilnego zrobic =/

 

hm... zmienilem to V na NB z tych 1.66 Perf Level 8 na 1.5V i wskoczyl mi Perf Level 7 :) nic innego nie ruszalem. Zauwazyl ktos cos podobnego?

 

Sprawdzal ktos jaki plyta ustawia PL na defaultach?

Różny ..... w zależności od strapu i MHz. Zawsze ustawia bezpieczny ale niekonieczne najniższy ze stabilnych. Lepiej manualnie.

Pisałem o tym wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...