Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Takie głupie pytanie... ile macie V na NB przy fsb w okolicach 400? Da się zejść poniżej 1,4V bo powiem szczerze nie testowałem tego jeszcze a może ktoś z Was już się tym bawił.

Pewnie, że się da :). Ja tam jadę na min. czyli 1.25V, fakt, że Strong Twister wtedy tylko na Moderate i PL=6 przy strapie 400MHz. Przy tym VMCH płyta pracowała stabilnie do około 440MHz - wyżej w sumie nie sprawdzałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdzalem droopa na biosie X48 i ustawione w biosie 1.465 V daje real 1.43 idle a w stresie 1.42 V aż mi się wierzyć nie chcialo, za to jest inny problem przy ustawieniu procka na 4 ghz ( 1.42V) przy ladowaniu systemu

 

ovrlo....failed i coś procesor vid i bus ratio ,cokolwiek ustawię NB,FSB ,strap zawsze muszę wejść do biosu ,na 3.9 Ghz nic takiego się nie dzieje ,podejrzewam ,że jest jakieś zabezpieczenie albo powyżej 1.4v albo 4 ghz

 

 

nie mogę się tego pozbyć

"ERROR! The CPU core to bus ratio or VID configuration has failed!

Please enter BIOS setup to re-config it.

 

F1 for setup

F2 for defaults"

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ovrlo....failed i coś procesor vid i bus ratio ,cokolwiek ustawię NB,FSB ,strap zawsze muszę wejść do biosu ,na 3.9 Ghz nic takiego się nie dzieje ,podejrzewam ,że jest jakieś zabezpieczenie albo powyżej 1.4v albo 4 ghz

Zabezpieczenie to raczej nie jest. Wskazuje to raczej na niedopracowany bios.

Pamiętam, że jak dawałem 1.65V dla E6850 to płyta sygnalizowała, że napięcie jest wysokie i szła dalej.

 

Testowałem dzisiaj powrót do biosu MAXIMUSA. Działa bez pudła.

Przez około 1h miałem 1004 - wiecej z nim nie wytrzymałem :D . Teraz znowu RAMPAGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić E8400 i zapodać bios 1004. Jacekcz mógłbyś napisać dlaczego nie wytrzymałeś z tym biosem?

 

Występowanie DET DRAM - tutaj może człowieka krew zalać.

No chyba, że ustawisz sobie stabilne nastawy i zapomnisz. U mnie właściwie ciągłe testy.

Na rampage ogólnie lepiej działają dzielniki pamięci.

Wydajnościowo też jest zysk.

Czytelne ustawienie PL a nie jakieś cuda.

Lepsze OC proca - nieznacznie.

Więcej opcji dla ustawienia taktowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do proca E8500 zmień bios na 907 a może nawet na nieoficjalny 1004. To już od ciebie zależy.

przy FSB=400 właściwie nacpięcia na min - no może NB delikatnie podnieść.

 

Flash biosu od płyty RAMAPGE (source and links by XS team).

1)Przygotować pendriva. usunąć z niego wszsytkie dane. Będzie formatowany.

2)ściagnąć programy

http://www.elektroni.fi/Stilt/Asus_Rampage/HPUSBFW.zip

http://www.elektroni.fi/Stilt/Asus_Rampage/USB-Boot.zip

2)Sformatować pendriva z opcją 'create startup disk' programem HPUSBFW. Wskazać katalog z ropakwopanym plikiem USB-Boot.zip.

3)Przegrać na pena pliki AFUDOS i ROM z biosem.

http://rapidshare.de/files/38827325/RF0219.zip.html

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1205468995

4)restart. Podczas startu F8 i wybrać bootowanie z pena.

5)Wydać polecenie

AFUDOS /ifilename.rom /pbnc /n

6)Restart i clear cmos.

 

TYLE! U mnie poszło bez pudła. Wszelkie eksperymenty na własną odpowiedzialność.

W drugą stronę jeszcze nie testowałem tzn. przywrócenie biosu maximusa. powinno pójść bez problemu.

A z rozpakowanym plikiem USB-Boot co trzeba zrobić?Także przegrać go na pena?I jeszcze jedno,przy wpisywaniu komendy AFUDOS /ifilename.rom /pbnc /n zamiast ifilename trzeba wpisać nazwę pliku z romem? Czyli całość powinna wyglądać tak: AFUDOS /iRF0219.rom /pbnc /n .Sorka za takie pytanie ale laikiem jestem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z rozpakowanym plikiem USB-Boot co trzeba zrobić?Także przegrać go na pena?I jeszcze jedno,przy wpisywaniu komendy AFUDOS /ifilename.rom /pbnc /n zamiast ifilename trzeba wpisać nazwę pliku z romem? Czyli całość powinna wyglądać tak: AFUDOS /iRF0219.rom /pbnc /n .Sorka za takie pytanie ale laikiem jestem :unsure:

USB-BOOT trzeba rozpakwoać i wskazać przy formatowaniu pena. Zawiera pliki, które aplikacja formatująca wykorzystuje do tego aby pen był bootowalny.

Polecenie - OK. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gatunku głupich pytań - porty do trybu Raid ustawia się pojedynczo, a nie cały kontroler Intela? Na innych płytach zwykle są dodatkowe porty sata z Jmicrona - wtedy można bez problemu podpiąć sobie napęd DVD na sata do niego właśnie. Na Asusie są tylko porty intelowskie - przypuszczam że konfigurować można je według własnego widzimisię i wymieszać raid ze zwykłymi napędami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Panowie po wgraniu biosu od rampage czuje sie jakbym kupil sobie nowa plyte :) po pierwsze o wiele lepiej sie podkreca, moje geile jak nie działaly na biosie od Maximusa na strapie 266 teraz smigają pieknie ! no i jak koledzy pisali drop jest mniejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kurcze nie chce wgrac tego biosu od rampage =/ kurcze a zrobilem jak w instrukcji =/ moze to miec znaczenie ze robilem tego pena pod vista? ma znaczenie ystem plikow na penie?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kurcze nie chce wgrac tego biosu od rampage =/ kurcze a zrobilem jak w instrukcji =/ moze to miec znaczenie ze robilem tego pena pod vista? ma znaczenie ystem plikow na penie?

A w ogóle system ci startuje z PENA? czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak startuje =] moj polegal na tym ze pominolem to male "i" przed nazwa romu w linijce kodu =] dokladnie to z kard readera =]

 

instalowaliscie stery od rampage czy jedziecie na maximowskich?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak startuje =] moj polegal na tym ze pominolem to male "i" przed nazwa romu w linijce kodu =] dokladnie to z kard readera =]

 

instalowaliscie stery od rampage czy jedziecie na maximowskich?

bez znaczenia. sterowniki są te same. Nawet systemu nie trzeba przeinstalowywać.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USB-BOOT trzeba rozpakwoać i wskazać przy formatowaniu pena. Zawiera pliki, które aplikacja formatująca wykorzystuje do tego aby pen był bootowalny.

Polecenie - OK. :D

Dzięki Ci :)

Właśnie przerobiłem swoją mobo.

Czuję się jak bym kupił RAMPAGE :)

Teraz tylko grafike musze zrobić bo gotuje mi się przez brak tych cholernych gumek... ---> 9800GTX

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...