Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie napiecia do 1.41 sa ok , od 1.41 V płyta dodaje !!! ustawione 1.42V daje real 1.49 V i tak do 1.5V potem stabilnie do 1.59V od 1.6 v zaczynaja się jaj znowu plyta odejmuje i tak na 1.69V real jest 1.55 V przy 1.7V real 1.6V przy 1.85V real jest 1.65V potem już zwiekszanie nic nie daje zatrzymuje się na 1.66V

 

super stabilnie do 480 fsb ,proc 4.33Ghz na 1.34 real powyżej 480 fsb koniec plyta zaczyna swirować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napiecia do 1.41 sa ok , od 1.41 V płyta dodaje !!! ustawione 1.42V daje real 1.49 V i tak do 1.5V potem stabilnie do 1.59V od 1.6 v zaczynaja się jaj znowu plyta odejmuje i tak na 1.69V real jest 1.55 V przy 1.7V real 1.6V przy 1.85V real jest 1.65V potem już zwiekszanie nic nie daje zatrzymuje się na 1.66V

 

super stabilnie do 480 fsb ,proc 4.33Ghz na 1.34 real powyżej 480 fsb koniec plyta zaczyna swirować .

Na niższych mnożnikach też tak masz? próbowałeś 505-510x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napiecia do 1.41 sa ok , od 1.41 V płyta dodaje !!! ustawione 1.42V daje real 1.49 V i tak do 1.5V potem stabilnie do 1.59V od 1.6 v zaczynaja się jaj znowu plyta odejmuje i tak na 1.69V real jest 1.55 V przy 1.7V real 1.6V przy 1.85V real jest 1.65V potem już zwiekszanie nic nie daje zatrzymuje się na 1.66V

 

super stabilnie do 480 fsb ,proc 4.33Ghz na 1.34 real powyżej 480 fsb koniec plyta zaczyna swirować .

marcin255a a jakie masz teperatury na tych ustawieniach na procku w idlle i w stresie ?

Mam też Wc i ten sam blok co ty. Na podobnych taktach u mnie czyli 478x9 napięci 1.281 z biosu

w idlle mam 52,48 w stresie 65,67 odczyty z coretemp 0.97.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam dziwny problem... nie mogę zainstalować Asus Probe i Suit... ściągałem już kilka wersji, próbowałem też z płytki i nic. A pisaliście, że Probe ładnie odczytuje wszystkie temperaturki bo Everest i cała spółka odczytuje mi tylko temp. z rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wrocilem ,niestety plyta się skończyla -470 fsb i na biosie rampage i maximusa

patol popatrz trochę wyżej na temat probe i everest

dziwne ... tak niskie FSB? :blink: A może wróć do 907? Tam miałeś chyba 530.

proc winny? raczej chyba nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. myslę ,ze jest uwalona ,robila 530 spoko ,potem byly z nia jaja ,była w serwisie ,wrocila to nie cudowałem pow.460 na QX 9650 jak zmienilem proca to teraz wyszlo , proc tom raczej nie bo mam stabilnie 4.5 Ghz na 1.43V

530 to ja też miałem ale na biosach maximusa. Na biosie 308 przy FSb=530 płyta startuje ale do windowsa nie da się wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Porobiłem więcej testów

 

8.5*525 - 4462 MHz, DDR2 - 1050 (5-5-5-12)

 

CPU - 1.4125 (1,396 real)

FSB termination - 1.24

CPU PLL - 1.60

DRAM - 2.10

NB - 1.49

SB - 1.125

Performance Level - 10

 

Są to stabilne ustawienia (Orthos 8h). Podejrzewam, że to nie max, ale zdecydowanie jest to max dla moich pamięci. Procka uruchamiałem już na 9*480 (DDR2-960) i bylo OK. Z kolei ustawienie 9*445 (DDR2-1069) wywala błąd przy uruchamianiu Win XP (Nie można uruchomić systemu windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM). Nie kumam o co chodzi. Napięcia do 2.5 nic nie dają. W necie w testach każdy Mushkin Redline 2*2GB przekraczał 1100 MHz. Być może Maximus ma problemy z pamięciami po 2GB w module. Kiedyś, jak będę miał chwilę czasu to pożyczę od kumpla Cruciale Ballistix i zoabczę jaki wall ma proc. Obecnie wracam do ustawień, które mnie w pełni satysfakcjonują - 4GHz na napięciu 1.28V real (proc to sztuka Q747A406 SLAPL)

Edytowane przez brzecol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde niższe PL przy FSB 500 lub wyżej nie uruchamia kompa. Na razie nie wiem jak to obejść.

Każda sztuka inaczej się kręci.

Nie testowałem przy PL=8+ bo to nie ma sensu - niska wydajność pamięci.

U mnie występuje natomaist inne dziwadło.

FSB=480 i pamięci 1:1 - nie idzie ustawić PL niższego niz 8. Płyta nie startuje.

Póki co nie znalazłem rozwiązania.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sztuka inaczej się kręci.

Nie testowałem przy PL=8+ bo to nie ma sensu - niska wydajność pamięci.

U mnie występuje natomaist inne dziwadło.

FSB=480 i pamięci 1:1 - nie idzie ustawić PL niższego niz 8. Płyta nie startuje.

Póki co nie znalazłem rozwiązania.

ograniczenie X38 ;(

możesz sobie odpuścić ;/ ta nierówną walkę, niestety ;(

na pocieszenie - P35 tez stroi fochy w podobnych kombinacjach ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie X38 ;(

możesz sobie odpuścić ;/ ta nierówną walkę, niestety ;(

na pocieszenie - P35 tez stroi fochy w podobnych kombinacjach ;)

Nowe biosy:

 

rampage 401

ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/...ormula-0401.zip

 

maximus

ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/...ormula-1201.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...